Brašna k notebooku pro IT

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #15 kdy: 11. 02. 2022, 14:38:10 »
Jeden tip k zamysleni: fotobrasny maji mnoho prihradek na organizaci prislusenstvi k zrcadlovce, nebo se da samostatne koupit takovy organizer.

Ano na ty sem koukal take a take by mi sedeli, jenze vetsinou se tam ani ta 13" NB nevleze.

napriklad Crumpler FrontRow Camera Messenger 8000


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #16 kdy: 11. 02. 2022, 14:59:46 »
mam X let tohle:
https://www.aliexpress.com/item/32890380600.html
https://www.aliexpress.com/item/4000504420484.html

6x ext kapsa na zip, 2x hlavni prostor (z toho 1 je rozdelenej vnitrne na 2, v druhem vetsim je dalsi 1x int kapsa na zip, 2 male kapsy na drobnosti, jako placata kapsa na zip lze pouzit v zadni casti prostor na schovani popruhu, 2 prostory pod usima (usi jdo tam pripadne schovat), lze to nosit v ruce, pres rameno, nebo jako batoh, stahovaci popruhy pro vice/mene zplacateni...


Ymzk

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #18 kdy: 11. 02. 2022, 19:48:19 »
Caute,
uz skoro 10 let pouzivam starou obycejnou brasnu od HP co tehda rozdavali ke kazdemu notebooku. Cim vic toho ale na me pada tim vic potrebuju veci a uz me nebavi v tom lovit veci jak zenska petikorunu v kabelce. To je tak abych si vzal vzdycky pul-den dovolenou. Hledam tedy nejakou messenger brasnu, ktera ale neni koncipovana pro kancelarskou krysu, ktera tam taha jen svuj stylovej ultrabook a papiry.

Potrebuji neco, kam dam 13" Thinkpada, a zaroven to ma dalsi kapsu, alespon s naznakem na organizaci naradi/prislusenstvi. Zaroven hlavne jako programator  jezdivam po schuzkach, takze by bylo fajn kdyby to aspon trochu nepripominalo bednu s naradim a popruhem pres rameno.

A co v tom teda nosim?
- RJ45 koncovky
- krympovacky
- Narazecku kabelu do Patch panelu
- Popisovacku
- nabijecku na notebook
- 1,5m STP
- Redukce SATA -> USB i s napajecim adapterem
- Pasky suchych zipu na organizaci kabelu
- Tester kabelu RJ45/RJ11
- nejaky ty sroubovacky
- tuna kabelu, prechodek a redukci - od USB-C po VGA, propojovaci kostku RJ45, SATA , USB-C na RJ45, USB-C na VGA atd.

Otazka tedy zni ... mate nejake doporuceni, zkusenosti apod?

Toto jsem si objednal cca 2 roky zpet, je to zhruba OK a nejakou takovou organizaci bych si predstavoval, ale je to male a nevleze se mi do toho notebook, takze jsem to daroval.

https://www.aliexpress.com/item/33052558838.html

Taska na notebook je od slova notebook. Ty hladas tasku na naradie. Nie na notebook... ty potrebujes udrzbarsku tasku a nie toto...

e3k

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #19 kdy: 11. 02. 2022, 20:52:42 »


Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #20 kdy: 15. 02. 2022, 18:40:24 »
Co si máš vybrat to ti nikdo tady neporadí.
Prostě máš nějakou představu a jsi líný si to najít sám.

Moje rada je taková, aby jsi vstal od počítače a došel ses kouknout do nějakého krámu a tam si můžeš, většinou, vybrat dle svých preferencí i peněženky.
Věř mi že je to, může být, nově získaná zkušenost k nezaplacení, ale do životopisu, že už toto ovládáš, radši nedávej.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #21 kdy: 15. 02. 2022, 19:42:28 »
[...]Moje rada je taková, aby jsi vstal od počítače a došel ses kouknout do nějakého krámu [...]
rada na houby, to by obchazel ty kramy rok ;-) logicky se pta na zkusenosti ostatnich kteri mohli najit neco na netu co ani v CR neni dostupne, to si ma jet prohlizet brasny do ciny? ;-)

