Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem

Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« kdy: 09. 03. 2023, 08:30:26 »
Hladame nejaku spolahlivu tlaciaren, ktora by fungovala aspon 2 roky. Potrebujeme: obojstranna tlac, laser ciernobiela + skener + wifi). Tlacit sa bude na nej tak, ze napr. 1-2 tyzdne nic a potom 100-200 stran naraz. Co sa tyka ceny tonera, tak aby bol cenovo dostupny a nemusi byt original.

Tu vydrz 2 roky myslim tak, aby bez problemov fungovala a nemusela ist na 30 dnovu reklamaciu, lebo potom budeme bez tlaciarne. Aj ked viem, ze mi nikto nedokaze zarucit bezproblemovy chod, avsak mozno niektori kupujete do firiem viac kusov, tak viete +/- posudit poruchovost tej ktorej znacky, resp. typu zariadnia.
« Poslední změna: 09. 03. 2023, 09:15:25 od Petr Krčmář »


Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #1 kdy: 09. 03. 2023, 09:21:35 »
Osobně bych doporučil multifunkci od Canonu.
A ještě jedna věc, startovací tonery jsou pravděpodobně normální tonery se sníženým odpočtem. V barevným Canonu jsem vytiskl už přes pět set stránek na tonery, u kterých tiskárna už dávno ohlásila, že tonery došly a neručí za kvalitu tisku. Až teď začínám pozorovat blednutí barev, na nějaký plnobarevný tisk už bych ty tonery vyměnil (už rok mám doma náhradní), ale na tisk faktur a podobných blbostí to ještě bez problémů stačí.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #2 kdy: 09. 03. 2023, 09:44:01 »
Zvazte i tankovou inkoustovku (Canon, Epson, HP). Maji o dost levnejsi provoz a rychlost je podobna.

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #3 kdy: 09. 03. 2023, 09:58:49 »
Koupil bych 2 multifunkce ci 2 tiskarny a jeden scanner.

A doporucuji Brother, k linuxu vstricny a nahradni diky za babku.

XX125

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #4 kdy: 09. 03. 2023, 09:59:01 »
Několik let k plné spokojenosti používám Brother MFC-L2712DW: černobílý laser, oboustranný tisk, skener, wifi. Bez problémů tisknu a skenuji po síti z Windows, Linuxu i Androidu. Tonery TN-2421 s čipem na 3000 stran kupuji neoriginální za cca 140 Kč.


Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #5 kdy: 09. 03. 2023, 10:53:53 »
Mám epson snapper se skenerem a bezdrátovou sítí. Používám ho už 2 roky, a i když je to levná varianta, jsem s ním spokojený. Proč chcete laser?

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #6 kdy: 09. 03. 2023, 11:24:06 »
Muzu doporucit se vyhnout zarizeni znacky Lexmark

Maj cipovany tonery, ktere navic pocitaji blbe - z 3000 slibovanych stranek to prestalo tisknout po cca 1400 (uz v tretim toneru) a support tvrdi ze je to pry ok.

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #7 kdy: 09. 03. 2023, 11:43:21 »
Muzu doporucit se vyhnout zarizeni znacky Lexmark

Maj cipovany tonery, ktere navic pocitaji blbe - z 3000 slibovanych stranek to prestalo tisknout po cca 1400 (uz v tretim toneru) a support tvrdi ze je to pry ok.
Normálně se počet stran uvádím myslím při pokrytí stránky barvou v 5 % plochy. Třeba to počítají na ~2 % a pak by jejich tvrzení bylo formálně správné. Což samozřejmě nic nemění na tom, že to je podraz na zákazníka a taky bych se takovému výrobci obloukem vyhnul (nějak matně mám tuhle značku zaškatulkovanou mezi těmi, co nebrat - už nevím, jestli to bylo jejich házením klacků pod nohy neoriginálním náplním, nepodporou linuxu, nebo nějakým systematickým ku*vítkem).

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #8 kdy: 09. 03. 2023, 12:46:06 »
Mám doma HP M227, starší/levnou variantu s řádkovým displejem.
Převážně spokojenost.

