Studium IT na vysoké

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #105 kdy: 13. 01. 2023, 00:36:07 »
Argument proti je jednoduchy: za povedzme 1 rok snahy sa bezne sikovny clovek moze naucit vsetko zaujimave, co mu povedzme studium informatiky na Matfyze ponuka. Zvysne 4 roky je premarneny cas.
  ;D


Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #106 kdy: 13. 01. 2023, 00:52:20 »
jojo, to sou ty paralelni vesmiry.
ze se ale protinaji zrovna na rootu.


Argument proti je jednoduchy: za povedzme 1 rok snahy sa bezne sikovny clovek moze naucit vsetko zaujimave, co mu povedzme studium informatiky na Matfyze ponuka. Zvysne 4 roky je premarneny cas.
  ;D

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #107 kdy: 13. 01. 2023, 07:11:19 »
Navíc já jsem rád, že se do mě tady pouští banda vysokoškoláků, alespoň je vidět jak jim ležím v žaludku tím, že se mám dobře bez vysoké, jak jim to prostě leží v žaludku, včetně mnoha dalších "vyjímek", které dokazují, že to jde.

Každý inteligentní čtenář, i chytrý kluk v 17 letech si spojí to, že když tu banda vysokoškoláků používá esoterní pojmy, generalizace apod., že to prostě nějaké hlubší myšlení asi nedokazuje. Každému dojde, že si prostě do vlastního hnízda nebudete srát, a že tu chybí nějaké lepší a podrobnější argumenty na mé věci.

Kdybych vám tak neležel v žaludku, tak přeci na to neútočíte, že. Ono je to dobré to vidět. Kdybych tu byl homeless se základkou, tak na mé příspěvky nikdo nereaguje, proč.

Ale právě tím, že skvěle funguji bez vysoké jsem ohrožení toho vašeho matrixu.
Tvůj svět je hrozně smutný místo.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #108 kdy: 13. 01. 2023, 07:38:30 »
Navíc já jsem rád, že se do mě tady pouští banda vysokoškoláků, alespoň je vidět jak jim ležím v žaludku tím, že se mám dobře bez vysoké, jak jim to prostě leží v žaludku, včetně mnoha dalších "vyjímek", které dokazují, že to jde.
Doporučuji návštěvu psychlologa nebo kouče. Hlavně to leží v žaludku vám. V tomto směru evidentně spokojený život nemáte.

Ale právě tím, že skvěle funguji bez vysoké jsem ohrožení toho vašeho matrixu.
Pokud byste byl tolik spokojený, tak si tady nevyléváte srdíčko.....

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #109 kdy: 13. 01. 2023, 08:16:46 »
jojo, to sou ty paralelni vesmiry.
ze se ale protinaji zrovna na rootu.

Asi proto, že jsem tu diskuzi nechtěl opustit, svým způsobem ale těm vysokoškolákům musím dát za pravdu, každý nemůže být Bill Gates. Někdo prostě musí tomu Gatesovi opravovat to soukromé letadlo, někdo ho musí pilotovat, někdo musí v Microsoftu pracovat na tom, aby Gates pojídal na palubě soukromého tryskáče kaviár, někdo musí platit ty daně státu a někdo musí ten systém podporovat, a svým způsobem je pravda, že je dobře, že ti lidé v tomto žijou.

Oni prostě ty vysokoškoláci tady mají zcela reálné a pravdivé argumenty, že ten systém by bez nich nefungoval, kdyby prostě nikdo nechodil na vysokou, nemohli by být vysoké, kdyby lidé nebyly servilní v práci, nemohli by být korporáty, a kdyby lidé nechtěli jistoty a stability, nemohli by být bohatí lidé co riskují a žijí si na vysoké noze.

Nakonec já jim asi dám fakt za pravdu, ono to tak svým způsobem je.


Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #110 kdy: 13. 01. 2023, 08:27:09 »
Pokud byste byl tolik spokojený, tak si tady nevyléváte srdíčko.....

Ale já jsem rád, že na mě tady lidi útočí, to znamená, že moje názory něco znamenají, nikdo neútočí na bezdomovce, lidi útočí na premiéra, prezidentského kandidáta a lidi co něco znamenají.

