Prodám původní Turris 1

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #30 kdy: 04. 07. 2023, 18:20:41 »
To je v tomhle případě normální, že informaci pošle až odesílatel?
Není, něco se muselo podělat (špatně zadaný email?). Běžně přijde email "Vaše zásilka byla přijata k přepravě" a pak "Zásilka je připravena k výdeji". V tuhle dobu taky přijde SMS (je pravda, že mi někdy SMS nepřišla)


Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #31 kdy: 05. 07. 2023, 22:53:32 »
Polofunkcni boxy s nedotazenou a hodne divnou aplikaci a nerealnymi terminy na vyzvednuti? Diky, prenecham masochistum.

Ty si vazne nainstalujes do firemniho/soukromeho mobilu jejich aplikaci, nebo mas nejaky extra mobil na tyhle chujoviny?

Posilej kuryrem ktery funguje, nebo zaukoluj asistentku ;-)

« Poslední změna: 05. 07. 2023, 22:58:33 od prevadecspojitostivole »

k3dAR

  • *****
  • 2 935
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #32 kdy: 06. 07. 2023, 06:03:23 »
ZBoxy jsou funkcni, aplikaci ma normalni(opravneni chce pouze GPS), termin 2dny take nevidim problem (asi proto ze chapu ze mit kazdej v boxu zasilku tejden tak si tam pak >tejden neposle nikdo nic jineho), telefon pouzivam 1 a nevadi protoze...
nevim proc bych mel pouzivat kuryra kterej sem jasne psal ze mi nevyhovuje ;-)

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #33 kdy: 06. 07. 2023, 08:36:45 »
Polofunkcni boxy s nedotazenou a hodne divnou aplikaci a nerealnymi terminy na vyzvednuti? Diky, prenecham masochistum.

Ty si vazne nainstalujes do firemniho/soukromeho mobilu jejich aplikaci, nebo mas nejaky extra mobil na tyhle chujoviny?

Posilej kuryrem ktery funguje, nebo zaukoluj asistentku ;-)


Nerealne terminy na vyzdvihnutie? Co som tak cital tuto diskusiu su tam dva dni na vyzdvihnutie, ak ti toto pride malo tak si obycajny i**ot, ktory len rad provokuje. A ani len neskusaj na mna vybalit vyhovorky na styl ze si zrovna prec na dovolenke/prac. ceste/a podobne, pretoze ked vies ze budes prec, tak si logicky neobjednas nieco co ti v nasledujucich dnoch dorazi.

Ohladom telefonu a neinstalovania aplikacii do neho, vies ze aj ta vec nazyvana napr Kontakty, je aplikacia? Tu si tiez odinstaloval? Nezabudni si dat alobal aj na okna.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #34 kdy: 06. 07. 2023, 13:55:12 »
Když už se to tu silně zvrhlo směrem off topic, tak se tedy taky přidám. Zásilkovnu mám rád. Je levná a funguje to. Typicky si nechávám poslat balíčky do prodejny se zdravou výživou. Na tu si sice moc nepotrpím, ale je tam příjemný personál, pěkně to tam voní a typicky si tam i něco ne úplně zdravého najdu, jako třeba rozinky v čokoládě.

Když není zbytí, jako tento týden, kdy mají zavřeno, tak sahám po boxu. Zbox mám přibližně stejně daleko, jako AlzaBox a i když se typicky firmám snažím nezvyšovat náklady, jako třeba klikat na reklamní odkazy na začátku výsledku vyhledávání, tak tady na to kašlu a vybírám vždy AlzaBox. Nemusím mít tu pitomou aplikaci a když vím, že tam něco mám a není to velké nebo těžké, tak tu SMS přepošlu rodičům, ať mi to vyberou cestou na nákup a raději se pak stavím k nim. To u Zboxu nehrozí, kašlu na něj.


k3dAR

  • *****
  • 2 935
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #35 kdy: 06. 07. 2023, 14:11:45 »
[...] AlzaBox [...] tu SMS přepošlu rodičům, ať mi to vyberou [...] To u Zboxu nehrozí, kašlu na něj.
SMS ne, ale z Zasilkovna app muzes poslat udaje pro vyzvednuti ktere si vlozi do Zasilkovna app ve svem telefonu...

