Kopírování na NTFS a zachování práv

Rax

Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #15 kdy: 16. 07. 2012, 13:57:48 »
U některých souborů, jsou to většinou fotky nebo videa, toto nepomůže. Pak je tisíc errorových hlášek ve smyslu souboru xxx se nepodařilo změnit oprávnění.

To je proto, že jsi nezměnil vlastníka souboru, holt jsi špatně klikal. Jakmile jsi vlastník souboru, můžeš si nastavovat práva dle libosti.


Lol Phirae

Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #16 kdy: 16. 07. 2012, 14:11:37 »
To je proto, že jsi nezměnil vlastníka souboru, holt jsi špatně klikal. Jakmile jsi vlastník souboru, můžeš si nastavovat práva dle libosti.

Potvrzuji. Problém je mezi židlí a klávesnicí.

beer

Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #17 kdy: 16. 07. 2012, 16:40:32 »
převzetí vlastnictví u nadřazené složky s aplikací na podslozky a soubory často generuje chyby. část změn projde ok, část nikoliv. Je to běžné po reinstalaci OS Windows 7.

Lol Phirae

Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #18 kdy: 16. 07. 2012, 16:43:47 »
převzetí vlastnictví u nadřazené složky s aplikací na podslozky a soubory často generuje chyby. část změn projde ok, část nikoliv. Je to běžné po reinstalaci OS Windows 7.

Ne, není to běžné, jediné chyby, které to generuje, jsou u aktuálně otevřených (locked) souborů.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #19 kdy: 16. 07. 2012, 17:18:54 »
převzetí vlastnictví u nadřazené složky s aplikací na podslozky a soubory často generuje chyby. část změn projde ok, část nikoliv. Je to běžné po reinstalaci OS Windows 7.

Ne, není to běžné, jediné chyby, které to generuje, jsou u aktuálně otevřených (locked) souborů.

Pokud si se s tím doposud nesetkal, neznamená to, že tomu tak není. S těmito chybami jsem se setkal po reinstalaci os, kdy původní Windows XP byly přeinstalovány Windows 7 a pak následně, když jsem přeinstalovával po druhé Windows 7. Soubory nebyly locked, aplikovalo se z nadřazené složky. Zatímco změna vlastnictví proběhla například u dokumentů v pořádku, u multimédií ne.
Disk poškozený nebyl, protože se s postupem času jednalo o 2 různé disky. Nevím, jestli to může způsobovat nějaké jiné kódování, jména souborů byly česky, respektive zpravidla písmena a čísla. Rozhodně žádný jiný program se soubory nepracoval.
Tím pádem to vyvrací pravdivost tvrzení, že jediné chyby, které to generuje, jsou u aktuálně otevřených souborů.


beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #20 kdy: 16. 07. 2012, 17:20:45 »
To je proto, že jsi nezměnil vlastníka souboru, holt jsi špatně klikal. Jakmile jsi vlastník souboru, můžeš si nastavovat práva dle libosti.

Potvrzuji. Problém je mezi židlí a klávesnicí.

Argumentum ad hominem.

Lol Phirae

Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #21 kdy: 16. 07. 2012, 17:36:04 »
Argumentum ad hominem.

Ne, nikoliv. Jen mě už tohle naprosto nepodložené žvanění o tom, že Windows generují nějaké chyby v případech, kdy tomu tak vůbec není a kdy dotyčný vůbec netuší, o čem je řeč a co dělá, natož aby to uměl aspoň naklikat, opravdu unavuje. Viz např. "změna vlastnictví proběhla například u dokumentů v pořádku, u multimédií ne". Jo, jistě, to bude nejnovější antipiracy measure z Redmondu, aby ses na ten film nemohl podívat. Bože, to jsou ale žvásty.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #22 kdy: 16. 07. 2012, 17:50:43 »
Argumentum ad hominem.

Ne, nikoliv. Jen mě už tohle naprosto nepodložené žvanění o tom, že Windows generují nějaké chyby v případech, kdy tomu tak vůbec není a kdy dotyčný vůbec netuší, o čem je řeč a co dělá, natož aby to uměl aspoň naklikat, opravdu unavuje. Viz např. "změna vlastnictví proběhla například u dokumentů v pořádku, u multimédií ne". Jo, jistě, to bude nejnovější antipiracy measure z Redmondu, aby ses na ten film nemohl podívat. Bože, to jsou ale žvásty.

