Výber UPS k PC domov

Re:Výber UPS k PC domov
« Odpověď #30 kdy: 15. 08. 2022, 15:17:24 »
Co za baterku 40Ah u toho UPS Volt 300W máš, když to celý vyjde jen na 5300kč?


acute

Re:Výber UPS k PC domov
« Odpověď #31 kdy: 15. 08. 2022, 18:45:14 »
Ahoj, ani to nemusím hledat, dnes dorazily další dvě sestavy :-)
https://www.vselektro.eu/zalozni-zdroj-300w-sinus-zz20-plus-aku-40ah/
« Poslední změna: 15. 08. 2022, 18:47:49 od acute »

Re:Výber UPS k PC domov
« Odpověď #32 kdy: 15. 08. 2022, 20:02:14 »
Aha, no mně šlo o to že tady řešíme že APC dává šmejdy baterky do RBC a pak tady máš nějakou noname i v té Sinus 300W UPSce...tak jako jestli to není úplně ten stejný případ.
Nebo je ta baterka náhodou dobrá ikdyž je to noname? Nebo se do toho promítají i další vlivy?
A) baterka je mimo UPS = nižší teplota
B) baterka je dost velká na relativně malý výkon UPS = malé proudy= vyšší životnost?

acute

Re:Výber UPS k PC domov
« Odpověď #33 kdy: 15. 08. 2022, 23:31:01 »
Ahoj, ona není ta baterka zase tak úplný noname, prý má i nějaké certifikáty pro použití v německém zdravotnictví. Ale to beru jako takovou omáčku... Je to čínský výrobek, nemalujme si to na růžovo. Ale na druhou stranu, špičkové servery, PC i notebooky jsou taky z číny a jsou kvalitní, takže oni umí dělat dobře. Udělají to, co si objednáme. Zpět k problematice :-)
Určitě hraje roli i teplota, to je jisté. Každopádně to vidím tak, že tyto akumulátory mají dostatečně velkou kapacitu na to, aby zvládly dlouhé zálohovací časy a nejely přitom úplně nadoraz. Proudy jsou tam ale vyšší, než u bateriových bloků ze dvou či více akumulátorů. Dvě baterie v sérii jsou 24V a proud tedy může být menší. Tato UPS má 12VDC, počítá se tam s velkými proudy a přívodní kabely k akumulátoru jsou opravdu dobře dimenzované. Nabíjení můžeš nastavit na 5, nebo 10A. Používám 5A.
Problém s těmi skládanými akupacky je podle mně také v tom, že třeba Panasoniky jsou drahé a často leží ve skladech hodně dlouho. Dostanou se do stavu téměř hlubokého vybití a i když je před dodáním nabijí, mají to vlastně spočítáno. Pak dej dva takové kusy dohromady, každý je na tom jinak a je to hotovo. Teď jsem vytahoval akupack, jeden akumulátor prasklý a nafouknutý, druhý naštěstí jen nafouknutý. A byly to značkové kusy v kvalitní UPS za slušné peníze. Netvrdím, že ty Eatony a APC jsou špatné, mnohé jsou On-Line Interactive a bůhví ještě co, ale super topologie bohužel nepomůže. Slabší z akumulátorů zničí celý akupack. Vždy. Spolehlivě. Ta UPS Volt řeší AVR přepínáním odboček na toroidním trafu. To je jistě překonaná stará technologie a není ideální. Jenže na druhou stranu - všechna zařízení, která ta UPS napájí, mají své zdroje. A ty jsou většinou univerzální na napětí 115 - 240VAC, takže jim to "nedokonalé" napájení nijak nevadí. Asi jsem to už psal, nejstarší tuto UPS mám 8 roků, z toho 7 let byla nasazená k renderovacímu počítači za 70.000, který jel třeba 14 dní nadoraz. Nikdy žádný problém. Teď ta samá UPS, se stejným, původním akumulátorem, jede rok jako záloha pro rack. Pořád bez problémů. Takže proč bych kupoval něco, co mě vždycky když jsem to potřeboval totálně zklamalo, když mám tuto alternativu? Nikomu to nenutím, každý si nasbírá své názory i zkušenosti sám. Jen jsem se chtěl podělit o ty své, za 20 let získané. Tak zdarec a šťastnou ruku při výběru.