Windows šmejd vs. Win Well Made

Gejbriel007

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #75 kdy: 22. 10. 2013, 16:08:06 »
Že Vás to ještě baví. Mě třeba vyhovují oba systémy, a zároveň u obou jsou věci co mě dost vytáčí. Já jsem tak 60/40 (L/W) a podle potřeby používám ten nebo ten systém a ani u jednoho jsem nenarazil na "problém" kvůli kterému bych systém zavrhl a stal se ze mě fanatik :-D


asdffdsa

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #76 kdy: 22. 10. 2013, 16:24:40 »
Citace
No a tohle je zase přesnej opak toho linuxového fanatismu. Protože na tom samém stroji může běžet win i lin s velmi podobnou odezvou a nikde nic nedrhne. Jeden bude tvrdit, že houska je lepší než rohlík a opačně. Přitom je to ze stejného těsta.

ja som pisal iba o mojej konkretnej skusenosti na jednej konkretnej konfiguracii. testoval som asi pred 2 rokmi, vsetky bezne velke distribucie. dnes by mozno bola situacia ina. osobne by som radsej pouziva open source system ako os od MS, ale zas niesom ochotny robit az tak velke ustupky :)
inak pouzivam debian stable na vps, takze tak z 10% som tiez linuxak. peace :)

j

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #77 kdy: 22. 10. 2013, 17:26:16 »

Nechápu, proč žiješ v minulosti? athlon sktA je snad víc než 10 let starej :D bože... I i přes to jsem si 100% jistej, že win XP přehraje to video rychleji, jak jakýkoliv linux, samozřejmě s aktualníma ovládáčema. Mimochodem, krásný benchmarky zde http://www.youtube.com/user/lienucksfails2

Jinak, kdyby byl linux tak úžásný, jak píšeš, tak by zcela jistě neměl 1-2% a nevymlouvej se na to, že windows každý propaguje, máme tu ještě apple, který je furt použitelnější jak linux. V mém okolí jsem zkoušel linux nainstaloat snad všem lidem a skončilo to tím, že mi řekli, že je línej a to byl mint s LXDE :)

Nechapu proc ses tak blbej, ze neumis cist ... chtelo se predvest, ze linux je vykonejsi, tak sem uved celkem konkretni zelezo, na kterym je pouziti widli vs tux rozdil mezi tim, ze se to pouzivat pro dany ucel da nebo neda. Tux bude samozrejme vykonejsi i na aktualnim zeleze, ale vzhledem k vykonu toho zeleza, se to neprojevi na prehravani videa, ale jinde.

A ze jaksi pindas neco o 1%, pricemz tuxe ma dnes kazdy v TV, radiu, aute, telefonu ... takze widle, se svym desktopem, jsou tak mozna 15% minorita. Kdyby ty widle byly tak uzasny, tak by na tech telefonech fungovaly, ne?

Nehlede na to, ze apple = BSD coz je tuxovi hodne blizko, ale to bys musel umet tu jednu mozkovou bunku pouzivat, ze ...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #78 kdy: 22. 10. 2013, 17:41:33 »
Kupis notebook s windowsami, otvoris, pouzivas a ked po rokoch denneho intenzivneho moralne dosluzi, tak zacnes zistovat ako ho preinstalovat,  aby si ho mohol pustit z ruky.

Mozna dneska, alespon vetsinou. V dobe, kdy jsem Widle jeste pouzival, tomu tak nebylo. To clovek take mohl preinstalovavat kazde dva mesice a byl rad, ze to tak dlouho vydrzelo.

Testovací desktop WXP P4 3 GHz, 1,5 GB RAM, HDD SATA 80 GB leží přede mnou a bootuje to naprosto srovnatelně se současnými OS, klasicky to stojí a padá na HDD.

