FI MU obor aplikovaná informatika

l3

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #75 kdy: 30. 04. 2013, 20:23:02 »
tak ale to potom mozem povedat aj ja, ze som programoval v: C, C++, Bash, Prolog/Lisp, C#, Perl, Python, PL/SQL, ale nepovazujem sa ze ich ovladam vsetky, kedze som sa im venoval maximalne v skolskych projektoch. C# ovladam najviac, pretoze s nim najviac robim, a potom C/C++(samotne C++ az tak nie), no a ostatne jazyky, proste v ramci projektu a uz ich ani neviem.
Pupíku, já si nechtěl poměřovat pindíky (vlastně znalosti a praxi :) ). Jen jsem uvedl na pravou míru urban legend o tom, že se na FI neprogramuje. Naopak by mě zajímalo, jak se na FITu angažují firmy co se týče programování (sítě, hardware atd. jdou mimo mě..).


Pupi

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #76 kdy: 30. 04. 2013, 20:31:23 »
no spolupracuju s firmami aj v ramci bakalarskych/diplomovych projektov. viem, ze jedna s firiem je RedHat. osobne skusenosti nemam.

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #77 kdy: 30. 04. 2013, 22:15:55 »
Haskell         - 1 semestr se Škarvadou
Prolog -        - ok, tak tady trochu kecám, k prologu jsem si trochu čuchl v logice ;)
Jestli tomuhle říkáš "intenzivně", tak to celkem všechno vysvětluje :) Ne nadarmo se (za mě) ten Škarvadův předmět jmenoval *Úvod* do funkcionálního programování a nevím jak ty, ale já jsem se v něm tak možná z rychlíku dozvěděl, co je to fold, zip, map a apply :)

Dajme tomu, ze by som si spravil doma na kolene nejaky vyskum, napisal by som o tom nejaky paper.

Co dalej?
Dál bys ho musel přihlásit na nějakou konferenci, oni by ti ho museli vzít a potom bys musel zaplatit konferenční poplatek a dostavit se tam. Jenom konferenční poplatky bývají kolem dvaceti tisíc. K tomu si připočti cenu letenky a nějaké ubytování - dostaneš se někam k padesáti tisícům a máš za to jeden řádek v publikacích. Takže moc nevím, proč bys tohle dělal na vlastní náklady :)

Ale je fakt, že já jsem (blázen jeden) přesně tohle udělal ještě jako student, akorát na české konferenci (Kognice a umělý život, pořádaný bezvadnou partou lidí). Coby studentovi mi všechny poplatky odpustili, i za ubytování a stravu. Nejspíš proto, že můj příspěvek přijali a teprve potom jsem si všiml, jak drahý to je a napsal jim, že jsem chudý student a nemám na to a že mi je teda líto, že jsem pitomec a ať ten příspěvek stornují... Teď když si na to zpětně vzpomenu, přijde mi to děsně komický. Ten sborník mám doma schovanej jako relikvii :))

Chcel by som vediet, ci je mozne aj po formalnom ukonceni skoly (ze uz s nimi nemam nic spolocne a som clovek "z ulice"), ci je mozne participovat na nejakom vyskume / projekte.
S ukončením/neukončením školy to nemá nic společnýho. Můžeš participovat na jakémkoli projektu a dostaneš normální pracovní smlouvu. Třeba jako já na částečný úvazek. Je to v podstatě práce jako jakákoli jiná, akorát máš většinou podstatně víc volnosti.

