Reklama na Microsoft na Rootu

linux_luser

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #15 kdy: 25. 04. 2012, 11:03:10 »
A kde vidite tu reklamu? Ja tady vidim jenom komercni sdeleni od MS. Nemam AdBlock a ani nevim o tom, ze by neco takovyho pro elinks existovalo.


Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #16 kdy: 25. 04. 2012, 11:06:49 »
...
Co se týče počtu blokovačů, tak to máme změřené, ale mám zakázáno to zveřejnit. Ale velmi byste se divili. Reálně to zasahuje do ekonomiky Roota, ale neuděláme s tím nic.

Přiznávám se.
Ale už mne to vážně štvalo.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #17 kdy: 25. 04. 2012, 11:09:14 »
Pokud jde reklama ignorovat (přehlížet), dělám to. AdBlock a podobné věci neplánuju používat, dokud bude prohlížeč schopný fungovat i na netbooku v pohodě (flash na netbooku nemám vůbec). Jakmile uvidím citelné zpomalení i bez flashe, budu to nějak řešit.

Takže na root.cz sice na reklamy neklikám, ale všechny je vidím a kliknout si můžu, kdybych chtěl. Na reklamu ve foru jsme si taky zvykli. Jen by mohla mít víc příspěvků, když je stálým členem :-D Myšleno číslo u počtu příspěvků, ne, že by forum mělo být plné reklam :-D

linux_luser: elinks mi nic neříká (možná bych si měl nafackovat, co? :-) ), ale ta reklama vyskočí teoreticky jednou za den při prvním přístupu na root.cz.

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #18 kdy: 25. 04. 2012, 11:11:10 »
Stano: ano, to je sci-fi. Je to další „davový slib“ - „já bych vám něco poslal, kdyby“. Tohle nefunguje, už se to zkoušelo na mnoha místech. Patrick Zandl nedávno psal o tom, jak se mu prodával ebook (mimochodem moc dobrý, četl jsem). Měl tam taky možnost „pokud jste to někde stáhli, zkuste mi poslat pár korun“. Nikdo to neudělal (nepočítám dva jeho kamarády, to není dav). A to bylo vždycky slibů, jak by autorovi každý poslal stovku. Nesmysl, tohle nikdo dělat nebude. Je jednodušší se na to vykašlat, nebo si v případě webu zapnout Adblock.

Arthur

  • ***
  • 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #19 kdy: 25. 04. 2012, 12:22:35 »
Co se týče počtu blokovačů, tak to máme změřené, ale mám zakázáno to zveřejnit. Ale velmi byste se divili. Reálně to zasahuje do ekonomiky Roota, ale neuděláme s tím nic.

Jo, v případě ROOTa je zřejmě podíl čtenářů schopných reklamu odblokovat mnohem vyšší než např. u iDNESu.

Každopádně je fakt, že jsem doposud o těchto konsekvencích takto nepřemýšlel, takže zkusím v adblocku povolit reklamu na ROOTovi, abych podpořil svůj oblíbený portál a uvidím, jak dlouho to vydržím :-).  No, MS mi nevadí (pokud s tím nemusím pracovat), instalovat flashplayer snad není morální povinností uživatele, takže bych to viděl nadějně ...


Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #20 kdy: 25. 04. 2012, 12:30:07 »
Díky. Souhlasím s názorem na Microsoft, taky mi nevadí, když jeho produkty nepoužívám. Před pár dny se mě nějaký člověk ptal, jakou verzi Windows používám a když jsem mu řekl, že nikde ve svém okolí takový systém nemám, nevěřícně zíral :-).

K Flash playeru jsem se vyjadřoval už ve výše odkazovaném blogpostu, taky tu nenažranou věc nemám rád a používám Flashblock. Ale reklamy neblokuji nikde. Ovšem znám lidi, kteří to mají jako sport. „Jé, reklama, klik klik a už není. Hehehe“. To je špatně.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #21 kdy: 25. 04. 2012, 12:42:50 »
Mně osobně reklama tohoto typu vůbec nevadí a klidně přspěju do counteru návštěvnosti. Navíc si myslím že spousta IT profesionálů je multiplatformních a nejen ortodoxní nenáviděči a haniči všeho co není OpenSource a rozhodně to neuráží tolik jako třeba reklama na výhodnou půjčku nebo křovinořez i když je to server o unix-like. Spíše jsem nepochopil smysl té vtíravé příspěvkové reklamy ve fóru kde se mi nic nezobrazuje a jenom to překáží :).