Dejte tam soucasne Widle a uviditem jestli to bude tak uzasne, jako pres deset let stare Widle. oucasny Linu na tom ale pojede v pohode. Srovnavate nesrovnatelne.

nuz toto je presne problem ktory vy fanaticki linuxaci mate :D
vy totiz zasadne hovorite o 15r starych windows. windows pada, casty blue sreen, windows je pomaly, windows hento tamto. to vsetko bola pravda u win 95-98 a 2000 bez SP. 98ky som reinstalovaval 2x mesacne, skratka to inak neslo. osobne to ale dost pripisujem totalnej absencii aktualizacii, pretoze v tom case malokto mal windows legalny a malokto si mohol dovolit na dialupe stahovat desiatky megabajtov updatov.

Ty 15 let stare Widle maji lvi podil na nasi dnesni alergii. My s tim totiz museli existovat a jednoho dne byl dalsi pad Widli posledni kapkou a zaplat pan buh, ze tehdy uz byl Linux celkem pouzitelny. Na dnesni Widle se koukame skrz prsty, protoze sice vidime, ze jsou v urcitych ohledech lepsi, nicmene s sebou stale tahnou kokotiny z puvodniho mizerneho navrhu prvnich Widli. Vidime take to, jak jsou nenazrane, pricemz nam toho ale nabizi zatracene malo navic ve srovnani s Widlemi predchozimi. Nabizi hlavne "lepsi" graficke efekty, ktere obvykle stejne vypiname.

Jinak vas mohu uklidnit: Ja mel W98 updatovane a nemohu rici, ze by tim byly nejak stabilnejsi. Nekteri lie podeziraji, ze tomu bylo spis naopak.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #79 kdy: 22. 10. 2013, 17:44:54 »
No a tohle je zase přesnej opak toho linuxového fanatismu. Protože na tom samém stroji může běžet win i lin s velmi podobnou odezvou a nikde nic nedrhne. Jeden bude tvrdit, že houska je lepší než rohlík a opačně. Přitom je to ze stejného těsta.

Nedavno jsem mel moznost srovnat beh Linuxu a W7 na starsim ThinkPadu s dvojjadrem, SSD a 2 GB pameti. W 7 na disku, Linux na flashce. Opravdu jsem nemel pocit, ze by odezva byla srovnatelna. A to Linux bezel z pomale flashky na pomalem USB, zatimco Widle mely k dispozici SATA SSD.


Kolemjdoucí

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #80 kdy: 22. 10. 2013, 18:30:00 »
Dejte tam soucasne Widle a uviditem jestli to bude tak uzasne, jako pres deset let stare Widle. oucasny Linu na tom ale pojede v pohode. Srovnavate nesrovnatelne.

32-bit W7 na 1,5 GB RAM jedou také v pohodě. Problém je s Vistama.

Ty 15 let stare Widle maji lvi podil na nasi dnesni alergii. My s tim totiz museli existovat a jednoho dne byl dalsi pad Widli posledni kapkou a zaplat pan buh, ze tehdy uz byl Linux celkem pouzitelny.

Tak hrozné to nebylo, stačilo 2x-3x denně preventivně restartovat (oběd + 2x kafe) a šlo to. Uznávám že v dnešní době je to úsměvné, ale rozhodně to nebylo tak dramatické.
A dlužno dodat že Linux na desktopech byl v roce 1998 bída obrovská, tehdy ještě žádné Ubuntu nebylo. Pro normálního smrtelníka byla volba W98 nebo nic.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #81 kdy: 22. 10. 2013, 19:18:19 »
No a tohle je zase přesnej opak toho linuxového fanatismu. Protože na tom samém stroji může běžet win i lin s velmi podobnou odezvou a nikde nic nedrhne. Jeden bude tvrdit, že houska je lepší než rohlík a opačně. Přitom je to ze stejného těsta.

Nedavno jsem mel moznost srovnat beh Linuxu a W7 na starsim ThinkPadu s dvojjadrem, SSD a 2 GB pameti. W 7 na disku, Linux na flashce. Opravdu jsem nemel pocit, ze by odezva byla srovnatelna. A to Linux bezel z pomale flashky na pomalem USB, zatimco Widle mely k dispozici SATA SSD.