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #36 kdy: 06. 07. 2023, 14:13:44 »
Nerealne terminy na vyzdvihnutie? Co som tak cital tuto diskusiu su tam dva dni na vyzdvihnutie, ak ti toto pride malo tak si obycajny i**ot, ktory len rad provokuje. A ani len neskusaj na mna vybalit vyhovorky na styl ze si zrovna prec na dovolenke/prac. ceste/a podobne, pretoze ked vies ze budes prec, tak si logicky neobjednas nieco co ti v nasledujucich dnoch dorazi.

Jenže zásilkovna je totálně low-cost, a balík čeká klidně X dní na depu, než ho odvezou na výdejní místo. Stejně tak spousta eshopů nemůže z mnoha důvodů garantovat dodání druhý den.

Navíc často člověk objednává více věcí najednou z více míst, a tak by si to rád vyzvedl rovněž najednou, až tam těch balíků bude čekat více, aby tam nejezdil každý den. Dva dny je prostě málo, nelze si organizovat život podle takovýchto služeb.

Stejné, jako když dříve vše doručovala česká pošta, a člověk měl informaci, že mu to povezou mezi 8-17h, takže člověk napřed zkontroloval funkčnost a označení zvonku, celý den seděl doma u okna a vyhlížel dodávku, aby mu druhý den do schránky přistál lístek "Adresát nezastižen".

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #37 kdy: 06. 07. 2023, 14:42:21 »
SMS ne, ale z Zasilkovna app muzes poslat udaje pro vyzvednuti ktere si vlozi do Zasilkovna app ve svem telefonu...
Máma na telefonu používá tak akorát aplikaci Lidu a Firefox a táta Lidl nahradil YouTubem a přidal k tomu počasí. I když jdou do toho AlzaBoxu, tak si kód s SMS opíšou na kus papírku a ještě od toho boxu mi zavolají, jestli mají použít tu horní nebo dolní klávesnici. Kdybych po nic chtěl, ať u toho boxu cvičí ještě s nějakou aplikací, tak vím, že si tam mám rovnou zajet sám.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #38 kdy: 06. 07. 2023, 14:49:35 »
Dalsi masochista a navic otrok s minimalkou?
Pocitej:
Zbox ve vzdalenosti 10-30 minut*hodinovka kterou beres=Zasilkovna je extremne draha

Aplkace Zasilkovny neni totez co Google, duveryhodnost o rad jinde ;-) funkcnost diskutabilni.


Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #39 kdy: 06. 07. 2023, 14:55:02 »
Konecne jeden kteremu to dochazi.

Nekteri lide si vazi svuj cas a kdyz uz ho musi spotrebovat na logistiku, pocitaji to hodinovkou. Zasilkovna je draha, protoze spotrebovava muj cas, nebo cas asistentky, sousedu, jineho dobraka...

Ad ceska posta, je to o lidech a jak se s postakem dohodnes, takove to budes mit.

Dva dny je prostě málo, nelze si organizovat život podle takovýchto služeb.

Stejné, jako když dříve vše doručovala česká pošta, a člověk měl informaci, že mu to povezou mezi 8-17h, takže člověk napřed zkontroloval funkčnost a označení zvonku, celý den seděl doma u okna a vyhlížel dodávku, aby mu druhý den do schránky přistál lístek "Adresát nezastižen".
« Poslední změna: 06. 07. 2023, 14:57:58 od prevadecspojitostivole »

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #40 kdy: 06. 07. 2023, 14:55:28 »
Stejné, jako když dříve vše doručovala česká pošta, a člověk měl informaci, že mu to povezou mezi 8-17h, takže člověk napřed zkontroloval funkčnost a označení zvonku, celý den seděl doma u okna a vyhlížel dodávku, aby mu druhý den do schránky přistál lístek "Adresát nezastižen".
Moc se toho nezměnilo, jen přibyly loga na dodávkách a lístečky nahradily SMS.

