Práca IT vo Švajčiarsku

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #60 kdy: 23. 12. 2022, 18:16:49 »
Zajimave, mne naopak navstevy Nemecka vzdy utvrdi v tom, ze zadny propastny rozdil mezi CR a Nemeckem neexistuje. Do Kaflandu teda nejezdime, obvykle brazdime Aldi/Rewe. Co tak extrovniho bylo k videni v nemeckem Kauflandu?

Taky by mě zajímalo, co myslí, že jsem si toho nevšiml ani v Německu, ani jinde. Tuhle českou schízu, že dva centimetry za hranicemi a kdekoliv dál je automaticky všechno lepší fakt nepobírám. Přitom to tak není ani omylem. Jako jo, chápu, je to takový komplex generace Husákových dětí, to leda...


Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #61 kdy: 23. 12. 2022, 18:21:43 »
Tampa je skvělá lokalita, strávil jsem tam mnoho měsíců a nikde se mi nežilo lépe - a hlavně svobodněji - z člověka tam úplně spadne pocit takového toho podpravového vychovávání a šikany ze strany státu.

Váš stát šikanuje nebo nedejbože vychovává? To vám tedy nezávidím... Jen je zvláštní, že nás ne. On to možná nebude problém ČR, ale váš.

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #62 kdy: 23. 12. 2022, 18:38:11 »
ja bych si zase pral, aby nektery lidi prestali vsem ostatnim kafrat do zivota a napravovat jejich pomylene mysleni. fakt o to nikdo nestoji.
nekdo si koupi levne chatu nekde v dire, nerad mluvi anglicky, je mu dobre tam kde je. atd atd.

Fajn,  good for you.
Mozna by to chtelo najit si neco stimulujiciho misto tehle masturbaci.

Husakovo dite

Tampa je skvělá lokalita, strávil jsem tam mnoho měsíců a nikde se mi nežilo lépe - a hlavně svobodněji - z člověka tam úplně spadne pocit takového toho podpravového vychovávání a šikany ze strany státu.

Váš stát šikanuje nebo nedejbože vychovává? To vám tedy nezávidím... Jen je zvláštní, že nás ne. On to možná nebude problém ČR, ale váš.
« Poslední změna: 23. 12. 2022, 18:39:58 od pruzkumbojem »

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #63 kdy: 26. 12. 2022, 02:09:09 »
Zajimave, mne naopak navstevy Nemecka vzdy utvrdi v tom, ze zadny propastny rozdil mezi CR a Nemeckem neexistuje. Do Kaflandu teda nejezdime, obvykle brazdime Aldi/Rewe. Co tak extrovniho bylo k videni v nemeckem Kauflandu?

Taky by mě zajímalo, co myslí, že jsem si toho nevšiml ani v Německu, ani jinde. Tuhle českou schízu, že dva centimetry za hranicemi a kdekoliv dál je automaticky všechno lepší fakt nepobírám. Přitom to tak není ani omylem. Jako jo, chápu, je to takový komplex generace Husákových dětí, to leda...

To je bohužel česká klasika.. tráva zelenější, nebe modřejší. Ale většinou se vyskytuje u lidí, co nakouknou za hranice jednou za uherský rok.

Strávil jsem pracovně v Německu asi víc času, než bych chtěl (nebyl jsem tam přestěhovaný, ale cca rok jsem tam strávil po hotelích) a Německo a Česko ..rozdíl limitně nula.

Ale jo, jeden rozdíl bych tam našel - zejména v Bavorsku, ale i v jiných částech - všude je vycíděno a uklizeno. Takových těch prostorů "tady roští a bordel" je tam výrazně méně. Ale tím to tak nějak končí.

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #64 kdy: 27. 12. 2022, 08:35:36 »
Zajimave, mne naopak navstevy Nemecka vzdy utvrdi v tom, ze zadny propastny rozdil mezi CR a Nemeckem neexistuje. Do Kaflandu teda nejezdime, obvykle brazdime Aldi/Rewe. Co tak extrovniho bylo k videni v nemeckem Kauflandu?

Taky by mě zajímalo, co myslí, že jsem si toho nevšiml ani v Německu, ani jinde. Tuhle českou schízu, že dva centimetry za hranicemi a kdekoliv dál je automaticky všechno lepší fakt nepobírám. Přitom to tak není ani omylem. Jako jo, chápu, je to takový komplex generace Husákových dětí, to leda...

Zkus se nekdy podivat na slozeni tech "stejnych" produktu v tehle supermarketech. Jako vazne. Slozeni milky, coca coly nebo nutely.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #65 kdy: 27. 12. 2022, 08:47:54 »
Váš stát šikanuje nebo nedejbože vychovává? To vám tedy nezávidím... Jen je zvláštní, že nás ne. On to možná nebude problém ČR, ale váš.
Kazdy stat šikanuje a kazdy stat vychovava v ramci sveho monopolniho vzdelavaciho systemu.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #66 kdy: 27. 12. 2022, 08:56:15 »


To je bohužel česká klasika.. tráva zelenější, nebe modřejší. Ale většinou se vyskytuje u lidí, co nakouknou za hranice jednou za uherský rok.

Strávil jsem pracovně v Německu asi víc času, než bych chtěl (nebyl jsem tam přestěhovaný, ale cca rok jsem tam strávil po hotelích) a Německo a Česko ..rozdíl limitně nula.

V ČR nejsou služby v některé kvalitě dostupné. Např. zdravotnictví, ICE, není neomezená rychlost na dálnicích, kvalita vysokych škol je horší...

