Soubory existují, ale já je nevidím.(WIN7)

Lael Ophir

Re:Soubory existují, ale já je nevidím.(WIN7)
« Odpověď #30 kdy: 31. 07. 2012, 05:11:57 »
BTW, kdyby MS vynutil striktni separaci privilegii, jako na nixech, tak byste videl, jak by se Total Commander honem rychle naucil pracovat pod neprivilegovanym uzivatelem.
...
Vysledkem jsou Widle, ve kterych s kazdou novou verzi pribyva dalsi vrstva nelogickeho balastu berlicek, ktere se snazi obejit problemy vytvorene Microsoftem samym, protoze soudruzi z Redmondu mysli na budoucnost pouze na poli marketingu.

Kdyby MS vynutil pravidla tvrdě, vyšla by řada článků s titulky jako "na Windows A.B neběží ani aplikace XYZ, nepřecházejte na ně". Pro uživatele i pro MS je důležitá zpětná kompatibilita.
Ten "balast" berliček je tam kvůli problémům vytvořeným autory aplikací, nikoliv Microsoftem. A ve skutečnosti je celkem dobře promyšlený. Například přesměrování přístupu do Program Files na %userprofile%\AppData\Local\VirtualStore se nikdy netýká aplikací psaných pro Windows Vista a vyšší. Mimochodem na unixech vidíte podobného balastu spoustu. Nejde jen o perly jako je podpora terminálů (protože shodnout se po čtyřiceti letech pro sekvenci na DEL vs BACKSPACE je moc práce, nemluvě o přesunu kurzoru nebo změně barvy textu). Například implementace protokolu X11 jsou prolezlé bug-to-bug compatibility.

hawran.test.diskuse

« Odpověď #31 kdy: 31. 07. 2012, 10:59:10 »
BTW, kdyby MS vynutil striktni separaci privilegii, jako na nixech, tak byste videl, jak by se Total Commander honem rychle naucil pracovat pod neprivilegovanym uzivatelem.
...
Vysledkem jsou Widle, ve kterych s kazdou novou verzi pribyva dalsi vrstva nelogickeho balastu berlicek, ktere se snazi obejit problemy vytvorene Microsoftem samym, protoze soudruzi z Redmondu mysli na budoucnost pouze na poli marketingu.

Kdyby MS vynutil pravidla tvrdě, vyšla by řada článků s titulky jako "na Windows A.B neběží ani aplikace XYZ, nepřecházejte na ně". Pro uživatele i pro MS je důležitá zpětná kompatibilita.
Ten "balast" berliček je tam kvůli problémům vytvořeným autory aplikací, nikoliv Microsoftem. A ve skutečnosti je celkem dobře promyšlený. Například přesměrování přístupu do Program Files na %userprofile%\AppData\Local\VirtualStore se nikdy netýká aplikací psaných pro Windows Vista a vyšší. Mimochodem na unixech vidíte podobného balastu spoustu. Nejde jen o perly jako je podpora terminálů (protože shodnout se po čtyřiceti letech pro sekvenci na DEL vs BACKSPACE je moc práce, nemluvě o přesunu kurzoru nebo změně barvy textu). Například implementace protokolu X11 jsou prolezlé bug-to-bug compatibility.
;D ;D ;D
Se mi líbí, jak ty vždycky odvedeš pozornost jinam několika krátkými ódami na něco "bezva-super" od maléhoměkkého a začneš plácat něco o unixu ...

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 31. 07. 2012, 14:05:50 »
Ten "balast" berliček je tam kvůli problémům vytvořeným autory aplikací, nikoliv Microsoftem.

Vyvojare, kteri vyvijeji takto dobre, zase vytvoril Microsoft. A ted si je pestuje, abu mu nahodou nezdegenerovali a nezacali psat korektne.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 31. 07. 2012, 14:12:19 »
Dokumentace Windows je velmi dobrá. Obsahuje podrobný popis API, jeho konceptů, tutorialy, hromady příkladů, dokumenty o doporučeném designu GUI atd. Problém je v tom, že řada autorů SW dokumentaci nejspíš nikdy nepoužila. Spoléhají na nedokumentované vlastnosti systému, vykrádají ikony a videa z knihoven shellu, používají fixní umístění adresářů atd.

Mam takovy pocit, ze dulezitost dostupme dokumentace soudruzi z Redmondu pochopili pomerne pozde. Jestli me pamet neklame, tak po dlouhou dobu si ji syslili pro sebe, chteli za ni drahe penize atd. Vznikla tim tak folklorni tradice programovani pro Widle, ktera se lidovou slovesnosti prenasi z generace na generaci a prasacky zbastlene aplikace nemizi.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 31. 07. 2012, 14:15:41 »
;D ;D ;D
Se mi líbí, jak ty vždycky odvedeš pozornost jinam několika krátkými ódami na něco "bezva-super" od maléhoměkkého a začneš plácat něco o unixu ...

Jo, ze on se radsi nedal na politiku. Mohl byt alespon mluvcim nejakeho ministerstva.

Cek

« Odpověď #35 kdy: 31. 07. 2012, 15:34:29 »
JardaP: Nestacilo by napsat "Nenavidim Microsoft" a nepsat sem asi milion prispevku?  8)

Podle Tebe muze za vsechno zlo sveta a navic jeste v Redmondu obetovavaj o uplnku maly deti, ne?  ::)

Lael Ophir

« Odpověď #36 kdy: 31. 07. 2012, 21:30:39 »
;D ;D ;D

Dobrý, že?  :) Pokud se snad v něčem mýlím, rád se to dozvím.

Lael Ophir

« Odpověď #37 kdy: 31. 07. 2012, 21:35:20 »
Vyvojare, kteri vyvijeji takto dobre, zase vytvoril Microsoft. A ted si je pestuje, abu mu nahodou nezdegenerovali a nezacali psat korektne.

Máte pravdu. MS se měl vykašlat na nějakou otevřenou platformu. Tvorbu aplikací měl podmínit absolvováním kurzu Programujeme pro Windows, zakoupením vývojového prostředé, digitálním podpisem aplikace, a za každého vývojáře posadit dva MS-poldy, kteří ho budou bít obuškem, když snad něco zprasí  :D

Lael Ophir

« Odpověď #38 kdy: 31. 07. 2012, 21:56:07 »
Mam takovy pocit, ze dulezitost dostupme dokumentace soudruzi z Redmondu pochopili pomerne pozde. Jestli me pamet neklame, tak po dlouhou dobu si ji syslili pro sebe, chteli za ni drahe penize atd. Vznikla tim tak folklorni tradice programovani pro Widle, ktera se lidovou slovesnosti prenasi z generace na generaci a prasacky zbastlene aplikace nemizi.

MSDN je k dispozici od roku 1992, plus obsahovaly dokumentaci i všechny starší vývojové nástroje.

JardaP .

• 11 064
    • Zobrazit profil
« Odpověď #39 kdy: 31. 07. 2012, 23:56:36 »
Podle Tebe muze za vsechno zlo sveta a navic jeste v Redmondu obetovavaj o uplnku maly deti, ne?  ::)

Vazne? O tom jsem jeste neslysel. Ja mel za to, ze je akorat serviruji pecene zamestnancum Microsoftu v podnikove kantyne.