Kde je ajťákův ráj na venkově?

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #180 kdy: 04. 02. 2022, 18:15:13 »
ale behem pohovoru jsem se vzivote na vysokou neptal. protoze hrala roli uz predtim

To naprosto chápu. Ostatně z tohohle důvodu bych si do CV tu vysokou školu napsal i kdybych na ni strávil měsíc. A opravdu by mi to žíly netrhalo protože výsledný efekt pro kohokoliv, pro koho tuhle práci dělám by byl přesně stejný. A klidně to doporučím naprosto komukoliv kdo ví, že to, co dělá dělá dobře. Protože pokud je neschopný, stejně bude odejit a pokud je dostatečně schopný i když toho umí méně než si myslí a zvládne to pochopit a rychle se doučit to, co je třeba, je to zase lepší než osmnáct vysokých škol.

Ano, asi to není hezké k potenciálním zaměstnavatelům, nabourávat jim takhle náborový proces, ale pro ty je snad ve výsledku podstatné co spolupráci s tím či ním získají reálně. A pokud ne, pak si to snad i zaslouží.


Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #181 kdy: 04. 02. 2022, 18:23:05 »
BTW, mam kamose, co zahrnuju do matfyzaku.
ale vzdycky se az zpetne uvedomim, ze vlastne patrili do bandy, co jen hrala hry a porad si jen prodluzovali studiu .  i v letech meho phd studia jsem se s nima dal vidaval. ale nektery z nich nedokoncili ani toho bakalare.
jejich schopnost a ochota dokoncit vysokou presne korelovala s jejich schopnosti neco dosahnout.

Proč mají všichni pocit, že musí "něčeho dosahovat"? Tím se obloukem (konečně!) vracíme zpět k původnímu tématu: mám pět dětí, fajn ženu, to, co dělám dělám rád a baví mě to, peněz za to mám spoustu, za chvíli snad i budeme trvale bydlet tak, jak chceme (ajťákovy ráje na venkově :D)... kam bych měl zatraceně šplhat? Nestudovat na VŠ a jen si napsat pár let na ní do CV, ušetřil bych pár let mladého života a výsledek by byl pro mě i ty, pro které jsem pracoval přesně tentýž a ještě bych měl o něco víc praxe.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #182 kdy: 04. 02. 2022, 18:31:17 »
kdyz pominu, ze na vysce musim dokoncit diplomku a obhajit, takze to je zivotni zkusenost, tak je super uzivat si mladi, kalby, zabava. takze toho urcite nelituju.
prodluzovani mladi na doktoranture uz jsem nemusel, ale taky dobry.

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #183 kdy: 04. 02. 2022, 18:48:27 »
tak moment, vsichni kazatele, co tu chodi kazat o tom, jak je vysoka zbytecna, tak vzdycky vytahnou priklad nejakyho sociopatickyho miliardare, jak neceho dosahl i bez vysoke skole. tenhle motiv se to objevuje znova a znova. toho "dosahnuti" vetsinout teda penez...

jinak treba do startupu vzit cloveka, kterej nema potrebu necoho dosahnout, no to by byla radost ... no hodne stesti s hledanim podobnejch mist.

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #184 kdy: 04. 02. 2022, 18:54:02 »
tak moment, vsichni kazatele, co tu chodi kazat o tom, jak je vysoka zbytecna, tak vzdycky vytahnou priklad nejakyho sociopatickyho miliardare, jak neceho dosahl i bez vysoke skole. tenhle motiv se to objevuje znova a znova. toho "dosahnuti" vetsinout teda penez...

Sociopatický miliardář je obecně dost stupidní příklad. Taky nechápu, proč to pořád někdo někde vytahuje. Ale když to tak vezmu, je to vlastně jen jiná varianta na to "dosahování něčeho". Takže pořád totéž, jen z druhé strany.

jinak treba do startupu vzit cloveka, kterej nema potrebu necoho dosahnout, no to by byla radost ... no hodne stesti s hledanim podobnejch mist.

Nějak jsem s tím patnáct let neměl problém. A ti, pro které pracuji také ne. Ono jim totiž fakt tak nějak záleželo hlavně na tom, co jsem pro ně udělal. A startupům zvlášť, mimochodem. Korporátům to dost často bylo dost jedno, což mě taky ostatně dost frustrovalo; nezájem není moc dobrá motivace.


Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #185 kdy: 04. 02. 2022, 18:57:43 »
... tak je super uzivat si mladi, kalby, zabava. takze toho urcite nelituju.

Jak pro koho. Pro mě je tedy osobně podstatně zajímavější něco vytvořit. Proto jsem se taky ženil ve čtyřiadvaceti a většinu dětí měl do třiceti (nebo tak nějak; vlastně ani nevím, kolik mi je). A je jedno co vytvořit, jestli novou skříň nebo software. A mám to tak už minimálně od střední, ale spíš tak od dvanácti co jsem začal programovat. Ale to je samozřejmě každého věc.

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #186 kdy: 04. 02. 2022, 19:12:38 »
jeste jednou moment, ale snaha neco vytvorit, je snaha neco dokazat ne?

to neni negativni koment, ja uznavam jen lidi, co umi neco co ja neumim. Nebo co neco noveho vytvareni.

mne dokaze vytocit kamos "ja uz  to doklepu na matfyzu az do duchodu a co mi chybi" kdyz mi v posilovne rekne "na mne je to  taky tezky".

na nej sere pes, mne zajim, ze to zvedne tamhleta 60 kilova holcina. Co mi je po tom, ze to je tezky na 90 kilovyho flakace?
tohle ocividne nekteri lidi nechapou.
a ne ze jim to nevadi. se uprostred zivota najednou zastavi a jsou prekvapeni, kde jsou. a pom zase jdou spat.

