Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #15 kdy: 09. 03. 2023, 16:15:17 »
Já bych se vyhnul HP. Mám dvě v okolí které "spravuji". Ovladače a scanovací software je hrozný. Tuším že v práci máme nějaké Lexmarky nebo Xeroxy z důvodu nepotřeby instalace ovladačů a pro scan jde na nich zvolit vše na tiskárně a zaslat např. emailem. Tonery také v pohodě...
Souhlasím s tím. Také špatná zkušenost. Byla tam inkoustová tiskárna, možná už hodně fungovala, jen přestala tisknout, i když jsem instaloval nové náplně.


Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #16 kdy: 09. 03. 2023, 17:12:58 »
HP a Canon nebrat, moc velký tlak na používání originálního spotřebního materiálu.

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #17 kdy: 09. 03. 2023, 17:59:52 »
xerox workcentre su pre firmy? ja ju mam doma a max. spokojnost. viem tlacit, skenovat - priamo na tlaciarni si viem zvolit do ktoreho pocitaca to posle. akurat ma stve, ze pisali ze ma podporu tlace z mobilu cez ich apku, ale samotna apka pise, ze je to nepodporovany model. Ale na novsich androidoch funguje tlac cez cups, takze mam linuxovu masinu, kde je ta tlaciaren zdielana a mobil ju pekne najde a vytlaci.
Pokud mate neco jako https://gwcopiers.com/product/894?gclid=Cj0KCQiApKagBhC1ARIsAFc7Mc7GN74Gz31QHGAKs5D2aJBpDrQvYT3IT2PH8OXtUAXYbhGlWGQ8NK8aAsb7EALw_wcB doma tak to gratuluji. Ono je asi workcentre a workcentre.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #18 kdy: 09. 03. 2023, 19:59:40 »
Muzu doporucit se vyhnout zarizeni znacky Lexmark

Maj cipovany tonery, ktere navic pocitaji blbe - z 3000 slibovanych stranek to prestalo tisknout po cca 1400 (uz v tretim toneru) a support tvrdi ze je to pry ok.

Podpora ví houby o tom co tisknete. Dáte ruku do ohně za to, že průměrné pokrytí bylo 5 %? Opravdu? A zkoušel jste vytisknout tři tisíce stránek s pokrytím 5 %?

Tak cekal bych ze tech 5% nebyl z prstu vycucany target pro onen standard. Tisknu hlavne faktury a v mensi mire stitky na trideni soucastek a predpokladam ze na takovy obsah to cililo. Ale byt vedle o pulku je jako fakt hodne.

Pes je zrejme zakopany v tom, ze tiskarna ma cudlik "sytost", takze to klidne mohlo dat 3000 na nejnizsim nastaveni a to standard pro mereni nespecifikuje. Plus testovaci vytisk dle ISO je jasne dany, takze to klidne muze detekovat benchmark a upravit to na pozadi - a la dieselgate.

Bohuzel soucasna spolecnost az prilis toleruje tyhle chipovany hard-limitery. Proste proc nemuzou dat jen warning, ze je to po zarucene kvalite a nechat to dojet az to dotiskne - alespon do poctu 3000, ktere jsem zakoupil. Pak si rad koupim dalsi soft-cipovany toner. Ale kdyz me to umele zarizne v pulce tak, ze to sam nemam moznost ovlivnit.. tak to je uz hnus.

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #19 kdy: 09. 03. 2023, 20:19:10 »
Několik let k plné spokojenosti používám Brother MFC-L2712DW: černobílý laser, oboustranný tisk, skener, wifi. Bez problémů tisknu a skenuji po síti z Windows, Linuxu i Androidu. Tonery TN-2421 s čipem na 3000 stran kupuji neoriginální za cca 140 Kč.
Toto sa mi celkom paci, ak nebude nic lepsie, tak zvazujem kupu.


Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #20 kdy: 09. 03. 2023, 20:19:17 »
HP a Canon nebrat, moc velký tlak na používání originálního spotřebního materiálu.

