Znechutenost z IT

KapitánRUM

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #195 kdy: 27. 08. 2012, 22:05:51 »
Chihayafuru nevim, uvidim ;D rozhodně Sekirei nebo Zero-no-Tsukaima.
Pro mě lepší než se dívat na zprávy.
Sledování politiky ve mě vzbuzuje touhu chopit se zbraně a padnout za vlast při kropení tý papalášský sebranky.


Trdlo

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #196 kdy: 27. 08. 2012, 22:10:45 »
K čemu ale pořád řešíte dokola ty stále stejné věci? Koukněte na Evropu - plná individualistů, plná zlodějů, lhářů, kteří stále myslí jenom na sebe. Ti, kteří se dostanou do horní vrstvy, se chovají jako prasata, rozhazují, mlaskají a nejsou vzorem pro ty ostatní. Žijeme v materiálním blahobytu, ale také ve společenském, morálním úpadku.

Nicméně pokud zapomenete na toto všechno, když si odmyslíte ten šum okolo, uvědomíte si, že žijete jako všichni v jedné stejné smyčce, v jednom cyklu pořád dokola, žijete od události k události, ze dne na den, od práce k další práci, od jednoho jídla k druhému. Když si odmyslíte všechen ten šum okolo, tak vlastně všichni žijí jen kvůli tomu, aby se dožili do určitého stádia, kde za svůj život odevzdají režimu určité výsledky (x dětí, x odevzdaných daní, x udělaných činností, x vyplněných formulářů) a pak už jsou na odpis.

Proč toto všechno píšu? Protože je úplně jedno, co uděláte - jednou Vaše práce bude zapomenuta a přínos společnosti bude nulový, protože nikdo si necení toho, co někdo odevzdá společnosti na úkor sebe. Myslete pouze na to, jak pro sebe utržit nejvíce nebo jak se vymanit z tohoto hloupého režimu. Hlavně nikomu nepomáhat - koukněte, jak je opensource neúspěšný - jsou to jen snahy o reformu společnosti.

Utržte pro sebe co nejvíce, nikoho nebude zajímat, jak jste k tomu došel, pokud nezasáhnete do něčí osobní oblasti, tj. berte tam, kde brát můžete, nic nenechávejte ležet ladem.

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #197 kdy: 27. 08. 2012, 22:23:43 »
Chihayafuru nevim, uvidim ;D rozhodně Sekirei nebo Zero-no-Tsukaima.
No vida, konečně k něčemu tohle téma je :)

Hele, neznáte někdo nějaký anime, který by se alespoň vzdáleně přibližovalo Akiře nebo Ghost in the Shell? Páč https://plus.google.com/u/0/109540561880466469418/posts/E1BLbZgfCWY
(jde mi o to, aby to mělo neinfantilní zápletku a provedení, rozumnou myšlenku a pokud možno cyberpunk nebo hackerskou tématiku)

Zkoušel jsem Neon Genesis Evangelion, Patlabor, Battle Programmer Shirase, Summer War... ale nemůžu si pomoct, oproti GITS zatím všechno slabej odvar...

Poradí někdo?

KapitánRUM

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #198 kdy: 27. 08. 2012, 22:32:05 »
No já nevím, slovo anime a neinfantilní se v jedné větě těžko potkávají.
Já bych to přijal takové, jaké to je, prostě nad tím moc nepřemýšlet a bavit se.
Jinak Kulhánek ;D http://kulhanekj.wz.cz/

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #199 kdy: 27. 08. 2012, 23:00:32 »
No já nevím, slovo anime a neinfantilní se v jedné větě těžko potkávají.
No právě ty dva zmíněný nejsou infantilní vůbec. To přece není možný, že by podobných neexistovalo víc, dyť oni toho chrlí děsný kvanta.

Jinak Kulhánek ;D http://kulhanekj.wz.cz/
Knížek, připravených na přečtení mám 3 ... šuplíky, momentálně chci spíš nějaký filmy na odreagování večer - když něco čtu celej den, tak už fakt nechci knížku :)


Waseihou

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #200 kdy: 27. 08. 2012, 23:09:20 »
Z kyberpunku by tě mohlo zajímat Ergo Proxy a Serial Experiment Lane. Rychlovka spíše k zamyšlení je Pale Cocoon. Možná by stálo za to i Texhnolyze, ale zatím to mám teprve v plánu, nestáhl jsem to v dostatečně vysokém rozlišení a již jsem se stihl rozmlsat, takže preferuji BD ripy.

