Neochota firmy zvednout plat

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #75 kdy: 25. 11. 2022, 00:46:42 »
Pokud nekdo dobrovolne obetuje 90+ dlouhe dojizdeni, tak proste nevi co se zivotem. (jasne, bude si s 5 prestupy pekne v klidu cist knizku, tohle taky nekdo obcas tvrdi).

Vy asi nemáte děti, co? Jakýkoliv přejezd kamkoliv (samozřejmě při kterém nemusím řídit) je prakticky jediný čas, kdy se k jakékoliv knize dostanu. To je prostý fakt, nic víc. A to je třeba pro mě dost velká hodnota, četl jsem hodně a posledních deset let mi to fakt chybí. Zase bych to tedy tolik nepodceňoval ;)


Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #76 kdy: 25. 11. 2022, 00:53:31 »
Se divim, ze jeste nedoslo na moje oblibene benefity :-D
- firemni auto k osobnim ucelum (kdyz zavolas, ocekavame, ze prijedes, protoze vime, ze ho mas doma)
- firemni telefon (budem ti volat ve tri rano)

Když se mnou uzavřou dohodu o pracovní pohotovosti, pochopitelně placené dle zákona, pro mě za mě... Jenomže to chtít obvykle nebudou (ostatně dost pravděpodobně ani já nebudu chtít) protože by museli platit. A jinak? Jinak si mohou směle trhnout nohou; práce je všude dost. Vědět mohou co chtějí.

Přesto to ovšem pravidelně nebrání kdejakému mickeymouse-manažerovi to na zaměstnance zkoušet a pochopitelně se o nároku na odměnu opomenout při těch úvahách zmínit. A taky se najde plno lidí u kterých mu to projde. Protože právní povědomí velké části populace je děsivě mizivé.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #77 kdy: 25. 11. 2022, 08:46:33 »
Dohoda o pohotovosti většinou krachne na rozdílných představách o hodnotě klidného spánku a volného času zaměstnance.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #78 kdy: 25. 11. 2022, 09:16:43 »
oho, ja deti mam.
za Covidu jsem z nich silel a to mam barak.

ale ted Covid neni. Uz to tu rekli jini, tenhle argument uz je ze hry, je to presne obracene.

Rekl jsem doprava, kde je cesta roztrhana na 10 minutove useky. to je sakra pocteni. Misto toho aby to clovek cetl doma v doma, kdy ty deti tam garantovane nejsou, protoze jsou nekde .

Ktera strana tady vic odvazne zobecnuje? representanti 1 procenta nebo 99%?
Jeste jednou, pokud (v nasem IT) 1% tady vede boj za pravo mit moznost pracovat onsite, klidne si tam chodte. Ale nepresvedcujte ostatni, je tech 1% je ve skutecnosti samozrejmym chovanim.
Proste neplati, ze pseduofirmy a pseudomanazeri, ktery to povazuji za samozrjemou povinnost, vi co  delaji, mluvi pravdu delaji to pro dobro firmy nebo nekoho jineho nez jsou oni.



Pokud nekdo dobrovolne obetuje 90+ dlouhe dojizdeni, tak proste nevi co se zivotem. (jasne, bude si s 5 prestupy pekne v klidu cist knizku, tohle taky nekdo obcas tvrdi).

Vy asi nemáte děti, co? Jakýkoliv přejezd kamkoliv (samozřejmě při kterém nemusím řídit) je prakticky jediný čas, kdy se k jakékoliv knize dostanu. To je prostý fakt, nic víc. A to je třeba pro mě dost velká hodnota, četl jsem hodně a posledních deset let mi to fakt chybí. Zase bych to tedy tolik nepodceňoval ;)

Maor

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #79 kdy: 25. 11. 2022, 11:24:22 »

Ine je ak ste nejaky team leader, ten hold musi niekedy ten telefon zdvihnut aj v nedelu vecer aby si vypocul ze zajtra nepridete do prace lebo ste chory tak idete k lekarovy. To je ale sucastou jeho prace. A ak to nemieni akceptovat/robit, tak nech necha kluce od miesacky niekomu inemu.
Telefony, maily apod. mimo pracovní dobu nezvedám, nečtu. Že manažeři dělají o víkendech nechápu. Viděl jsem svého teamleada dělat dlouho do noci, o víkendu, aby se stihl release. Vždycky se na to mohl vykašlat a release posunout nebo releasovat s bugy.


Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #80 kdy: 25. 11. 2022, 11:59:21 »
a to je rozdíl mezi it lopatou a tim leaderem.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #81 kdy: 25. 11. 2022, 14:05:06 »

Ine je ak ste nejaky team leader, ten hold musi niekedy ten telefon zdvihnut aj v nedelu vecer aby si vypocul ze zajtra nepridete do prace lebo ste chory tak idete k lekarovy. To je ale sucastou jeho prace. A ak to nemieni akceptovat/robit, tak nech necha kluce od miesacky niekomu inemu.
Telefony, maily apod. mimo pracovní dobu nezvedám, nečtu. Že manažeři dělají o víkendech nechápu. Viděl jsem svého teamleada dělat dlouho do noci, o víkendu, aby se stihl release. Vždycky se na to mohl vykašlat a release posunout nebo releasovat s bugy.

Ale ja tam nikde nepisem ze mas ako team leader makat cez vikendy x hodin a riesit releasy. Hovorim tu o 20-60 sekundovom rozhovore len preto aby si ako manazer bol informovany o tom ze so mnou nemas na nasledujucich (odhadom) x dni ratat a musis sa teda v pondelok rano nejak zariadit. Je to cisto iba o organizacii, aby sa vedelo ze moje ulohy ktore nepockaju tich x dni, musi prebrat niekto iny.

A na to aby niekto ochotne a zadarmo makal aj cez vikendy sa musia stretnut dve veci: idiot workoholik a manazer bez svedomia ktori sa nehanbi ta vyzmykat az na kost (alebo kym ti neprepne v palici a nepojdes sa "hladat" na dalsieho pol roka)
« Poslední změna: 25. 11. 2022, 14:07:08 od kanoe22 »

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #82 kdy: 25. 11. 2022, 14:34:58 »
ale pokud nekdo nechape rozdil mezi lopatou a leaderem, tak zustane lopatou nebo dokonce jen nasadou.

pokud je mega migrace delana pres vikend teamy ze trech kontinentu a casovych zon, tak proste "manager' bude na telefonu nebo tam s nimi online.
Tuhle realitu prijal s tim, ze prijal ,mega plat a zodpovednost za megasystem.
Neznamena to, ze bude automaticky pocitovat pravo prudit juniory ze spiciho kontinentu.

jsem zazil ve financni instituci, kdy se stal pruser na systemu 1 a bylo potreba zastavit system2, nez so to integracema rozsiri. A belgicky manager proste odmitl dodat soukrome telefonni cislo na jedinyho technika, co s tim o vikendu neco mohl udelat.
takze 1/ manager komunikoval a byl dosazitelny, jak se od jeho pozice ocekava 2/ rozhodl se chranit svoje seniory- opet jak se od leadera ocekava 3/ se to resilo obezlickou a nasledky se odstranovaly dva tydny, to je zase realny dopad toho jeho rozhodnuti, kdyz uz teda nemaji nekoho "on call" pro pripad skutecneho pruseru.




Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #83 kdy: 25. 11. 2022, 14:41:18 »
Rekl jsem doprava, kde je cesta roztrhana na 10 minutove useky. to je sakra pocteni. Misto toho aby to clovek cetl doma v doma, kdy ty deti tam garantovane nejsou, protoze jsou nekde .

Blázen je někdo, kdo někam jezdi s pěti přestupy po deseti minutách. To už radši pojedu o polovinu déle a přestupovat budu jednou. A to platí ať jedu kamkoliv.

A jinak já třeba nemám dítě jedno ani dvě. A rozhodně nejsou "garantovaně pryč". A když, tak vždy jen některé. Protože jestli něco považuju za naprostej úlet, tak tendenci dnešních zhovadilých rodičů děti honit denně na tři kroužky. Takhle fakt ne.

Ale nepresvedcujte ostatni, je tech 1% je ve skutecnosti samozrejmym chovanim.

Já nikoho nepřesvědčuju. Mně maximálně tak vadí, když někdo nějak žije a tváří se, že je to jediný správný způsob pro všechny. Zrovna vy jste na to poměrně expert.
« Poslední změna: 25. 11. 2022, 14:46:10 od Martin Poljak »

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #84 kdy: 25. 11. 2022, 14:44:29 »
To je problém toho, kdo nezajistil 24/7 podporu pro kritický systém. Možná usoudili, že 14ti denní odstávka podělaného systému a práce X lopat vyjde stále levněji, než někomu platit za pohotovost, která může a nemusí být potřeba. Třeba o tom nikdo vůbec nepřemýšlel, protože doteď přece vše fungovalo.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #85 kdy: 25. 11. 2022, 14:45:12 »
ale pokud nekdo nechape rozdil mezi lopatou a leaderem, tak zustane lopatou nebo dokonce jen nasadou.

