Šmírování od poskytovatele internetu?

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #30 kdy: 20. 11. 2021, 10:32:59 »
Pokud stahuji filmy z uložto, není to nelegální pro mě
Je to nelegální i pro vás, protože užíváte autorského díla (vytváříte kopii), aniž byste k tomu měl oprávnění. Na užití pro osobní potřebu se vymlouvat nemůžete, protože není splněn tříkrokový test (§ 29 AZ).


Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #31 kdy: 20. 11. 2021, 10:44:49 »
Znovu zopakuji, že píšeš naprosté nesmysly, protože autorský zákon nikde neuvádí, že by sis měl kdesi cosi ověřovat před stažením nebo u Supraphonu cosi předpokládat a o ulozto si myslet, že je tam všechno nalevačku. Jsou to pouze tvoje fantasmagorie, co tady soustavně plodíš zjevně proto, aby sis nabouchal co nejvíc postů, ale v reálu ze sebe děláš jenom clown.

A ještě k tomu ulozto - jestli má někdo poznatky, že se tam děje něco v rozporu se zákonem, tak by měl o tomto neprodleně informovat orgány činné v trestním řízení a jenom nepindat někde po diskuzích.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #32 kdy: 20. 11. 2021, 11:28:11 »
Znovu zopakuji, že píšeš naprosté nesmysly, protože autorský zákon nikde neuvádí, že by sis měl kdesi cosi ověřovat před stažením nebo u Supraphonu cosi předpokládat a o ulozto si myslet, že je tam všechno nalevačku. Jsou to pouze tvoje fantasmagorie, co tady soustavně plodíš zjevně proto, aby sis nabouchal co nejvíc postů, ale v reálu ze sebe děláš jenom clown.

A ještě k tomu ulozto - jestli má někdo poznatky, že se tam děje něco v rozporu se zákonem, tak by měl o tomto neprodleně informovat orgány činné v trestním řízení a jenom nepindat někde po diskuzích.
Autor má právo své dílo užít […] a udělit jiné osobě smlouvou oprávnění k výkonu tohoto práva; jiná osoba může dílo užít bez udělení takového oprávnění pouze v případech stanovených tímto zákonem.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #33 kdy: 20. 11. 2021, 12:14:13 »
Můžete nám ukázat jediný případ, kdy byl někdo odsouzen za tak ohavný čin, jako je stažení filmu z uloz.to?

Děje se tak v tisících případů za den, pokud je to nelegální, jak tu tvrdíte, zajisté za těch několik desítek let, co tu používáme internet a uloz.to, najdete jeden jediný příklad, kdy byl někdo pravomocně odsouzen, že jo?

Do té doby, lze Vaše plácání, považovat pouze za plácání a nic víc.

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #34 kdy: 20. 11. 2021, 12:30:19 »
Můžete nám ukázat jediný případ, kdy byl někdo odsouzen za tak ohavný čin, jako je stažení filmu z uloz.to?

Děje se tak v tisících případů za den, pokud je to nelegální, jak tu tvrdíte, zajisté za těch několik desítek let, co tu používáme internet a uloz.to, najdete jeden jediný příklad, kdy byl někdo pravomocně odsouzen, že jo?

Do té doby, lze Vaše plácání, považovat pouze za plácání a nic víc.

Takový případ není a nebude. Doporučuju Filipovy "autistické" (není to diagnóza, jenom moje vnímání jeho umanutého stylu argumentace) příspěvky brát s rezervou.


Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #35 kdy: 20. 11. 2021, 12:57:48 »
Můžete nám ukázat jediný případ, kdy byl někdo odsouzen za tak ohavný čin, jako je stažení filmu z uloz.to?

Děje se tak v tisících případů za den, pokud je to nelegální, jak tu tvrdíte, zajisté za těch několik desítek let, co tu používáme internet a uloz.to, najdete jeden jediný příklad, kdy byl někdo pravomocně odsouzen, že jo?

Do té doby, lze Vaše plácání, považovat pouze za plácání a nic víc.
Máte chybu v logickém uvažování. I pokud by nikdo odsouzen nebyl, neznamená to, že je to legální.

Aby byl někdo odsouzen, musí pro to být důkazy, musí se (v tom jednom konkrétním případě) jednat o „dostatečně“ společensky nebezpečné jednání, a také se tomu musí věnovat nějaký žalobce. A ti se obvykle věnují věcem, které jsou nebezpečnější a zároveň snazší na dokazování.

