reklama

YouTube se u O2 seká

T-A-P

Re:YouTube se u O2 seká
« Odpověď #15 kdy: 08. 01. 2014, 10:20:19 »
Pokud máte tyto potíže na xDSL lince, má to na svědomí s největší pravděpodobností protokol PPPoE. S tím se bohužel nedá prakticky nic dělat. Jedním z kompromisních řešení, které funguje, je nastavit v modemu hodnotu MTU na 1492.

reklama

robin martinez

• 840
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
« Odpověď #16 kdy: 09. 01. 2014, 10:57:26 »
TAky s tím mám teď problém, řeším to s o2 už tři týdny všude - pobočky, telefony, maily, facebook - nic. Jelikož nám dodávají úchvatných 6Mbit/s a teď, po skončení doby určité, nám začli posílat fakturu na 800,-, jsme jim to prostě vypověděli. Ta firma jde, ohledně internetu, do kytek. Lidi, co mají 40Mbit, si na nefční YT taky stěžují a to mi přijde jako prasárna ze strany O2

Včera jsem zkoušel tríček s MTU, nic...
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

jackbrno

« Odpověď #17 kdy: 10. 01. 2014, 10:34:30 »
Taky jsem řešil tento problém. Byl to prakticky trvalý stav, rychlost načítání streamu byla těsně kolem rychlosti přehrávání, takže nebylo prakticky nic načteno dopředu a stávalo se často, že se zastavilo a čekalo na načtení. Takže to bylo většinou nepoužitelné. Nicméně našel jsem diskuzi přímo u O2: https://www.o2.cz/osobni/forum/?forum_id=41&topic_id=9571 kde se to řeší. Samozřejmě tam z lidí O2 dělá hlupáky a tváří se jak to řeší a nebo že to je ojedinělý problém. Nicméně dole je příspěvek, že zaznamenávají stále stížnosti a mají se jim lidé ozývat s podrobným popisem. Takže jsem to včera odpoledne udělal s číslem přípojky. Během chvíle si vyžádali doplňující údaje, jako na jakých počítačích to blbne, jak jsou připojeny atd. a že informace předají technikům. Takže jsem předpokládal klasické řešení/neřešení. Upřesnění jsem jim večer napsal a kupodivu už v noci i dnes rád YouTube valí parádně. Načítá si dlouho dopředu takovou rychlostí, kterou jsem nikdy doma na VDSL neviděl a nehrozí, že by se přehrávání zastavilo. Nechci to zakřiknout, ale vypadá to, že dobře ví, čím to je a v individuálních případech to stěžovatelům vyřeší. Přesněji mám pocit, že je to z jejich strany záměr, aby omezili streamování z youtube v síti. Většina lidí na to nebude mít nervy a prostě YT nebude používat a jelikož vše ostatní jede dobře, tak budou žít v pocitu, že chyba je na straně YT. To jsem ovšem předem vyloučil, protože mám vyzkoušené, že na jiném ISP stejná videa fungovaly vždycky bez problému. Každopádně zatím to valí perfektně a pokud to nebyla náhoda, tak to vyřešili. Takže kdo bude mít tento problém (asi všichni na O2), zkuste si stěžovat přes odkaz výše.

reklama