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #22 kdy: 15. 02. 2022, 20:03:49 »
Na tohle mívala IKEA supr batoh. Byly to vlastně dva, oba měly popruhy, a stačilo jen u toho menšího strčit popruhy do takový kapsičky a sepnout je zipem. Do měnšího se vešel 15" a do většího i 20" noťas. Kupodivu ten velkej byl na nošení i poměrně pohodlnej, jen se ukrutně potily záda, protože to nemělo rozumný odvětrání. Zkusím to najít...
...
tak smolík pacholík, v katalogu už minimálně v ČR není.

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #23 kdy: 15. 02. 2022, 20:32:50 »
Buď taška čistě pouze na NB od Dicoty - katalog je na internetu. A nebo od Knipexu 002110LE.
Dotaz na google - "knipex taška na nářadí"

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #24 kdy: 17. 02. 2022, 07:42:06 »
Vidim ze se to tu trochu rozjelo. Nakonec sem zvolil cestu batohu + organizery ve stylu jako jsem odkazoval, pokud tedz nebude batoh vyhovovat, koupim brasnu a predelam organizery :)

Co si máš vybrat to ti nikdo tady neporadí.
Prostě máš nějakou představu a jsi líný si to najít sám.

Moje rada je taková, aby jsi vstal od počítače a došel ses kouknout do nějakého krámu a tam si můžeš, většinou, vybrat dle svých preferencí i peněženky.
Věř mi že je to, může být, nově získaná zkušenost k nezaplacení, ale do životopisu, že už toto ovládáš, radši nedávej.

1. Nikdo nerikal ze mi ma nekdo neco vybirat, ale je zde hodne lidi z oboru a nekdo muze znat brasnu, ktera se klidne jako jedina na svete setkava s pozadavky co jsem napsal. Vis kolikrat se mi toto uz stalo s jinymi vecmi o kterym jsem si rikal ze se snad ani nebudou vyrabet? A hele nakonec to jeden cinan vyrabi nebo je to pojmenovane uplne jinak nez by me kdy vubec napadlo.
2. Sem pisu vicemene ze zoufalstvi, protoze to resim dlouhodobe v horizontu 2 let, akorat az ted jsem tomu venoval hodne casu v poslednich 14ti dnech, protoze se mi na brasne uz zacal rozjizdet zip.
3. Jednak neznam ani jeden kram, ktery je vyslovene specializovany na brasny a pak je ten vyber ve fyzickych obchodech dost omezeny a navic predpokladam ze moje pozadavky tam maji max 2 lidi za rok, takze by to stejne nemeli skladem. Ale nemam problem se zajet fyzicky podivat do kramu pokud najdu co mi vyhovuje na e-shopu.

tak smolík pacholík, v katalogu už minimálně v ČR není.
Nemas nejaky link nebo alespon jmeno at si to muzu vygooglit? Dostupnost v CR je mi ukradena, ale zajima me to i jen tak ze zvedavosti co ikea nabizela  :)

Taska na notebook je od slova notebook. Ty hladas tasku na naradie. Nie na notebook... ty potrebujes udrzbarsku tasku a nie toto...
Dekuji za minutku lingvistiky, ted prosim prispej necim z tematu :)

Hele nedalo mi to, ještě jede joke:
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/kabelka-louis-vuitton-letadlo.A210408_095548_eko-zahranicni_rie
Neco s jednorozcem by tam nebylo?  :D  Ale beru zpet moje fnukani nad nepohodlnosti batohu

Ymzk

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #25 kdy: 17. 02. 2022, 09:14:04 »
Taska na notebook je od slova notebook. Ty hladas tasku na naradie. Nie na notebook... ty potrebujes udrzbarsku tasku a nie toto...
Dekuji za minutku lingvistiky, ted prosim prispej necim z tematu :)


Prispel som samozrejme tym ze som spravne oznacil ze nehladas tasku na notebook ale tasku na naradie. Tak teda prispejem viacej.

https://lmgtfy.app/?q=brasna+na+naradi