...do vosího hnízda...

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #60 kdy: 21. 09. 2012, 18:40:55 »
Mohl bych vidět čísla? Řekněme třeba za posledních 10 let. Můžeme je porovnat s Mac OS. (Nejde o žádné předhánění se, kdo dočůrá dál, jde čistě o to, co jsou fakta a co dojmy)
Odpovím si sám (limity statistik samozřejmě beru v potaz, zvlášť u takhle malých čísel):

         2003 -> 2012
Linux:   2.2 -> 5.0    2.3x
MacOS: 1.8 -> 8.7    4.8x

Očekávám efekt sněhové koule. Plus další rozšíření Maců kvůli rozšíření iPhonů a rozšíření distribuční sítě za poslední dobu. Rozdíl se podle mě bude ve střednědobém horizontu prohlubovat, pokud Apple něco fatálně nepodělá. (nechce se mi čísla házet do Excelu, ale myslím, že ten trend tam je jasný)


Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #61 kdy: 21. 09. 2012, 18:42:07 »
K čemu komerční aplikace na Linuxu? [...] Ne se vším to bude možné, ale o co tady vlastně jde?
O to, že linuxáci žijí v ghettu. Krásně jsi to právě ilustroval.

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #62 kdy: 21. 09. 2012, 18:45:58 »
         2003 -> 2012
Linux:   2.2 -> 5.0    2.3x
MacOS: 1.8 -> 8.7    4.8x
Pardon, ještě zdroj: http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp

Jiné statistiky jsou ještě o dost horší: http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8&qpcustomd=0

DgBd

  • ****
  • 282
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #63 kdy: 21. 09. 2012, 18:51:28 »
         2003 -> 2012
Linux:   2.2 -> 5.0    2.3x
MacOS: 1.8 -> 8.7    4.8x
Pardon, ještě zdroj: http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp

Jiné statistiky jsou ještě o dost horší: http://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8&qpcustomd=0

A když k tomu připočítáš android, tak ti to výjde jak?

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #64 kdy: 21. 09. 2012, 18:58:57 »
A když k tomu připočítáš android, tak ti to výjde jak?
Když k tomu připočítám počet androidů, které lidi používají jako desktopový OS (o čemž je tu řeč), vyjde mi to stejně.


borys

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #65 kdy: 21. 09. 2012, 19:03:15 »
K čemu komerční aplikace na Linuxu? [...] Ne se vším to bude možné, ale o co tady vlastně jde?
O to, že linuxáci žijí v ghettu. Krásně jsi to právě ilustroval.

A problém je to v čem? Když potřebuju nasadit aplikaci, tak se nemusím s nikým složitě dohadovat, protože je vše k dispozici. Nevím, co více bych od počítače potřeboval. Je tam vlastně cokoli, co mě jen napadne, ale za cenu, že si to budu muset udělat. K čemu větší objem lidí, kteří stejně na počítači nic neumí? HW je (a bude) podporovaný kvůli serverům.

Johny

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #66 kdy: 21. 09. 2012, 19:24:09 »
Icaza? To je ten, co tvrdil, že víc distribucí jsou na ho*no a proto by se měla používat jen ta jejich?

Nobody

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #67 kdy: 21. 09. 2012, 19:37:25 »
Drtivá většina aplikací, které běží pod Linuxem, běží i pod MacOS. Třeba i takové KDE. Kromě toho mám možnost mít hafo komerčních aplikací, Photoshopem a Illustratorem počínaje a oficiálními drivery pro firewire M-Audio konče. 
Naopak to ale neplatí - nativní cocoa aplikace na Linuxu nerozjedu, kdybych se rozkrájel (ne, GNUStep fakt není alternativa).

Vsak jde hlavne o ty native aplikace. Jak rikam, jestli Miguel place, ze jsou na Linuxu ctyri ruzna nekompatibilni API, a proto vyvojari odchazi na Mac OS bastlit v patem, ktere neni ani uplne stejne, ale jeste mene kompatibilni, tak to fakt dava smysl.

