Studium IT na vysoké

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #120 kdy: 13. 01. 2023, 14:14:06 »
Trošku tu trolluji v návaznosti na to, že tu chcete potvrdit, že s vysokou jste něco víc. Je to ubohý argument stejně ubohý jako tvrdit že bez vysoké jsem něco výš. Nejlepší život má přeci ten, kdo žije podle vlastních hodnot, vlastní stupnice, třeba i v jurtě se základkou, nebo s vysokou v korporátu, to je jedno tak dlouho, dokuď je s tím sám člověk za dobře a nemá potřebu se porovnávat.

Jenže právě proto celá tato diskuze nemá řešení. Neznáme tazatele a jeho hodnoty a dozajista najdeme zde na fóru spoustu úspěšných i neúspěšných jedinců s i bez VŠ. Je to stejné jako že někdo hraje fotbal a jiný hokej. Oba ve finále můžou vydělávat miliony a nebo hrát pralesní ligu. Někdo studuje pro titul, jiný pro znalosti. Já se taky cítím úspěšný i bez VŠ, ale vzdělávám se dál pro radost a potěšení v oborech, které mně zajímají.

Někdo potřebuje, aby mu byla cesta nalajnována nějakým systémem a jiný nemá problém postavit si lab, koupit knížky, pustit videa, zaplatit školení a účet na cloudu a studovat sám. V důsledku je stejně nejdůležitější, jak s těmi poznatky naložíte a jak je zúročíte.


Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #121 kdy: 13. 01. 2023, 14:35:19 »
Trošku tu trolluji v návaznosti na to, že tu chcete potvrdit, že s vysokou jste něco víc. Je to ubohý argument stejně ubohý jako tvrdit že bez vysoké jsem něco výš. Nejlepší život má přeci ten, kdo žije podle vlastních hodnot, vlastní stupnice, třeba i v jurtě se základkou, nebo s vysokou v korporátu, to je jedno tak dlouho, dokuď je s tím sám člověk za dobře a nemá potřebu se porovnávat.
Problém je, že se chováš přesně opačně, než tady teď tvrdíš - resp. vždycky se chvilku tváříš takhle, že ti to třeba i začnu skoro věřit, ale pak to zabiješ nějakou tradiční opovržlivou poznámkou :-(

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #122 kdy: 13. 01. 2023, 14:45:15 »
Někdo potřebuje, aby mu byla cesta nalajnována nějakým systémem a jiný nemá problém postavit si lab, koupit knížky, pustit videa, zaplatit školení a účet na cloudu a studovat sám. V důsledku je stejně nejdůležitější, jak s těmi poznatky naložíte a jak je zúročíte.

Přesně, teď tu řeknu co mi vyhovuje na samostudiu a předem upozorňuji, že mě, že to není dogma pro každého a že to někdo může mít jinak a za mě ok.

Mě na samostudiu vyhovuje ta časová flexibilita i flexibilita místa. Vyhovuje mi to, že si můžu doma udělat sypaný čaj, nemusím se nikam trmácet, můžu si sednout do křesla s laptopem a učit se, zrovna když mám čas, když se mi to hodí a když chci.

Vím o spoustě lidí, co chtějí ten lidský kontakt, nebo mají doma třeba děti, a tak. Za mě ok, nejsou ani výš, ani míň, prostě volí jinou cestu.

Na co jsem si u samostudia přišel je ovšem taková jedna ekonomická poznámka. Třeba kurz, který u Gopasu stojí 80.000 Kč se dá samostudiem udělat za 300 Kč. Je to proto, že v ČR je 50 lidí, co ho chce studovat, a tak ta příprava i veškeré náklady se dělí mezi 50 lidí, ale po světě je to třeba 50.000 lidí, a mezi ty se rozdělí ty náklady.

Mě spousta lidí říká, že rádo chodí do kanceláře, mě to sice hlava třeba nebere, ale už jsem to kolikrát zaslechl, že ti lidé mají rádi ten sociální kontakt apod. Že jsou v tom korpu v kanclu spokojení. Je to přesně ono, já když takový život žil, tak jsem uvažoval pod jaké metro skočit, ale někdo je tak totálně šťastný.

