Další poskytovatel připojení v domě

Někdo

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #15 kdy: 23. 11. 2013, 12:36:11 »
Z právního hlediska je velice podstatný rozdíl jestli dům vlastní bytové družstvo (které jednotlivé byty uživatelům pronajímá) nebo zda dům vlastní společenství vlastníků (a každý je vlastníkem svého bytu).


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #16 kdy: 23. 11. 2013, 15:40:46 »
Do stejnýho baráku přijde O2 (T-Mobile, Vodafone, ...), že na střechu mrdne vysílač a bude skvělej signál a kdesi cosi. Tenhle vysílač funguje na vzdálenost několika kilometrů, i když antény přijímačů mají 1cm čtvereční. A co lidi na to? No jasně, to chceme... Já vůbec netušim, jak jsou na tom takový vysílače s výkonem, ale je mi jasný, že wifi je proti nim sranda...

Pricemz tohle by mohlo, z dlouhodobeho hlediska, mit zajimave zdravotni nasledky. Jsou lide, u kterych tyhle vysilace vyvolavaji migreny, cvakani v hlave, jako by neco slyseli, nevolnosti... Pricemz je vsichni posilaji do zadeke, protoze je vedecky dokazano, ze ten vysilac je neskodny, coz je logicke, protoze je to tak velky byznis, ze ho za skodlivy radsi nikdo neprohlasi.

michal

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #17 kdy: 24. 11. 2013, 10:05:38 »
ahoj
u nas se resilo neco podobneho, mame upc a kdyz k nam chteli dovest centrio s optikou tak se celymu baraku rozdal dotaznik jestli je to ok. v dotazniku vyslo ze to nadpolovicni vetsina lidi nechce, ale stejne jsme to nakonec zavedly, znam totiz predsedu barakoveho vyboru (nebo jak se ta funkce jmenuje;) a trosku jsem u nej zaloboval;). Argument ze dalsi poskytovatel internetu zvedne cenu nemovitosti vetsinou zabira.

myslel jsem si ze upc ma kvalitni internet, ale s tou optikou se to neda srovnat, mam ted pingy jak na lokale 2-3ms.

akorat si dej pozor jestli ti opravdu zavedou internet nebo intranet, ta ma spolecnost v tom nemela moc jasno a nakonec jsem si musel 99kc priplatit za verejnou ip.

no to je asi vse omlouvam se za spatnou cestinu;)

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #18 kdy: 24. 11. 2013, 10:30:48 »
no, jaky v tom je rozdil? Protoze vim, ze se tam 99kc za pevnou taky priplaci...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

fish

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #19 kdy: 24. 11. 2013, 11:22:20 »
To záleží, co všechno jak chceš Internet využívat.
intranet - sedíš za NATem poskytovatele. Na konzumaci obsahu je to použitelné. Problém je, když chceš k svému počítači doma přistupovat odjinud - nemáš prakticky šanci, bez využití 3. strany (např. Hamachi, nebo jiná vpn,...).

veřejná adresa - máš veřejnou adresu, ale není zaručeno, že bude vždy stejná. Přistupovat se dá napřímo odkudkoliv, pokud znáš svou adresu. Jde použít např. noip.com, takže nemusíš řešit změnu ip adres a přistupuješ přes URL.

pevná veřejná adresa - vždy stejná adresa, přístup možný odkudkoliv.


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #20 kdy: 24. 11. 2013, 11:38:03 »
jo, tak to jsem vedel. To IPcko bych si asi i doobjednal, protoze se obcas pripojuju domu z venci.

Jinak se zeptam - kdybych verejnou nemel, tak funguji obvykle bez problemu u techhle poskytovatelu nejaky port forwardery? Tam by mi slo asi predevsim o bittorrent, ten je jinak docela nepouzitelnej
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #21 kdy: 24. 11. 2013, 12:32:50 »
Jinak se zeptam - kdybych verejnou nemel, tak funguji obvykle bez problemu u techhle poskytovatelu nejaky port forwardery? Tam by mi slo asi predevsim o bittorrent, ten je jinak docela nepouzitelnej

BTW, nevi nekdo, jak by chodilo UPnP prez retezec NATu, jaky mivaji nekteri vypeceni ISP, za predpokladu, ze vsechny ty NATy maji implementovane UPnP?

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #22 kdy: 24. 11. 2013, 12:49:28 »
no, my to prave meli v praci - internet v kanclu nam sel pres jeden NAT, pak kabelem do druhyho u kamose v byte nad kanclem a tam pres wifinu k providerovi, kde NAT byl urcite taky a fungovalo vsechno v poho, jen to asi musi byt vsude povoleny.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

M.

