Čb. laserovky Brother mají na boku toneru plastovou klapku, která když se překlapne, tak se začne hlásit prázdný toner, i když prázdný není. Když se povolí určitý šroubek, tak jde klapka překlapnout zpět, nebo u novějších modelů možná nastavit do určité polohy (dělal jsem dle videonávodu tonersyp.cz k jejich klapce pro startovací toner). Servisák mi říkal, že klapka je pro detekci prázdného toneru, ale když se toner vyndá a zase vloží, tak se může překlapnout i u plného toneru. Prý hlavně když se toner nevloží jedním zatlačením, ale vrklá se jím. Takže tyhle laserovky nedoporučuju lidem, kteří si nedokáží klapku překlapnout, když je třeba.
Inkoustovky Epson řady L (tankové) měly před pár lety (současnost neznám) vodě odolnou jen černou barvu (a i tu jen některé modely), barevné se vodou rozmazávaly, tisk fotek byl pomalý a kvalita nebyla nic moc. Lepší řada Workforce používala kvalitnější a dražší inkousty Durabrite, který byly voděodolné. Jako barevné tiskárny jsme používali jen tyhle barevné inkoustovky a s WorkForce pro větší objemy tisku a cenou od 10 000 Kč (A3 WF-C8690 a A4 WF-6590) jsme byli v práci spokojeni (taky s jejich ovládacími panely např. pro skenování).
Laserovky Canon měly výhodu, že se nebránily neoriginalním tonerům (na rozdíl od HP), ale před pár lety se začínaly bránit. Jak to je teď?
U multifunkcí Canon ovladač skeneru pro Windows pro uložení PDF automaticky dělal OCR pro angličtinu a od nějaké doby i pro češtinu, takže se tam uložila jak bitmapa, tak text. Pak šlo označit v PDF text myší a zkopírovat do schránky, což třeba účetní oceňovaly.