Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)

Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #30 kdy: 13. 12. 2021, 22:41:12 »
V tom, že to srovnáváš s nějakou hypotetickou nulovou variantou, jenže ta neexistuje: jediná alternativa je, že dostaneš plný covid bez přípravy, a ten "upraví chování lidského těla" podobně ale mnohem hruběji (také ti do buněk dá mRNA, také se podle ní vyrobí spoke protein, ale ještě se vyrobí spousta dalších (třeba proteáza), a ještě se to bude náhodnou dobu množit a dostaneš náhodnou dávku).

Neboli dneska nebudeš patchovat Log4J ve velkém javovém programu, protože kdo ví jaké jsou tam závislosti a co se rozbije, no a zítra tě přes to někdo totálně vyownuje, ukradne ti firemní dokumentaci a prodá na darkmarketu a díru po sobě zalepí (aby mu nemohl jiný hacker konkurovat)

Ja to vidim este inak. Ty beries, ze kovid je to najhorsie co sa mi moze stat. Ja to vidim tak, ze je moznost ze ta vakcina mi prinesie este nieco horsie ako kovid (rakovina, autoimunita, ja neviem). A kedze to nie je otestovane tak to proste nevieme.


To je ako nebudem opravovat Log4J i ked mi kazdu nedelu ja neviem 5 minut nefunguje od 23:00 do 23:05. Pretoze si nie som isty ci to neopravim tak, ze v nedelu to sice fungovat bude, ale v  pondelok nebude fungovat vobec a este pridem o vsetky logy. Alebo ked uz to opravim tak to poriadne otestujem a nedam hned na produkciu.


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #31 kdy: 13. 12. 2021, 23:01:22 »
U covidu se vědělo zpočátku jaká je distribuce postižení.
U mRNA vakcíny píšeš o zánětech srdce po 5 letech, a asi požaduješ 5 let testování a zkušeností - jak víš, že to stejné nedělá i covid? U toho máme "testování" taky jenom rok a půl. (navíc pracuje na stejném principu jako mRNA vakcíny, ale kromě spike proteinu generuje ještě mnoho dalších, takže takové riziko bude jedině vyšší)

Imunitní systém je stavěn po miliony let na nové přirozené nemoci, ale není stavěn na syntetické pharma koktejly. Pravděpodobnější je, že se zmutovanou chřipkou si zdravá imunita poradí lépe než s genetickým experimentem.
Ten "koktejl" a "genetický experiment" obsahuje mRNA z toho přírodního covidu a nic dalšího.

mRNA fanatiky vidím bohužel jako prasata, co to hází live rovnou do produkce bez testování.
Sofa king vidím jako prase, co hází live nový virus rovnou do produkce bez testování. Největší sranda by byla, kdyby se fakt potvrdilo, že to uteklo z laboratoře - to by dodalo tomu "přírodnímu viru" vs. "umělé koktejly" úplně nový absurdní rozměr.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #32 kdy: 13. 12. 2021, 23:06:11 »
Ja to vidim este inak. Ty beries, ze kovid je to najhorsie co sa mi moze stat. Ja to vidim tak, ze je moznost ze ta vakcina mi prinesie este nieco horsie ako kovid (rakovina, autoimunita, ja neviem). A kedze to nie je otestovane tak to proste nevieme.
Ano, nevíme (takový ani opačný výsledek). Máme ale nějaká data, ze kterých můžeme docela dobře odvodit pravděpodobnost, že se něco takového stane: jednak už máme na miliardě lidí pozorování, jaké jsou účinky v nejbližších měsících (covidu i vakcíny), a jednak máme informace o složení, konkrétně, že vakcína obsahuje malou podmnožinu viru (konkrétně segment mRNA kódující jeden protein), takže je dost složité si představit účinek, který bude mít podmnožina, ale celý virus ne.

Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #33 kdy: 13. 12. 2021, 23:16:17 »
U covidu se vědělo zpočátku jaká je distribuce postižení.
U mRNA vakcíny píšeš o zánětech srdce po 5 letech, a asi požaduješ 5 let testování a zkušeností - jak víš, že to stejné nedělá i covid? U toho máme "testování" taky jenom rok a půl. (navíc pracuje na stejném principu jako mRNA vakcíny, ale kromě spike proteinu generuje ještě mnoho dalších, takže takové riziko bude jedině vyšší)

Imunitní systém je stavěn po miliony let na nové přirozené nemoci, ale není stavěn na syntetické pharma koktejly. Pravděpodobnější je, že se zmutovanou chřipkou si zdravá imunita poradí lépe než s genetickým experimentem.
Ten "koktejl" a "genetický experiment" obsahuje mRNA z toho přírodního covidu a nic dalšího.

mRNA fanatiky vidím bohužel jako prasata, co to hází live rovnou do produkce bez testování.
Sofa king vidím jako prase, co hází live nový virus rovnou do produkce bez testování. Největší sranda by byla, kdyby se fakt potvrdilo, že to uteklo z laboratoře - to by dodalo tomu "přírodnímu viru" vs. "umělé koktejly" úplně nový absurdní rozměr.

