Bál bych se ale toho, co udělá galvanické spojení zemí obou stran - dovedu si představit, že budou-li od sebe počítače vzdálenější, po stínění kabelu poteče nezanedbatelný vyrovnávací proud. Radši bych na druhý konec koaxu dal anténu..
Síříte FUD, nedělejte to. Radši napište že tomu nerozumíte.
1. Coax v tomto pripade primo do pocitace nezapojite. Proste proto ze pocitace nemivaji interface na coax.
2. Prevodnik ma na coax vystupu galvanicke oddeleni (stejne jako snad jakekoliv jine metalicke vedeni)
3. Pocitac ma na ethernetu galvanicke oddeleni v podobe trafa.
galvanicky spojeno tu nic byt nemuze
Naopak bych řekl, že koaxové vstupy mívají stínění spojené s kostrou zařízení (čest výjimkám), a u zařízení bezp.tř. I to skončí až na kolíku v zásuvce. Souhlasím, že toho bych se trochu bál. Tato situace by mohla nastat, pokud by na obou koncích byly počítače s rádiem na USB nebo MiniPCI/M.2, a kostrou uzemněnou na PE v zásuvce.
Pokud bude v datové cestě aspoň jeden spoj metalickým ethernetem (CAT5e) tak máme v sérii dvě signálová trafa, a wifi AP. Pokud AP má oddělený napájecí zdroj, tak je teoreticky po starostech.
I pokud budu uvažovat scénář, kdy na obou koncích koaxu je APčko s lokálním Ethernetem a napájením ve tř.II (bez uzemnění na kolík v zásuvce) tak je mi ještě reziduální otázkou, zda průsak napájecího adaptéru (řekněme max 50 Hz / 1 mA) nebude dost silný na odpálení vstupu na středovém pinu wifi rádia. Nebo statika na 12 metrech koaxu. Spíš si ale myslím, že to zbytečně hrotím. Protože 50 Ohmů jmenovitá impedance. V = I*R, 1 mA * 50 Ohm = 50 mV... tenhle scénář bude nejspíš OK.
Kdybyste někdo někdy narazili na problémy se zbytkovým průsakem 50 Hz skrz Y-cap ve spínaném napájecím zdroji tř.II, může být řešením náhrada modelem určeným pro "medical" použití. Třeba v TME jde podle "použití" filtrovat a najdete přehršel modelů zn. MeanWell, které toto splňují. Mají průsak výrazně menší než konzumní konfekce.
Pokud chcete použít dvojici wifi APček jako "bridge" mezi dvěma sítěmi, hledejte model AP, který umí v nějaké podobě four-address mode. Aby se viděla zařízení na obou sítích navzájem bez omezení počtu MAC adres, oběma směry. Třeba Mikrotik tohle umí.
Dále, wifi rádia (konkrétně pozorováno na Mikrotiku) nemají ráda příliš silný signál. Tuším u Mikrotiku maximum bylo asi -50 dBmW RX level - výš se to chovalo jako při špatném/zarušeném signálu. Stačilo dát dvě větší paraboly na pár desítek metrů a byl problém. Řešením bylo, snížit v konfiguraci vysílanou úroveň - ale je mi otázkou, zda by rozsah nastavení stačil na krátkém kabelu s nevýznamným útlumem. Případně vložit útlumový článek, jak už tu někdo navrhoval.
Z mého pozorování tehdy také vyplynulo, že citlivější na příliš silný signál bylo 802.11n než 802.11a (5 GHz). Po starém koaxu bych každopádně poslal pásmo 2.4 GHz - má lepší šanci prolézt.
Redukci konektorů RSMA na F bych sháněl nejspíš v TME nebo SKT - pokud nebude přímá cesta, tak možná přes dvě redukce. Ony totiž systémy 50 a 75 Ohmů mají své typizované a navzájem nekompatibilní tloušťky kabelů a modely konektorů. Případně se kompatibilitě dá trochu dopomoci cestou mírného bastlu :-)
Pokud je pravda, že se wifiny zamčené v kabelu dá chytit nejdál na pár centimetrů od kabelu, tak bych se nebál, poslat po drátě 802.11ac se šířkou kanálu 80 MHz :-) pokud to v pásmu 2.4 vůbec rádia dovolí nakonfigurovat.