Brašna k notebooku pro IT

Brašna k notebooku pro IT
« kdy: 10. 02. 2022, 13:40:47 »
Caute,
uz skoro 10 let pouzivam starou obycejnou brasnu od HP co tehda rozdavali ke kazdemu notebooku. Cim vic toho ale na me pada tim vic potrebuju veci a uz me nebavi v tom lovit veci jak zenska petikorunu v kabelce. To je tak abych si vzal vzdycky pul-den dovolenou. Hledam tedy nejakou messenger brasnu, ktera ale neni koncipovana pro kancelarskou krysu, ktera tam taha jen svuj stylovej ultrabook a papiry.

Potrebuji neco, kam dam 13" Thinkpada, a zaroven to ma dalsi kapsu, alespon s naznakem na organizaci naradi/prislusenstvi. Zaroven hlavne jako programator  jezdivam po schuzkach, takze by bylo fajn kdyby to aspon trochu nepripominalo bednu s naradim a popruhem pres rameno.

A co v tom teda nosim?
- RJ45 koncovky
- krympovacky
- Narazecku kabelu do Patch panelu
- Popisovacku
- nabijecku na notebook
- 1,5m STP
- Redukce SATA -> USB i s napajecim adapterem
- Pasky suchych zipu na organizaci kabelu
- Tester kabelu RJ45/RJ11
- nejaky ty sroubovacky
- tuna kabelu, prechodek a redukci - od USB-C po VGA, propojovaci kostku RJ45, SATA , USB-C na RJ45, USB-C na VGA atd.

Otazka tedy zni ... mate nejake doporuceni, zkusenosti apod?

Toto jsem si objednal cca 2 roky zpet, je to zhruba OK a nejakou takovou organizaci bych si predstavoval, ale je to male a nevleze se mi do toho notebook, takze jsem to daroval.

https://www.aliexpress.com/item/33052558838.html
« Poslední změna: 10. 02. 2022, 14:17:25 od Petr Krčmář »


Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #1 kdy: 10. 02. 2022, 14:18:51 »
Já jsem před mnoha lety přešel na batohy a je to pro mě výrazně pohodlnější a praktičtější než brašna přes rameno. Nabídka je široká a je možné si vybrat podle velikosti, počtu kapes a podobně.

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #2 kdy: 10. 02. 2022, 14:22:02 »
K taske (brasni) sa nevyjadrim, nakolko tazko preferujem ruskaky.
V kazdom pripade tam vlezie notas (podla velkosti 15-17"), veskere naradie co popisujes, rozne USB prevodnky, konzolove kable, atd ... Preferujem volne ruky, ked aj nieco nesiem z auta, taska nebolo to prave orechove ...

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #3 kdy: 10. 02. 2022, 14:47:13 »
Jo zapomněl jsem dodat že batoh by veškeré mé trable vyřešil ale nechci jej. Jezdím hodně autem a je mi to nepohodlné.

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #4 kdy: 10. 02. 2022, 16:17:16 »
Jezdím hodně autem a je mi to nepohodlné.
<joke>
A zkoušel jsi ten baťoh během řízení sundat?
</joke>
Co třeba
https://www.ahprofi.cz/brasna-na-naradi-a-na-notebook-pro-servisniho-technika-prazdny-002110le


Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #5 kdy: 10. 02. 2022, 21:04:18 »
A zkoušel jsi ten baťoh během řízení sundat?

 :D A ono to jde? ... Spis me nebavi si ho davat a zase sundavat. Co jsem moc nechtel zminovat je i fakt ze to pusobi na klienta proste blbe z esteticke stranky. Dneska lidi cekaji ze prijde Hypster, kterej z neoprenoveho obalu vytasi svuj uplne novej MacBook nejnovejsi generace a prohodi par cool slov jako micro-services, blockchain, NFT, Lada Hruska jinak pro nej proste nejste ten IT Guru(nebo O2 Guru ... uz vlastne nevim). Takze aniz bych se chtel nekoho dotknout nebo snad znevazovat pracovni pozice, nechci na schuzku prijit, tak aby si me spletli s technikem od jejich ISP. A to si piste ze delat technika at uz jakehokoliv, tak ten batoh beru hned.