Nevíš, co mRNA koktejl obsahuje navíc oproti covidu. Píšeš ale velmi sebejistě jako bys spoustu věděl.

Klasická chyba začátečníka. Pokud jsem efekt nevypozoroval či mě dokonce ani nenapadnul, nemůže vůbec existovat.

Pořád píšeš, že něco víš a vidíš, ale leze z tebe, že tě spousta věcí ani nenapadla. Já tě vidím jako někoho, kdo příliš věří. Věda je založená na nedůvěře, nikoliv víře, synku.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #34 kdy: 13. 12. 2021, 23:30:41 »
Nevíš, co mRNA koktejl obsahuje navíc oproti covidu. Píšeš ale velmi sebejistě jako bys spoustu věděl.
Tohle je buď neznalost (jako ajťáka by tě mohl zajímat zdroják) nebo konspirace že ve vakcínách je něco jiného než bylo schváleno. Na to ale nemám náladu, protože pak můžeme rovnou tvrdit, že v covidu je taky něco jiného (vyrobili to v laboratoři a neustále vyrábí nové varianty a vypouští nám je tu (říkala Peková)), že ti v Alze natřeli klávesnici kyanidem, že po tobě jde KGB a že země je placatá. Mimochodem OLED displaye - organic led - pod slůvkem organic se ukrývá dobře utajená skutečnost, že se používají buňky z dětských očí získané z potratů.

S vědou to ale nemá nic společného.
« Poslední změna: 13. 12. 2021, 23:32:27 od _Jenda »


Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #35 kdy: 13. 12. 2021, 23:47:52 »
Nevíš, co mRNA koktejl obsahuje navíc oproti covidu. Píšeš ale velmi sebejistě jako bys spoustu věděl.
Tohle je buď neznalost (jako ajťáka by tě mohl zajímat zdroják) nebo konspirace že ve vakcínách je něco jiného než bylo schváleno. Na to ale nemám náladu, protože pak můžeme rovnou tvrdit, že v covidu je taky něco jiného (vyrobili to v laboratoři a neustále vyrábí nové varianty a vypouští nám je tu (říkala Peková)), že ti v Alze natřeli klávesnici kyanidem, že po tobě jde KGB a že země je placatá. Mimochodem OLED displaye - organic led - pod slůvkem organic se ukrývá dobře utajená skutečnost, že se používají buňky z dětských očí získané z potratů.

S vědou to ale nemá nic společného.

To je skvělý, že vidíš pár symbolů, ale nevíš, jak je organismus interpretuje. Tím pádem ti může být 'zdroják' úplně u zadku. Tady se skutečně bavíme o legacy systému, který ani žádný člověk nenadesignoval. Nejvíc legacy z legacy systémů.  Nikdo ti to nevysvětlí, nikdo takový neexistuje. Pánbu možná, když ho najdeš.

Konspirační teorie jsi vytáhnul ty. Jako ostatní příznivci neznámého, jejichž strawnan argumenty spočívají v útoku na dementu věřící v chemtrails.

Ano, máš pravdu, s vědou to nemá nic společného. Rozdíl mezi mnou a tebou je, že ty si myslíš, že víš (tedy věříš). Chováš se jako bys věděl, že v mRNA lektvarech není nic navíc nebo nějaký neznámý efekt. Věříš oficiálním příběhům a přehlížíš základní lidské chování - incentivy a stádní chování.

Já jsem ochotný přiznat, že nevím. Ale jak chodí průběžně data, vím víc. Neberu všechna data jako svatá, ať pochází od sebesvatější a oficiálnější instituce. Argument od autority je jinak znám také jako.. náboženství.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #36 kdy: 13. 12. 2021, 23:56:59 »
To není argument od autority, to je vědecký konsenzus v tak základních věcech jako jak funguje RNA a proteosyntéza. Pokud popřeš že známe takové základní věci, tak už se pak opravdu nedokážeš odlišit od "GSM/3G/5G je mind-control a způsobuje rakovinu, nevíme dost o tom abychom mohli říct že ne".

Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #37 kdy: 14. 12. 2021, 00:04:11 »
To není argument od autority, to je vědecký konsenzus v tak základních věcech jako jak funguje RNA a proteosyntéza. Pokud popřeš že známe takové základní věci, tak už se pak opravdu nedokážeš odlišit od "GSM/3G/5G je mind-control a způsobuje rakovinu, nevíme dost o tom abychom mohli říct že ne".

Opět ignoruješ neznámé. Kdyby vědecký konsenzus znal přesně jak lidský organismus interpretuje dna/rna kód a v mrna lektvaru nebylo nic navíc, asi by nedošlo ke kolapsu top sportovců v poslední době a 97% incidenci zápalu srdečního svalu u "očkovaných". Něco ti tam a "vědecké" komunitě chybí.

Z dlouhodobého hlediska je "konsenzus" stejně pouze víra. Geocentrismus byl taky dlouhodobě konsenzem mezi elitou a přesto ho věda nakonec vyvrátila. Vědu žádný konsenzus nezajímá. Nábožence a fanatiky ale naopak obzvlášť.

XMen

Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #38 kdy: 14. 12. 2021, 00:05:59 »
...

Povíme si víc za pět let po desátém boosteru a třetím zápalu srdce.

Aha, takze teraz je vyhovorka uz 5 rokov. Presne ako som pisal, kedysi pol roka, potom rok, potom dva, a teraz sa skocilo rovno na 5. Kde su 3 roky a 4 roky?

Klasicky antivaxery, vyvratis im tie ich sr*cky, tak si vymyslia dalsie. Vyvratis tie, vymyslia si zasa dalsie.

Ja len dufam v to, ze sa uzakoni, ze ti ktori ochoria na kovid a nie su zo svojvole zaockovany (pretoze ano, su ludia ktori sa nemozu proti tomu zaockovat, ale tam su empiricke dokazy, nie krcmove dristy), tak nedostanu preplatenu ziadnu pnku, ani pandemicku, ani klasicku. A ak nedajboze skoncia s tym v nemocnici, tak si vsetko platia sami. A byt napojeny na pristroje x dni, aj tu v europe, kde este nie su take prebujnele ceny za zdravotnictvo (ako napr v usa kde si z toho fakt urobili dojnu kravu), dokaze byt pre jednotlivca financne likvidacne. Som potom zvedavy na vyhovorky.

V tom pripade si zdravotnictvo preplatia aj fajciari, alkoholici, obezni,... verim, zeby som v nejakej skupine nasiel aj teba. V tejto dobe zacinam chapat, preco sa presadil fasizmus a komunizmus v minulosti v celych krajinach. Lebo ludia zblbli a prestali si vazit toho druheho. Zacali sa vyvysovat nad druhych a vidiet iba svoju pravdu. Vzdy to dopadlo zle. Mne je jedno ci je niekto vakcinovany alebo nie. Je to jeho rozhodnutie, ze si da do seba nieco za co NIKTO neruci a v pripade problemov mu NIKTO nepomoze. To ze zlyhavaju nemocnice pri par tisicok pacientov je skor problem systemu, ktory na podobne situacie nie je postaveny a funguje iba ak je vsetko OK. To sa treba ist stazovat na vlady za poslednych vyse 30 rokov. U nas na SK je zdravotnictvo iba torzo toho povodneho. Kopec nemocnic je zrusenych resp. preklasifikovanych na lokalne "ambulancie" a tak maju problem zvladnut epidemie. Mozme byt radi ze mame iba covid s umrtnostou cca 1-2% a nie nieco kde by siel do nemocnice kazdy 3. infikovany (o chorobach typu cierne kiahne radsej ani nehovorim, to by bol masaker).

Pokial ide o vakciny, NIKTO nevie ake maju dlhodobe ucinky, kedze taka vakcina predtym NIKDY neexistovala a iba par ich zacalo byt testovanych (pisem o mRNA). Ci to bude o 3, 4, 5 rokov alebo aj viac, nemozes vediet ci v sebe nemas casovanu bombu. U nas v rodine sa u ockovanych vyskytli onkologicke ochorenia. Moze to mat suvis a nemusi od toho je tu to testovanie. Pokial ide o kratkodobe ucinky, to ze vakciny sposobuju myokarditidu sa prislo na to po pol roku od ukoncenia 3. fazy testov (prisli na to Izraelci). Clovek by cakal, ze to odhalia samotne testy. Rovnako velmi vela ludi v mojom okoli malo vedlajsie ucinky, ked po ockovani skoncili ako PN (ockovanie po J&J a pfizer). Jeden tieto ucinky ignoroval a siel sa bicyklovat. Skoncil dolamany. Zatial som nepocul o klasickych vakcinach, zeby mali taketo ucinky.