Ako sa to "pretlaci" do akademickeho sveta?
Obvykle tak, že jdeš na PhD a tam už to vyplyne automaticky...
Já osobně jsem to měl dost netradičně - dělal jsem nějaký projekt do nějakého předmětu, který vyučujícímu přišel zajímavý a na základě toho mi nabídl, jestli s nima nechci spolupracovat. No a od té doby to dělám. Jak ty říkáš, "externě" - neudělal jsem si u toho ani RNDr., ani PhD., i když to první bych měl vzhledem k publikacím v podstatě zadarmo - nemám k tomu žádný důvod, k ničemu mi to není, akademickou kariéru budovat nehodlám :) Ledaže bych si chtěl nechat říkat "pane doktore" :))

Pravděpodobně by spolupráce šla domluvit i tak, že by ses prostě někomu ozval a zeptal se, jestli někoho něchtějí. Akorát se (aspoň u nás) jede na projekty, kde jsou mzdové peníze hodně sešněrované (předem narozpočtované), takže nevím, jaká je pravděpodobnost se dostat do už běžícího projektu. Ideální je to samozřejmě když něco začíná. (nevím, jestli to vůbec mám psát... ale no tak jo: na tom pidiprojektu, na kterým dělám já, se teď uvažuje o tom, že bysme jednoho člověka nabrali, ale je to teprve ve stádiu zvažování a záleží to na externích okolnostech. Možná kdyby ses ozval tak za dva měsíce, nějaká šance by teoreticky mohla být.)Jako zkušenost je to hodně zajímavý, ale peníze v tom žádný závratný nejsou, s tím je potřeba počítat.

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #78 kdy: 02. 05. 2013, 10:18:51 »
Nekdy je lepsi mlcet. [...] Je to asi jako rozdil mezi mechanikem a strojnim inzenyrem. [...] Takovi lide, jako ty a RUM [...]
Je jasne, ze u nas male firmy na technologie casto kaslou.

Cekal by nekdo od velke kapacity JS reflexi ci dokonce omluvu?

Nenechte se vysmat. Anonymove zadnou reflexi nepotrebuji. Anonym si muze placat co chce, prinejhorsim zmeni nick, ne? Tak co...

Jakub Galgonek

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #79 kdy: 02. 05. 2013, 10:32:56 »
Nenechte se vysmat. Anonymove zadnou reflexi nepotrebuji. Anonym si muze placat co chce, prinejhorsim zmeni nick, ne? Tak co...

Jako ubuntu-kiddie trpící nedostatkem rodičovské lásky tě docela chápu ;D


radsej noname

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #80 kdy: 02. 05. 2013, 11:11:24 »
ja som s nickom konzistentny a myslim, ze sme si celkom pokecali a vzajomne sa informacne obohatili (najma s Mirkom, aspon u mna to tak je ;) ) aj anonymne sa da byt slusny (teda dufam ze som nikoho nicim neurazil a neposlapal jeho cest, ak ano tak sa dotycnemu ospravedlnujem)

to ze niekto anonymitu vyuziva na osobne utoky, to je fakt slabota ...

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #81 kdy: 02. 05. 2013, 11:22:30 »
ja som s nickom konzistentny a myslim, ze sme si celkom pokecali a vzajomne sa informacne obohatili
Jo, taky jsem to tak vnimal.

Ale celkem me stvou lidi, kteri maji silna tvrzeni a kdyz jim clovek ukaze, ze nemaji pravdu, tak najednou ticho po pesine... :(

Ta implikace neni anonym -> hulvat, ale spis  hulvat ----zpravidla---> anonym.

otaznik

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #82 kdy: 23. 05. 2017, 15:16:37 »
Caute, taktiez som si podal prihlasku na 2. stupen VUT FIT a FI MUNI - Aplikovana I. Zaznela tu otazka ohladom anglictiny, no nevsimol som si zeby niekto odpovedal. Mozem poprosit niekoho kto studoval na FI MUNI aby odpovedal, ako to s nou teda je, pretoze zopar predmetov je vyucovanych v anglictine (aj povinnych).

Dalsia vec ktora by ma zaujimala, ci existuje nejaky feedback od studentov k predmetom? Nieco co by pomohlo cloveku rozhodnut sa, aky predmet zvolit (https://www.fi.muni.cz/katalog/obory_html/mgr-ap.xhtml.cs). Hlavne prva dvojica predmetov Graph Theory a Graph Algorithms. Ktory by ste mi odporucali?


otaznik

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #83 kdy: 23. 05. 2017, 15:38:13 »
Caute, taktiez som si podal prihlasku na 2. stupen VUT FIT a FI MUNI - Aplikovana I. Zaznela tu otazka ohladom anglictiny, no nevsimol som si zeby niekto odpovedal. Mozem poprosit niekoho kto studoval na FI MUNI aby odpovedal, ako to s nou teda je, pretoze zopar predmetov je vyucovanych v anglictine (aj povinnych).

