Čím nahradit GMail na vlastní doméně?

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #60 kdy: 03. 04. 2022, 09:41:07 »
Na Seznamu už jsem 2 měsíce, pokud to u Googlu nechají, tak možná přehodím MX záznamy.


Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #61 kdy: 04. 04. 2022, 15:11:23 »
Zdravím,

taky jsem si pár domén přehodil k Seznamu, docela to funguje, dneska jsem si chtěl zmigrovat další doménu a narazil jsem na denní limit 500 MB, pak se zastaví přijímání zpráv a musel jsem psát na jejich HD, tam sice limit zruší, ale nevím jak si převést mailbox, který má 13 GB, migroval jsem přes imapsync, na HD mi řekl, že to mám dělat postupně, což u firem s více mailboxy není reálné, když mají mailboxy kolem 10 GB. Tak na toto je třeba dávat pozor, ten jejich nástroj na migrování při vytváření účtu mi na gmail.com nefungoval.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #62 kdy: 04. 04. 2022, 16:25:24 »
S jakyma parametrama si spoustel ten imapsync? Chtel bych se vyhnout duplicitam, ktery se mi vytvorily, kdyz jsem migroval jeden mailbox z ProtonMailu. Dik!

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #63 kdy: 06. 04. 2022, 15:43:17 »
https://www.zive.cz/clanky/bezplatny-gmail-na-vlastni-domene-definitivne-konci-google-uzivatele-prevede-na-placene-tarify/sc-3-a-214512/default.aspx
Oživeno 6. dubna | Google potichu aktualizoval nápovědu týkající se konce G Suite legacy free edition. Všechny termíny posunul o měsíc, takže služba definitivně skončí až 1. června, nikoliv května. Ke zmrazení starých účtů, které nepřejdou na placenou verzi Workspace, pak dojde 1. srpna místo července.

Firma zároveň doplnila informaci o chystané bezplatné alternativě určené pro jednotlivce a domácnosti. Konkrétní podobu a podmínky zatím neznáme. Kdo ale na nový tarif bude chtít přejít, musí se do 1. června zapsat na čekací listinu. Jakmile bude nabídka veřejná, dostane dva měsíce na rozmyšlenou, jestli využije omezený bezplatný tarif, nebo přejde na Workspace.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #64 kdy: 06. 04. 2022, 16:22:22 »
mně teda nepřijde, že by to byl nějaký bezplatný tarif jednotlivce a domácnosti, ale že se pouze zachová google účet bez emailu, podobně jako lze mít na google účet zaregistrovaný na nějaký svůj vlastní email jiný než gmail.


Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #65 kdy: 06. 04. 2022, 18:41:32 »
V nápovědě říkají, že pokud chci ten bezplatný tarif, musím se do 1.6. přihlásit do pořadníku, ale když na to v Admin Console kliknu, napíše mi to, že nabídka už není k dispozici.

Jinak já to chápu tak, že těm účtům zdarma dají stejné parametry jako běžným Google účtům: email bez vlastní domény, účty už nepůjde spravovat společně a kapacita disku 15 GB.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #66 kdy: 07. 04. 2022, 06:34:19 »
mně to teda v admin consoli píše, že si mám pár týdnů počkat "na čekací listinu pro přístup k verzi bez dalších poplatků (sic)"

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #67 kdy: 07. 04. 2022, 10:28:59 »
Vidím to stejné.. někdy v následujících týdnech se zapište na pořadník.

Mimochodem nezkoušel jste někdo forwardemail.net? Uvažoval jsem o přesunutí rodinných účtů na bezplatný gmail a přesměrování adres s vlastní doménou na ně. Tím by zůstaly zachované účty (s novými google omezeními) i adresy na vlastní doméně zároveň.

Navíc bych mohl každého uživatele umístit v případě potřeby jinam (nebo je migrovat postupně).