Celkovo mi nie je jasne preco sa zvolila netestovana technologia a ignorovali sa klasicke pristupy, ktore su vyskusane a desatorociami overene. Ja ako programator by som takyto pristup nezvolil a to skor nie, keby slo o velky projekt. Radsej pouzijem dostatocne skusenosti s konzervativnejsou technologiou nez nejakou hype novou, co mi presadzuju 20tnici ako super technologia. Ti 20tnici vzdy narazili na "problemy", kdezto konzervativna technologia uz problemy nemala. Vo vysledku im to islo aj tak pomalsie a nakoniec bolo nutne ich casti prerobit do overenych technologii co stalo vela casu a usilia alebo sa projekt opustil uplne.

XMen

Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #39 kdy: 14. 12. 2021, 00:09:12 »
Žádnej hate, bro. Ale nemusíš hejtit mě. Já jsem tomu podvodu nenaletěl a nemam tobě za zlý, pokud ty jo nebo jsi šel dobrovolně dělat králíka.
My ti máme za zlý že minorita neočkovaných přetěžuje nadpolovičně nemocnice a roznáší to víc než očkovaní. (ale pokud jsi mladý a zdravý a tedy s malým rizikem, a ideálně podepíšeš reverz, tak bychom ti to asi odpustili)

Jedine ze tak bude diat aj pri inych chorobach sposobenych volbou (co covid ani nie je lebo nikto si ho nevoli) ako fajcenie, drogy, obezita a pod. Mozes mi verit, ze isto sa najde skupina do ktorej budes patrit aj ty. V konecnom dosledku mozme zrusit zdravotne odvody (do ktorych som ja uz nalial dost aby mi to zaplatilo aj 5 hospitalizacii na JISke s ventilatorom) a hotovo.

XMen

Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #40 kdy: 14. 12. 2021, 00:23:25 »
Este by som k mojmu pohladu na aktualne vakciny pridal aj to, ze odbornici defacto nediskutovali o obavach ludi  aby tieto obavi vyvratili, prip. nediskutovali s kritikmi ohladne ich argumentov. Nediskutovat o niecom, tak dolezitom moze znamenat iba to, ze odpovedat neviem alebo som prilis arogantny aby som odpovedal. V oboch pripadoch je to zle. Samozrejme cirkus na SK ohladne loterii, poukazov ci platenia prachov mediam aby dostatocne masirovali ludi len prispieva k dalsej polarizacii spolocnosti, co moze mat horsie dosledky aj do buducnosti. Na jednej strane nas vyzyvaju k spojeniu ale hned na to nas rozdelia do skupiny. Vyzyvaju k zodpovednosti dat ci nieco za co nikto nezodpoveda.

Suma sumarum k rieseniu tohto problemu aj tak vakciny stacit nebudu. Ich ucinnost je v case velmi miziva (mRNA) a bude sa musiet najst trvalejsie riesenie. Osobne vkladam nadeje do novych liekov alebo cely covid odmutuje do bezzubeho ochorenia.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #41 kdy: 14. 12. 2021, 00:32:27 »
Opět ignoruješ neznámé. Kdyby vědecký konsenzus znal přesně jak lidský organismus interpretuje dna/rna kód a v mrna lektvaru nebylo nic navíc, asi by nedošlo ke kolapsu top sportovců v poslední době a 97% incidenci zápalu srdečního svalu u "očkovaných". Něco ti tam a "vědecké" komunitě chybí.

Třeba má covid stejné účinky. Kolik lidí ve srovnatelných skupinách (věk, příp. "sportovost") lehlo s ním? Ty komplikace u sportovců si pamatuju že se dost řešily (v době kdy ještě nebylo očkování). Dal jsem do Google News "covid and athletes", časové omezení jsem náhodně kliknul do března, první tři odkazy dokonce píšou explicitně o srdci: Prevalence of Inflammatory Heart Disease Among Professional Athletes With Prior COVID-19 Infection Who Received Systematic Return-to-Play Cardiac Screening.

