...do vosího hnízda...

oh lord

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #15 kdy: 20. 09. 2012, 17:06:35 »


kozec

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #16 kdy: 20. 09. 2012, 17:16:17 »
Jak dlouho se vyvíjí Linux? 20 let?
Někdo by to označil jako managerské selhání, protože 20 let vývoje, spousta peněz, spousta lidské práce -- neporovnatelně víc, než kolik úsilí stálo udělat Windows XP, a rozšířenost na desktopu pod úrovní statistické chyby?
Vysoke zastupenie na desktope zjavne nebolo cielom ;)

KapitánRUMFree

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #17 kdy: 20. 09. 2012, 17:39:09 »
Taky mám pocit, že Linux je jako 1000x přestavěný barák. Někdo pracuje na kuchyni a když zjistí, že by bylo lepší, aby tam bylo stropní okno, tak prostě vybourá díru podlahy pokoje nad sebou a o zbytek se nestará, zatímco ten, kdo předělává verandu, právě rozkopal přívod vody a protože ho přívod vody nezajímá, tak to jen zasypal. Pak se člověk nemůže divit, že nejen že nenajde papuče tam, co by to čekal, ale ani tomu, že obývák naráz zmizel a má pět koupelen z toho dvě větší koupelny jsou v jedné menší koupelně, což čistě náhodou porušuje zákony času a prostoru, ale nějakou záhadou to funguje.

Nedávno jsem instaloval jeden projekt, který chtěl pro instalaci Python, Ruby, Javu a PHP. WTF?

Například základna vývojářů BSD bude o poznání menší, ale protože mají směr, asi dojdou dál.

Sten

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #18 kdy: 20. 09. 2012, 17:55:05 »
Konkretny priklad je neustale sa meniaci format konfigurakov pre siet (eth0) a dalsich podobnych v Gentoo, dost ma to stvalo, kym som si neuvedomil ze podobne sa babrem a hram aj ja vo svojich vlastnych projektoch. Keby niekto druhy na tych mojich veciach nieco postavil a mal by to udrzovat asi by mal z toho poriadne nervy. Myslim ze opensource pritahuje vela ludi ktori sa radi hraju, ktorym existujuce konvencie prekazaju a myslia si ze oni to spravia lepsie. Pre takychto ludi je dodrziavanie nejakeho stabilneho API pocas nejakych 10 rokov neatraktivne. Takze nieco ako jednotny linuxovy desktop/distribucia za ktorym/ktorou by stala cela linuxova komunita, naozaj nehrozi.

Jednotný linuxový desktop nehrozí, protože prostě někteří lidé raději GNOME, jiní KDE a jiní XFCE. A někteří nejraději bash.

Jo a nevztahujte svoje Gentoo zkušenosti na celý Linux. V Debianu se tyhle konfiguráky nezměnily za celých dvanáct let, co jej používám, prostě protože Debian není pro hračičky jako Gentoo.

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #19 kdy: 20. 09. 2012, 18:14:16 »
prostě protože Debian není pro hračičky jako Gentoo.
A už se perou!

Chlapci, jednota! To je - říká Icaza - ta cesta k úspěchu ;)


ez

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #20 kdy: 20. 09. 2012, 20:05:16 »
On jeste nekdo pouziva gnome?

A i tak, KDE je postavene na solidni komercni technologii (Qt), nicmene kitchensink je jeste horsi nez gnome (veci jako nepomuk, ci python proces pro kazdy tray..).

Zustavam verolomny. Myslim ze google eventuelne androidem linux na "desktop" dotlaci, kde bude konkurovat bazmekum jako Win8. "vsichni" budou mit touch screen ci podobnou neklavesnici.

Developeri co nesnesou ChromeOS a podobny klece se pomerne rovnomerne rozdeli na univerzalni systemy po 1/3 - masox (press/art), luniks (java) a windoje (.net). Klavesnice se stane niche veci.

fsdfsdff

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #21 kdy: 20. 09. 2012, 22:36:31 »
A už se perou!

Chlapci, jednota! To je - říká Icaza - ta cesta k úspěchu ;)
Najradsej mam komentatorov, ktori utocia sarkazmom z boku a tvaria sa pri tom velmi cool nad vecou.
Neviem sice z coho plynie ta sebaistota, ale pokial viem, tak v BSD komunite boli/su rovnako rozpory.
Spomenme NetBSD -> OpenBSD alebo FreeBSD -> DragonFly. V oboch pripadoch kvoli rozporom vznikol novy BSD system.
Fragmentacia nazorov je v pripade *BSD mozno mensia, no nie neexistujuca.

Co tak pkgsrc vs. portstree flamewar?

DConan

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #22 kdy: 20. 09. 2012, 23:50:55 »
Taky mám pocit, že Linux je jako 1000x přestavěný barák. Někdo pracuje na kuchyni a když zjistí, že by bylo lepší, aby tam bylo stropní okno, tak prostě vybourá díru podlahy pokoje nad sebou a o zbytek se nestará, zatímco ten, kdo předělává verandu, právě rozkopal přívod vody a protože ho přívod vody nezajímá, tak to jen zasypal. Pak se člověk nemůže divit, že nejen že nenajde papuče tam, co by to čekal, ale ani tomu, že obývák naráz zmizel a má pět koupelen z toho dvě větší koupelny jsou v jedné menší koupelně, což čistě náhodou porušuje zákony času a prostoru, ale nějakou záhadou to funguje.