A tady narážíme na problém konfigurace systému ... W7 se vším zapnutím mají srovnatelnou odezvu jako Gnome3 ... povypínáš li v 7 aero, vypneš veškeré indexování, zakážeš obnovu systému, tak jsi na odezvě xfce. Takže se musí srovnávat srovnatelné ... Navíc nenabootoval si z té flashky do ramky? Pak má Linux jednoznačně lepší odezvu!

Atrament

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #82 kdy: 22. 10. 2013, 19:29:08 »
Citace
A dlužno dodat že Linux na desktopech byl v roce 1998 bída obrovská, tehdy ještě žádné Ubuntu nebylo. Pro normálního smrtelníka byla volba W98 nebo nic.
Tak to pozor, Linux byl v roce 1998 právě naprosto parádní volba na desktop, pro nás se 486kou co jsme vyrostli na Dosu a nebyli jsme připojení na internet ještě :) Příkazová řádka totiž nebyl žádný problém, oproti Dosu byla navíc o dost vylepšená, Doom či Quake na tom běžel parádně, seminárky do školy jsem na tom napsal v pohodičcce ve Vimu a vysázel TeXem, do programování v C se na tom pronikalo krásně, jo to byla krásná doba:)

Ramtech

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #83 kdy: 22. 10. 2013, 20:18:22 »
Ak často odinštaluvávaš programy tak XP/2000 za dva roky proste odídu ak nie tak sa badateľne spomalia no a to je to čo v MS a vývojári pre ich platformy nezvládli

Nehnevaj sa na mňa ale ak Vista mi vydržala 4roky do zmazania a nahradenia Linuxsom a práci som reinštalovával XP každé dva roky tak kde je chyba? Záhada

Tak nějak nechápu, proč bych měl často odinstalovávat programy, to nedělaám na žádné platformě. Nainstaluji a používám. Časté instalování a odinstalování svědčí o fragmentaci. V tom není žádný důvod k odchodu. Ono ale záleží na tom, co se instaluje a odinstalovává ... Kolikrát stačí jen, z jakých zdrojů jsou programy stažené. Ale když to někoho baví.

Všetok SW na PC ktoré šli na linku som inštaloval plus čas od času sa vyskytol dáky problém na ktorý bolo treba špecifiký SW

Kolemjdoucí

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #84 kdy: 22. 10. 2013, 20:26:40 »
Tak to pozor, Linux byl v roce 1998 právě naprosto parádní volba na desktop, pro nás se 486kou co jsme vyrostli na Dosu a nebyli jsme připojení na internet ještě :) Příkazová řádka totiž nebyl žádný problém, oproti Dosu byla navíc o dost vylepšená, Doom či Quake na tom běžel parádně, seminárky do školy jsem na tom napsal v pohodičcce ve Vimu a vysázel TeXem, do programování v C se na tom pronikalo krásně, jo to byla krásná doba:)

Vystihl jsi to správně, v roce 1998 jsi měl na desktopu v Linuxu leda tak tu příkazovou řádku, zatímco na Windows už bylo pět let standard okenní GUI.

brk

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #85 kdy: 22. 10. 2013, 21:08:42 »
Vystihl jsi to správně, v roce 1998 jsi měl na desktopu v Linuxu leda tak tu příkazovou řádku, zatímco na Windows už bylo pět let standard okenní GUI.

Spíš bych řekl, že co se GUI týče, tak to bylo 20:20. Bylo docela jedno, jestli mi Netscape Navigator spadne 20x za večer v Linuxu nebo 20x ve Windows. ;o)

Funguje? Nešahej!

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #86 kdy: 22. 10. 2013, 21:23:07 »
No tak ten článek na Živě to je fakt veledílo - z prstu vycucané 'problémy' typu jede mi to nějak pomalu, nic nového na desktopu, nemám počeštěné jakési Zdraví a fitness - to jsou fakt perly :) Jediné s čím se dá v tom článku souhlasit, že se změnilo k horšímu, je ten to vyhledávání, to bylo předtím lepší, to je fakt :(

Nainstaloval jsem 8.1 prakticky hned jak se objevilo oznámení, sice to trvalo neskutečně dlouho ale výsledek byl okamžitě plně funkční, nic se nerozbilo, změny jsou vesměs kosmetického rázu a většinou k lepšímu, takže plná spokojenost.

