Prodám původní Turris 1

k3dAR

  • *****
  • 2 926
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #15 kdy: 02. 07. 2023, 11:47:09 »
Soriako že se vám do toho pletu, ale ten ZBox je ještě větší pičovina než česká pošta, a to už je kurva co říct! Když mi někdo něco pošle do ZBoxu tak to automaticky pokládám za nedoručený, nemám si to jak vyzvednout, bohužel... Jak jste vy nakonec dopadli?
tak snad nejses blbej a pokud chces neco poslat, nevyberes si ZBox pokud mas s ZBox problem ne? ja naopak preferuju ZBox protoze mi vyhovuje ze si pro to muzu zajet kdykoliv treba ve 3 rano, nemusim stat frontu ani nic vyplnovat atd...
a pokud nekdo proste ma uchylku ze nechce/nema_kam nainstalovat aplikaci tak si to (pokud je potreba pouzit Zasilkovnu) muze domluvit ze odesilatel to posle jakoze sobe, na vydejni misto (tedy ne ZBox) a prijemci posle SMS kod na vyzvednutio kterej na vydejnim miste Zasilkovny ten dinosaure jen rekne, bez potreby app...


Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #16 kdy: 03. 07. 2023, 13:17:43 »
No ten ZBOX mě potřebou appky tuhle vypekl. Potřeboval jsem něco vrátit do eshopu, dostal jsem nějaký kód, že prý to můžu vložit do libovolného ZBOXu. Tak otevřu mapy, najdu kde se ten nejbližší krám nachází, a když tam dorazím tak zjistím, že tam soudruzi zapomněli udělat user inteface.

HW který nejde ovládat jinak než mobilní appkou,.. jsem myslel, že tenhle trend skončil u vibrátorů...

Wolda

  • **
  • 79
  • http://honza.ucw.cz
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #17 kdy: 03. 07. 2023, 20:28:24 »
Soriako že se vám do toho pletu, ale ten ZBox je ještě větší pičovina než česká pošta, a to už je kurva co říct! Když mi někdo něco pošle do ZBoxu tak to automaticky pokládám za nedoručený, nemám si to jak vyzvednout, bohužel... Jak jste vy nakonec dopadli?
tak snad nejses blbej a pokud chces neco poslat, nevyberes si ZBox pokud mas s ZBox problem ne? ja naopak preferuju ZBox protoze mi vyhovuje ze si pro to muzu zajet kdykoliv treba ve 3 rano, nemusim stat frontu ani nic vyplnovat atd...
a pokud nekdo proste ma uchylku ze nechce/nema_kam nainstalovat aplikaci tak si to (pokud je potreba pouzit Zasilkovnu) muze domluvit ze odesilatel to posle jakoze sobe, na vydejni misto (tedy ne ZBox) a prijemci posle SMS kod na vyzvednutio kterej na vydejnim miste Zasilkovny ten dinosaure jen rekne, bez potreby app...

My 2 cents v tehle offtopic diskuzi - jedna vec je "locker" aneb vydejni automat, kde 24/7 muzu dojit, a nechat si ho otevrit - .

Jina vec vsak je, minimalne pred rokem a pul (cca, taky jsem se jednou nechal vypect) nikde nezduraznena (mozna se to nekde hluboko v podminkach pri objednani pise, nevim) *nutna* podminka vlastnit android/iOS s bluetooth a geolokaci.

Ja rozumim, ze linux (Sailfish, Mobian, PostmarketOS) v telefonu je dost exotika (byt teda i pro uzivatele rootu?), ale ac jsem hackoval na miste cca 30minut a dostal jsem se ke spustene appce, zprovoznit te appce bluetooth uz jsem nezvladl ... a rezignovane si pak zavolal na pomoc manzelku, ktera me za to dodnes skadli :-)

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #18 kdy: 04. 07. 2023, 09:13:04 »
Neviem co sa neustale natahujete ze nechcete mat nejaku appku v telefone aby ste si vyzdvihli balik. Nechcete? Ok, je zopar rieseni:
-nechat si to poslat inou sluzbou ktora nevyzaduje aplikaciu na otvorenie boxu, napr kuriera ktory vam to donesie az pred dom,
-appku mat len na chvilu kym otvorite schranku, potom si ju vymazat,
-zajst si osobne vyzdvihnut balik k jeho momentalnemu vlastnikovy.

Ak v roku 2023 chcete stale mat tlacitkovy telefon, nech sa paci, prichadza to ale s urcitymi obmedzeniami, a bud ich akceptujete, alebo akceptujete potrebu smart phonu.

Niektory z vas mi tu pridete ze ste presne ten typ ludi ktori by najradsej zakazali internet, pretoze sa potom prestanu citat knihy.
Alebo iny priklad, zakazali by ste motory, pretoze potom kto bude chovat kone, ked ich nebude treba, lebo ich robotu nahradia stroje.

