Pomohl vám titul k lepší práci?

PANKapitanRUM

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #165 kdy: 09. 10. 2013, 00:44:56 »
A votom to je  :P
Nutno říci, že já je nevydělal ani s vlastní firmou, teď jsem zaměstnaný a mám o něco víc klidu, ale zkusil jsem to a zkusím to zase  :P
Pak si těch titulů nakoupím na soukromkách deset a budu machra  ;D


Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #166 kdy: 09. 10. 2013, 01:50:29 »
Jako zaměstnanci žádné Peníze nikdy nevyděláme byť s deseti tituly.
Co ti brani dat vypoved a ty miliony vydelat podnikanim?
V mym okoli teda vyzijou za 15tis mesicne jen mamánci, svobodní to mládenci jeste ve 30 letech...
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Ales02

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #167 kdy: 09. 10. 2013, 07:20:36 »
Guru:

Nu jednou se mi stalo, že podnik krachl (rozuměj, majitel měl vysoké náklady na život). Tak jsem byl nucen vzít rychle málo placenou práci, a měl sem 15k. Jenomže oproti kolegovi sem neměl na krku hypo, barák je nizkoenergetický, el. spotřeba nizká(LED světla, počítače pro TDP 50=<, atd.), v důsledku jsem i tak měl "více volných peněz" než kolega za doby kdy firma fungovala.

Takže nejenom mamáci musí mít plat 15k, jenom Buran takto někoho urazí a vysmívá se. Ukazuje to nejem vadu charakteru, ale horší rozum (což neznamená, že jsi inteligentní, jenom jsi blbé jak tágo).

P.S. a co takový lid mimo Prahu a Brno, tam se vydělává normálně 30 a více...

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #168 kdy: 09. 10. 2013, 07:51:48 »
Ja bych to vyziti za 15 tisic videl v mem pripade asi takto:

4500 voda + el + fond oprav atd.
4500 splatky za bydleni
1000 palivo do automobilu
20 * 80 = 1600 obedy ve vsedni dny
50 * 30 = 1500 ostatni jidlo
1000 telefon + internet + tel. + radio
-------
14 100 Kc.

Ano, mesicne bych usetril 900, coz mame rocne 10 800, takze jednou za rok si muzu koupit treba novou pracku, kdyz budu chodit v novinach :-)

Jiste by sly nektere naklady stahnout, ale to co jsem napsal, mi prijde jako naklady na prumerny zpusob ziti ve 30 000 meste. Nepovazuju se ani za cloveka, ktery by prilis setril, ani za prilis rozhazovacneho.

Obdivuju lidi, kteri nejak vyziji s platem kolem 10 000. Uprimne pred nimi smekam.

margarin

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #169 kdy: 09. 10. 2013, 10:58:17 »
Tedy pane Prýmku, jakkoliv bych s vámi jinak dlouze polemizoval, svojí poslední větou jste udeřil hřebíček na hlavičku. Jako zaměstnanci žádné Peníze nikdy nevyděláme byť s deseti tituly.

Co to je za nesmysl? To snad záleží na tobě, ne? Podle mě hledáš chyby trochu jinde. Ale máš pravdu, že titul tam asi žádný smysl mít nebude.

Ja bych to vyziti za 15 tisic videl v mem pripade asi takto:


4500 splatky za bydleni


???

To splácíš nějaký větší stan a bydlíš na černo v lese, ne?


Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #170 kdy: 09. 10. 2013, 11:23:45 »
Ja bych to vyziti za 15 tisic videl v mem pripade asi takto:
4500 splatky za bydleni
???
To splácíš nějaký větší stan a bydlíš na černo v lese, ne?
to bude mozna i zemljanka 1+0..
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Tomik

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #171 kdy: 09. 10. 2013, 12:10:35 »
Brání mi v tom nápad, vůle a nejspíš i schopnosti. A vezmu-li v potaz i celkem nízkou pravděpodobnost úspěchu, zkrátka mi to za to nestojí. Ne každý jsme z podnikatelského těsta a jak správně píše RUM, člověk má víc klidu a času věnovat se svým zájmům případně rodině.