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #23 kdy: 24. 11. 2013, 14:30:59 »
BTW, nevi nekdo, jak by chodilo UPnP prez retezec NATu, jaky mivaji nekteri vypeceni ISP, za predpokladu, ze vsechny ty NATy maji implementovane UPnP?

Nijak, UPnP komunikace se uplatní jen vůči prvnímu routeru/NATu. Na nastavení těch dalších to nemá vliv. V domáccích aplikacích se s tím naráží třeba i u některých her na herních konzolí. Nefungují korektně, když uživatel nemá přímo veřejnou IP na svém domácícm routeru, který může konzole ovládat přes UPnP.
Když vezmu, tak je to dneska snad nejčastější důvod, proč si koncáci berou veřejnou IP adresu - Xbox nebo PS krám doma a nějaká vypečená hra, co potřebuje dělat přesměrování portů...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #24 kdy: 24. 11. 2013, 14:48:34 »
Tak sakra, ted si krasne odporujete. Tak ktery z vas ma pravdu?

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #25 kdy: 24. 11. 2013, 15:02:17 »
myslel jsem si ze upc ma kvalitni internet, ale s tou optikou se to neda srovnat, mam ted pingy jak na lokale 2-3ms.
Ano, když to funguje, je to fajn, když to ale každý večer na hodinu fungovat přestane, nebo vám začnou fakturovat jinou částku, než na kterou jsi uzavíral smlouvu, telefony neberou a domluvené věci neplatí, začneš si říkat, že to s tím UPC vlastně nebylo tak špatné.

akorat si dej pozor jestli ti opravdu zavedou internet nebo intranet, ta ma spolecnost v tom nemela moc jasno a nakonec jsem si musel 99kc priplatit za verejnou ip.
Internet ti zavést neumí, aspoň teda podle  RFC 6540 / BCP 177.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #26 kdy: 07. 01. 2014, 14:43:45 »
Ahoj opět, nechtělo se mi zakládat nový téma, tak píšu sem s jedním dotazem:

Nový operátor u nás asi bude, dejme tomu třeba v květnu. Teď jsem vypověděl internet u O2 a dočasně (mezi únorem a květnem) bych rád využil stávajícího operátora internetu, který už v domě je. Jenže ten mi cpe smlouvu na dobu určitou (1 rok), přičemž známí mi říkají, že nový občanský zákoník tvrdí, že mám právo na smlouvu na dobu neurčitou. Snažil jsem se to teď chvíli hledat, ale marně, tak bych se rád zeptal, jestli o tom někdo něco neví...

Díky za radu :)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #27 kdy: 07. 01. 2014, 17:23:12 »
Rada nad zlato (čti: k ničemu ;D ): Řekni stávajícímu poskytovateli "Když nechcete moje peníze, nutit vám je nebudu. Mohli jste si přijít a X-set za nic. Nechcete, nevadí, dám je jiným."

Problém je, že oni asi ví, že jsi v hajzlu a žádní "jiní" neexistujou... Co natáhnout kabel z okna od sousedů? ;-) Na dva tři měsíce by se dalo domluvit. Skoro bych jim i nabídnul zaplacení plný částky (= pro ně internet na dva tři měsíce zdarma), když poskytovatel neumí slyšet...

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #28 kdy: 07. 01. 2014, 17:34:45 »
Se sousedem mě to napadlo taky, ale nevím, jestli by do toho šli :-/ Mě napadl starej dobrej trik se stěhováním, tzn. říct něco ve smyslu: "Potřebuju internet, ale v červnu se stěhuju do Brna, co s tím uděláme?.."

Bohužel fakt, že v baráku jiná možnost připojení není, už vědí...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

M.

Re:Další poskytovatel připojení v domě
« Odpověď #29 kdy: 07. 01. 2014, 17:38:38 »
Teď jsem vypověděl internet u O2 a dočasně (mezi únorem a květnem) bych rád využil stávajícího operátora internetu, který už v domě je. Jenže ten mi cpe smlouvu na dobu určitou (1 rok), přičemž známí mi říkají, že nový občanský zákoník tvrdí, že mám právo na smlouvu na dobu neurčitou.

V tomto případě se to řídí primárně zákonem o elektronických komunikacích (a to novelou z loňského roku), který specifikuje smluvní podmínky pro tento případ smlouvy o poskytování telco služeb. A v souladu s ním je ten roční úvazek v pořádku. Oparátor musí mít v nabídce tarif s vázací dobou 1 rok, který může (a nemusí) nahrazovat smlouvou na dobu neurčitou.
Varianta je vzít tu roční dobu a po třech měsících vypovědět, ale pak musíš doplatit  za zbývající dobu úvazku 20% paušálů.