Pracujete tu někdo na vývoji ne-herního AI?

belzebub

Re:Pracujete tu někdo na vývoji ne-herního AI?
« Odpověď #90 kdy: 04. 09. 2012, 17:26:41 »
Pro pana KapitanaRUMa:

Vase tvrzeni, chronologicky a zjednodusene:
  • na ceskych (blize nespecifikovanych) VS jsou neschopni vyucujici, kterych je pres 50%
  • absolventi VS (nespecifikovane) maji pouze potvrzeni ze zdolali horu hlouposti a jsou neschopni
  • nekvalitnich je nekolik bakalarskych praci z CVUT ktere jste cetl, pricemz pomery na CVUT neznate a pripoustite ze tam jsou kvalitni lide
  • ceske VS jsou spatne protoze jsou tam cizinci, sexualni obtezovani a studentky si privydelavaji sexem
V kazdem prispevku si stezujete na neco jineho, jedine Vase (znacne extremni) tvrzeni se nezaklada na nejakych overitelnych faktech (ktere by extremnost tvrzeni pomohly) a kazdou svou vetou potvrzujete, ze patrite do kategorie agresivnich lidi, kteri sve neuspechy hazi na vsechny kolem sebe a s kazdym upozornenim na vlastni chyby se vice a vice rozciluji.

Takze Vam dekuji. Myslim ze tak dokonale demonstrovat pointu meho prvniho prispevku bych sam nikdy nedokazal. Diky.


el

Re:Pracujete tu někdo na vývoji ne-herního AI?
« Odpověď #91 kdy: 04. 09. 2012, 17:55:29 »
A není to trochu taky tím, že tyhle VŠ nejsou zrovna něčím, co by se (v českém kontextu*) dalo nazvat "prestižní univerzitou"?
* což je něco úplně jiného než kontext evropský, nebo dokonce celosvětový...

To je fakt.
Ale přečetl sem si co psal a jestli byl studentem takový školy, tak si možná stěžoval oprávněně.
Pak mi přijde trapácký dělat z něj hned vola. A o to tu asi jde ne?

Taky ne všichni maj zazobaný rodiče, aby mohli bejt na ČVUT. Já šel do Ústí, protože tam mám rodinu a pak do Liberce, že zrovna měli volno na kolejích. Na Prahu nebyly prachy.

TrollWarLord

Re:Pracujete tu někdo na vývoji ne-herního AI?
« Odpověď #92 kdy: 04. 09. 2012, 21:38:19 »
No aj tie neuronove siete sa zatial len take pekne aproximacie, mozgove bunky ktore pracuju s "1bitovymi zbernicami" a to asynchronne je celkom tazke nasimulovat a pochopit.
Vysoke ocakavania by som ako jednotlivec nemal, pohrat sa so specifickou vecou je jedna vec, vytvorit cokolvek len trochu podobne AI je sialene, aj prirode to trvalo miliardy rokov a vacsina organizmov pri zmene jednej premennej vykape (priemerna teplota +-10 stupnov).

Ad skoly: neviem ako su na tom univerzity vseobecne, minimalne na majej skole to vyzera tak ze ucitelia maju 70% prijmov z vedeckej cinnosti a ucia len aby sa nepovedalo. Cize nevravel by som o nekompetencii (aj to sa urcite najde), skor o zlom systeme skolstva ktory toto umoznuje a podporuje.
Slovenske skolstvo je kvalitou inde (a ze nie sme jedini hypokriti, cesi co vedia nemecky/anglicky tiez idu studovat do nemecka/zapad).

Waseihou

Re:Pracujete tu někdo na vývoji ne-herního AI?
« Odpověď #93 kdy: 04. 09. 2012, 22:10:54 »
Hm a proč by umělý neuron nemohl být dokonce lepší než ten biologický? Možná to chce hledat trochu jiný model využívající dostupné prostředky, například různé formy interpolace výstupů neuronové sítě. Jinak to že reálný neuron má jednobitovou sběrnici inspirovalo právě ty váhy a potenciál umělého neuronu. Reálný neuron pracuje na určité frekvenci, a právě toto jakoby reflektují ty váhy. Určitá nelinearita v závislosti na míře je excitace pak určuje jeho potenciál, a ten se pak matematicky abstrahoval jako váha s konstantím vstupem 1 aby se s tím lépe počítalo. Největší nevýhodu sítí jako je backpropagation vidím v tom že se velice snadno přeučí, no zkuste si s tím třeba aproximovat graf funkce z=x^2+y^2 (síť má dva vstupy a jeden výstup, trénovací množina T={((x1,y1),z1),...}), výsledek bude pěkně hrbolatý. Chce to něco lepšího, co bude používat snadno spočítatelné matematické funkce, protože kdyby neuronovka měla v sobě "neuron" který každý vstupní parametr umocní na hodnotu váhy a pak je sečte a to hodí na výstup, tak by to řešení našla přímo, otázkou je jak by se taková věc učila, pravděpodobně opět něco s derivací tak jako v BPm akorát by se pro daný neuron aplikoval jiný vzorec. Síť by pak byla kombinací více typů neuronů, vedle "klasických" by obsahovala i specializované pro případ, že by trénovací data byla více méně spojitá.

