VŠ z trochu jiného úhlu

Jakub Galgonek

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #270 kdy: 07. 10. 2012, 23:26:04 »
Kdyby matematiku neučili především imbecilové, retardi a finančně negramotní lidé

By mne docela zajímalo, kde jsi to studoval ...


KapitánRUM

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #271 kdy: 07. 10. 2012, 23:26:15 »
App, nemyslím si, že by pomohlo ani přidání 30-ti hodin měsíčně jakéhokoliv předmětu pro podstatné zlepšení.
Řešením by bylo poslat nové, mladé a schopné lidi studovat rovnou do zahraničí, ať se to naučí správně a kompletní staré osazenstvo jednotlivých vysokých škol komplet vyházet. Školám zaměřeným na IT by to vesměs jen pomohlo.

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #272 kdy: 07. 10. 2012, 23:36:06 »
Školám zaměřeným na IT by to vesměs jen pomohlo.
Ať je to jak chce, každopádně nejvyšší výdělky mají informatici z VŠE. Což jaksi nehraje do karet tezi, že matematický background dělá z lidí geniální, přizpůsobivé, efektivní, růžolícé a megapotentní.

Ale to, že nám fakta nehrají do karet vůbec nevadí, protože fakta jaksi nejsou předmětem této debaty - viz m/wiki/images/9/97/Science_vs_faith.png


KapitánRUM

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #274 kdy: 07. 10. 2012, 23:38:38 »
By mne docela zajímalo, kde jsi to studoval ...

To máš úplně jedno, protože jsem měl osobní vazby na několik VŠ a mám za přátele i několik profesorů.
Mimo Prahu mám zkušenosti z několika univerzit.
Jeden můj dobrý přítel, se kterým si už dlouho tykám, je profesorem matematiky a fyziky na jedné velmi dobré fakultě.
Matematice i fyzice rozumí opravdu výborně, ale jak přijde na peníze (byť základní počty a logiku), je úplně mimo.
Stejně tak programování mu vůbec nic neříká, programovat neumí a nenaučil se takovým způsobem, aby ho to jakkoliv uživilo.
Atd, atd.
Navíc je jednou z mála světlých výjimek, která na škole především učí a až pak jsou jeho MOC PĚKNÉ projekty.
Ale aby mě učil programovat, to bych vážně nechtěl a nikomu bych to nepřál.
A už vůbec bych si nepřál, aby se mi snažil vykládat něco o penězích, moje znalosti ekonomie jsou pouze středoškolské, ale i tak celý světelný rok daleko od těch jeho.

Asi takto:
Když Vám bude matematiku na IT VŠ vysvětlovat MATEMATIK, bude Vám to vesměs na hovno, protože vzorec je jedna věc a přepsat do do kódu je na světelné roky vzdálená druhá věc.
To je ten rozdíl oproti tomu, jak jsem se učil matematiku já a jak kamarád v USA, jeho matematiku učil PROGRAMÁTOR.
Sice nešli do podrobností, zato se naučil něco, co má opravdový smysl.



kamenem

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #275 kdy: 07. 10. 2012, 23:43:41 »
Jediné možné řešení je, že ten tvůj kamarád je k ničemu a neumí ani matiku, ani fyziku. Proto asi učí.

Rax

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #276 kdy: 07. 10. 2012, 23:43:59 »
Asi takto:
To je ten rozdíl oproti tomu, jak jsem se učil matematiku já a jak kamarád v USA, jeho matematiku učil PROGRAMÁTOR.
Sice nešli do podrobností, zato se naučil něco, co má opravdový smysl.


V USA se tvůj kamarád zabýval satanskou praxí a nikoliv božskou teorií tak jako ty v ČR :)
Myslím že jsme se úspěšně zacyklili 8)

kamenem

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #277 kdy: 07. 10. 2012, 23:45:07 »
A v kontextu debaty - ne neumí, ale nechápe.

Jakub Galgonek

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #278 kdy: 07. 10. 2012, 23:46:18 »
By mne docela zajímalo, kde jsi to studoval ...

To máš úplně jedno

Jedno je kolečko u trakaře ...  ;)

KapitánRUM

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #279 kdy: 07. 10. 2012, 23:49:14 »
nejvyšší výdělky mají informatici z VŠE. Což jaksi nehraje do karet tezi, že matematický background dělá z lidí geniální, přizpůsobivé, efektivní, růžolícé a megapotentní.

A vůbec bych se nedivil, kdyby tam matematiku učil programátor dobře znalý ekonomie a matematiky!

To je totiž ono, to je ten svatý GRÁL!
Matematiku na VŠ IT školách by měl učit vždy D-O-B-R-Ý P-R-O-G-R-A-M-Á-T-O-R!
Sice by zřejmě nešel tak do hloubky, to je totiž stejně zbytečné, zato by naučil něco, co má smysl!

App. zajímavé je, že jsem napsal několik úspěšně obhájených BC prací!
Kdo bude mít zájem, za 10 litrů mu jí nejen napíšu, ale dokonce ho to i naučím, aby o tom mohl vyprávět i vnoučatům!

Radek Miček

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #280 kdy: 07. 10. 2012, 23:52:09 »
Citace
Matematiku na VŠ IT školách by měl učit vždy D-O-B-R-Ý P-R-O-G-R-A-M-Á-T-O-R!
Sice by zřejmě nešel tak do hloubky, to je totiž stejně zbytečné, zato by naučil něco, co má smysl!

Jaká VŠ učí informatiky matematiku do hloubky?

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #281 kdy: 07. 10. 2012, 23:56:19 »
Jaká VŠ učí informatiky matematiku do hloubky?
No právě že žádná - a v tom je ta tristnost celé rádobyargumentace o důležitosti matematiky.

KapitánRUM

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #282 kdy: 07. 10. 2012, 23:56:48 »
App. zajímavé je, že jsem napsal několik úspěšně obhájených BC prací!
Kdo bude mít zájem, za 10 litrů mu jí nejen napíšu, ale dokonce ho to i naučím, aby o tom mohl vyprávět i vnoučatům!

Oprava:
Samozřejmě ho to nejprve naučím, aby jí mohl sepsat sááááám, že a poskytnu všechny potřebné konzultace.
Nazdar.

Radek Miček

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #283 kdy: 07. 10. 2012, 23:59:17 »
Citace
a v tom je ta tristnost celé rádobyargumentace o důležitosti matematiky.

To však přeci neznamená, že matematika není důležitá.

Rax

Re:VŠ z trochu jiného úhlu
« Odpověď #284 kdy: 08. 10. 2012, 00:01:46 »
App. zajímavé je, že jsem napsal několik úspěšně obhájených BC prací!
Kdo bude mít zájem, za 10 litrů mu jí nejen napíšu, ale dokonce ho to i naučím, aby o tom mohl vyprávět i vnoučatům!

To je další fenomén, značná část Bc, Ing, Mgr a PhD prací na IT oborech je napsána takto na zakázku, protože průměrný student těchto oborů toho prostě není schopen. Příslušní vyučující to samozřejmě ví, ale nic s tím nedělají, protože kdyby na to upozornili, přišli by o chleba.