Neměla by to tedy být diskuze o hledání univerzální pravdy, ale spíše o možnostech, cestách, a na to se i tazatel asi původně ptal. Ono i k tomu Gatesovi, já zrovna včera byl na obědě s podnikatelem, který mi brečel, že ho firma už sere a moc se těší a sní o tom, jak se jí zbaví a nejradši by se vrátil do korporátu na teplé místečko, ale vlastně lidi v okolí mu závidí toho bavoráka, přičemž by ho třeba ani za tu cenu, co za něj musel zaplatit (osobními obětmi) nechtěli.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #123 kdy: 13. 01. 2023, 15:00:59 »
Problém je, že se chováš přesně opačně, než tady teď tvrdíš - resp. vždycky se chvilku tváříš takhle, že ti to třeba i začnu skoro věřit, ale pak to zabiješ nějakou tradiční opovržlivou poznámkou :-(

Já tě a pár tady VŠ lidí jen troluji, protože vidím jak čtete ten text "jsem výš a vy jste níž", a tu reakci: "né, musím ho přesvědčit že já jsem výš", nevidíš ke mě do bytu, kdy se u toho směju, udělám si popcorn a čekám na reakce.

Nejhorší je, že si myslím, že si to tu dost lidí, nějak tu vlastní nejistotu ani neuvědomuje, to je vlastně ta sranda.

Napíšu ti příběh o Gatesovi, a ty máš hned pocit, že Gates je něco výš, a všichni VŠ jsou nuly a jdeš bojovat. Místo toho, aby sis i něco o těch bohatých lidech zjistil, a pochopil, že ani být miliardářem nemusí být žádná zadek. Jak si myslíš, že bude skvělé, až budeš mít miliardu, všichni k tobě budou shlížet jako k bohu, ty budeš mít nějaký problém - viz. Bufet má problém jak investovat 40 mld. dolarů a všichni ti budou říkat "takové problémy bych teda chtěl mít zmrde".

Přečti si Nerudovou, co jí píšou lidi, Babiše taky a všechnny co jsou v politice, co píšou jim, jejich dětem atd., a pak vystoupí ano z nového Audi, ale za jakou cenu. Žiješ ve virtuální realitě, kde život někoho je naprosto úžasný a tvůj mizerný, ale to je proto, že ses nikdy nezajímal o to, jak to i ti úspěšní ve skutečnosti mají a že jejich život není jen vozit si zadek v tryskáči.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #124 kdy: 13. 01. 2023, 15:52:59 »
Já tě a pár tady VŠ lidí jen troluji, protože vidím jak čtete ten text "jsem výš a vy jste níž", a tu reakci: "né, musím ho přesvědčit že já jsem výš", nevidíš ke mě do bytu, kdy se u toho směju, udělám si popcorn a čekám na reakce.
Hlavně se prosím nikdy nevěnuj psychologii, v té je potřeba aspoň trochu umět vidět do hlavy ostatním.

Ono to je trochu jinak. Ty napíšeš "jesm výš a vy jste níž", já napíšu "ne, nejde to poměřovat, každý to má jinak" (vůbec nejde o to, že bych chtěl poměřovat sebe, ale to ty nedokážeš pochopit), a ty napíšeš "jojo, to je pravda, každý to má jinak, ale já jsem výš". Tak co si pak máme o tobě myslet...


Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #125 kdy: 13. 01. 2023, 16:34:54 »
Hlavně se prosím nikdy nevěnuj psychologii, v té je potřeba aspoň trochu umět vidět do hlavy ostatním.

To je zas nějaký tvůj útok a moje schazování, že na psychologii nejsem dost dobrý. Máš nějaký svůj test, podle kterého určíš, že já na to nemám, nebo jak přesně to je?

Ono to je trochu jinak. Ty napíšeš "jesm výš a vy jste níž", já napíšu "ne, nejde to poměřovat, každý to má jinak" (vůbec nejde o to, že bych chtěl poměřovat sebe, ale to ty nedokážeš pochopit), a ty napíšeš "jojo, to je pravda, každý to má jinak, ale já jsem výš". Tak co si pak máme o tobě myslet...

