Jaký jazyk bych se měl učit?

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jaký jazyk bych se měl učit?
« Odpověď #165 kdy: 07. 11. 2022, 20:30:39 »
co charakterizuje polygloty? ze dobre chapou lidske schopnosti a omezeni?
 Nebo si chtel rict Lingvistka?
Polyglot je člověk, který ovládá víc jazyků. Dejmetomu tři a více?

Ta slečna tvrdila, a mě to přijde věrohodný, že skoro každý člověk se může naučit nějaký jazyk za cca dva roky. Že na to nejsou třeba žádné zvláštní schopnosti jen námaha se učit ten jazyk hodinu dvě denně.

Samozřejmě někomu to půjde snáz, někomu méně, ale třeba sám na sobě mám vyzkoušeno, že navzdory tomu, že jsem na jazyky dost dutej, tak když se mu fakt věnuju, tak to do té hlavy leze dokonce i mě.

Tedy co charakterizuje polygloty? Láska k jazykům a námaha, kterou tomu věnují.


Re:Jaký jazyk bych se měl učit?
« Odpověď #166 kdy: 07. 11. 2022, 20:47:59 »
takze slecna vi absolutni prd o schopnostech lidi se ucit.
to ze je "polyglot" ji k nicemu nekvalifikuje.

BTW, jsme se na skole vsichni ucili cesky, slovensky, rusky.
vy mladi to mate snadny, my bez google translate museli byt vsichni polygloti.

P.S. ja se zkousel ucit i anglictinu, nemcinu a kratce spanelstinu. takze ja jsem neco jako opak k polyglotu a rikam, ze naucit se cizi jazyk poradne je prakticky nemozne.

P.S.S. nebo naopak polyglot jsem a ted je otazka, zda umim vic jazyku nez ta slecna tudiz mam vetsi pravdu.
co charakterizuje polygloty? ze dobre chapou lidske schopnosti a omezeni?
 Nebo si chtel rict Lingvistka?
Polyglot je člověk, který ovládá víc jazyků. Dejmetomu tři a více?

Ta slečna tvrdila, a mě to přijde věrohodný, že skoro každý člověk se může naučit nějaký jazyk za cca dva roky. Že na to nejsou třeba žádné zvláštní schopnosti jen námaha se učit ten jazyk hodinu dvě denně.

Samozřejmě někomu to půjde snáz, někomu méně, ale třeba sám na sobě mám vyzkoušeno, že navzdory tomu, že jsem na jazyky dost dutej, tak když se mu fakt věnuju, tak to do té hlavy leze dokonce i mě.

Tedy co charakterizuje polygloty? Láska k jazykům a námaha, kterou tomu věnují.
« Poslední změna: 07. 11. 2022, 20:49:37 od pruzkumbojem »

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jaký jazyk bych se měl učit?
« Odpověď #167 kdy: 07. 11. 2022, 21:49:30 »
P.S. ja se zkousel ucit i anglictinu, nemcinu a kratce spanelstinu. takze ja jsem neco jako opak k polyglotu a rikam, ze naucit se cizi jazyk poradne je prakticky nemozne.
Věřím, že jsem se vyjádřil srozumitelně. To co popisuješ přesně zapadá do rámce, který vysvětlovala. Víc k tomu asi není nutné dodávat.

a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký jazyk bych se měl učit?
« Odpověď #168 kdy: 07. 11. 2022, 22:31:24 »
ucte se cokoliv a poctive. ja kdyz zjistim, ze neco jde a objevim reseni jak to funguje tak uz jsem lenivy se to poradne nabiflovat.

Re:Jaký jazyk bych se měl učit?
« Odpověď #169 kdy: 08. 11. 2022, 15:14:22 »
ucte se cokoliv a poctive. ja kdyz zjistim, ze neco jde a objevim reseni jak to funguje tak uz jsem lenivy se to poradne nabiflovat.

Pokud se na programovací jazyk potřebujete něco biflovat tak buď děláte něco špatně nebo se snažíte naučit C++ STL (což spadá pod to první).


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaký jazyk bych se měl učit?
« Odpověď #170 kdy: 09. 11. 2022, 13:58:30 »
jsme se na skole vsichni ucili cesky, slovensky, rusky.
To byla pseudoruština, ani učitelé ji pořádně neuměli. Doteď mi v uších zní věta “Ja zprasíl vášu ženú”.