Ono se nesmí zapomínat, že neuronová síť není nic jiného než funkční aproximátor N vstupů na M výstupů který se snaží správně postihnout co nejvíce dat z trénovací množiny, způsob jakým se ten blackbox naprogramuje je pak už naprosto nepodstatný, důležité je aby to fungovalo. Takže pokud by bylo nekonečně paměti, tak si síť každý prvek trénovací množiny může uložit a pokud dostane nějaký neznámý tak vezme dva jemu nejbližší známe již uložené vzory, spočítá si vzdálenost toho vstupu od obou, pak vezme jejich odpovídající uložené výstupy a na jejich spojnici v M-rozměrném prostoru najde bod který má od výstupu toho nejbližšího relativně stejnou vzdálenost od výstupu toho druhého jako na tom vstupu - tedy se provede jednoduchá interpolace. Tohle by klidně mohlo fungovat pro spoustu "školních" přikladů na kterých se testují neuronové sítě a zvládnout to naprogramovat by měl být schopen i blbec. Pro spoustu věcí to samozřejmě fungovat nebude, ale to se dá vyřešit zvýšením velikosti použité paměti...

KapitánRUM

Re:Pracujete tu někdo na vývoji ne-herního AI?
« Odpověď #94 kdy: 05. 09. 2012, 01:04:09 »
tak si možná stěžoval oprávněně.
Pak mi přijde trapácký dělat z něj hned vola. A o to tu asi jde ne?

To je jediný, o co mi šlo.


TvojeProfUměléInteligence

Re:Pracujete tu někdo na vývoji ne-herního AI?
« Odpověď #95 kdy: 05. 09. 2012, 07:01:45 »
Ad skoly: neviem ako su na tom univerzity vseobecne, minimalne na majej skole to vyzera tak ze ucitelia maju 70% prijmov z vedeckej cinnosti a ucia len aby sa nepovedalo.

Na dobrých školách je opravdu většina příjmů z výzkumu. A neučí se proto, aby se neřeklo, ale proto že výuka je nejlepší způsob, jak si zajistit dostatek vhodných dělníků pro tu vědu (doktorandi, na dobrých školách i diplomanti).

Viky

Re:Pracujete tu někdo na vývoji ne-herního AI?
« Odpověď #96 kdy: 05. 09. 2012, 15:22:00 »
Další zbytečná diskuse.

P.S.: Pracuji na studené fúzi. Z VŠ mě vyhodili, protože jsem profesoru co nás měl na jadernou fyziku řekl, že plácá nesmysly. Dělám to jinak než ostatní a mám slibné výsledky - už se mi to nepatrně zahřívá. Dělá někdo něco podobného?

P.P.S.: Má definice: "fúze je, když se něco zahřívá."

KapitánRUM

Re:Pracujete tu někdo na vývoji ne-herního AI?
« Odpověď #97 kdy: 05. 09. 2012, 17:44:35 »
Začíná tu z toho bejt pěknej hnojník, zřejmě jeden člověk s několika nicky se tu naváží do celkem slušného tazatele, jen protože si dovolil kritizovat profesorku. Zřejmě nějakej úchylo z Antifa s Che na tričku nebo naopak nějakej zapomenutej nácek, případně to je někdo, kdo si prostě léčí komplex z něčeho krátkého v kalhotách.

Po těch urážkách bude mít dotyčný jistě chuť sem to demo dát.
Aneb hlupák je ten, kdo se směje člověku dřív, než si vyslechne to, co má na srdci.

Takže Viky, Belzeblbe a další části tvé roz-x-částěné osobnosti, běžte si strčit hlavu do záchoda a spláchnout.
Slušněji se to snad už ani napsat nedá.