Multicast po Wi-Fi

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Multicast po Wi-Fi
« kdy: 26. 01. 2012, 23:03:33 »
Zdravím lidičkové.

Měl bych na vás takový dotaz. Koupil jsem si jako gateway Mikrotik RB 750G. Můj ISP provozuje po IGMP i IPTV. IGMP proxy funguje v cajku. Ale pouze pokud jsem do MikroTiku připojen kabelem. Pokud se připojím přes Wifi (skrze AP Zcomax WA-2204A v módu bridge), IPTV bohužel nejede.

Dá se toto nějak řešit ?? Neznáte nějaký levné AP, které má podporu pro IGMP ? resp. pro multicast adresy ?

Díky moc za info
« Poslední změna: 29. 01. 2012, 11:05:09 od Petr Krčmář »


Lol Phirae

Re:Multicast po Wifi
« Odpověď #1 kdy: 26. 01. 2012, 23:12:13 »
No, válí se mi tady několik ADSL modemů od kyslíků, které IGMP umí. AP z toho jde udělat taky, vyzkoušeno.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multicast po Wifi
« Odpověď #2 kdy: 26. 01. 2012, 23:14:04 »
No, válí se mi tady několik ADSL modemů od kyslíků, které IGMP umí. AP z toho jde udělat taky, vyzkoušeno.
Co to je za ADSL modemy ?

Lol Phirae

Re:Multicast po Wifi
« Odpověď #3 kdy: 26. 01. 2012, 23:27:32 »
Co to je za ADSL modemy ?

Klasika, ZyXEL 660HW-T3 v2, to samé ale v1, a tuším že to běhalo a na té bílé čínské pomstě. D-Linky asi nemá smysl zkoušet, to WiFi u nich byla tragédie samo o sobě.

KapitánRUM

Re:Multicast po Wifi
« Odpověď #4 kdy: 27. 01. 2012, 00:47:13 »
Pro kámoša sháním ten ZyXEL Prestige 660HW-T3 v2
Chce to nejlépe zadarmo  ;D
Ale nabízí za to výměnou Draytek Vigor 2500 Ge nebo We?
A ten má dokonce na Wifi i s VPN, tj. umí VPN server i klienta.


mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multicast po Wifi
« Odpověď #5 kdy: 27. 01. 2012, 01:25:54 »

Klasika, ZyXEL 660HW-T3 v2, to samé ale v1, a tuším že to běhalo a na té bílé čínské pomstě. D-Linky asi nemá smysl zkoušet, to WiFi u nich byla tragédie samo o sobě.
[/quote]

No hele, ten doma mám. Samozřejmě v2 ;-) Hledal jsem na to nějaký firmware, kterým se to předělá na AP.. Poradíš ??

Lol Phirae

Re:Multicast po Wifi
« Odpověď #6 kdy: 27. 01. 2012, 01:51:39 »
No hele, ten doma mám. Samozřejmě v2 ;-) Hledal jsem na to nějaký firmware, kterým se to předělá na AP.. Poradíš ??

Žádný speciální není třeba, ale doporučuju prostě nejnovější od výrobce - 3.40(ANR.5)C0. Jinak:

- flashnout firmware - ftp://ftp.zyxel.com/P-660HW-T3_v2/firmware/
- factory reset
- WAN nastavit jako bridge (bacha, ve FW nezprzněném O2 je defaultní IP tuším 192.168.1.1, ne žádné 10.0.0.138)
- nastavit LAN dle potřeby, DHCP jako relay, pokud potřebuješ
- nastavit WiFi (doporučuju WPA2-PSK)

no a to je v podstatě všechno. Funguje jako AP plus 4portový switch  Pak se můžeš vrtat v tom IGMP apod.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multicast po Wifi
« Odpověď #7 kdy: 27. 01. 2012, 12:21:07 »
no a to je v podstatě všechno. Funguje jako AP plus 4portový switch  Pak se můžeš vrtat v tom IGMP apod.

OK. Díky moc za radu. Jakmile přijedu domů, vyzkouším to. Takže poté normálně multicast na Wifi poběží ? A ne jen po kabelu ?