Když jsme u té psychologie, všiml sis jedné věci, ty hraješ moje hry, já nehraju tvoje. Kolik jsi tady měl příspěvků o tom, že jsi výš než já a že já nejsem dost dobrý, ani jeden ti nevyšel.

Jenomže ty ses do mých her chytal jak moucha na mucholapku.

Neříkám to proto, aby ses cítil níž, nebo se zas dogmaticky porovnával, i když samozřejmě počítám s tím, že to tak skončí a přijdeš si zase méněcenný.

Ty neznáš sebe, nevíš že sám toužíš po moci a společenském postavení, u sebe si to neuvědomuješ. Když se podíváš na první díl Matrixu jak Neo vstupuje k vědmě, nad dveřmi je napsánou "Know thyself", je to staroangličtina a znamená to, poznej sebe.

Když se podíváš do wikipedia tak zjistíš, že nejdřív musíš poznat sebe, abys pochopil ostatní. Já si u sebe uvědomuji, že mi jde o moc a společenské uznání, vím že je to i trošku moje slabost, ale hlavně to o sobě vím, proto s tím můžu líp pracovat, než kdybych o tom nevěděl.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #126 kdy: 13. 01. 2023, 17:03:02 »
Hlavně se prosím nikdy nevěnuj psychologii, v té je potřeba aspoň trochu umět vidět do hlavy ostatním.

To je zas nějaký tvůj útok a moje schazování, že na psychologii nejsem dost dobrý. Máš nějaký svůj test, podle kterého určíš, že já na to nemám, nebo jak přesně to je?

Ono to je trochu jinak. Ty napíšeš "jesm výš a vy jste níž", já napíšu "ne, nejde to poměřovat, každý to má jinak" (vůbec nejde o to, že bych chtěl poměřovat sebe, ale to ty nedokážeš pochopit), a ty napíšeš "jojo, to je pravda, každý to má jinak, ale já jsem výš". Tak co si pak máme o tobě myslet...

Když jsme u té psychologie, všiml sis jedné věci, ty hraješ moje hry, já nehraju tvoje. Kolik jsi tady měl příspěvků o tom, že jsi výš než já a že já nejsem dost dobrý, ani jeden ti nevyšel.

Jenomže ty ses do mých her chytal jak moucha na mucholapku.

Neříkám to proto, aby ses cítil níž, nebo se zas dogmaticky porovnával, i když samozřejmě počítám s tím, že to tak skončí a přijdeš si zase méněcenný.

Ty neznáš sebe, nevíš že sám toužíš po moci a společenském postavení, u sebe si to neuvědomuješ. Když se podíváš na první díl Matrixu jak Neo vstupuje k vědmě, nad dveřmi je napsánou "Know thyself", je to staroangličtina a znamená to, poznej sebe.

Když se podíváš do wikipedia tak zjistíš, že nejdřív musíš poznat sebe, abys pochopil ostatní. Já si u sebe uvědomuji, že mi jde o moc a společenské uznání, vím že je to i trošku moje slabost, ale hlavně to o sobě vím, proto s tím můžu líp pracovat, než kdybych o tom nevěděl.

Tak už tu netroll, stejně tu píšeš jen lži, když tu na jednu stranu píšeš, jak se nad vysokoškoláky nepovyšuješ a o pár příspěvků dříve jsi napsal:

Asi souhlas, pokud si někdo odpoví na otázku, že je průměrný a moc od života nečeká, tak VŠ bude dobrá volba.

Jestli tohle není povyšování nad vysokoškoláky, tak už nevím co.
Jedině se tu shazuješ, když tuhle větu "Hlavně se prosím nikdy nevěnuj psychologii, v té je potřeba aspoň trochu umět vidět do hlavy ostatním." bereš jako osobní útok. Je to jen reakce na to, jak tu osočuješ ostatní, že se povyšují nad ty co nemají VŠ, což není vůbec pravda, protože tu nic takového nenapsali ani si nic takového nemyslí. Ale ty jsi tak obrovský génius, že přesně víš, co si všichni myslíme - na to se dá říct, tak OK a myslet si své.
« Poslední změna: 13. 01. 2023, 17:05:30 od Ctrl+P »

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #127 kdy: 13. 01. 2023, 17:16:59 »
Já si u sebe uvědomuji, že mi jde o moc a společenské uznání, vím že je to i trošku moje slabost, ale hlavně to o sobě vím, proto s tím můžu líp pracovat, než kdybych o tom nevěděl.