Nedávno jsem instaloval jeden projekt, který chtěl pro instalaci Python, Ruby, Javu a PHP. WTF?

Například základna vývojářů BSD bude o poznání menší, ale protože mají směr, asi dojdou dál.

Už dávno som nečítal taku pravu právd :D nemožem sa prestat smiať :D

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #23 kdy: 21. 09. 2012, 00:19:16 »
Najradsej mam komentatorov, ktori utocia sarkazmom z boku a tvaria sa pri tom velmi cool nad vecou.
Neviem sice z coho plynie ta sebaistota, ale pokial viem, tak v BSD komunite boli/su rovnako rozpory.
Spomenme NetBSD -> OpenBSD alebo FreeBSD -> DragonFly. V oboch pripadoch kvoli rozporom vznikol novy BSD system.
Fragmentacia nazorov je v pripade *BSD mozno mensia, no nie neexistujuca.

Co tak pkgsrc vs. portstree flamewar?
Ježkovanoho, to už si neumíme udělat srandu ani sami ze sebe?

To neměla být žádná povýšenost. Rozpory jsou samozřejmě v každé komunitě.

Na druhou stranu ale musí každý uznat, že Linux je snad jediný OS, pro který platí, že se snad každý druhý den nějaký uživatel po mokrém snu probudí a řekne si "Tak jo, dneska začnu tu svou distribuci". Dyť to přece není normální, produkovat taková kvanta "distribucí", které se liší jenom barvou pozadí a množinou standardně nainstalovaných aplikací.

Bylo by to vtipný, kdyby to nebylo smutný - OS, který měl z opensource největší šanci se masově rozšířit, dojede na takový pytlíkoviny, jaký Icaza naprosto přesně popisuje. (btw, na ten bordel v audio systémech jsem si tady taky stěžoval několikrát...)

KapitánRUMFree

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #24 kdy: 21. 09. 2012, 00:23:54 »
Nechci Linux hanit, používám ho na serveru tam, kde to jde a jsem maximálně spokojený.
Taky Debian, protože nemám čas na šaškárny s Gentoo, ale využívám vlastně jen omezený počet programů a sice:
Apache, PHP, MySQL, Postfix/Courier, Bind a pod.

Ale představa, že bych měl Linux za současného stavu na desktopu, mi přijde směšná.
Jenže to, že Linux-like systémy na desktop patří, dokázal Apple se svým OSX i Google s Androidem.


KapitánRUMFree

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #25 kdy: 21. 09. 2012, 00:41:33 »
Alarm hlásí poplach, je Pondělí 1.4.2013, 10:30 - Redmond, USA:
"Co se kurva děje Bobe?"
"Z Google nám přišel mail, že převzali distribuci Debian a plánují vydat opravdový operační systém na desktop!"
"Pane bože! Pane bože! Vždyť se nám s tou Vista 2 všichni smějou! Windows 9 mám naplánovaný až za čtyři roky! Co budeme dělat?"
"To není to nejhorší! Oni řekli, že vydají opravdový operační systém, KDE prohlásí za jediný standard, projdou zdrojáky, dají všemu standardy, aby všechno se vším fungovalo, postarají se, aby na tom šly hry a dají to uživatelům za roční poplatek 100,- Kč!"
"Co ty svině chtěj! To nás chtěj zrujnovat? Moc dobře ví, že opravdový operační systém, který bude fungovat bez chyb, plánujeme vydat až v roce 2349! Já věděl že máme do SCO nalejt ještě deset miliard!"
"......hoši, hoši, klid, teď přišel mail, že to byl jen Apríl!"
"ÚŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮF!"
 ;D

Rax

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #26 kdy: 21. 09. 2012, 00:55:11 »
Jenže to, že Linux-like systémy na desktop patří, dokázal Apple se svým OSX i Google s Androidem.

Mac OS není Linux ale (Free)BSD, to co předvedl Google v Chromebook nemá s OS společného vůbec nic a Android ani zdaleka nepatří do kategorie desktopový OS.
Desktopový OS funguje minimálně tak jako Windows XP, to jen pro ty co to dosud nepochopili.

KapitánRUMFree

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #27 kdy: 21. 09. 2012, 01:04:24 »
Rax, měl bys už dávno spát, abys zítra ráno byl čilý a pěkně upaloval na svou základní školu!
A vůbec, sem bys neměl chodit, tady to není pro dospívající děti vhodné, koukej jít na Alíka a vylejvat se pod články typu:
http://alik.idnes.cz/zvirata-milovana-i-nenavidena-dkg-/alik-alikoviny.asp?c=A120803_091443_alik-alikoviny_jtr

Rax

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #28 kdy: 21. 09. 2012, 01:05:47 »
Omlouvám se, vím že sem nepatřím, ale když já chci, aby si mě někdo všiml!
Jsem tak sám, nikdo mě nemá rád a nikdo se semnou nechce kamarádit!

Rax

Re:...do vosího hnízda...
« Odpověď #29 kdy: 21. 09. 2012, 01:06:48 »
KapitánRUMFree: Chápu, argumenty došly, tak volně přecházíš na osobní útoky, oblíbená to taktika zoufalců.