PS: nejake riesenia na styl ze odosielatel to akoze posle sebe aby ho potom otravovali ze uz su pred boxom nech si ho necha otvorit ma dva problemy, odosielatel musi byt dostupny kedy si prijmatel uzmysli, plus mu musi dat odosielatel svoje telefonne cislo  -> ludia ktori sami maju problem vlastnit smart phone lebo bububu, vsetko je to derave a vsetky trojpismenkove agentury za nimi neustale sliedia a kazdy ich chce hacknut (a pod sprostosti, btw to je psychicka porucha), ale pritom na druhu stranu by im niekto mal len tak z pleziru dat svoje tel. cislo, hmm, na to by som sa im akurat tak v..sral. Cize to nie je riesenie.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #19 kdy: 04. 07. 2023, 09:38:20 »
Toto mají třeba vychytané Pilulka boxy - primárně otevírání přes aplikaci, ale mají i "nouzovou" metodu - poslat SMS s kódem automatu, kódem zásilky a tuším ještě nějakým heslem na číslo uvedené na boxu. Funguje to dobře a z pohledu UX to je geniální řešení.
Z-Box má ten zásadní problém, že člověk užívající jej poprvé zpravidla netuší, že někdo navrhne takovýhle systém nutně vyžadující instalaci aplikace. Nemusí to být jen non-smartphonisti, ale třeba i zaměstnanci mající v telefonu MDM pod korporátní politikou zakazující neautorizovanou instalaci..


Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #20 kdy: 04. 07. 2023, 10:35:52 »
Ak v roku 2023 chcete stale mat tlacitkovy telefon, nech sa paci, prichadza to ale s urcitymi obmedzeniami, a bud ich akceptujete, alebo akceptujete potrebu smart phonu.

Niektory z vas mi tu pridete ze ste presne ten typ ludi ktori by najradsej zakazali internet, pretoze sa potom prestanu citat knihy.
Alebo iny priklad, zakazali by ste motory, pretoze potom kto bude chovat kone, ked ich nebude treba, lebo ich robotu nahradia stroje.

Důvodů, proč nemít smartphone (rozuměj Android nebo Apple) je dost, přinejmenším soukromí a bezpečnost. A nevím, proč bych měl platit za to, že někdo je tydýt a vymýšlí proprietární řešení, která fungují se zařízeními vybraných dvou výrobců, navíc s debilním přístupem, že na každou jednotlivou blbost potřebuju appku. Na co proboha? Buď ať to je na webu a/nebo to má nějaké normální API, které můžu použít i pokud nebudu spadat mezi ty "vyvolené" (=lidi, kterým je všechno jedno, hlavně ať to nějak funguje a kteří by kvůli pohodlí prodali vlastní matku), nebo ať s tím jdou... všichni víme kam.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #21 kdy: 04. 07. 2023, 11:52:52 »
Soryjako, ale posilani zasilek sluzbami jako zasilkovna/ulozenka/balikovna je uchylarna. Platite za nekompletni sluzbu, delate cast prace dopravce a jeste si za to zaplatite a jste spokojeni. Musite nekam jit s balikem, cekat ve fronte, zaplatit a to same pak udela adresat (ten uz neplati).

Zasilkovna pravidelne ignoruje doruceni na adresy a automaticky dorucuje zasilky na provozovny a vsechny tri firmy neumi/nechteji implementovat moznost presmerovani zasilky z provozovny na adresu nebo obracene a to ani za doplatek/poplatek. Za takove sluzby muze platit jen masochista.

k3dAR

  • *****
  • 2 926
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #22 kdy: 04. 07. 2023, 12:23:28 »
Soryjako, ale posilani zasilek sluzbami jako zasilkovna/ulozenka/balikovna je uchylarna. [...]
Ne, uchylarna je povazovat za uchylarnu to co nevyhovuje tobe ;-)

Ja naopak vyuzivam boxy (Zasilkovna, PPL, Balikovna, Alza), protoze nechci byt nucene "uzamknut/pripraven" na miste v dobe planovaneho prijezdu messengera/dorucovatele v pripade doruceni na adresu...

Pavouk106

  • *****
  • 2 399
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #23 kdy: 04. 07. 2023, 12:57:06 »
Nerad se pletu do téhle offtopic diskuze, ale je ten Turris teda prodaný a doručený? Pokud by nebyl, tak ho za tu cenu vezmu já.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #24 kdy: 04. 07. 2023, 13:22:08 »
Taky jsem přemýšlel, proč ten Z-box nemá normální user interface jako třeba Alzabox/PPLbox... a je to kvůli tomu, že Z-boxy jsou kompletně standalone se solárním napájením - tzn na nějaký velký displej není dostatek energie. Díky tomu to ta zásilkovna může hodit kamkoliv na parkoviště a neřešit žádnou přípojku na napájení - což je asi velmi výrazné zjednodušení instalace.
Samozřejmě nějaký "nouzový" černobílý LCD bez podsvícení by asi šel taky, ale to by už nebylo dostatečně "cool" a tak to tam raděj nedali vůbec. Osobně s tím problém nemám - vyzvedával jsem tam XY zásilek a bez problému. Je to ve výsledku komfortnější než opisovat kód - otevřu aplikaci když se blížím k boxu, dám otevřít 10metrů od boxu a než k němu úplně dojdu, tak je otevřeno, vezmu, zavřu, odcházím. U boxu tak stojím <5 sekund.