Mám v živé paměti, jak jsem měl během Covidu home office a něco mi vezlo domů PPL. Já jsem ten jak z Narečku, podejte mi pero. Když telefonu, tak chodím, takže když jsem mluvil s kolegou, tak jsem šel zrovna kolem okna a vidím projíždějící PPL. Zavěšuji kolegovi, rázem mi přichází SMS o zmeškaném hovoru, tak hned volám na čilo a tam řidič PPL. "Vy jste měl vypnutý telefon, tak jsem jel dál. Budete to mít za pár hodin na výdejním místě X.Y". Prostě dual SIM telefon a když jsem mluvil na firemním čísle, tak soukromá SIM se tvářila jako vypnutá. Po hromadě stížností ČP tu dodávky často alespoň odstaví, aby měli záznam z GPS logu, že se tu zásilku snažili alespoň doručit, ale řidič PPL to měl totálně na háku.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #41 kdy: 06. 07. 2023, 15:00:22 »
To jste vsichni uplni asocialove, ze se nedokazete domluvit s kuryrem?

"Vy jste měl vypnutý telefon, tak jsem jel dál. Budete to mít za pár hodin na výdejním místě X.Y".

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #42 kdy: 06. 07. 2023, 15:13:26 »
To jste vsichni uplni asocialove, ze se nedokazete domluvit s kuryrem?
A jak se mám tak asi domluvit s někým, kdo už prostě odjel, na další zastávce o čtvrt kilometru dál na mě nehodlá čekat a ani se nehodlá vrátit?

Nevím, jak to je teď, ale od kurýra DPD jsem kdysi slyšel, že mají krácené peníze za každý balík, který se jim nepovedlo doručit a DPD nezajímalo, jestli to šlo nebo nešlo. Což sice na jednu stranu řešilo tyhle problémy, jako s daným řidičem PPL, ale přinášelo jiné. Když už ani týden nepřicházel balík, tak se kolega v práci začal zajímal, kde to je. Nakonec se ukázalo, že na firmě zrovna nikdo nebyl a tak kurýr chodil balík do altánku před firmou a podepsal si to sám. Naštěstí tam celou dubu byl a nikdo to neukradl.

Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #43 kdy: 06. 07. 2023, 15:43:50 »
Pracujes v IT a ptas se "jak se mam domluvit"? Jak chces, je to tvuj problem, mas jeho cislo. Ja jsem maly B2B zakaznik, mam stovky zasilek od ruznych kuryru a domluvil jsem se s kazdym. V nejhorsim pripade jsou 1-2 flasky fernetu rocne mensi ztrata, nez prijit o stokoruny na kazde zasilce.

Konsoliduj, optimalizuj, komunikuj!

Mozna mam stesti na slusne lidi, ale nejspis "Jak se do lesa vola, tak ti kuryr dorucuje zasilky"


Re:Prodám původní Turris 1
« Odpověď #44 kdy: 06. 07. 2023, 15:46:03 »
Dalsi masochista a navic otrok s minimalkou?
Pocitej:
Zbox ve vzdalenosti 10-30 minut*hodinovka kterou beres=Zasilkovna je extremne draha

To platí pouze v případě, že to nemáte po cestě, když jedete jinam. Ty boxy mají tu výhodu, že nemají otevírací dobu. Zásilkovna někam do pekařství je fajn, ale tam zavírají třeba ve čtyři, jako většina malých obchodů a pošta. Navíc jsou zde polední pauzy, takže když si chci něco vyzvednou o své polední pauze, mají všude polední pauzu! Takže u zásilkovny připadá v úvahu jen benzína, která ZAVÍRÁ V 8 HODIN večer, nebo ten pitomý box.