Neochota firmy zvednout plat

Maor

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #60 kdy: 23. 11. 2022, 23:23:48 »
Prd.

Beru malo penez, nemam na bydleni a jidlo.
Prejdu jinam, kde dostanu vic.
Nebo prejdu jinam, kde to stoji mene.
V idealnim pripade oboje.
Zkoušel jsem to, ale nelíbilo se jim, že jsem nabídl maximálně 1rok on site a pak bych chtěl remote.
Firmy, které trvají na docházce do kanceláře by měly přestat existovat.



Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #61 kdy: 24. 11. 2022, 00:16:20 »
zkousel co? "prejdu jinam"?

to je naprosta blahovost, klast si dopredu podminku, jak to bude za rok. zbytecne se s tim vymezujes.
Pokud ses ochotnej byt onsite celej rok, tak zadnej remote si nemel zminovat.
uprimne si ani nemyslim, ze to brali v potaz, protoze co je za rok nikoho nezajima.

Staci ti 5000/MD? sezen si remote na zapade, mas anglictnu.. je to 200 EUR. Nevim co vlastne umis, ale tohle snad naprost juniorni v civilizovanem svete.

Cesky firmy a ceskej management v zahranicnich firmach se chova otresne, proste se s tim smirte.



Prd.

Beru malo penez, nemam na bydleni a jidlo.
Prejdu jinam, kde dostanu vic.
Nebo prejdu jinam, kde to stoji mene.
V idealnim pripade oboje.
Zkoušel jsem to, ale nelíbilo se jim, že jsem nabídl maximálně 1rok on site a pak bych chtěl remote.
Firmy, které trvají na docházce do kanceláře by měly přestat existovat.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #62 kdy: 24. 11. 2022, 11:18:39 »
Firmy, které trvají na docházce do kanceláře by měly přestat existovat.

Jsou firmy, kde to potřeba je. U nás na tom sice nikdo netrvá, ale do kanceláře stejně všichni chodí, protože na tom poli neoraném, kde působíme, je dost často problém pochopit se i osobně, když pro spoustu věcí neexistuje žádná nomenklatura, natož remote, to by bylo úplne sci-fi. Úplně paušálně se to tvrdit tedy nedá.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #63 kdy: 24. 11. 2022, 11:43:32 »
Firmy, které trvají na docházce do kanceláře by měly přestat existovat.

Jsou firmy, kde to potřeba je. U nás na tom sice nikdo netrvá, ale do kanceláře stejně všichni chodí, protože na tom poli neoraném, kde působíme, je dost často problém pochopit se i osobně, když pro spoustu věcí neexistuje žádná nomenklatura, natož remote, to by bylo úplne sci-fi. Úplně paušálně se to tvrdit tedy nedá.
Sice odbocujeme od temy, ale neda mi to, prihodim svoj nazor k tejto odbocke.

Pokial niekto pracuje na nejakom hw s ktorym sa SKUTOCNE neda pracovat nadialku dokazem to pochopit. Inak je to ale len pohodlnost firmy mat vas na pracovisku kazdy den aby vas sef mohol nonstop kontrolovat.

Pracoval som na projekte velmi uzko spojenom s konkretnym hw, hw bol tisic km daleko odomna v inej krajine a aj napriek tomu som na nom vyvyjal, pretoze bol setupnuty tak aby som mal k nemu plny pristup cez internet. Hardreset (vypnutie tlacidlom) bolo vyriesene tiez na dialku.

Som v it uz nejaky ten rok, vzdy medzinarodne timy, ani raz som nebol cisto v slovenskom time. A aj napriek tomu ze som mnohich kolegov videl tak raz rocne na teambuildingu, tak sme sa vedeli online vzdy dohovorit a to tam nebola len fyzicka bariera (homeoffice/resp rozne krajiny) ale aj jazykova bariera (nie kazdy mame dokonalu anglictinu/nemcinu, vratane mna).