Nějak nechápu lidi co mají problém s nutností mít smartphone. případně jednu aplikaci navíc v roce 2023 - úplně si dokážu představit, že mají i alobal v oknech....

crown

  • ****
  • 390
    • Zobrazit profil
Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #25 kdy: 04. 07. 2023, 14:00:37 »
Prijmout zasilku v zboxu je fajn a vyhovuje mi. Poslat zpetnou zasilku jsem ale nedokazal, zadat do systemu ano, ale pripohit k zboxu k odevzdani odchozi zasilky nikoliv. Chybi tam bar code scanner.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #26 kdy: 04. 07. 2023, 14:54:12 »
Už jsem zpět v civilizaci.

Problém s doručením beru na sebe, a omlouvám se za kompilaci.
Mohu kompenzovat další doručení.
Já z těch boxů vybíral 2x v životě a vždycky to bylo přes SMS kód, tak mě ani nenapadlo, že s tím může být problém.

Držet při životě staré věci, které stále fungují, to je můj životní styl.
Ano, přináší to nějaké komplikace, ale má to i své výhody.
Proto mě zajímá i ten starý Turris. (Nový mám, a pár triček se schématem taky.)

Např. jedny sandály mám víc než >30 let.
Dnes frčí barefooty, tak tenhle trend jsem předstihl, s tím jak jsou ty mé ochozené, o pár desetiletí.

Tam kde adminuji držím starší HW, ale o to lépe vyladěný systém a šetřím daňovým poplatníkům ČR cca 45 tis měsíčně.


PS: Ještě že nejsme všichni stejní jak přes kopírák. Takové jedno stádo, to by byla na světě nuda ne?





Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #27 kdy: 04. 07. 2023, 15:23:33 »
Nějak nechápu lidi co mají problém s nutností mít smartphone. případně jednu aplikaci navíc v roce 2023 - úplně si dokážu představit, že mají i alobal v oknech....

Jedna aplikace navíc není problém, jedna aplikace pro každou firmu, a pro každý kus HW, se kterými přijdu do styku, už problém je.


Držet při životě staré věci, které stále fungují, to je můj životní styl.
Ano, přináší to nějaké komplikace, ale má to i své výhody.
Proto mě zajímá i ten starý Turris. (Nový mám, a pár triček se schématem taky.)

Turris 1.0 z první série mám stále "bez problému" v provozu. Není nic, na co by mi nestačil, jen Wi-Fi se hodila už dávno AC. Pár dalších Turrisů běží v rodině. Málokdy si koupím něco nového. Dnes se technologie obměňuje tak rychle, že je zbytečné mít aktuální model čehokoli.

Kdybys tenhle modrák nebral ty, asi bych ho bral já, jen nevím, jestli bych měl pro něj našel aktuálně využití, takže by asi putoval do skříně na horší časy, třeba jako spare.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #28 kdy: 04. 07. 2023, 16:15:47 »
Tak jestli ma zkoncit u nekoho ve skrini tak si ho milerad vezmu. Uz jsem se ho snazil asi pred rokem sehnat, ale byl jsem vypoklonkovan kdyz jsem nabidl 500 korun. Od te doby koukam na turristy skrz prsty. Pokud by byl tedy stale k dispozici tak za postovne si ho rad vezmu. Misto a praci pro nej mam, aspon bych se zbavil starsich zarizeni.
Ad z-box: problem je napr u telefonu huawei bez google play. Takhle jsem stal pred z boxem a proste smula. Apku jsem sice sideloadnul, ale bez google play se proste nenecha registrovat. Musel jsem slapat domu, vytahnout prastarej telefon a flashnout novejsi romku abych si mohl vyzvednout balik. To proste nechapu, proc je povinny google services kvuli otevreni boxu? To prece neni zadna banka.
« Poslední změna: 04. 07. 2023, 16:21:28 od standal »

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #29 kdy: 04. 07. 2023, 17:09:52 »
Já doufám, že "volný" není :-) když už jsem za něj zaplatil tu 1 Kč.
Že by ležel v šuplíku se bát nemusíte. Bude sloužit a budu na něm trénovat studentíky.
Druhý pokus o dodání snad vyjde. On by vyšel i ten první, sehnal bych někoho s novějším mobilem, ale od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že tam je, jsem měl jen pár hodin než jsem odjížděl pryč, a prodloužit do úterý nechtěli.

Což je také zvláštní. Čekal bych nějaké info o doručení na mail, nebo nebo na mobil, ale dozvěděl jsem se to až od Hajmy, když mi poslal info sem a do chatu. To je v tomhle případě normální, že informaci pošle až odesílatel?