Co třeba
https://www.ahprofi.cz/brasna-na-naradi-a-na-notebook-pro-servisniho-technika-prazdny-002110le

Jako ta nahledova fotka 190x150 je super material  :D Nicmene po dohledni jinde to neni uplne spatne co se prostoru tyce, ale za ty prachy bych si predstavoval neco co uz vypada trochu lepe. Podobne se daji sehnat i do 1000. Ale aspon mam namet jak a kde hledat za coz diky i kdyz jak koukam tak stejne dopadnu tak ze si koupim neco podobneho a k tomu jeste ten neoprenovej obal, protoze to co bych chtel asi nenajdu :D

Suma sumarum, Me by uplne stacila ta brasna, kterou odkazuji v prvni prispevku, kdyby ji delali v trochu vetsim provedeni aby se tam vlezl notebook a zaroven mela popruh pres rameno.

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #6 kdy: 10. 02. 2022, 21:26:54 »
A co ti brání si ji nechat někde ušít? Bude vypadat luxusně a bude přesně podle toho co potřebuješ.

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #7 kdy: 10. 02. 2022, 21:35:42 »
Jeden tip k zamysleni: fotobrasny maji mnoho prihradek na organizaci prislusenstvi k zrcadlovce, nebo se da samostatne koupit takovy organizer.

Vetsinou chodim s batohem, ale kdyz potrebuju jeste brasnu, mam 17" messenger Crumpler, kde je krome hlavni komory s oddilem na notebook snad 5-7 prihradek na zip. Zpracovani vyborne.

Kvalitni se daji sehnat kolem tisicovky z vyprodeju nebo od lidi, kteri je nepouzili. Zvlast ty fotograficke, nekdo si poridi zrcadlovku a po dvou vyletech si uvedomi, ze to s sebou tahat nechce.

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #8 kdy: 10. 02. 2022, 22:11:20 »
Gréta je nejlepší.

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #9 kdy: 11. 02. 2022, 07:19:32 »
Strašně nerad to dělám, protože rejpalů je plnej internet a štvou mě, ale tohle mi fakt nedá

takze by bylo fajn kdyby to aspon trochu nepripominalo bednu s naradim a popruhem pres rameno.
...
A co v tom teda nosim?
- RJ45 koncovky
- krympovacky

Takže to nemá připomínat bednu s nářadím, ale nosíš v tom nářadí :) V Sunu kluci nosili takové kožené brašny, tam dáš nářadí a vypadá to lépe, stojí to nemálo peněz, ale máš to na život, dělá to pár firem, ale vyhradil bych si na to vyšší jednotky tisíc. Ale jak říkám, ta taška bude sloužit i za 30 let.

Co jsem moc nechtel zminovat je i fakt ze to pusobi na klienta proste blbe z esteticke stranky. Dneska lidi cekaji ze prijde Hypster, kterej z neoprenoveho obalu vytasi svuj uplne novej MacBook nejnovejsi generace a prohodi par cool slov jako micro-services

To mi přijde, že čekaj spíše takové ty lamy. Hele umím několik programovacích jazyků, učím se i víc normálních jazyků, prostě jsem bedna a znám i pár lidí co jsou bedny (umí francouzky, neměcky, anglicky), pár programovacích jazyků atd.

A víš co klienti čekaj? Že mě osobně neuvidí ;D Prostě já nevím, dneska jedu vše Zoom nebo Teams.

Jinak k těm baťohům, doporučuji seriál Suits, hlavní hrdina, renomovaný právník tam chodí ve značkovém obleku s černým baťohem.

Ono i Bartoš dlouho chodí s dredy v obleku, a z hlediska stylu si tě lidi alespoň zapamatují.

A pokud chceš chodit jako hipster, doporučuji nechat si narůst vousy, přidat tak jedno menší tetování, náušnici do jednoho ucha, a jako tašku bych zvolil něco z plátna v LGBT barvách, možná klienti pak budou jen překvapení, když si o přestávce vyskočíš před budovu v centru na jednoho špeka  ;D ;D ;D

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #10 kdy: 11. 02. 2022, 07:29:03 »
Jo zapomněl jsem dodat že batoh by veškeré mé trable vyřešil ale nechci jej. Jezdím hodně autem a je mi to nepohodlné.

nepohodlné? skoč si o tom promluvit s ortopedem, neurologem, nebo spondylochirurgem. zdraví máš jen jedno, a brašnou si zaděláváš na obrovský problémy s páteří.
« Poslední změna: 11. 02. 2022, 07:32:28 od Marek Staněk »

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #11 kdy: 11. 02. 2022, 08:22:27 »
Jako když hipster... tak treba https://www.brasnarstvitatiana.cz/produkt-panska-kozena-aktovka-retro-velka

obávám se, že v té nevyfutrované čožené kapse budeš mít noťase za pár měsíců odřeného jako z kovoobráběcí dílny. do tohohle to bude chtít ještě ochranné pouzdro, aby se nedřel přímo o kůži.