Ale předpokládám, že mi vysvětlíte, že v ČR to není potřeba.......:-)

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #67 kdy: 27. 12. 2022, 09:29:49 »
hele mamo, v tech bavorach mohou jet na dalnici dve ste, no ty blaho, jedem tam bydlet!

doktora si zaplatim aj tu sukromneho, skolstvo ma netrapi kedze uz mam vystudovane

Co to je ICE? Myslis Inter City Expres? Vlak? Naco potrebujes mezdi Pelhrimovem a Havlickovym Brodem inter city? :D

co tam mas este?
« Poslední změna: 27. 12. 2022, 09:39:23 od tvojtatko »

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #68 kdy: 27. 12. 2022, 09:33:37 »


To je bohužel česká klasika.. tráva zelenější, nebe modřejší. Ale většinou se vyskytuje u lidí, co nakouknou za hranice jednou za uherský rok.

Strávil jsem pracovně v Německu asi víc času, než bych chtěl (nebyl jsem tam přestěhovaný, ale cca rok jsem tam strávil po hotelích) a Německo a Česko ..rozdíl limitně nula.

V ČR nejsou služby v některé kvalitě dostupné. Např. zdravotnictví, ICE, není neomezená rychlost na dálnicích, kvalita vysokych škol je horší...

Ale předpokládám, že mi vysvětlíte, že v ČR to není potřeba.......:-)

v cechach zas neplatime cirkevni dan, za navstevu hospody neplatim tisicovku atd atd. tamze ja hlasuji za cechy.

ps: uzasny, tak maj jakoze neomezenou rychlost. husty :D pri mnozstvi tocvolantu, ktery mame v cr, jeste budem radi za ten limit.

mimochodem,  doporucim tu dalnici v nemecku vyzkouset  - vic, jak 130 140 jede naprosty minimum nemcu.

Jimmyx

  • ***
  • 157
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #69 kdy: 27. 12. 2022, 09:54:38 »
mimochodem,  doporucim tu dalnici v nemecku vyzkouset  - vic, jak 130 140 jede naprosty minimum nemcu.
Jak kdy a jak kde. Zažil jsem plnou dálnici, kde pravý pruh jel 160km/h a levý 180km/h a vydrželo to tak jet hezkých pár kilometrů. Na druhou stranu kolem Mnichova jste občas rádi za 80km/h.  Nicméně neomezená rychlost je na cca 60% dálnic a ještě se to v čase občas mění (jeden úsek co občas jezdím v létě nemá limit a v zimě má občas 120km/h).

Mimochodem mám v Bavorsku švargovou a žena si nechávala často přivážet vybrané druhy potravin z Německa ale poslední dobou už to nedělá, protože už to nedává smysl.

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #70 kdy: 27. 12. 2022, 10:29:01 »
v cechach zas neplatime cirkevni dan, za navstevu hospody neplatim tisicovku atd atd. tamze ja hlasuji za cechy.
Pokud chcete stejnou kvalitu, tak to stojí stejně v ČR jako v Německu. Pouze v ČR je pivo levnější než voda.

ps: uzasny, tak maj jakoze neomezenou rychlost. husty :D pri mnozstvi tocvolantu, ktery mame v cr, jeste budem radi za ten limit.
Češi neřídí nijak špatně, dle mého názoru skoro stejně jako Němci. Spíše to souvisí s nízkou kvalitou autoškol v ČR.


mimochodem,  doporucim tu dalnici v nemecku vyzkouset  - vic, jak 130 140 jede naprosty minimum nemcu.
Na německý dálnicích jezdím bežně z pracovních důvodů.

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #71 kdy: 27. 12. 2022, 10:34:46 »
cesi ridi mizerne. a ne, neni to autoskolou ale tim, ze jsme od podstaty arogantni pitomci (v tomhle jsme nefalsovany a plnohodnotny vychod).

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #72 kdy: 27. 12. 2022, 10:35:51 »
mimochodem,  doporucim tu dalnici v nemecku vyzkouset  - vic, jak 130 140 jede naprosty minimum nemcu.
Jak kdy a jak kde. Zažil jsem plnou dálnici, kde pravý pruh jel 160km/h a levý 180km/h a vydrželo to tak jet hezkých pár kilometrů. Na druhou stranu kolem Mnichova jste občas rádi za 80km/h.

tak urcite :D

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #73 kdy: 27. 12. 2022, 11:03:23 »
cesi ridi mizerne. a ne, neni to autoskolou ale tim, ze jsme od podstaty arogantni pitomci (v tomhle jsme nefalsovany a plnohodnotny vychod).
Češi arogatní jsou, ale to je podobné v celém bývalém východním bloku. Mizerně řídí třeba Poláci. Češi jsou na tom velmi dobře a hlavně se dost posunuli od 90. let.

Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« Odpověď #74 kdy: 27. 12. 2022, 11:17:38 »
za navstevu hospody neplatim tisicovku atd atd.
lucky guy... tvl nepamatuju, ze bych sel do hospody a nemel to za litr

mimochodem,  doporucim tu dalnici v nemecku vyzkouset  - vic, jak 130 140 jede naprosty minimum nemcu.
myslim, ze pointa je ve svobode - kdyz potrebuju tak muzu pokud na to ma moje auto a moje schopnosti. je to taky o tom, ze rychxlostni limity nejsou primarne zdrojem pro verejne rozpocty.
Děkuji za možnost editace příspěvku.