A proč se teda neděsíš toho covidu stejně/hůř? A změnilo by se něco, kdyby se ukázalo, že není z přírodního netopýra (mimochodem přírodní cestou by se sem z Číny šířil několik let a mezitím by už byl nějaký ekvivalent varianty Omikron Plus Minus Star Frac, která bude mít na člověka úplně jiný účinek), ale z laboratoře, stejně jako to očkování?

Z dlouhodobého hlediska je "konsenzus" stejně pouze víra. Geocentrismus byl taky dlouhodobě konsenzem mezi elitou a přesto ho věda nakonec vyvrátila. Vědu žádný konsenzus nezajímá. Nábožence a fanatiky ale naopak obzvlášť.

Super, a jak v takové epistemické krizi budeme fungovat, když za tebou může každej přijít a požadovat abys zahodil mobil, že mu tvoje vlny ohrožují čakry?

Este by som k mojmu pohladu na aktualne vakciny pridal aj to, ze odbornici defacto nediskutovali o obavach ludi  aby tieto obavi vyvratili, prip. nediskutovali s kritikmi ohladne ich argumentov.

Nebo je to případ jako diskutovat s kreacionisty a plochozemci. Taky se už na diskuzi vykašleme a prostě nařídíme jaké osnovy se budou ve školách učit.

Já jsem viděl (úplně náhodou, na televizi nekoukám) v prime time na ČT dokonce vysvětlení pro BFU jak fungují mRNA vakcíny a řekl jsem si bravo.

Suma sumarum k rieseniu tohto problemu aj tak vakciny stacit nebudu.

Jestli sis nevšiml, tak (minimálně v ČR) vakcíny problém už vyřešily. Opatření efektivně nemáme (loni jsme touhle dobou už měli dávno zavřené školy, zákaz nočního vycházení a lockdown) a na většinu zbytku většina kašle (nemám jim to za zlé), nakažených je 2-3x víc než loni, nemocnice jsou zaplněné z poloviny co loni (a to ještě polovinu zaplnění tvoří minorita neočkovaných), mrtvých je taky adekvátně míň a epidemie se před asi 14 dny samovolně zastavila z exponenciálního růstu do placky a teď dokonce mírného poklesu.
« Poslední změna: 14. 12. 2021, 00:34:01 od _Jenda »

Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #42 kdy: 14. 12. 2021, 00:45:28 »

mohl bys vyvratit vsechna tvrzeni z filmu Plandemic?

https://plandemicseries.com/

me osobne prijde podezrela cela epidemie, nejen nucena vakcinace s ni spojena.

Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #43 kdy: 14. 12. 2021, 00:59:29 »
Opět ignoruješ neznámé. Kdyby vědecký konsenzus znal přesně jak lidský organismus interpretuje dna/rna kód a v mrna lektvaru nebylo nic navíc, asi by nedošlo ke kolapsu top sportovců v poslední době a 97% incidenci zápalu srdečního svalu u "očkovaných". Něco ti tam a "vědecké" komunitě chybí.

Třeba má covid stejné účinky. Kolik lidí ve srovnatelných skupinách (věk, příp. "sportovost") lehlo s ním? Ty komplikace u sportovců si pamatuju že se dost řešily (v době kdy ještě nebylo očkování). Dal jsem do Google News "covid and athletes", časové omezení jsem náhodně kliknul do března, první tři odkazy dokonce píšou explicitně o srdci: Prevalence of Inflammatory Heart Disease Among Professional Athletes With Prior COVID-19 Infection Who Received Systematic Return-to-Play Cardiac Screening.

A proč se teda neděsíš toho covidu stejně/hůř? A změnilo by se něco, kdyby se ukázalo, že není z přírodního netopýra (mimochodem přírodní cestou by se sem z Číny šířil několik let a mezitím by už byl nějaký ekvivalent varianty Omikron Plus Minus Star Frac, která bude mít na člověka úplně jiný účinek), ale z laboratoře, stejně jako to očkování?

Z dlouhodobého hlediska je "konsenzus" stejně pouze víra. Geocentrismus byl taky dlouhodobě konsenzem mezi elitou a přesto ho věda nakonec vyvrátila. Vědu žádný konsenzus nezajímá. Nábožence a fanatiky ale naopak obzvlášť.

Super, a jak v takové epistemické krizi budeme fungovat, když za tebou může každej přijít a požadovat abys zahodil mobil, že mu tvoje vlny ohrožují čakry?