... tak je super uzivat si mladi, kalby, zabava. takze toho urcite nelituju.

Jak pro koho. Pro mě je tedy osobně podstatně zajímavější něco vytvořit. Proto jsem se taky ženil ve čtyřiadvaceti a většinu dětí měl do třiceti (nebo tak nějak; vlastně ani nevím, kolik mi je). A je jedno co vytvořit, jestli novou skříň nebo software. A mám to tak už minimálně od střední, ale spíš tak od dvanácti co jsem začal programovat. Ale to je samozřejmě každého věc.

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #187 kdy: 04. 02. 2022, 19:14:39 »
jinak treba do startupu vzit cloveka, kterej nema potrebu necoho dosahnout, no to by byla radost
Problem je v tom slove "neceho".

Na svete je spousta lidi, kteri chteji dosahnout toho, aby si do pusy narvali co nejvic brcek a natocili to na TikTok. Ne ze bych je kritizoval, je to jejich zivot, ale rozhodne spadaji do definice lidi, kteri chteji "neceho" dosahnout.

Nevim, jestli znam vubec nekoho, kdo nechce dosahnout niceho. Ti nejflegmatictejsi lidi, ktery znam, chteji dosahnout toho, aby meli klid a vsichni jim vlezli na hrb :)))

...takze abych se vratil k tomu, na co reaguju: do startupu by byl naprosto skvelej clovek, kterej chce dosahnout cisteho kvalitniho kodu, i kdyz absolutne netouzi ani po lambu, ani po sve firme, ani po tom, aby ten startup dosahl miliardoveho obratu. Ma to u salamu, bavi ho psat peknej kod. Skvelej clovek do startupu! ;)

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #188 kdy: 04. 02. 2022, 19:56:44 »
...takze abych se vratil k tomu, na co reaguju: do startupu by byl naprosto skvelej clovek, kterej chce dosahnout cisteho kvalitniho kodu, i kdyz absolutne netouzi ani po lambu, ani po sve firme, ani po tom, aby ten startup dosahl miliardoveho obratu. Ma to u salamu, bavi ho psat peknej kod. Skvelej clovek do startupu! ;)

Dík. Lépe bych to asi nepopsal. A pak přijdou chytráci, co vykládají o tom, jak je tam ale přece ten "profesní strop", jak bych měl řídit ty "týmy kolegů" a jak prostě tu VŠ (zjevně kvůli těmhle neodolatelným lákadlům) strašně moc potřebuji.

Třeba ve firmě, pro kterou pracuji teď (taky startup) jsme prý jednoho takového kolegu s tímhle světonázorem ještě celkem nedávno měli. No, už tu není. Bylo to tu na něj málo ambiciózní, neměl tu ten kariérní žebříček, ten kariérní postup. Teď se po něm prý šťastně drape někde v nějakém korporátu. Holt každému co jeho jest...

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #189 kdy: 04. 02. 2022, 20:43:21 »
jinak treba do startupu vzit cloveka, kterej nema potrebu necoho dosahnout, no to by byla radost

...takze abych se vratil k tomu, na co reaguju: do startupu by byl naprosto skvelej clovek, kterej chce dosahnout cisteho kvalitniho kodu, i kdyz absolutne netouzi ani po lambu, ani po sve firme, ani po tom, aby ten startup dosahl miliardoveho obratu. Ma to u salamu, bavi ho psat peknej kod. Skvelej clovek do startupu! ;)

No bodejď.

 A smutně vtipný že i tady na to dokáže někdo obsedantně naroubovat zbytečnost, ne-li přímo škodlivost vysokoškolského vzdělání.

 Já naopak tvrdím že takový člověk je pro ten startup dvakrát tak užitečný pokud vystudoval kulturní antropologii a podvečer si s potěšením listuje starou čínskou poezií v originále.

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #190 kdy: 04. 02. 2022, 21:55:51 »
Takže pro fakt blbý: jistěže JE to částečně o ambicích. Můžu celej život tahat dráty od nevidím do nevidím. Nebo můžu za řádově víc peněz řídit týmy kolegů na velký zakázce, a i když je to určitě víc stresová záležitost, naopak mi stres sníží to, že jsem existenčně zajištěn a nemusím mít strach o budoucnost svoji rodiny, když sletim ze schodů.
Profesní strop spočívá v tom, že se znalostmi a kvalifikaci tu druhou práci za peníze o nulu (jednu nebo klidně víc) delší dělat MŮŽU, kdežto bez nich tu první MUSÍM.

Ale chápu, je to vyšší dívčí pro nás, kapitány Aroganty.

Ano, je to přesně o schopnosti chápat pojmy. Protože o nějakém musím a nemusím jsem vůbec nemluvil, to do toho vsouváte vy. Dráty netáhám, sítě nestavím, to mohu soudit těžko. Ale vyvíjím software a rozhodně nestojím o (...)
reálně dala maximálně tak poznání, že některé věci dělat fakt nechci a rád je přenechám jiným.

Ty skutečně nejsi schopen chápat text, protože to je PŘESNĚ TO, o čem tu nejen já OD ZAČÁTKU PÍŠU!
Tímto končím komunikaci s tvojí zcela zbytečnou a marnou osobou, protože s tebou nebudu ztrácet další čas. To bych mohl rovnou mluvit do kýble bahna.