Lol Phirae

Re:Multicast po Wifi
« Odpověď #8 kdy: 27. 01. 2012, 14:23:02 »
OK. Díky moc za radu. Jakmile přijedu domů, vyzkouším to. Takže poté normálně multicast na Wifi poběží ? A ne jen po kabelu ?

No, aspoň mně to teda fungovalo, když jsem s tím šrotem tak cca před rokem experimentoval.  ;D

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multicast po Wifi
« Odpověď #9 kdy: 01. 02. 2012, 21:58:51 »
No, aspoň mně to teda fungovalo, když jsem s tím šrotem tak cca před rokem experimentoval.  ;D

No hele, tak nic :-( Mam tam poslední firmware, "modem" je jako bridge nastavený a stejně po Wifi IPTV neleze.
Topologie je tedy takováto
WAN -> MIKROTIK (s IGMP) -> WIFI

Pokud se napíchnu přes RJ45 přímo na Mikrotika, tak IGMP proxy funguje naprosto v cajku. Pokud ale propojím kabelem Mikrotika a ten Zyxel, na který se pak připojim přes Wifi, tak ani ťuk.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multicast po Wi-Fi
« Odpověď #10 kdy: 02. 02. 2012, 15:25:16 »
Nikdo by fakt nevěděl, jak toto vyřešit ?

KapitánRUM

Re:Multicast po Wi-Fi
« Odpověď #11 kdy: 02. 02. 2012, 16:34:12 »
Odkud jsi?
Jestli jsi z Liberecka, jsem ochoten se u tebe stavit a pořešit to, dáš mi jen pár kaček na benzín, abych na to nedoplácel.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multicast po Wi-Fi
« Odpověď #12 kdy: 02. 02. 2012, 21:53:35 »
Odkud jsi?
Jestli jsi z Liberecka, jsem ochoten se u tebe stavit a pořešit to, dáš mi jen pár kaček na benzín, abych na to nedoplácel.
Díky Kapitáne za nabídku. Bohužel jsem z Brna. To já si to nastavit dovedu, jen nevím, jaké zařízení na to použít.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Multicast po Wi-Fi
« Odpověď #13 kdy: 02. 02. 2012, 22:07:48 »
Mě by zajímalo, jak nastavit ten Zyxel. Mám ho tady u nohou, ale IPTV přes Wifi stejně nefunguje, ikdyž po kabelu ano

KapitánRUM

Re:Multicast po Wi-Fi
« Odpověď #14 kdy: 02. 02. 2012, 22:21:40 »
Takže:

Po lokální síti se IGMP normálně šíří, problémy bývají jen na přechodu WIFI->Kabel / Kabel->WIFI nebo jedna síť / druhá síť.

Musíš zjistit, co ti to tam lítá.
Takže si vezmeš nějakou kartu Wifi kartu do pecka a nainstaluješ si tam WireShark.
Wifi odemkneš, aby nebyl problém s připojením a budeš čučát, co se ti to tam mrská.

Vzal bych toho Mikrotika.
Na tom Mikrotikovi mušíš nastavit IGMP proxy: http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:Routing/IGMP-Proxy
Pak budeš koukat přes Wiresharka, jestli to tam fakt lítá.
Pokud Ano, vezmeš si to svoje druhé AP: WA-2204A a zapneš na něm IGMP proxy.
WA-2204A v zásadě není špatné zařízení, ale co firmware se chová jinak.
Základem je, že musíš vidět, co ti tam po té wifi lítá, takže pokud se ti to náhodou samo nerozběhne po kontrole nastavení IGMP proxy na Mikrotiku, budeš potřebovat zkoušet.
Jedno WA-2204A se mi chovalo divně v módu bridge, musel jsem ho přepnout do módu klient, aby IGMP proxy fungovala.
Obecně to chce zkoušet firmwary, mám tu WA-2204A z toho na jednu právě koukám a každý chutná jinej firmware.
Jestli chceš, pošli mi Jabber nebo ICQ, buď ti napíšu, nebo ho zveřejním "Prodám Audi, nevyznám se v tom, staré 4 roky, táta mi koupil nové, cena 50 000,- Kč, Pavlínka." ...podle toho, kolik v sobě budu mít rumu  ;D

Tolik k mým rumovým radám, RUMU ZDAR!