Este by som k mojmu pohladu na aktualne vakciny pridal aj to, ze odbornici defacto nediskutovali o obavach ludi  aby tieto obavi vyvratili, prip. nediskutovali s kritikmi ohladne ich argumentov.

Nebo je to případ jako diskutovat s kreacionisty a plochozemci. Taky se už na diskuzi vykašleme a prostě nařídíme jaké osnovy se budou ve školách učit.

Já jsem viděl (úplně náhodou, na televizi nekoukám) v prime time na ČT dokonce vysvětlení pro BFU jak fungují mRNA vakcíny a řekl jsem si bravo.

Suma sumarum k rieseniu tohto problemu aj tak vakciny stacit nebudu.

Jestli sis nevšiml, tak (minimálně v ČR) vakcíny problém už vyřešily. Opatření efektivně nemáme (loni jsme touhle dobou už měli dávno zavřené školy, zákaz nočního vycházení a lockdown) a na většinu zbytku většina kašle (nemám jim to za zlé), nakažených je 2-3x víc než loni, nemocnice jsou zaplněné z poloviny co loni (a to ještě polovinu zaplnění tvoří minorita neočkovaných), mrtvých je taky adekvátně míň a epidemie se před asi 14 dny samovolně zastavila z exponenciálního růstu do placky a teď dokonce mírného poklesu.

Srovnáme tvojí obavu z covidu vs mojí obavu z covid lektvaru na článku, co jsi postnul.

Citace
Findings  In this cross-sectional study of RTP cardiac testing performed on 789 professional athletes with COVID-19 infection, imaging evidence of inflammatory heart disease that resulted in restriction from play was identified in 5 athletes (0.6%). No adverse cardiac events occurred in the athletes who underwent cardiac screening and resumed professional sport participation.
https://jamanetwork.com/journals/jamacardiology/fullarticle/2777308
5/789 (0.6%) problémy se srdcem v tvém článku, o covidu a srdci.



Citace
Results: We report on 139 adolescents and young adults with 140 episodes of suspected myocarditis (49 confirmed, 91 probable) at 26 centers. Most patients were male (N=126, 90.6%) and White (N=92, 66.2%); 29 (20.9%) were Hispanic; and median age was 15.8 years (range 12.1-20.3, IQR 14.5-17.0). Suspected myocarditis occurred in 136 patients (97.8%) following mRNA vaccine, with 131 (94.2%) following the Pfizer-BioNTech vaccine; 128 (91.4%) occurred after the 2nd dose. Symptoms started a median of 2 days (range 0-22, IQR 1-3) after vaccination. The most common symptom was chest pain (99.3%).
https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/CIRCULATIONAHA.121.056583
136/139 (99.3%) srdečních případů u "očkovaných" zázračným covid lektvarem.

Uvědomuješ si rozdíl mezi 99.3% a 0.6%? víš která je levá a která pravá?




_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Off-topic: Mzda v ČR a v Evropě (vakcíny)
« Odpověď #44 kdy: 14. 12. 2021, 01:29:07 »
Uvědomuješ si rozdíl mezi 99.3% a 0.6%? víš která je levá a která pravá?

Druhý (můj) článek počítá P(zánět|covid), první článek dokonce ani nepočítá P(vakcína|zánět), jak by si někdo mohl na první pohled myslet, ale prostě jenom sesbíral lidi se zánětem časově po vakcíně (u kterých jsi spočítal, že jich 99.3% opravdu mělo zánět, když byli přesně na základě tohoto kritéria vybráni) a analyzoval jak se jim dařilo.

To sis fakt myslel, že 99.3% lidí má po vakcíně zánět srdce a nespustilo ti to sanity check "tenhle závěr je tak překvapivý, že bych si to měl radši ještě jednou překontrolovat"?

Mimochodem článek zmiňuje dva "Cases of Interest", na kterých si můžeme vyzkoušet kvalitu našeho uvažování (píšu našeho, protože sám bych nejspíš podobný bias měl taky)
Citace
1. A 17-year-old White male with a history of obesity and hyperlipidemia
Tenhle kdyby měl problémy kvůli covidu, tak o něm řekneme, že byl už předtím nemocný a tak to bylo s covidem a ne na covid.

Citace
2. A 16-year-old Black male who had COVID-19 infection 32 days prior to receiving his 1 st dose of Pfizer-BioNTech vaccine
Tenhle kdyby měl ten časový sled naopak, tak o něm řekneme, že za to mohla taky vakcína, nebo ten covid?
« Poslední změna: 14. 12. 2021, 01:31:19 od _Jenda »