Cize ak chce niekto robit full remote a firma mu to nemieni umoznit aj ked k tomu nie su ziadne padne dovody, alebo mu umyselne hadze polena pod nohy/ robi na neho tlaky aby sa vratil z homeofficu naspat do kanclu, je na case porozhliadnut sa inde.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #64 kdy: 24. 11. 2022, 12:00:47 »
Covid pravdu ukazal a cisar je nahy.

neslysel jsem o firme, ktere by klesly zisky jen kvuli prechodu na remote. Naopak, vetsina IT firem byla mega uspesna behem Covidu.

v 99% je remote bez problemu a je za tim bud ego managera ("sorry, nas CEO nema remote rad") nebo kredit managera (protoze blbe nebo kvuli provici zaplatil mega kancelare na leta dopredu a ted se jich nedokaze tise zbavit).

zejmena ceske dcery tlaci do povinneho onsite i one man teamy, ktere pracuji vyhradne pro usa HQ.

Tohle tema je to furt dokola, je tu klika zminujici to sub 1% "ale spousta jobu proste nejde zdalky".
OK, existuji, statisticky nepodstatne, v oborech, ze kterych se tu tazatele nevyskytuji.
takze je to spis o tom, ze nekdo to psychicky nezvlada, byt bez neustale pozornosti a podpory okoli.
Coz chapu, protoze obcas obdrzet usmev od recepcni, to mi chybi take. Ale v mym veku uz ten usmev neni garantovany a uprimne jeho hodnota az tak velka neni.
P.S Kulecnik nehraju a kava zdarma je vzdy otresna, nesnese srovnani s mym kavovarem za 80k
« Poslední změna: 24. 11. 2022, 12:05:36 od pruzkumbojem »


Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #65 kdy: 24. 11. 2022, 13:27:02 »
Zisky sice neklesaj, ale je to šíleně neefektivní. potkávám to dnes a denně .)

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #66 kdy: 24. 11. 2022, 14:19:18 »
Tohle tema je to furt dokola, je tu klika zminujici to sub 1% "ale spousta jobu proste nejde zdalky".
OK, existuji, statisticky nepodstatne, v oborech, ze kterych se tu tazatele nevyskytuji.

Já se tu ale vyskytuju! Pravda, nejsem tazatel. A samozřejmě, že skoro vždcky to jde. Ale úplně vždycky fakt ne tak aby to bylo komfortní. Vždycky je hloupé paušalizovat. A to i v tomto případě. (Jak jsem psal, tady chodí do kanceláře všichni a dobrovolně a to je tu věkový průměr tak 30 let, nejstarší je majitel firmy, kterému je taky pod čtyřicet. Já si tu taky domluvil HO, ale nakonec ho skoro nevyuživám.)

Ale je pravda, že ve spoustě firem (a čím větší korporátek, tím to bývá horší) je spousta rádobymanagerů, co se cítí děsně zbyteční když v kanceláři nikdo není. S tím naprosto lze souhlasit.

kava zdarma je vzdy otresna, nesnese srovnani s mym kavovarem za 80k

Kafe nepiju, ale tedy vrazit do kávovaru osmdesát tisíc, to musíte být velký nadšenec.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #67 kdy: 24. 11. 2022, 14:38:55 »
S naším kanclem to byla tragédie už před covidem. Rok předtím se zavedl hotdesking, protože už dávno bylo víc zadků než židlí, takže když člověk přišel po deváté, tak si těžko hledal místo. No a sedět pohromadě s kolegy byla nereálná věc, takže proč tam chodit, když s nimi stejně nemohu spolupracovat? No a když už člověk místo najde, tak je tam bordel a špína, a rozštelovaný monitory, chybějcí kabel od dockiny, rozbitá židle, a podobně... První rok covidu chodili do kanclu jen ti, co utíkají před druhou polovičkou na HO, či dětmi na domácí výuce. Druhý rok už byli i tito jedinci přestěhováni do lepších podmínek, často mimo Prahu, a dodnes spokojeně pracují z domova a neměnili by.