Mimochodem, znáte jediný případ, kdy byl někdo odsouzen za krádež kola na ulici? Znamená to, že kradení kol je v pohodě?

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #36 kdy: 20. 11. 2021, 14:04:56 »
Máte chybu v logickém uvažování. I pokud by nikdo odsouzen nebyl, neznamená to, že je to legální.

Aby byl někdo odsouzen, musí pro to být důkazy, musí se (v tom jednom konkrétním případě) jednat o „dostatečně“ společensky nebezpečné jednání, a také se tomu musí věnovat nějaký žalobce. A ti se obvykle věnují věcem, které jsou nebezpečnější a zároveň snazší na dokazování.

Mimochodem, znáte jediný případ, kdy byl někdo odsouzen za krádež kola na ulici? Znamená to, že kradení kol je v pohodě?

Mit chybu je v poradku, problemem by bylo, kdyby mi logicke uvazovani zcela chybelo, jak tu muzeme u nekterych diskutujicich videt.

Pokud je neco tezke na dokazovani, tak se tomu nikdo nevenuje, jo? :-D

Ano, pravomocne odsouzene osoby za kradez kola, lze dohledat. A to i pres to, ze se tento cin vyskytuje nekolikanasobne mene casteji, nez stazeni filmu z uloz.to.

Cely tvuj prispevek lze chapat jako detinske vymluvy osoby, co placa blbosti a kdyz ho nekdo nachyta na svestkach a chce k tem blbostem jakykoli relevantni podklad, stejne furt mele tu svou a zadne relevantni podklady nedoda.

Proto se nebojim rict, ze tedy placas uplne kraviny.. Advokat nejsi, o tvem dusevnim zdravi nemam valne mineni a proto mam za to, ze zase jen vysiras a sva tvrzeni, jako obvykle, nemas ani cim podlozit.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #37 kdy: 20. 11. 2021, 15:03:32 »
Pokud je neco tezke na dokazovani, tak se tomu nikdo nevenuje, jo? :-D
Pokud je něco těžké na dokazování a zároveň je společenská nebezpečnost nízká, tj. od soudu by dotyčný odešel s nízkým trestem, pokud vůbec nějakým. Prostě poměr cena/výkon se uplatňuje i zde.

Ano, pravomocne odsouzene osoby za kradez kola, lze dohledat.
Tak hledejte, když to chcete po jiných.

Cely tvuj prispevek lze chapat jako detinske vymluvy osoby, co placa blbosti a kdyz ho nekdo nachyta na svestkach a chce k tem blbostem jakykoli relevantni podklad, stejne furt mele tu svou a zadne relevantni podklady nedoda.
Vy ale nechcete relevantní podklad. Nesmysly tu plácáte vy. Já jsem napsal, jak je daná věc v zákoně. Relevantní podklad by byl jiný výklad zákona. To, že nevíte o tom, že by někdo byl za danou věc odsouzen, nemá s výkladem zákona nic společného.

sva tvrzeni, jako obvykle, nemas ani cim podlozit.
Já jsem své tvrzení doložil citací zákona. Kde vidím vaše citace zákona? Aha, nikde. Takže kdo tu plácá úplné kraviny, které nemá čím doložit? Jasně, vy.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #38 kdy: 20. 11. 2021, 17:51:11 »
Cely tvuj prispevek lze chapat jako detinske vymluvy osoby, co placa blbosti a kdyz ho nekdo nachyta na svestkach a chce k tem blbostem jakykoli relevantni podklad, stejne furt mele tu svou a zadne relevantni podklady nedoda.

Proto se nebojim rict, ze tedy placas uplne kraviny.. Advokat nejsi, o tvem dusevnim zdravi nemam valne mineni a proto mam za to, ze zase jen vysiras a sva tvrzeni, jako obvykle, nemas ani cim podlozit.

ad hominem

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #39 kdy: 20. 11. 2021, 18:43:02 »
Pokud je něco těžké na dokazování a zároveň je společenská nebezpečnost nízká, tj. od soudu by dotyčný odešel s nízkým trestem, pokud vůbec nějakým. Prostě poměr cena/výkon se uplatňuje i zde.