Co furt házíte Canon do stejného pytle s HP?!?
Než se HP zbláznilo a spojilo se se Samsungem, tak měly mechaniky od Canonu a tedy i stejné tonerové kazety.
Ale jiný sw tiskárny, takže do Canonu dáte neoriginální kazetu bez čipu, tiskárna vás upozorní že  nemáte originál, ale tiskne.
Do HP můžete dát tu samou kazetu, ale dokud tam nedáte čip z té předchozí, tak nevytiskne ani čárku.
Jinak pro BFU doporučuji stroje, kde je v kazetě vše - vývojnice i fotoválec. Protože kromě fixační jednotky, která vydrží cca 150 000 stran, se nic jiného než kazeta u laseru v 99% případů pokazit nemůže. Ale jakmile máte válec zvlášť a toner s vývojnicí zvlášť, už potřebujte nějaké zkušenosti, abyste odhalili, kde je problém.
Další věc je dostupnost servisu - zkuste někde v místě takový Xerox nebo Lexmark.
Canon a HP jsou tak rozšířené, že to opravuje každý vesnický kovář....

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #21 kdy: 09. 03. 2023, 23:01:35 »
Jasně, když bez inkoustu Canon ani neskenuje!
https://www.canonwatch.com/canon-sued-because-printer-wont-scan-when-out-of-ink/

Už jen to, že se tiskárna vůbec stará o originalitu toneru je špatně. A to pak stačí jedna aktualizace FW, a tiskárna může přestat tisknout.

Raději rovnou koupit od výrobce, který se o tohle nestará.

Nepletu-li se, Samsung se potřeboval své tiskárnové divize zbavit, tak ji odprodal HP, které už bylo postavené na hlavu už dávno předtím, skoro by se chtělo říct odjakživa. Jinak dělal Samsung docela slušné tiskárny, jednu mám zrovna doma.

acute

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #22 kdy: 09. 03. 2023, 23:19:00 »
Souhlasím s kolegou předřečníkem, HP nebrat. Hardwarově možná slušné tiskárny, ale software je příšerný, prostě katastrofa. Kolegové ve spřátelených firmách to mají stejně, nic od HP nesmí na stůl. Xerox v pohodě, dobrou zkušenost mám také v velkými Ricoh/Nashuatec stroji a měli jsme i pár kousků Epsonek. Epsonka navíc hodlá s laserem úplně končit a budou pokračovat jen s inkoustovkami. Ty mají skvělé, ale ještě bude chvíli trvat, než uživatelé přijmou, že dobře tiskne nejen laser :-)

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #23 kdy: 09. 03. 2023, 23:38:34 »
Inkoust je možná dobrý do kanceláře, kde se tiskne pořád. Ale v domácnosti, kde vytiskneš 10 stránek a pak měsíc tiskárnu nepoužiješ v nich hrozně zasychá inkoust.

Jinak jsem po patnácti letech trápení se s HP koupil Brother DCP-L2530DW a jsem naprosto spokojený.

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #24 kdy: 09. 03. 2023, 23:43:20 »
Příspěju se svou skromnou trochou do mlýna: Za mě jasně Brother.

HP mě nepřesvědčilo (ten software je poslední dobou fakt děs), Canon laserovky neznám, ale měl jsem inkoustovou multifunkci, dával jsem jí výhradně poctivé originální náplně, tiskla tak krásně, že úředník nerozeznal originál od kopie, ani při delší nečinnosti (třeba dva měsíce jsem nevytiskl ani stránku) nezasychala hlava, avšak jednoho krásného dne vytiskla svou poslední stránku a hodila nějakou chybu, kdy jsem na základě googlení zkušeností ostatních s touto chybou usoudil, že jde o předprogramované kurvítko (odešla měsíc po tříleté záruce), takže od té doby z mé strany Canon principielně ne.