Letos asi bude přes zimu v kanclech dobrovolně více lidí, protože je tam teplo zadarmo.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #68 kdy: 24. 11. 2022, 14:48:21 »
piju cca 6 kav denne, zena 3 (bezkofeinove)

v cafe nero jsem se zvykl na ponekud jiny standard a typicka ceska kavarna, uz nekolikrat jsem si myslel, ze se spletli a ze to je ta voda na proplachnuti, co ty pristroje automicky obcas spusti cisteni.

to je v cetne separatniho mlynku a vahy.

muzem to prevest na monitor nebo klavesnici. jsem si domu nakoupil, co nejlepsi.praci a kavou travim 12-14 hodin denne.

 takovy to firemni "fakt vam davame velkej 27 palcovych monitor a novou (jako cistou) membranovou klavesnici na mne taky dojem neudela . elektriku si rad zaplatim sam, usetrim na 90 minutach dojizdeni denne.

tim jsem asi uz vyradil vsechny typicky argumenty, co na mne kdo zkousel




Kafe nepiju, ale tedy vrazit do kávovaru osmdesát tisíc, to musíte být velký nadšenec.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #69 kdy: 24. 11. 2022, 15:47:20 »
Druhý rok už byli i tito jedinci přestěhováni do lepších podmínek, často mimo Prahu, a dodnes spokojeně pracují z domova a neměnili by.

Když předtím utíkali před dětmi, jaktože teď pracují z domova? Tohle totiž znám až moc dobře; nemít kancelář mimo nemovitost, kde žijeme, neudělal bych doma skoro nic, s tou hromadou malých dětí.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #70 kdy: 24. 11. 2022, 17:38:47 »
Druhý rok už byli i tito jedinci přestěhováni do lepších podmínek, často mimo Prahu, a dodnes spokojeně pracují z domova a neměnili by.

Když předtím utíkali před dětmi, jaktože teď pracují z domova? Tohle totiž znám až moc dobře; nemít kancelář mimo nemovitost, kde žijeme, neudělal bych doma skoro nic, s tou hromadou malých dětí.

Všichni byli doma, včetně dětí, takže rodině s dětmi už najednou nestačil byt velikosti "vždyť je to jen na přespání". Teď jsou ve větším, děti jsou zpět ve škole, fungují normálně kroužky, doprava a tak, takže rodiče už mají doma klid. Lidi si domu pořídili odpovídající stůl a židli, které doposud neměli, lepší monitor než mají v práci... No a předpokládám, že spoustě lidí společně doma strávený čas pomohl vztah buď utužit, nebo položit, což bývá spouštěčem dalších životních změn... :-)

Spousta zaměstnanců si navíc našla nové zájmy a koníčky, případně si pořídili nové zvířecí mazlíčky. Teď mohou spát o hodinu déle, nebo konečně mají čas si jít před/po práci či o polední pauze zajít zaběhat/na badminton/...

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #71 kdy: 24. 11. 2022, 18:33:11 »
s onsitem (kdyby teda okamzite nedal vypoved), by muj kazdy den byl o 90 (45+45) minut kratsi.
Kdyz jsem bydlel 10 minut pesky od kancelare, tak ano, jsem tam dobrovolne zaskocil. Pokud nekdo dobrovolne obetuje 90+ dlouhe dojizdeni, tak proste nevi co se zivotem. (jasne, bude si s 5 prestupy pekne v klidu cist knizku, tohle taky nekdo obcas tvrdi).

Druhý rok už byli i tito jedinci přestěhováni do lepších podmínek, často mimo Prahu, a dodnes spokojeně pracují z domova a neměnili by.

Když předtím utíkali před dětmi, jaktože teď pracují z domova? Tohle totiž znám až moc dobře; nemít kancelář mimo nemovitost, kde žijeme, neudělal bych doma skoro nic, s tou hromadou malých dětí.

Všichni byli doma, včetně dětí, takže rodině s dětmi už najednou nestačil byt velikosti "vždyť je to jen na přespání". Teď jsou ve větším, děti jsou zpět ve škole, fungují normálně kroužky, doprava a tak, takže rodiče už mají doma klid. Lidi si domu pořídili odpovídající stůl a židli, které doposud neměli, lepší monitor než mají v práci... No a předpokládám, že spoustě lidí společně doma strávený čas pomohl vztah buď utužit, nebo položit, což bývá spouštěčem dalších životních změn... :-)

Spousta zaměstnanců si navíc našla nové zájmy a koníčky, případně si pořídili nové zvířecí mazlíčky. Teď mohou spát o hodinu déle, nebo konečně mají čas si jít před/po práci či o polední pauze zajít zaběhat/na badminton/...

