Studenti nechtějí pracovat

Maor

Studenti nechtějí pracovat
« kdy: 15. 01. 2022, 23:16:46 »
Letos jsem už zoufalý z VŠ studentů. Snažím se sehnat někoho na projekty s dobře platícím korporátem. Jedná se o práci na různých embedded systémech. Student dostane osobního mentora z firmy se kterým na projektu dělá, může si říct kdy a kolik hodin na tom bude dělat, přes zkouškové nemusí vůbec nic udělat. Může si říct v podstatě jakýkoli peníze chce (pokud to neni úplně mimo) a vybrat si z nabídky projektů od více HW až po cloud. Pracovat může buď v kanclu na univerzitě nebo remote, z projektu si může udělat i diplomovou práci.

Co jsem ale zjistil, všichni se tváří jak je to super nabídka a že o ničem lepším neslyšeli, ale pak už o nich nikdy neslyším. Co si myslíte, že dneska platí na studenty, aby byli ochotní při škole dělat?


RDa

  • *****
  • 2 567
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Studenti nechtějí pracovat
« Odpověď #1 kdy: 15. 01. 2022, 23:46:44 »
Student ma hlavne studovat. Ale jo.. nejaky internship ve firme se hodi - tj. firma nabidne "skolku pro vysokoskolaky" - ukaze jim, jak to ve firme chodi, necha je udelat nejaky virtualni priklad. Treba ja byl na zahranicni stazi, a pulka skolniho roku byla takova staz a prace na diplomce.

To co chcete vy, je aby firma sehnala lopaty, ktere jsou levne - ale hlavne, uvedomte si, ze ti studenti nic neumi. Proc po nich chcete nejakou praci bozemuj? To takto nefunguje!