Toto vysvetľuje jeho myslenie. Na tomto servri zjavne moc ani spoločenské uznanie nedostáva.

Myslím, že autor pôvodnej otázky už dostal dosť dôvodov, prečo sa ako rozhodnúť, a je na ňom, čo si vyberie.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #128 kdy: 13. 01. 2023, 17:32:28 »
už mě to nebaví.

Ano, jsem nula, nedostudované hovno, co nedostává pozornost a závidím všem VŠ elitám, a každou noc sním o tom, jak jednou taky budu tak chytrý abych si VŠ udělal.

Můj poslední příspěvek zde, pro spokojenost všem.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #129 kdy: 13. 01. 2023, 17:40:32 »
Ano, jsem nula, nedostudované hovno
Odkud najednou tolik sebereflexe? ;D

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #130 kdy: 13. 01. 2023, 18:24:46 »
Hlavně se prosím nikdy nevěnuj psychologii, v té je potřeba aspoň trochu umět vidět do hlavy ostatním.

To je zas nějaký tvůj útok a moje schazování, že na psychologii nejsem dost dobrý. Máš nějaký svůj test, podle kterého určíš, že já na to nemám, nebo jak přesně to je?
Máš to tam napsaný, přímo v té samé větě.

Když jsme u té psychologie, všiml sis jedné věci, ty hraješ moje hry, já nehraju tvoje. Kolik jsi tady měl příspěvků o tom, že jsi výš než já a že já nejsem dost dobrý, ani jeden ti nevyšel.
To je právě to smutný, ani jeden, jen ty je tak bereš.

Ty neznáš sebe, nevíš že sám toužíš po moci a společenském postavení, u sebe si to neuvědomuješ. Když se podíváš na první díl Matrixu jak Neo vstupuje k vědmě, nad dveřmi je napsánou "Know thyself", je to staroangličtina a znamená to, poznej sebe.
Podle sebe soudím tebe. V tvým případě to platí až extrémně. Nemohl bys být dál od pravdy.
Když se podíváš do wikipedia tak zjistíš, že nejdřív musíš poznat sebe, abys pochopil ostatní. Já si u sebe uvědomuji, že mi jde o moc a společenské uznání, vím že je to i trošku moje slabost, ale hlavně to o sobě vím, proto s tím můžu líp pracovat, než kdybych o tom nevěděl.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Komplex_m%C3%A9n%C4%9Bcennosti
Vím, že to budeš brát zase jako útok, ale já se ti snažím pomoct - zkus zajít k psychologovi. Dá se s tím pracovat. Zjistíš, že můžeš být opravdu spokojenej se svým životem, a ne to jenom tvrdit na fóru.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #131 kdy: 13. 01. 2023, 20:09:39 »
pockej, na to snad staci 1 - 2 tydny max.
at nezeru, v podstate by si dal matfyz do mesice.

ja teda samozrejme nevim kefalin, co presne znamena to "trivialni".
ja tyhle modni cizi slova moc nemusim


jojo, to sou ty paralelni vesmiry.
ze se ale protinaji zrovna na rootu.


Argument proti je jednoduchy: za povedzme 1 rok snahy sa bezne sikovny clovek moze naucit vsetko zaujimave, co mu povedzme studium informatiky na Matfyze ponuka. Zvysne 4 roky je premarneny cas.
  ;D

Fojaky, databazy, UI, nejake alternativne programovanie, statistika. Plus povedzme Fourierova transformacia.

Este nieco, co nie je trivalne a je zaujimave niekoho napada? :)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #132 kdy: 13. 01. 2023, 20:24:31 »
pockej, na to snad staci 1 - 2 tydny max.
at nezeru, v podstate by si dal matfyz do mesice.

ja teda samozrejme nevim kefalin, co presne znamena to "trivialni".
ja tyhle modni cizi slova moc nemusim


jojo, to sou ty paralelni vesmiry.
ze se ale protinaji zrovna na rootu.


