Pokud jde o UPS, lze prakticky brát v potaz dvě značky - Eaton a APC. Prakticky všechen ostatní zbytek produktů jsou čínské rebrandy (FSP) nebo čistá Čína (CyberPower).
Osobně považuji za špičku Eaton, který si dle mého drží největší kvalitu. APC ujde, ale jak bylo zmíněno výše, tak mají některé modely tendenci odcházet - hlavně na kondenzátory, APC občas používá šméčka největšího gardu. Pak stačí, aby UPS bylo trochu tepleji, a závada je tu hned.
Jinak konkrétnější doporučení, nešel bych pod nic, co neumí line-interactive. Tedy korekce napájecího napětí v určitém rozsahu bez přepínání na záložní akumulátor. Pokud bych chtěl hodně šetřit, šel bych do:
Eaton 5E 1100i USB, cca 13 minut zálohy při 300W (
https://eg.eaton.com/ups-battery-runtime/en-gb/5E1100IUSB). Nevýhoda je, že se nenabízí model s FR zásuvkami, je třeba pořídit redukci.
S FR zásuvkami se dá pořídit Ellipse PRO 1200, což je špičková volba. Ten nabízí asi taky cca 12-13 minut při 300W (
https://eg.eaton.com/ups-battery-runtime/en-gb/ELP1200FR). Nabídne display se zobrazením parametrů, je ale dražší než 5E.
Pokud jde o APC, tak ti inovovali nabídku nižšího segmentu, tam mají teď model APC Back-UPS 1200VA FR. Bohužel k tomu ale nemám reference, nicméně jeho předchůdce mám doma (teď už asi 3 roky a stále s funkčním původním aku), a celkem spokojenost, za ty peníze. Dobrá volba u APC jsou ty zmíněné Smart-UPS, bohužel ty ale už jen použité, protože výroba skončila. Náhradou jsou Back-UPS PRO, k nim ale opět nemám reference, nejsou na trhu dlouho. Ty jsou ale cenově výše.
Celkem novým hráčem na našem trhu je Legrand. K nim je ale sakra málo referencí, a spíše negativní. A výrobce ani není schopen dodat řádný graf závislosti spotřeby/doby zálohování, dokonce ani textový údaj, protože v datasheetu sice udává nějakou dobu zálohování, ale vůbec nenapíše, ke kolika % zátěže se to vtahuje. Takže zcela nepoužitelný údaj. Tedy ačkoli jsou ty Legrandy cenově zajímavé, raději bych je řadil do kategorie - raději ne.