Pokud jde čistě o to aby seriál nebyl dětinský a zároveň přehnaně intelektuální, tak doporučuji Requiem for the Phantom, to rozhodně není pro dětí, a byť první asi 3 díly mi přišly slabší (prostě akčnák), tak to co hlavní protagonisté následně předváděli mě celkem dostalo. Jedno z mála anime, kde si autoři opravdu neberou servítky, a divák má z hlavních hrdinovů opravdu rozpolcené pocity.

Dobrá a poněkud drsná podívaná je rovněž Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin, pojednávající o chovancích v polepšovně pro mladistvé, jejich osudech a hlavně zobrazující hrubé zacházení, kterého se jim tam dostane.

Kdo chce trochu kultury, nechť zkoukne Aoi Bungaku, které zpracovává klasická díla významných japonských spisovatelů 20. století. Všechny příběhy jsou zajímavé, a mnohé jsou zpracovány velmi dospěle. Druhý se sice tváří dětinsky, ale taky je to nakonec masakr, roztomilá grafika a jiné zábavné prvky jen podtrhují onen kontrast.

Dobrý, byť poněkud zdlouhavý je Sarai-ya Goyou (House of Five Leaves) , které se rovněž dá považovat za vážně zpracované anime.

Co se čistě intelektuálně laděných věcí týče, tak dobré je Kuuchuu Buranko, kde se divák dozví o všelijakých duševních chorobách a lidech, kteří jimi trpí. Velmi psychedelicky vyvedené, a přitom zajímavé. Jako většina věcí co si nesou tak Noitamin A.

Což vede k další zajímavým záležitostem, a tp Kemonozume a Yojouhan Shinwa Taikei (The Tatami Galaxy), hlavně posledně jmenované je velmi kafkovsky laděné, a onu "proměnu v brouka" můžu přirovnat ke své vlastní.

Žádné z těchto děl by němělo obsahovat přemíru nějakých divných robotů, velkých jako barák, a ani nejsou fantasy pohádkou o holčičce která spasí svět (ale jinak nic proti, Madoka je furt dobré mahou shoujo, to se musí nechat, akorát že 90% filozofie je ponecháno až do posledního dílu, až na občasné narážky na Goetheho a jednu německou říkanku..., soundtrack má poměrně dobrou trvanlivost, zvláště kousky od Yuki Kajiura, dobrý ambient). Jinak co je špatného na pohádkách o holčičkách?

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #201 kdy: 27. 08. 2012, 23:18:00 »
Jinak co je špatného na pohádkách o holčičkách?
Jednu mám doma, tak bych si od téhle tématiky raději aspoň večer odpočinul ;)

Díky moc za tipy a dlouhej příspěvek, prozkoumám! Ergo Proxy i SEL mám, akorát jsem ještě nestih vic zkouknout, první díly obou mě trochu odradily, no snad to časem bude lepší, když se do toho zakoukám.

Uvidím, co z toho mě podle popisů zaujme, mně ani tak nejde o to anime jako takový, ale spíš o to technologický/počítačový téma, protože to je docela těžký natočit naživo a v kresleným se aspoň může autor vyřádit dle libosti... Takže chovance v polepšovně bych spíš radši zkoukl živě hraný :)

P.S. teď půjdu dát jednu část Cyber City Oedo, to by snad taky nemuselo být špatný.

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #202 kdy: 27. 08. 2012, 23:27:40 »
Když už je tu řeč o seriálech, tohle sice nejni anime, ale kdysi sem to žral:
http://www.youtube.com/watch?v=dcjhpETolG0

Waseihou

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #203 kdy: 27. 08. 2012, 23:34:22 »
Pokud jde o počítačové téma, tak by mohlo být zajímavé Real Drive, které se také zabývá světem kde informační síť podobná internetu hraje významnou roli, ale tak nějak si začne sama dělat, co se jí zachce. Dobrý tip by mohlo být i Dennou Coil, to je ale poněkud víc pro děcka, scifi reálie jinak ale ujdou. Předpokládám že film Paprika jsi již viděl, ale každopádně ho můžu komukoliv a kdykoliv doporučit. Více viz. http://anidb.net.

Re:Znechutenost z IT
« Odpověď #204 kdy: 27. 08. 2012, 23:52:29 »
Lenin: "Neschopnej manager potopi jakykoliv projekt. Az budes mit svoji firmu, tak si tam dosad neschopny hovado a uvidis jak ti to pujde."

Tys asi nepracoval v nějaký velký nadnárodní firmě viď. Jistě, že svoji malou firmu si ohlídám, ale ve velkých firmách si všechno ohlídat je nemožný. Vidím to u nás. Vedoucí tam dělaj bejvalý lampasáci co neumí nic jinýho než buzerovat a vymejšlet peachoviny. Firma ale funguje dál, protože tu skutečnou práci odřou ti dole. No a managoři pak slíznou smetanu v podobě odměn za splnění plánu.