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #72 kdy: 24. 11. 2022, 19:25:40 »
s onsitem (kdyby teda okamzite nedal vypoved), by muj kazdy den byl o 90 (45+45) minut kratsi.
Kdyz jsem bydlel 10 minut pesky od kancelare, tak ano, jsem tam dobrovolne zaskocil. Pokud nekdo dobrovolne obetuje 90+ dlouhe dojizdeni, tak proste nevi co se zivotem. (jasne, bude si s 5 prestupy pekne v klidu cist knizku, tohle taky nekdo obcas tvrdi).

Tak já třeba pracuji pravidelně z několika různých míst a naše firma už ani neprovozuje kanceláře pro plný počet zaměstnanců, protože během covidu zavedla práci na dálku jako běžný standard, lidi si na to zvykli a držet kanceláře s vyhrazeným místem pro každého by tudíž byla blbost. Ale když jsem zrovna v Praze, kde jsou i kanceláře firmy, tak raději pracuji z kanclu než ze svého pražského bytu. Jednak je pro mě - i navzdory tomu, že jsem jinak hodně introvertní a obecně nemám potřebu se nějak družit - důležitý ten sociální kontakt (byť člověk nikdy neví, koho a jestli vůbec někoho v tom kanclu potká :) ), jednak doma přece jen nemám dokonale pracovní prostředí. Sice mám místo, kde mě nikdo a nic během dne nerozptyluje, ale i tak je docela výzva udržet každodenně disciplínu. V kanceláři to jde snáz. Že to není povinnost, je příjemný benefit, ale přiznávám, že po těch dvou covidových letech, kdy jsem celé dlouhé měsíce komunikoval s kolegy jen přes nějaké messengery a videokonference, už tak trochu vnímám jako benefit naopak to, že můžu pracovat i z kanceláře mezi lidmi.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #73 kdy: 24. 11. 2022, 20:53:20 »
Se divim, ze jeste nedoslo na moje oblibene benefity :-D
- firemni auto k osobnim ucelum (kdyz zavolas, ocekavame, ze prijedes, protoze vime, ze ho mas doma)
- firemni telefon (budem ti volat ve tri rano)
-firemni notebook (dokonce vam dame vlastni krumpac!)

A porad se najdou lidi, ktery to zerou...


Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #74 kdy: 24. 11. 2022, 22:42:35 »
Se divim, ze jeste nedoslo na moje oblibene benefity :-D
- firemni auto k osobnim ucelum (kdyz zavolas, ocekavame, ze prijedes, protoze vime, ze ho mas doma)
- firemni telefon (budem ti volat ve tri rano)
-firemni notebook (dokonce vam dame vlastni krumpac!)

A porad se najdou lidi, ktery to zerou...

Tak firemny notebook je hadam normalna vec, nebudem si ho predsa kupovat z vlastneho? A SW licencie potrebne pre pracu v danej firme si tiez platite sam (windows, ms office balicek, vyvojove prostredie/a, antivirak, vpnka, nejaky iny tooling pre projekt, ...)?

Co sa tyka telefonu a auta, mimo pracovnych hodin proste nedvihat pracovne hovory, jednoduche, no nie? Alebo rovno ten telefon vypnut. A ak je auto slubene aj na osobne ucely, tak mimo pracovnej doby ma firma proste smolik.

Ine je ak ste nejaky team leader, ten hold musi niekedy ten telefon zdvihnut aj v nedelu vecer aby si vypocul ze zajtra nepridete do prace lebo ste chory tak idete k lekarovy. To je ale sucastou jeho prace. A ak to nemieni akceptovat/robit, tak nech necha kluce od miesacky niekomu inemu.
« Poslední změna: 24. 11. 2022, 22:44:22 od kanoe22 »