Žádný článek, ani nečlánek (těch je na LŽivě většina) jsem na mysli neměl. Na tu jejich klikací story bych se mohl vysrat. Chtějí jen generovat návštěvnost (reklamu jim blokuji, ale stejně nebudu jak vůl listovat nějakou snůškou nesmyslů). Nemyslel jsem si někdy že to je možné, ale ano, je to ještě horší jak novodobé "taky prý články" (horší starých zpráviček) na HLúpě.

Prostě jsem pár dnů sledoval s jakými problémy se lidé obracejí na "poradnu" a co probírájí na "fóru".

P.S.
Omlouvám se za ostřejší výrazy, ale situace si to vyžadovala.

P.P.S.
Jinak na Živě je to samej psychopat, a dokonce tam funguje i nejeden agitátor a vychvalovač komančů. Slabším jedincům doporučuji tam dlouho nepobývat, buď vám z toho bude nanic, nebo vás ještě přesvědčí kdo ví k jaké ptákovině...

Atrament

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #87 kdy: 22. 10. 2013, 21:36:19 »
Vystihl jsi to správně, v roce 1998 jsi měl na desktopu v Linuxu leda tak tu příkazovou řádku, zatímco na Windows už bylo pět let standard okenní GUI.
Linuxová příkazová řádka byla v tom roce 1998 fakt lepší volba, protože Windows 3.11/95/98 byly snad špatnej vtip. Ale pro úplnost - Xka fungovaly i tehdy, okenních manažerů bylo dost, akorát člověk nějak neměl potřebu to tehdy vůbec používat.

Kolemjdoucí

Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #88 kdy: 22. 10. 2013, 22:00:20 »
protože Windows 3.11/95/98 byly snad špatnej vtip.

Další takový co o tom slyšel leda tak na Linuxáckém večírku. S W3.11-W98 se normálně pracovalo, bylo to v domácnostech, ve firmách i ve školách. Sice to občas padlo, ale bylo to běžně v provozu.
Xka nepochybně fungovaly, ale v té době se aplikace pro ně počítaly na prstech jedné ruky.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows šmejd vs. Win Well Made
« Odpověď #89 kdy: 22. 10. 2013, 22:12:54 »
Tak hrozné to nebylo, stačilo 2x-3x denně preventivně restartovat (oběd + 2x kafe) a šlo to.

Jo, tomu rikam OS. Nicmene restart to chtelo kolikrat spis tak kazdou hodinu. ele bylo prilis riskantni.

A tady narážíme na problém konfigurace systému ... W7 se vším zapnutím mají srovnatelnou odezvu jako Gnome3 ... povypínáš li v 7 aero, vypneš veškeré indexování, zakážeš obnovu systému, tak jsi na odezvě xfce. Takže se musí srovnávat srovnatelné ... Navíc nenabootoval si z té flashky do ramky? Pak má Linux jednoznačně lepší odezvu!

A co myslis, ze jsem udelal? BTW, Gnome je dnes tak pomaly, ze nei o co stat. Linux z flashky asi obvykle leze do RAM, ale podotkneme, ze Widle by se tam dnes nevesly ani ze ctvrtky.

Další takový co o tom slyšel leda tak na Linuxáckém večírku. S W3.11-W98 se normálně pracovalo, bylo to v domácnostech, ve firmách i ve školách. Sice to občas padlo, ale bylo to běžně v provozu.

Obcas spadlo? Optimisto! A s necim, co tak casto pada, se mozna da pracovat, ale ne normalne. Trvalo mi nekolik let, nez jsem si zvykl na to, ze mi system nepada a prestal byt nervozni, jestli mam dostatecne zasejvovano, kdyby to zase lehlo.