Jinak MacOS je certifikovaný Unix, takže asi tak k té kompatibilitě a standardům.

Tak to je fajn, muze sdilet hafo komercnich aplikaci se Solaris, AIX a HP-UX.

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #68 kdy: 21. 09. 2012, 20:18:28 »
No nic, pánové, fakt nemám potřebu vás o něčem přesvědčovat. Jestli problém nemáte, tak nemáte, je to ok. Já taky žádný problém nemám :)

Můžeme diskusi ukončit a přesunout se někam jinam - třeba hned vedle je příhodné téma Pomoc s výběrem distra po 1001 :))

borys

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #69 kdy: 21. 09. 2012, 20:35:05 »
To je v pořádku. Spíše ale podobné řeči slyším od neschopných lidí od Windows. Já: "A proč nepoužíváš Linux?" on: "Tam je tolik distribucí a člověk neví, kterou vybrat. Mělo by se to nějak sjednotit." Takový člověk prostě Linux stejně nevyužije, protože je mu k ničemu. Množství distribucí není nevýhoda pro linuxovou "komunitu".

Každý mu něco doporučí a stejně záleží hlavně na jeho zkušenostech.

fdsfsdfsdfd

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #70 kdy: 21. 09. 2012, 22:25:04 »
Pridam svoj skromny nazor.

Na server jedine FreeBSD s pf-kom.

Na desktope v praci mam RHEL 6.3 a som s nim spokojny. Kernel je sice stale vo verzii 2.6, ale KMS ide na HD 3000 out-of-box. Kvoli Warsow som musel kompilovat nejake kniznice (myslim, ze libjpeg a libpng) zo zdrojakov, pretoze tie v repozitaroch su pozadu, ale inak tu mam vsetko, co k mojej praci potrebujem. Navyse som bol milo prekvapeny ked som zistil, ze cez EPEL sa da dostat k celkom novym verziam popularnych programov.

Pre mna Linux na desktope funguje uplne bez problemov.

Miguel je proste smutny, ze Mono, ktoremu venoval 10 rokov zo svojho zivota, sa neujalo. Ani Banshee, ani TomBoy Mono nezachrani

KapitánRUMFree

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #71 kdy: 21. 09. 2012, 22:57:58 »
VÝSTUP Z DISKUZE:
Fanatici tvrdí, že je všechno přesně tak, jak má být.
Realisté tvrdí, že by to mohlo být lepší.
Skeptici tvrdí, že Linux jde do kytek.

...no, nedá se říct, že by to mělo překvapivý závěr  :)

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #72 kdy: 21. 09. 2012, 23:05:35 »
Teda, nechci flejmovat, ale máš to špatně. Je to takhle:

Realisté tvrdí, že je všechno přesně tak, jak má být.
Skeptici tvrdí, že by to mohlo být lepší.
Fanatici tvrdí, že Linux jde do kytek.

 :D

KapitánRUMFree

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #73 kdy: 21. 09. 2012, 23:09:39 »

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #74 kdy: 22. 09. 2012, 13:53:16 »
Nechapem tuto otazku.

Otázka je jasná jako facka, jakožto vývojáři nativní aplikace Hmm-Photoshopu by tě bavilo udržovat produkt pro asi 10 distribucí Linuxu a 3 grafické rozhraní ? A každá další distribuce tento stav o něco zhorší.

Doufám že se shodneme na tom, že dostupnost kvalitních aplikací pro OS je jeden z hlavních důvodů jeho oblíbenosti a tím i rozšířenosti.

Třeba takový proprietální moloch jako je Wolfram Mathematica mě běžel na Scientificu 6, nejnovejsi openSUSE i Ubuntu, viděl jsem ho i na Gentoo a pár dalších... a pak že to nejde.  ::)