Opět nesmyslně argumentuješ tím, že útočíš. Jak můžeš vědět, že tomu tak není? Byl si u toho? Prosil bych věcné argumenty a slušnost. Nebo se nevyjadřuj. Já žádný problém, který bych potřeboval vyřešit nemám.
Ten tvůj argument z antipiracy measure je argumentum ad ignorantiam a podsunutý argument zároveň. Rozhodně si nemyslím, že by to byla nějaká protipirátská fičura.

Lol Phirae

Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #23 kdy: 16. 07. 2012, 18:01:05 »
Ne, nebyl jsem u toho, když dotyčný neumětelsky klikal na něco, čemu nerozumí. "Take ownership" funguje úplně stejně u multimédií a u dokumentů, nebo u jakýchkoliv jiných souborů. Prostě když s tím neumíš dělat, tak se do toho neser a když už se do toho sereš, tak aspoň svou neschopnost přestaň svádět na jiné. Holt když nějakej blbec zapomene zaškrnout, aby se to aplikovalo i na podřízené kontejnery a objekty, tak pak dostane tisíce "chyb" při následné změně práv.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #24 kdy: 16. 07. 2012, 18:04:00 »
Opakuji, že ten nějaký blbec (jak opětovně na mne útočíš) to rozhodně nezapomněl zaškrtnout.
Chybí ti elementární lidská slušnost.

beer

  • *****
  • 729
    • Zobrazit profil
Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #25 kdy: 16. 07. 2012, 18:06:52 »
Opakuji, že ten nějaký blbec (jak opětovně na mne útočíš) to rozhodně nezapomněl zaškrtnout.
Chybí ti elementární lidská slušnost.

Dokonce jsem to tenkrát zdokumentoval krok po kroku screenshoty, kde bylo evidentní, že to zaškrtnuté bylo. Posílal jsem to známému, co dělá windows admina a potvrdil mi, že jsem postupoval správně.

Lol Phirae

Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #26 kdy: 16. 07. 2012, 18:17:27 »
Asi ti nechtěl říct na rovinu, že jseš blbej jak auto bláta.  ;D

Lael Ophir

Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #27 kdy: 16. 07. 2012, 19:21:17 »
Ty soubory mohou být otevřené například fulltextovým indexerem, Explorerem  (pro vytváření náhledů) apod. Stáhněte si od MS utilitu Process Explorer, spusťte ji, ctiskněte CTRL+F, a můžete hledat zamčené soubory.
http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896653.aspx

Pokud souboru nelze změnit vlastníka, a zároveň není zamknutý, tak na to asi nemáte práva. V takovém případě je potřeba akci provést pod účtem Administrator, nebo pod jiným členem skupiny Administrators. Pokud to nejde, zkuste vypnout UAC (Start, napište UAC, vyberte Change User Accouht Control Settings). Určitě to jde udělat i při zapnutém UAC, ale nemám čas teď dokumentovat postup.
Až vlastnictví souborů úspěšně převezmete, můžete nastavit práva na soubory podle libosti.

Lael Ophir

Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #28 kdy: 16. 07. 2012, 19:23:12 »
Asi ti nechtěl říct na rovinu, že jseš blbej jak auto bláta.  ;D

Vaše vyjadřování patří do žumpy, ne do slušné diskuse.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kopírování na NTFS a zachování práv
« Odpověď #29 kdy: 16. 07. 2012, 20:37:39 »
Ne, nebyl jsem u toho, když dotyčný neumětelsky klikal na něco, čemu nerozumí. "Take ownership" funguje úplně stejně u multimédií a u dokumentů, nebo u jakýchkoliv jiných souborů. Prostě když s tím neumíš dělat, tak se do toho neser a když už se do toho sereš, tak aspoň svou neschopnost přestaň svádět na jiné. Holt když nějakej blbec zapomene zaškrnout, aby se to aplikovalo i na podřízené kontejnery a objekty, tak pak dostane tisíce "chyb" při následné změně práv.

Tim bych si vubec nebyl jisty. Osobne jsem videl, jak na stroji, ktery byl preinstalovan z ruskych Widli na Widle francouzske stejne verze, nesly otevrit fotky s ruskymi nazvy. Ja to pak musel nasdilet, namontovat do Linuxu a utilitkou prejmenovat na nazvy bez ruskych znaku a bylo. Cili jestli treba dokumenty nemely znaky v cestine, zatimco multimedia ano, tak s Widlemi je mozne vsechno. Kdyz to neumi na jednom stroji otevrit, proc by na druhem mely byt schopny zmenit vlastnika?