Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #60 kdy: 26. 03. 2023, 21:37:50 »
Ten Xerox ( a = Lexmark) za ty prachy ( vidím něco přes 16 000,- ) ani nemá podavač s oboustranný skenováním?
Jiní výrobci mají v téhle cenové kategorii dokonce oboustranné jednoprůchodové skenování.
A ten L3510 nemá podavač orig. vůbec - skoro za stejné peníze je myslím 3550 s podavačem.

Díky za tip na tu L3550 - nevěděl jsem o ní.
Podavač s oboustranným skenováním není nutný, ani v práci, kde ho máme, ho většinou nevyužiju.

A při případných problémech přeji hodně štěstí s diagnostikováním příčiny poruchy u obou strojů.
Ten Xerox má jako spotřebák jen patronu s tonerem - takže pak výměna černého válce s vývojnicí vyjde na 6000 nebo barevných za tu samou sumu.
U tohohle systému bych si tedy netroufl použít neoriginál - protože ty válce s vývojnicemi mají vydržet přes 100 000 stran.
U Brotheru je zvlášť vývojnice s tonerem a fotoválec na 18 000 stran.
Takže když se vám objeví třeba nějaké pruhy, tak pak řešte, jestli je problém v té vývojnici s tonerem, nebo už končí či má poruchu fotoválec.
A u obou musíte měnit nebo vysypávat nádobku s odpadním tonerem.

U toho Xeroxu mají v balení toner na 1500(K) a 1000(CMY), počítám, že když pak vezmu toner na 8000/5500, na pár let vystačím. Válec je až po 125000 stranách, pokud chápu správně?
u Brotheru se musí měnit častěji, to mě poněkud odrazuje.

Nic z toho jste asi u stávající tiskárny neřešil, že.
Jen vyměnil kazetu  ( originál nebo bez problému a rizika poškození tiskárny neoriginál ) a jelo se dál.
Případný problém znamenal jednoznačně problém kazety příslušné barvy, tak se vyměnila nebo vyreklamovala a hotovo.

Ano, máte pravdu. Ok, tak jakého jiného výrobce/model doporučujete?


Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #61 kdy: 26. 03. 2023, 21:46:41 »
Další tip nemám a reaguji OT. Ta vysvětlivka ohledně Xeroxu mi připomněla relativně dávnou zkušenost s ojetou voskovkou Tektronix Phaser, která nám zbyla ve firmě, poté co ji odložil kdosi mocný - ta věc měla tuším zapékací válec s povrchem ze silikonového kaučuku, který nebyl příliš mechanicky odolný. Když jsem bádal, kolik by stála výměna toho válce a asi dvou dalších vysloužilých věcí, zjistil jsem, že levněji vyjde kompletní nová tiskárna :-) BTW tahle divize Tektronixu byla převzata Xeroxem a tuším jejich vosková technologie / rodokmen při té fúzi zanikl.

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #62 kdy: 26. 03. 2023, 22:26:26 »
Ano, máte pravdu. Ok, tak jakého jiného výrobce/model doporučujete?

Já nejsem objektivní - tak jedině Canon  :o)

Třeba MF657Cdw   na Alze vidím 9990,-

Ovladač pro Linux ke stažení, ale má PCL a dokonce original Adobe PS3 - ne jako konkurence nějakou jeho emulaci.
Ovladač pro skener nepotřebujete, protože skenuje po síti do e-mailu, FTP nebo SMB3.0, včetně provedení OCR.

Po registraci prodloužená tříletá záruka s opravou v místě instalace....
« Poslední změna: 26. 03. 2023, 22:32:06 od TechnikTom »

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #63 kdy: 27. 03. 2023, 09:21:07 »
Třeba MF657Cdw   na Alze vidím 9990,-

DADF, hmm...
Ono to umí tisknout i na čtvrtku :-O  (200g/m2)

A startovací náplň na pár set stran. Sada originálních náplní na 2300 stran stojí asi desítku. Což je, pokud si pamatuju, podobná píseň jako u konkurence. Inu pane pořídil jste si opici, musíte mít na banány. A protože u většiny barevných laserů se točí i barevné fotoválce neustále, mají jakousi minimální reziduální spotřebu barevných tonerů i při ČB tisku. Prostě... za sebe jsem si to vyhodnotil tak, že doma barevně tisknout nepotřebuju.

Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #64 kdy: 28. 03. 2023, 18:23:55 »
Čb. laserovky Brother mají na boku toneru plastovou klapku, která když se překlapne, tak se začne hlásit prázdný toner, i když prázdný není. Když se povolí určitý šroubek, tak jde klapka překlapnout zpět, nebo u novějších modelů možná nastavit do určité polohy (dělal jsem dle videonávodu tonersyp.cz k jejich klapce pro startovací toner). Servisák mi říkal, že klapka je pro detekci prázdného toneru, ale když se toner vyndá a zase vloží, tak se může překlapnout i u plného toneru. Prý hlavně když se toner nevloží jedním zatlačením, ale vrklá se jím. Takže tyhle laserovky nedoporučuju lidem, kteří si nedokáží klapku překlapnout, když je třeba.

Inkoustovky Epson řady L (tankové) měly před pár lety (současnost neznám) vodě odolnou jen černou barvu (a i tu jen některé modely), barevné se vodou rozmazávaly, tisk fotek byl pomalý a kvalita nebyla nic moc. Lepší řada Workforce používala kvalitnější a dražší inkousty Durabrite, který byly voděodolné. Jako barevné tiskárny jsme používali jen tyhle barevné inkoustovky a s WorkForce pro větší objemy tisku a cenou od 10 000 Kč (A3 WF-C8690  a A4 WF-6590) jsme byli v práci spokojeni (taky s jejich ovládacími panely např. pro skenování).

Laserovky Canon měly výhodu, že se nebránily neoriginalním tonerům (na rozdíl od HP), ale před pár lety se začínaly bránit. Jak to je teď?

U multifunkcí Canon ovladač skeneru pro Windows pro uložení PDF automaticky dělal OCR pro angličtinu a od nějaké doby i pro češtinu, takže se tam uložila jak bitmapa, tak text. Pak šlo označit v PDF text myší a zkopírovat do schránky, což třeba účetní oceňovaly.
« Poslední změna: 28. 03. 2023, 18:30:35 od Fofola »


Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #65 kdy: 28. 03. 2023, 20:50:59 »
Doma je nejlepší barevný tisk neřešit, protože většinou člověk stejně tiskne jen nějaké dokumenty. Těch pár fotek si raději nechám za pár korun vytisknout na profi stroji, na kvalitní papír, třeba i většího formátu.

crown

  • ****
  • 389
    • Zobrazit profil
Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« Odpověď #66 kdy: 29. 03. 2023, 15:51:16 »
Doma je nejlepší barevný tisk neřešit, protože většinou člověk stejně tiskne jen nějaké dokumenty. Těch pár fotek si raději nechám za pár korun vytisknout na profi stroji, na kvalitní papír, třeba i většího formátu.

S malymi detmi je barevny tisk potreba. ale nemusi byt nijak odolny. Napriklad omalovanky - barevny obrazek a vedle cernobily na vymalovani. Vybarvi se pastelkami, ukaze mamince a druhy den vyhodi. Nebo ukol do skoly - vyplni se to a druhy den odevzda. Ze nejsou barvy vodeodolne vetsinou nevadi. Fotky netisknu (ve fotolabu jen nekdy fotoknihu).