Argument proti je jednoduchy: za povedzme 1 rok snahy sa bezne sikovny clovek moze naucit vsetko zaujimave, co mu povedzme studium informatiky na Matfyze ponuka. Zvysne 4 roky je premarneny cas.
  ;D

Fojaky, databazy, UI, nejake alternativne programovanie, statistika. Plus povedzme Fourierova transformacia.

Este nieco, co nie je trivalne a je zaujimave niekoho napada? :)
Matfyz je pro lůzry :D

mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #133 kdy: 13. 01. 2023, 21:11:35 »
Argument proti je jednoduchy: za povedzme 1 rok snahy sa bezne sikovny clovek moze naucit vsetko zaujimave, co mu povedzme studium informatiky na Matfyze ponuka. Zvysne 4 roky je premarneny cas.

...
Fojaky, databazy, UI, nejake alternativne programovanie, statistika. Plus povedzme Fourierova transformacia.

Este nieco, co nie je trivalne a je zaujimave niekoho napada? :)

Tak ty so svojim zjednodusovanim, asi tiez patris k tym vedomostami nezatazenym stastlivcom, ktorym sa podarilo zamestnat v IT  :)
 
keby si chodil na VS, tak by si vedel ze tam nebolo nic trivialne. Ti co uz o tom dost vedia, aby sa zviditelnili casto pouzivaju toto slovo ze to je "trivialne", ale pre tych co o tom vedia uplne hovno to trivialne vobec nie je.

Tak si teda zober cim vsetkym dneska student musi prejst:
zaklady:
linearna algebra, maticovy pocet, matematicka analyza funkcii jednej a viac premennych, diferencialne rovnice, numericke metody, linearne programovanie, nelinearne programovanie, pravdepodobnost+ statistika+nahodne provcesy, ...
teoreticka informatika a teoria zlozitosti
aplikacny software: matlab, R
programovanie proceduralne + objektove: python, C/C++, Java
programovanie strojove: assembler
programovanie funkcionalne + logicke: LISP, Scheme, alebo Haskell, Prolog
databazy: SQL
...
teraz ma viac nenapada
a daj to za rok

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #134 kdy: 13. 01. 2023, 21:17:29 »
Argument proti je jednoduchy: za povedzme 1 rok snahy sa bezne sikovny clovek moze naucit vsetko zaujimave, co mu povedzme studium informatiky na Matfyze ponuka. Zvysne 4 roky je premarneny cas.

...
Fojaky, databazy, UI, nejake alternativne programovanie, statistika. Plus povedzme Fourierova transformacia.

Este nieco, co nie je trivalne a je zaujimave niekoho napada? :)

Tak ty so svojim zjednodusovanim, asi tiez patris k tym vedomostami nezatazenym stastlivcom, ktorym sa podarilo zamestnat v IT  :)
 
keby si chodil na VS, tak by si vedel ze tam nebolo nic trivialne. Ti co uz o tom dost vedia, aby sa zviditelnili casto pouzivaju toto slovo ze to je "trivialne", ale pre tych co o tom vedia uplne hovno to trivialne vobec nie je.

Tak si teda zober cim vsetkym dneska student musi prejst:
zaklady:
linearna algebra, maticovy pocet, matematicka analyza funkcii jednej a viac premennych, diferencialne rovnice, numericke metody, linearne programovanie, nelinearne programovanie, pravdepodobnost+ statistika+nahodne provcesy, ...
teoreticka informatika a teoria zlozitosti
aplikacny software: matlab, R
programovanie proceduralne + objektove: python, C/C++, Java
programovanie strojove: assembler
programovanie funkcionalne + logicke: LISP, Scheme, alebo Haskell, Prolog
databazy: SQL
...
teraz ma viac nenapada
a daj to za rok
Chybí tam přinejmenším teorie množin, diskrétní matematika a obecná algebra. Takže to bude nejméně na rok a půl  ;D