Jenom asi dvě výtky ke skeneru:

1) neumí skenovat do síťové složky, po síti musí člověk použít nějaký soft na PC - buď proprietární pod Windows, nebo Xsane + doinstalovat proprietární backend na Linuxu.

2) tyhle skenery "na kancelářské kopírování" mají snímač (firmware) s pevně nastaveným rozsahem jasů, a napevno mírně přepálené světlé tóny do běla. Pokud byste někdo věděl, jak skener nakalibrovat podle svého, byl bych povděčen. Hezky to vyžehlí všelijaké přehyby na skenovaných papírech, ale fotky na tom nevycházejí vůbec dobře. Kde jsou ty časy, kdy šly přímo ve skeneru štelovat jas/kontrast/gamma, nedejbože přímo křivky.

Aktuálně prodávaná varianta má barevný grafický displej - firmware tiskáren s tímto displejem už možná umí skenovat do síťové složky.

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #9 kdy: 09. 03. 2023, 12:48:43 »
Ja myslel ze ve firmach jsou xerox workcentre vicemene standard, ale jak vidim ne. Jakykoliv xerox workcentre tiskne, skenuje, posila maily, uklada na share, servis funguje podle me na vybornou,… v podstate za poslednich 10 let jsem nemel potrebu koukat na cokoliv jineho (mame jich 6, dalsi vidim u vsude u zakazniku).

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #10 kdy: 09. 03. 2023, 14:09:36 »
xerox workcentre su pre firmy? ja ju mam doma a max. spokojnost. viem tlacit, skenovat - priamo na tlaciarni si viem zvolit do ktoreho pocitaca to posle. akurat ma stve, ze pisali ze ma podporu tlace z mobilu cez ich apku, ale samotna apka pise, ze je to nepodporovany model. Ale na novsich androidoch funguje tlac cez cups, takze mam linuxovu masinu, kde je ta tlaciaren zdielana a mobil ju pekne najde a vytlaci.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #11 kdy: 09. 03. 2023, 14:44:17 »
Mám doma Brother DCP-1610WE a neumí oboustrannej tisk. A nemá zásobník na papír, musí se vyklopit, nakrmit, pak zavřít.

Wifi jsem připojil přes WPS (jde to ale snad i přes ovladače ve Windows, možná i na Linuxu, ale já to nehrotil, když jsem konečně jednou mohl smysluplně použít WPS), tiskne v pohodě, skener funguje jak přes xsane, tak i že na tiskárně odmáčknu skenování a ono se mi to hodí na domácí NAS (Brother dodává nějakej svůj program na odchycení, mám ho prostě v crontab "po restartu"). Jsem maximálně spokokojenej.

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #12 kdy: 09. 03. 2023, 14:57:03 »
Muzu doporucit se vyhnout zarizeni znacky Lexmark

Maj cipovany tonery, ktere navic pocitaji blbe - z 3000 slibovanych stranek to prestalo tisknout po cca 1400 (uz v tretim toneru) a support tvrdi ze je to pry ok.

Podpora ví houby o tom co tisknete. Dáte ruku do ohně za to, že průměrné pokrytí bylo 5 %? Opravdu? A zkoušel jste vytisknout tři tisíce stránek s pokrytím 5 %?

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #13 kdy: 09. 03. 2023, 14:59:57 »
Mám epson snapper se skenerem a bezdrátovou sítí. Používám ho už 2 roky, a i když je to levná varianta, jsem s ním spokojený. Proč chcete laser?

Nevím jak on, ale z mého pohledu třeba proto, že toner se nerozpíjí a grafika, zvlášť jemná, i text z něj obvykle vypadají podstatně lépe. Já zase nechápu lidi, co chtějí inkoust. Ten už nikdy. Fotografie prakticky netisknu. Proč nechcete laser?

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #14 kdy: 09. 03. 2023, 15:23:00 »
Já bych se vyhnul HP. Mám dvě v okolí které "spravuji". Ovladače a scanovací software je hrozný. Tuším že v práci máme nějaké Lexmarky nebo Xeroxy z důvodu nepotřeby instalace ovladačů a pro scan jde na nich zvolit vše na tiskárně a zaslat např. emailem. Tonery také v pohodě...