Don.J

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #12 kdy: 11. 02. 2022, 09:20:17 »
Mám pro tebe 2 absolutně hustý nápady:
1) Rač se rozhodnout, jestli ji programátor nebo údržbář
2) Když teda tak často jezdíš autem, kup si druhou brašnu na nářadí a tu si nechávej i s tím nářadím v autě. V brašně s notebookem si nech jen to, co opravdu potřebuješ úplně nutně - čili nabíječku, redukci k monitoru (pokud ji notebook vyžaduje), myš, propisku, blok. Nic víc, nic míň.

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #13 kdy: 11. 02. 2022, 11:06:47 »
Ještě existují brašny co se v případě nutnosti dají nosit jako batoh (hybrid bags). Jsou ale dražší.

Re:Brašna k notebooku pro IT
« Odpověď #14 kdy: 11. 02. 2022, 13:11:58 »
Jeden tip k zamysleni: fotobrasny maji mnoho prihradek na organizaci prislusenstvi k zrcadlovce, nebo se da samostatne koupit takovy organizer.

Ano na ty sem koukal take a take by mi sedeli, jenze vetsinou se tam ani ta 13" NB nevleze.

Takže to nemá připomínat bednu s nářadím, ale nosíš v tom nářadí :)

Vubec nerypes, vystihl jsi to uplne presne, akorat jsem myslel ze je to ocividne uz z prvniho prispevku

To mi přijde, že čekaj spíše takové ty lamy.

Tak jeste je pak sorta tech starsich, kteri uprednostnuji osobni setkani at uz z nostalgie/slusnosti nebo proste z toho duvodu ze s Teamsy, Meety a skypy moc neumi. A je fakt ze poznavaci schuzka s novym klientem, kterej se ocividne pripojuje nekde z Uzbekistanu pres mikrovlnku neni moc fajn kdyz pulku rozhovoru zazniva jen "Slysime se" nebo "Zase jste si vypnul mikrofon"  ;D

Mám pro tebe 2 absolutně hustý nápady:
1) Rač se rozhodnout, jestli ji programátor nebo údržbář
2) Když teda tak často jezdíš autem, kup si druhou brašnu na nářadí a tu si nechávej i s tím nářadím v autě. V brašně s notebookem si nech jen to, co opravdu potřebuješ úplně nutně - čili nabíječku, redukci k monitoru (pokud ji notebook vyžaduje), myš, propisku, blok. Nic víc, nic míň.

1) ja bych to spis nazval jako DevOpsak se zapalem pro vec :D Nicmene je to asi ze dvou duvodu. Prvni je ze ze zacatku beres co se naskytne a sprava serveru me vzdycky bavila a zajimala, tak proc ne ze. A druhe je klasicke meme, kdy prijde rodina/nadrizeny apod za programatorem a rekne "Ty delas s temi pocitaci ze? Tak mi preinstaluj Windowsy.". Pak uz se jen stanes obeti vlastniho uspechu a veze se to s tebou.

2) To jsem zkousel, ale potrebuju to mit u sebe a ne behat furt do auta. Dalsi vec je ze mam auta 3 a celkem je stridam, takze bud poridit naradi a brasny do vsech(coz by se asi prodrazilo) nebo na to furt myslet a prehazovat z auta do auta, coz se mi opet vubec nechce uz tak zapominam v aute e-cigaro a vzdycky me nasere kdyz nekam mam jet, stojim uz u auta a vzpomenu si ze cigaro mam v druhem od ktereho mam klicky v baraku  :D

Ještě existují brašny co se v případě nutnosti dají nosit jako batoh (hybrid bags). Jsou ale dražší.
Ty jsem videl, ale moc me to nenadchlo, to uz je na me asi moc hypsterke  :D

Asi to dopadne tak ze fakt pujdu smerem batohu, ale jeste me napadla moznost koupit trojitou brasnu, tedy kapsa na notebook + treba papiry, dalsi kapsa volna a pak takova ta standardni mensi kapsa zepredu na propisky apod. Do te volne kapsy bych jeste koupil organizacni vlozku. Treba takovou

https://www.aliexpress.com/item/32864701564.html

nebo

https://www.aliexpress.com/item/4000856672647.html