Podle všeho mají všechny potřebné email rozšíření (DKIM, ARC, ..), tak by to nemusel být problém.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #68 kdy: 09. 04. 2022, 22:12:23 »
Zajímal by mne místní názor na výhody a nevýhody profi seznam vs icloud+ Mail na vlastní doméně.
Soukromě používám Apple produkty,  vendor lock mi nevadí.
Prosím, žádné hate typu ovčoun :-), stačí mi ty synkovy.
Založený mám oba, stačí změnit MX záznamy.
Nevím jak Seznam, ale Apple dovolí nastavit i SPF a DKIM record
« Poslední změna: 09. 04. 2022, 22:18:06 od FKoudelka »

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #69 kdy: 09. 04. 2022, 23:48:56 »
Zajímal by mne místní názor na výhody a nevýhody profi seznam vs icloud+ Mail na vlastní doméně.
Soukromě používám Apple produkty,  vendor lock mi nevadí.
Prosím, žádné hate typu ovčoun :-), stačí mi ty synkovy.
Založený mám oba, stačí změnit MX záznamy.
Nevím jak Seznam, ale Apple dovolí nastavit i SPF a DKIM record
Hmm, zatím to mám na seznamu,  tak jsem to zkoušel na dmarcian a kdepak. Žádný SPF a DKIM.
Zítra to překlopím na iCloud a uvidím.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #70 kdy: 10. 04. 2022, 12:52:45 »
2 dny zpátky přilítlo toto:
 "Po upgradování na předplatné Google Workspace získáte nové prémiové funkce pro spolupráci a zabezpečení a zůstane vám přístup ke všem funkcím, které už jste si oblíbili, například Gmailu ve vlastní doméně (např. vase-jmeno@example.com) a možnosti spravovat více uživatelů. Jelikož si vás jako zákazníka vážíme, můžete službu Google Workspace Business Starter začít používat hned teď. Fakturace bude zahájena nejdříve 1. srpna 2022 a poté získáte na 12 měsíců slevu minimálně 50 %.* "

A pod hvězdičkou je:
 *Slevy budou určeny na základě aktuálního využití a umístění služby.

Takže stále si nechávají otevřené dveře pro ty, co to používaj ehm... "rozumně" bych řekl, takže Workspace se 100% slevou je stále reálné řešení.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #71 kdy: 10. 04. 2022, 23:04:20 »
jedna věc je výše slevy, druhá doba jejího trvání. Mně tam teďka straší nabídka na 100% slevu, ale jen na 6měsíců, dalších 6 měsíců 50% a pak plná cena.

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #72 kdy: 11. 04. 2022, 15:10:48 »
jinylojza: Dík za info, můžu se zeptat, kolik máš účtů a cca jak využité?

Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #73 kdy: 11. 04. 2022, 16:23:41 »
mám na tý doméně 7 účtů s nic moc využitim. Ale teď se mi zdá, že s tím trošku čarují, protože sleva 100% se zobrazuje už jen na 4 měsíce a další rok je za 50%. Ale předchozí si můžu pamatovat blbě a screenshoty nemám. A díval jsem se ještě na jednu doménu, kde je asi 180 účtů a tam žádnou konkrétní nabídku nezobrazují a mám kontaktovat prodejní tým.
edit: rozhodně z toho zatím nemám dojem, že by měla existovat nějaká rodinná verze zdarma. Buď dočasná sleva, nebo převod na běžný google účet bez emailu s externí emailovou adresou.
« Poslední změna: 11. 04. 2022, 16:27:31 od jinylojza »

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Čím nahradit GMail na vlastní doméně?
« Odpověď #74 kdy: 11. 04. 2022, 19:20:18 »
Par uctu na domene, mam moznost:

Apr 11, 2022 - Aug 11, 2022   $0.00 USD per user/month ($6.00 USD 100% off)
Aug 11, 2022 - Aug 11, 2023   $3.00 USD per user/month ($6.00 USD 50% off)
After Aug 11, 2023   $6.00 USD per user/month

identicka nabidka u dvou ruznych pouzivanych domen, u jedne nepouzivane to same.

Edit: a nahore mam "Your access to the G Suite legacy free edition will end soon. As a valued customer, you're eligible to switch now to a new Google Workspace subscription and enjoy a special discount. Or, in the coming weeks, you'll be able to join a waitlist for a no-cost option. If you take no action by Jun 1, 2022, we'll automatically transition you to the recommended Google Workspace subscription."
« Poslední změna: 11. 04. 2022, 19:24:04 od mhi »