Já jsem fakt rád, že na mě útočíš, to znamená, že pro mě něco znamená.

Já na tebe nebudu útočit, pro mě jsi ok jak jsi, i tak mám tvé názory tady rád.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #111 kdy: 13. 01. 2023, 09:15:12 »
jojo, to sou ty paralelni vesmiry.
ze se ale protinaji zrovna na rootu.


Argument proti je jednoduchy: za povedzme 1 rok snahy sa bezne sikovny clovek moze naucit vsetko zaujimave, co mu povedzme studium informatiky na Matfyze ponuka. Zvysne 4 roky je premarneny cas.
  ;D

Fojaky, databazy, UI, nejake alternativne programovanie, statistika. Plus povedzme Fourierova transformacia.

Este nieco, co nie je trivalne a je zaujimave niekoho napada? :)

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #112 kdy: 13. 01. 2023, 09:52:20 »
Fojaky, databazy, UI, nejake alternativne programovanie, statistika. Plus povedzme Fourierova transformacia.
Este nieco, co nie je trivalne a je zaujimave niekoho napada? :)

dostane se clovek v beznem programatorskem zivote treba k vypocetnimu clusteru?
pri studiu je ta sance vyssi, treba na tom muze pocitat i svou praci.

ja jsem jeste zazil na vysce velmi stary analogovy pocitac slozeny z odporu, civek, kondenzatoru a vystup byl osciloskop
a resili jsme pomoci toho diferencialni rovnici a vysledek byl videt jako krivka na osciloskopu.
« Poslední změna: 13. 01. 2023, 09:54:00 od alex6bbc »

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #113 kdy: 13. 01. 2023, 10:42:40 »
dostane se clovek v beznem programatorskem zivote treba k vypocetnimu clusteru?

Dostaneš, já mám soukromý účet na AWS a Azure, a třeba na den si pustím kubernetes cluster a hraju si, pak mi přijde účet 2 eura.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #114 kdy: 13. 01. 2023, 10:56:44 »
Jinak ještě dodám pár dobrých typů na samostudium, Acloudguru má laby nastavené, takže člověk může vše hned zkoušet v online laboratoři, stejně tak lidi se bojí dát kreditku AWS či Azure, ale třeba mBank má svoji ekartu, kterou lze z účtu dobíjet a je pak na ní omezené množství peněz, skvělý vynález přesně pro tento účel.

Dále Azure má na první měsíc 200 eur kredit a AKS (Azure Kubernetes Cluster) tam lze i pauznout. Kolikrát to v cloudu jde tak, že si člověk ty prostředky pustí a až je hotový, tak je vypne, stojí to minimum peněz.

Takže myslím, že samostudium i nějakých dražších věcí je vlastně dneska relativně snadné, když jsem já studoval, tak sis prostě nemohl domů koupit Cisco za 100.000 Kč, dneska je těch příležitostí mraky.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #115 kdy: 13. 01. 2023, 12:31:32 »
Asi proto, že jsem tu diskuzi nechtěl opustit, svým způsobem ale těm vysokoškolákům musím dát za pravdu, každý nemůže být Bill Gates. Někdo prostě musí tomu Gatesovi opravovat to soukromé letadlo, někdo ho musí pilotovat, někdo musí v Microsoftu pracovat na tom, aby Gates pojídal na palubě soukromého tryskáče kaviár, někdo musí platit ty daně státu a někdo musí ten systém podporovat, a svým způsobem je pravda, že je dobře, že ti lidé v tomto žijou.

Oni prostě ty vysokoškoláci tady mají zcela reálné a pravdivé argumenty, že ten systém by bez nich nefungoval, kdyby prostě nikdo nechodil na vysokou, nemohli by být vysoké, kdyby lidé nebyly servilní v práci, nemohli by být korporáty, a kdyby lidé nechtěli jistoty a stability, nemohli by být bohatí lidé co riskují a žijí si na vysoké noze.