S Brotherem jsem zatím nikdy chybu neudělal, smysluplné drivery, bezproblémový provoz, akorát nevím, jestli jsou dobře dostupné, sháněl jsem pro známého jednu loni a moc dobře to nešlo, byl jich nedostatek, jak je to teď, nevím. Aktuálně mám „starou“ multifunkční barevnou LED OKInu za odvoz, kterou někdo vyhazoval jako nevyužitou ještě nevybalenou (normálně funglovka), je to teda fullduplexní kombajn, co má svý drobný mušky, ale jinak za ty prachy supr :D (sám bych si ji nekoupil, nejsou zrovna levný, ale s Brotherem bych obavu neměl).

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #25 kdy: 10. 03. 2023, 01:11:14 »
Když už diskutujete různé značky laserových multifunkcí - s HP jsem se taky spálil, jejich software je fakt peklo.

Teď mám do kanceláře na výběr Kyocera TASKalfa 2554ci versus Xerox Versalink C7125. Xeroxy znám. Kyocery nikoli. Máte někdo s Kyocerou nějaké zásadně špatné zkušenosti?

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #26 kdy: 10. 03. 2023, 07:45:53 »
Brother radši nebrat, životnost válce a tonerů je tristní, navíc u tonerů si velmi často tiskárna vymýšlí, že je prázdný a není tomu tak. A to se bavím o originálním příslušenství. Jedinou výhodou je snad akorát záruka 3 roky, tedy jestli ji ještě výrobce poskytuje.
Z multifunkcí spíš Xerox, sice má taky svoje mouchy, ale v kategorii do 10t. Kč je to asi nejlepší volba.

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #27 kdy: 10. 03. 2023, 08:29:16 »
Ono je asi workcentre a workcentre.
Asi ano, sice to ma tiez oznacenie workcentre, ale je to taka ta klasicka multifunkcna, bez tych x zasobnikov. Ale prekvapil ma sw, lebo velmi som sa nestretol s tym, ze tlaciaren do 200 eur vie scanovat do pc tak, ze si priamo na tlaciarni zvolim do ktoreho pocitaca to ma posielat a ja len len menim papiere v scaneri a nemusim behat k pocitacu.
Ovladace ma tiez fajn, linux ju pekne nasiel a funguje bez nejakeho nastavovania.

osobne by som HP nebral, za tie roky ci uz tlaciarne, alebo notebooky ma dost vytrapili, tiez lexmark je strasny, ale dobre skusenosti mam s xerox, brother.

f-k-r

  • ***
  • 102
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #28 kdy: 10. 03. 2023, 09:13:45 »
Mám epson snapper se skenerem a bezdrátovou sítí. Používám ho už 2 roky, a i když je to levná varianta, jsem s ním spokojený. Proč chcete laser?

Nevím jak on, ale z mého pohledu třeba proto, že toner se nerozpíjí a grafika, zvlášť jemná, i text z něj obvykle vypadají podstatně lépe. Já zase nechápu lidi, co chtějí inkoust. Ten už nikdy. Fotografie prakticky netisknu. Proč nechcete laser?

Inkoustová multitiskárna Epson L4260, bohužel jen jednostranná, ale jinak má všechno; čb 33 stran/min., barevně 15 stran/min., inkousty se dolévají z flaštiček. Kvalita tisku perfektní, fotky skvělé.
Jo - laserový tisk má jednu nevýhodu, pokud budete skladovat vytištené listy na hromadě, toner bude pracovat a listy se budou časem slepovat a vytištěná písmenka odlupovat. (Ovšem kdo vyrábí na laserovce plošné spoje, tento efekt je pro něj základem.)

mark42

  • ***
  • 101
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #29 kdy: 10. 03. 2023, 15:38:03 »
Vsetko ma svoje vyhody a nevyhody, napr. vytlacok z laserovky prezije trochu pokvapkania vodou :-D

Ale ine som chcel - ked vyssie pisali, ze ktoru znacku nebrat - niektore Lexmarky a Xeroxy su ako dvojicky, napr. Xerox C325 a Lexmark MC3226i ... takze mozu mat vyhody alebo nevyhody aj zdielane.