Což ovšem může být to, co člověk chce. Při představě, jak jsem leader a dělám víkendy mi naskakují pupínky i kdyby to znamenalo jenom tohle. A je mi jedno, kolik peněz za to je. Ty mi bohatě stačí i tak. Proto taky nepodnikám. Jeden z mnoha důvodů.

jsem zazil ve financni instituci, kdy se stal pruser na systemu 1 a bylo potreba zastavit system2, nez so to integracema rozsiri. A belgicky manager proste odmitl dodat soukrome telefonni cislo na jedinyho technika, co s tim o vikendu neco mohl udelat.
takze 1/ manager komunikoval a byl dosazitelny, jak se od jeho pozice ocekava 2/ rozhodl se chranit svoje seniory- opet jak se od leadera ocekava 3/ se to resilo obezlickou a nasledky se odstranovaly dva tydny, to je zase realny dopad toho jeho rozhodnuti, kdyz uz teda nemaji nekoho "on call" pro pripad skutecneho pruseru.

... řekl bych, že tohle byl ten skutečný problém.

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #86 kdy: 25. 11. 2022, 14:50:00 »
soukrome telefonni cislo na jedinyho technika, co s tim o vikendu neco mohl udelat.
No, ak to došlo až do tohto bodu, tak tá firma je pekne zhnitá. Možno tomu Belgičanovi a jeho tímu (už len jednochlapovému?) v rámci šetrenia zrušili pohotovosti a tak táto jeho reakcia bola správna - nechať si neobmedzene srať na hlavu sa nevypláca.

A ešte na osvetlenie - ten prúser, to bola change či len "obyčajný" incident?

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #87 kdy: 25. 11. 2022, 15:07:23 »
co je to obycejny incidnet?  rekneme ze ekvivalent by byl incident, kde mesto po meste zhasinaji semafory a jen otazka, kdy to preskoci do dalsiho statu.

osobne si myslim, ze by meli poslat vrtulnik a toho cloveka v tom dalsim state vzbudit, i kdyz ten stat zatim sviti. ale tohle taky byl postoj "jen Cesi neco chteji, my jsme Belgicani a pupek Evropy"

od te doby, co jsou vsude indicke offshore teamy, architekti a project manageri jsou taky z toho regionu, tak je kazda firma zhnila.

uz jsem ale videl sem tam nejakou otocku tehle strategie, casto radeji rasticky veznou muj oblicej, sice porad remote, ale nearshore. ( existuje termin).
a u jednoho vendora uz suppport jde do  UK a HOlandska, obdobi, kdy to doslo do indie trvalo asi jen pul roku (ja osobne jsem v tom obdobi eskaloval, ze poskytnuta rada je  zcela zacatecnicka a  smrtelne nebezpecna ). Dvema service managerum jsem i pres natlak rekl, ze z toho hodnoceni neustoupim.

soukrome telefonni cislo na jedinyho technika, co s tim o vikendu neco mohl udelat.
No, ak to došlo až do tohto bodu, tak tá firma je pekne zhnitá. Možno tomu Belgičanovi a jeho tímu (už len jednochlapovému?) v rámci šetrenia zrušili pohotovosti a tak táto jeho reakcia bola správna - nechať si neobmedzene srať na hlavu sa nevypláca.

A ešte na osvetlenie - ten prúser, to bola change či len "obyčajný" incident?

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #88 kdy: 25. 11. 2022, 15:18:10 »
BTW, jak uz tu padlo jinde, si Indy beru(bereme ) do huby, protoze statisticka je fakt neuprosna.

ale si sbiram kontakty z projektu, kdybych ted skladal opravdu akcni team (SWAT), tak tam mam sebe (zcela objektivne), dva cechy (jeden je genius ale labilni a velmi tezce managovatelny) , dve Indky (se  presunuly do Kanady a Londyna). Jedna vynikajici Somalka je ted v Luxembourgu a jeden Ind zustava nekde v severni Indii a do UK jen obcas leta.

BTW ted vidim nejake vynikajici vysledky ukrajinskych developeru, ale zakaznik je od nich odstinen ukrajinskym architektem a implementatorem, a to je bohuzel neznala  a dost arogantni banda

Re:Neochota firmy zvednout plat
« Odpověď #89 kdy: 25. 11. 2022, 15:23:26 »
Nejlepší na té anglii a holandsku je, když tam tu podporu dělají taky indové...

BTW, češi jsou zřejmě nesehnatelní, asi jsou málo fexibilní. Zatímco když někdo u firmy pracuje v průměru 4 měsíce, je to ukázkou flexibility....
« Poslední změna: 25. 11. 2022, 15:25:18 od 🇺🇦 GPU »