Nakonec já jim asi dám fakt za pravdu, ono to tak svým způsobem je.
Ale ty jsi přece taky úplně běžnej zaměstnanec, ne? To, že seš zaměstnanej na švarc místo na HPP, z tebe fakt nedělá dalšího Billa Gatese...
« Poslední změna: 13. 01. 2023, 12:33:29 od snugar_i »

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #116 kdy: 13. 01. 2023, 12:36:40 »
ja jsem jeste zazil na vysce velmi stary analogovy pocitac slozeny z odporu, civek, kondenzatoru a vystup byl osciloskop
a resili jsme pomoci toho diferencialni rovnici a vysledek byl videt jako krivka na osciloskopu.
To za me bylo normalni stredoskolske ucivo. Koneckoncu prvni dva roky VS jsou v zasade cekani na gymplaky, aby dohnali stredoskolaky z oboru.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #117 kdy: 13. 01. 2023, 12:56:05 »
Ale ty jsi přece taky úplně běžnej zaměstnanec, ne? To, že seš zaměstnanej na švarc místo na HPP, z tebe fakt nedělá dalšího Billa Gatese...

Spíš sleduji Bufetta, to je taková moje ikona. A i sám Bufett říká, že vlastně jeho bohatství je shoda z části i štěstí - dobrá rodina, zázemí, lidi s kterými se spřáteli, manželka a to že žije v USA.

Docela studuji bohatství, a je to mnohem víc než peníze, i vztahy, sociální vazby, lidský kapitál. Třeba sám Bufett studuje a učí se celý život, sám říká, že za jeho úspěchy stojí čtení knih.

Otázka tazatele lze položit zcela jinak, jak to udělat, abych byl v životě spokojený a šťastný, a odpověď bude velmi individuální.

Já za mě osobně jsem spokojen s tím co mám.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #118 kdy: 13. 01. 2023, 13:04:49 »
Sleduji tady tu bezduchou diskusi a porovnávání, kdo se má vlastně lépe. Tohle všechno je plýtvání času na všech stranách. Je prostý fakt, že pro někoho může VŠ fungovat a někdo jí k úspěchu nepotřebuje. Každý jsme jiný.

Co mi příjde ale nejsmutnější je, že tu spousta, zjevně inteligentních lidí, pálí čas hejtováním jeden druhého, místo toho, aby spojili síly a vytvořili něco, co dává smysl a může pomoci společnosti a nebo prostě jen pomůže rozšířit obzor. Dlouhá léta pozoruji arogantní nadřazenost spousty diskutérů vůči méně znalým a méně zkušeným kolegům. Každý jsme někde nějak začínali a nějak fungujeme. Pojďme zkusit raději něco tvořit než jen bezduše kecat pořád dokola o něčem, co zjevně nemá řešení.

Re:Studium IT na vysoké
« Odpověď #119 kdy: 13. 01. 2023, 13:07:16 »
A vlastně mi dochází i nesmyslnost této diskuze i jistá analogie s finančním světem, kde se hodně lidí ptá třeba jsou lepší akcie, nemovitosti nebo spořák? A taková otázka je svým způsobem taky flamewar a nesmyslná, důležité je si položit víc otázek a nalézt na ně odpovědi, a pak individuálně posoudit co je pro koho nejlepší.

Na rovinu, pokud jsi pilot soukromého tryskáče Billa Gatese a máš vysokou, je nutné se porovnávat, nemůžeš třeba být spokojený jako ten pilot toho tryskáče?

Já se směju snugar a některým zde jen z toho důvodu, že jim nedochází, že vedou nějakou diskuzi o sociálním žebříčku, že pro ně je ten Bill Gates něco víc, má lepší život a tak. Ale já bych s Gatesem neměnil, strávil mládí v práci, furt se tím stresoval, s ženskýma to neuměl, já se s ním nemám potřebu porovnávat a vůbec ho zařazovat někam výš nebo níž pode mě.

Trošku tu trolluji v návaznosti na to, že tu chcete potvrdit, že s vysokou jste něco víc. Je to ubohý argument stejně ubohý jako tvrdit že bez vysoké jsem něco výš. Nejlepší život má přeci ten, kdo žije podle vlastních hodnot, vlastní stupnice, třeba i v jurtě se základkou, nebo s vysokou v korporátu, to je jedno tak dlouho, dokuď je s tím sám člověk za dobře a nemá potřebu se porovnávat.