Já si nestěžoval, nemám se nijak zle, vždyť jsme tu povětšinou IT, takže k realitě všedního dne máme ještě celkem daleko.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #172 kdy: 09. 10. 2013, 12:12:22 »
Ja bych to vyziti za 15 tisic videl v mem pripade asi takto:
4500 splatky za bydleni
???
To splácíš nějaký větší stan a bydlíš na černo v lese, ne?
to bude mozna i zemljanka 1+0..
:-) tak neco. 3+1, panelak, klidna lokalita... :-)

kazdopadne na veci, ze do 15 000 bych se vlezl tak tak, to nic nemeni :-)

margarin

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #173 kdy: 09. 10. 2013, 12:44:39 »
To potom ale nejsi moc dobrý vzorek. Za jídlo utrácíš málo, hypotéku máš jak z říše pohádek a vlastně žádné jiné náklady nemáš. To je dost o ničem. Někomu to možná stačí, ale nemůžeš to brát, že to stačí na běžné žití. Na dost speciální ano, pokud jsi něco dostal, protože splátky 4500,- na cokoli jsou dost divné.

PJ

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #174 kdy: 09. 10. 2013, 12:52:52 »
No akosi sa to tu zvrtlo a to som nechcel. :)

Polozil by som otazku este tym co tak vehementne zastavaju ze titul => lepsia pozicia, vyssi plat? Ako to, ze mne bol poskytnuty plat, ktory dostavaju absolventi VS a ja som nemal este ani Bc. a dostal som 2 ponuky prace? Cakam argumenty, od dotycnych

margarin

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #175 kdy: 09. 10. 2013, 12:59:28 »
Nevím, proč to pořád řešíš. O titulu to není, pokud máš co nabídnout. Statisticky ale většina lidí nemá co nabídnout, tak je titul pro ně výhodou. Že se někdo dostal na pohovor, když měl titul? Proč ne, ale třeba by jinde dostal víc a měl se lépe. Možností je hodně, ale naštěstí doba se mění a ukazuje se, že vzdělávací systém je už desítky let velmi nedostačující. Dřív moc lidí studovat nemohlo, tak se to tolik neřešilo.

Pokud jsi dostal dobré nabídky, tak to mohla být náhoda a už bys je třeba nikdy nedostal. Každopádně pořád existuje trh práce a pokud jsi lepší než vývojář za 60000,-, tak prostě bys je někde měl dostat.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #176 kdy: 09. 10. 2013, 13:15:48 »
To potom ale nejsi moc dobrý vzorek. Za jídlo utrácíš málo, hypotéku máš jak z říše pohádek a vlastně žádné jiné náklady nemáš. To je dost o ničem. Někomu to možná stačí, ale nemůžeš to brát, že to stačí na běžné žití. Na dost speciální ano, pokud jsi něco dostal, protože splátky 4500,- na cokoli jsou dost divné.

Ja jsem si tehle veci vedom. Asi jsem to spatne napsal cele. Slo mi o to, ze i pres to, ze mam tyhle "smesne" naklady na zivot, tak se do 15 000 temer nevejdu. Tedy ze slusne zit za 15 000 se bohuzel neda (jak tu nekdo tvrdil par stran zpet). To mel byt zaver. Takze presny opak toho, co jste pochopil. Zrejme chyba ve vysilani :-)

margarin

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #177 kdy: 09. 10. 2013, 13:24:17 »
Aha, bezva, výsledek je správný :)) Už právě nevím, co se přesně řeší, protože je to typická root diskuse, kde je většina příspěvků mimo téma. Zase se našlo plno různých problémů a řeší se to všechno dohromady.

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #178 kdy: 09. 10. 2013, 13:31:15 »
 Tak z mé zkušenosti to otvírá dveře především k zajímavější práci.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Pomohl vám titul k lepší práci?
« Odpověď #179 kdy: 09. 10. 2013, 13:56:05 »
Tak z mé zkušenosti to otvírá dveře především k zajímavější práci.

Já mám zase tu zkušenost, že VŠ uchazeči vyfoukne práci SŠ, protože za dobu kdy VŠ studuje získá potřebnou praxi a když na sobě pracuje tak i potřebné zkušenosti. Zkrátka se za tu dobu může dost vypracovat. Samozřejmě je dost okolností, které to všechno ovlivňují. Když to bude SŠ, který na sobě nehodlá pracovat, a smíří se jen s tím, co mu dala škola, tak nemá šanci, ale bez snahy s titulem ji nemá ani VŠ. Takže záleží jen na schopnostech jedince. Asi se to nedá zobecňovat. A jak se říká, titul od blbosti nechrání.