Dalsia vec ktora by ma zaujimala, ci existuje nejaky feedback od studentov k predmetom? Nieco co by pomohlo cloveku rozhodnut sa, aky predmet zvolit (https://www.fi.muni.cz/katalog/obory_html/mgr-ap.xhtml.cs). Hlavne prva dvojica predmetov Graph Theory a Graph Algorithms. Ktory by ste mi odporucali?

Este podotknem ze anglictinou som si na bc. presiel, no aj tak mam obavy pretoze co som pocul, tak anglictina na MUNI je o 1-2 levely vyssie. Bude postacujuca priemerna znalost b1/b2 pre tieto predmety ?

kcz

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #84 kdy: 23. 05. 2017, 17:18:25 »
Hele, pokud anglicky na b1/b2 fakt umis a jsi ochotny se zlepsovat, muzes byt vysmaty.

Sam jsem na b2 a byl jsem ve svoji skupine jazykove s prehledem nejlepsi. Cely rozdil je, ze se nebojim mluvit a anglictine se nevyhybam.

otaznik

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #85 kdy: 23. 05. 2017, 17:24:40 »
Hele, pokud anglicky na b1/b2 fakt umis a jsi ochotny se zlepsovat, muzes byt vysmaty.

Sam jsem na b2 a byl jsem ve svoji skupine jazykove s prehledem nejlepsi. Cely rozdil je, ze se nebojim mluvit a anglictine se nevyhybam.

No blizsie mam skor k B1 ako B2, ale ak by som si nasiel nejaku schopnu knihu s gramatikou, tak by som v lete potrenoval + urcite slovna zasoba (predpokladam ze hlavne z matematickej oblasti)

Btw. nevies prosim odpovedat aj na tu druhu otazku?

kcz

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #86 kdy: 23. 05. 2017, 18:21:18 »
Nejlepsi mas sehnat si nejakeho soucasneho studenta, ktery ma pristup do IS.

Jeste k anglictine: gramatika z ucebnice neni na skodu, ale chtel jsem rict, ze dulezite je aktivne ten jazyk pouzivat. Kdyz pouzijes spatny tvar nebo cas slovesa, ale veta bude srozumitelna, svet se nezbori. Delaji v tom chyby i rodili mluvci. Ale musis byt schopen tu vetu pohotove vytvorit a pouzit. Ne ze na prednasce budes ostentativne mlcet a e-mail nebo domaci ukol budes prvni prekladat v Googe Translate.

bambino

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #87 kdy: 26. 05. 2017, 08:30:26 »
Ak nevies po anglicky tak tam nelez, moj nazor.

to_nie

Re:FI MU obor aplikovaná informatika
« Odpověď #88 kdy: 27. 05. 2017, 19:56:45 »
Caute, taktiez som si podal prihlasku na 2. stupen VUT FIT a FI MUNI - Aplikovana I. Zaznela tu otazka ohladom anglictiny, no nevsimol som si zeby niekto odpovedal. Mozem poprosit niekoho kto studoval na FI MUNI aby odpovedal, ako to s nou teda je, pretoze zopar predmetov je vyucovanych v anglictine (aj povinnych).

Dalsia vec ktora by ma zaujimala, ci existuje nejaky feedback od studentov k predmetom? Nieco co by pomohlo cloveku rozhodnut sa, aky predmet zvolit (https://www.fi.muni.cz/katalog/obory_html/mgr-ap.xhtml.cs). Hlavne prva dvojica predmetov Graph Theory a Graph Algorithms. Ktory by ste mi odporucali?

na skolu kde sa davaju Mgr. tituly by som nesiel ani keby mi platili  8)