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #22 kdy: 25. 04. 2012, 12:49:49 »
Zobrazují se tam textové reklamy od Google. Pokud je tam nemáš, asi něco blokuješ. Teď je tam normálně vidím.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #23 kdy: 25. 04. 2012, 12:56:40 »
Ok, tak je možné že na firemní síti to je blokované. Já si pamatuji, když se řešili ony reklamy prvně tak to normálně fungovalo, ale už dlouho jsem tam nic neviděl. Vědomky jsem rozhodně nic neblokoval tak to zčeknu ještě doma.

blizz

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #24 kdy: 25. 04. 2012, 13:44:08 »
kde ste prisli na to že Root je linuxovo zalozený server? v hlavicke je napisane Informace nejen ze sveta linuxu to snad hovori za vsetko. Open source neni len linux, aj MS niektore svoje produkty vypustil pod open source licenciou. A mimochodom Microsoft je jednym z najvacsich prispievatelov do jadra linuxu http://www.dsl.sk/article.php?article=12351

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #25 kdy: 25. 04. 2012, 13:59:24 »
To je sice pravda, ale jen dočasně, protože ladil Hyper-V v linuxovém jádře. Microsoft se nezabývá vývojem linuxového jádra, jen do něj přidal vlastní ovladače k virtualizaci.

Každopádně platí, že o technologiích značky Microsoft píšeme jen okrajově, pokud se s nimi děje něco významného nebo se nějak dotýkají linuxového (chcete-li obecně unixového) světa. Takže článek „Jaký je nový MS Office 3000“ na Rootu nečekejte. Ale něco jako „Microsoft otevřel zdrojové kódy Internet Exploreru“ už se tu objeví. Třináct let stará filosofie Roota se v tomhle ohledu nezměnila.

desdy

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #26 kdy: 25. 04. 2012, 15:44:13 »
blizz:
to je tak neskutečně zavádějící...
jak psal  Petr Krčmář, oni ho museli spravovat, protože vývojáři linuxu jim řekli, že jejich virtualizaci prostě vypustí, když se o ten svůj kod nebudou starat...

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #27 kdy: 25. 04. 2012, 18:07:37 »
Četl jsem tu někde termín "vymlouvat se na vytížení linky" reklamami. No, když mám k dispozici jen mobilní připojení s celkem drsným omezením (naštěstí se to nestává často, ale tu a tam přeci jenom ano), tak jsem schopen tolerovat jen textovou reklamu. Normálně mi třeba ani obrázek nebo banner nevadí. Ale jakmile něco hýří ostrými barvami a bliká mi to do obličeje, je mi to velmi nepříjemné, bohužel takto agresivních reklam je příliš na to, abych vedle nich pokaždé klikal na "block this content". Proto používám adBlock, šetří to můj čas i nervy.

Mrkva.

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #28 kdy: 25. 04. 2012, 19:18:52 »
Blokuju prakticky veškeré reklamy:
Krom toho, že blokuju ve výchozím stavu veškerý javascript blokuju navíc:
* Flashovou reklamu (resp. na flash mám whitelist, kam se žádná reklama nedostane), navíc je to neskutečně otravné a datově náročné. Pokud se tam navíc objeví nějaká zvuková stopa, zpravidla mám náladu střílet.
* Animovanou reklamu - viz flashová reklama
* Obrázkovou reklamu - pokud jsem připojený přes mobil, šetřím každý kB. A nezlobte se, ale nebudu to pořád jak debil přepínat.
* Textovou reklamu načítanou ve framu z jiného serveru - chci si otevřít root.cz, vážně nemám zájem aby i správce strojů na facebook.com, twitter.com, googleadservices.com a podobně věděl, že jsem si root.cz otevřel.
* Na Androidu všem aplikacím, které nepotřebují přístup k internetu (nebo to vypadá že není důvod aby ho měly) to taky zaříznu, v důsledku toho se mi nezobrazuje ani reklama v Android aplikacích.
Jestli mě kvůli tomu bude někdo považovat za parazita, prosím. Já se za to nestydím.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #29 kdy: 25. 04. 2012, 20:18:58 »
Já mám na Rootu zablokovanou hlavičku a patičku na spřátelené servery. Stránka tak vypadá mnohem lépe. To určitě placené není, já na to neklikal. A reklamu neblokuji. Jo štve mne taková ta vyskakovací na úvodní stránce. Kdysi se tu psalo, že se zobrazí jen jednou, ale to bude asi za předpokladu zapnutých cookies. Já mám však prohlížeč nastaven tak, aby si po zavření nic nepamatoval, takže jí vidím pokaždé. Ale to není žádná tragédie. Ten server musí prostě z něčeho žít.