Reklama na Microsoft na Rootu

aaaaaaaaaaaaaa

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #45 kdy: 26. 04. 2012, 18:04:39 »
Petr Krcmar: neda sa zariadit, aby tu bolo viac PR clankov a menej otravnej flashovej reklamy? PR clanky (oznacene ako inzercia) mi nevadia a ked su napisane dobre, tak sa clovek dozvie aj nieco viac ako ze produkt firmy XY je ten najlepsi.


Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #46 kdy: 26. 04. 2012, 20:55:13 »
To bohužel není možné. Jak už jsem psal výše, s reklamou přichází zadavatel. Ten určuje podobu a dodává materiály. Ani mu nekreslíme bannery, ani nepíšeme PR články. Tohle přijde jako hotová věc. Televize si taky nemůžou vymýšlet, jak bude vypadat příští reklama na mobilního operátora. Dostanou spot, dohodne se cena a pouští se.

boleq

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #47 kdy: 26. 04. 2012, 21:02:11 »
Jak tu byla řeč o AdBlocku, tak bych řekl, že proti tomu se bojovat nedá. Nevím přesně jak to funguje, nikdy jsem se o to nezajímal, tak mě kdyžtak opravte:

"Adblock blokuje (nestahuje a nezobrazuje) vše, co je uloženo v jakémsi centrálním blacklistu (asi je jich víc, nevím)".

Pokud by došlo na legislativní změnu, že by se adblock a podobné věci zákonem zakázaly, jak to chcete sledovat? Stačilo by, aby tu reklamu normálně stáhl (provozovateli se zaznamená zobrazení) a to že ji prohlížeč nevykreslí nebo ji vykreslí třeba s výškou 0px (takže  nevykreslí :-)) už přece nejde nějak zjistit, ne? Pokud přítomnost pluginu nenabonzuje prohlíčeč - to by se ale taky dalo obejít. Firefox i Chromium jsou OSS, takže kdokoli může udělat patch...

Jak to vůbec sledujete teď?

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #48 kdy: 26. 04. 2012, 21:10:04 »
off topic: tím, že by tu reklamu stáhl, by ztratil půlku důvodu, proč jej používat. ;)

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #49 kdy: 26. 04. 2012, 21:15:36 »
Boleq: Ony existují nějaké drastické metody, jak to řešit. Třeba vyhodit čtenáře, který si reklamu nestáhl a podobně. Ale to samozřejmě dělat nechceme. Teď se to měří tak, že se jednoduše vezme počet zobrazení stránek vs. počet načtených reklam. Rozdíl jsou blokovači.

Ono totiž technicky vzato nejde o to, jestli čtenář tu reklamu skutečně viděl, to se změřit nedá. Důležitější je, že si ji stáhl a pomocí měřícího kódu udělal „zářez“. Ten měřící kód dostává taky klient a kontroluje si tím, kolikrát se skutečně reklama ukázala, kolik lidí na ni kliklo a podobně.


Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #50 kdy: 26. 04. 2012, 21:40:42 »
Mně se normálně zobrazovaly ty dvě reklamy na jobs.cz, ta na 64bits.eu a dole těch pět na Internet Info. Včera jsem byl zvědavý, o co přicházím, tak jsem si v Opeře odblokoval ten polský server a začala se mi k tomu zobrazovat ještě flashová reklama na IBM. Je to sice teď trochu pomalejší (nemám extra rychlý internet), ale žít se s tím dá. Jestli to rootu pomůže...

boleq

Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #51 kdy: 27. 04. 2012, 13:45:06 »
off topic: tím, že by tu reklamu stáhl, by ztratil půlku důvodu, proč jej používat. ;)
No já právě nevím... AdBlock používám. Na rootu jsem si ho teda vypnul, tady jsou ty reklamy ještě snesitelné, ale bez něj je to jinak strašně otravné. Nedokážu se soustředit na čtení článku, pokud na mě po stranách něco bliká, nedej bože, když to začne produkovat zvuky. Hlavní důvod proč adblock používám je toto. O stažená data navíc mi nejde.

Boleq: Ony existují nějaké drastické metody, jak to řešit. Třeba vyhodit čtenáře, který si reklamu nestáhl a podobně. Ale to samozřejmě dělat nechceme. Teď se to měří tak, že se jednoduše vezme počet zobrazení stránek vs. počet načtených reklam. Rozdíl jsou blokovači.

Ono totiž technicky vzato nejde o to, jestli čtenář tu reklamu skutečně viděl, to se změřit nedá. Důležitější je, že si ji stáhl a pomocí měřícího kódu udělal „zářez“. Ten měřící kód dostává taky klient a kontroluje si tím, kolikrát se skutečně reklama ukázala, kolik lidí na ni kliklo a podobně.

Takže kdyby adblock fungoval tak, že by reklamu stáhl, ale nezobrazil, tak by vlastně byli všichni spokojení, že? Čtenáře by reklama nerušila a provozovatel by měl "zářez" (=peníze) za stažení. Možná by stálo za to autorům adblocku navrhnout nějakou takovou option v nastavení...

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Reklama na Microsoft na Rootu
« Odpověď #52 kdy: 27. 04. 2012, 15:25:17 »
Určitě by v takovém případě ale nebyl spokojen ten, kdo za reklamu zaplatil nemalé peníze.