Tak proč pálíš energii něco takového vůbec řešit? Trpíš grafomanií, nebo jen rád peskuješ druhé?
Chováš se jako morální kompas, co nikdy nečel na červenou, když nic nejelo, ftipálku.

Tak hledejte, když to chcete po jiných.

Třeba tady, když už po tom toužíš:
https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/430964-soud-zmirnil-tresty-za-kradez-kola-v-nouzovem-stavu-dostal-muz-dva-roky

Dokážeš ale ty dohledat jediný případ, co by potvrdil tvá tvrzení? Jeden jediný, z těch miliard stažených filmů z uloz.to..
Filmů se stáhne každou hodinou několikanásobně více, než se ukradne kol.. Máš to tedy logicky snažší, tak se ukaž.

Vy ale nechcete relevantní podklad. Nesmysly tu plácáte vy. Já jsem napsal, jak je daná věc v zákoně. Relevantní podklad by byl jiný výklad zákona. To, že nevíte o tom, že by někdo byl za danou věc odsouzen, nemá s výkladem zákona nic společného.
Tvé citace ale opomijí jednoduchý a nevyvratitelný fakt, když mi někdo poskytuje nějaký film, mně jako konzumentovi, je naprosto fuk, jestli podléhá nějakým autorským právům.
Ukaž mi, kde mám jako konzument obsahu na internetu, uloženou zákonnou povinnost, zjišťovat u každého mnou prohlédnutého obrázku či videa, jestli mám vůbec právo toto dílo vůbec vidět. Nikde tuto zhovadilost nikdo nenařizuje, je to totiž už z podstaty věci naprostá blbost, protože bys musel kontrolovat každý banner co uvidíš.
Proto je povinnost filtrovat takový obsah přenesena na provozovatele služeb, ale žádnému konzumentovi, se nikdy nic nestalo.
V dobré víře, zaplatí kredit na ulož.to, protože zná netflix a ten funguje podobně: platíš -> koukáš..

Já jsem své tvrzení doložil citací zákona. Kde vidím vaše citace zákona? Aha, nikde. Takže kdo tu plácá úplné kraviny, které nemá čím doložit? Jasně, vy.
Odcitovat nějaký text, co byl někde vygooglen, aniž by byl pochopen celek, dokáže kdejaký blb co zná ctrl+c a ctrl+v...

ad hominem
Ugh.. No a co? To že je to takovej maskot zdejších diskuzí, je obecně známý fakt.
Když je někdo debil, tak mu nesmím říct že je debil, abych náhodou nepoužil argument ad-hominem a tím denohestoval relevantnost mých slov?
Takové uvažování je mi cizí a proto je mi fuk, co si o tom myslíš zrovna ty. :-)

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #40 kdy: 20. 11. 2021, 19:14:44 »
Tak proč pálíš energii něco takového vůbec řešit? Trpíš grafomanií, nebo jen rád peskuješ druhé?
Tak proč pálíš energii něco takového vůbec řešit? Trpíš grafomanií, nebo jen rád peskuješ druhé?

Tvé citace ale opomijí jednoduchý a nevyvratitelný fakt, když mi někdo poskytuje nějaký film, mně jako konzumentovi, je naprosto fuk, jestli podléhá nějakým autorským právům.
Je možné, že zákony jsou vám fuk. Tím se může hájit i zloděj kol, že je mu fuk, jestli to kolo někomu patří.

Ukaž mi, kde mám jako konzument obsahu na internetu, uloženou zákonnou povinnost, zjišťovat u každého mnou prohlédnutého obrázku či videa, jestli mám vůbec právo toto dílo vůbec vidět.
Zákon vám žádnou takovu povinnost neukládá. Stejně jako vám neukládá povinnost zjišťovat vlastníka každého kola.

Proto je povinnost filtrovat takový obsah přenesena na provozovatele služeb
Prosím o přesný odkaz na ustanovení zákona, které něco takového říká.

Odcitovat nějaký text, co byl někde vygooglen, aniž by byl pochopen celek, dokáže kdejaký blb co zná ctrl+c a ctrl+v...
Vy zákony hledáte na Google? Jak poznáte, zda je to aktuální znění zákona? Vypadá to, že blb, co zná Ctrl+C a Ctrl+V z aktuálního znění zákona, je na tok pořád ještě líp, než vy. Ale zajímalo by mne, co je tedy ten celek, který mi uniká. Ovšem obávám se, že pro vás bude oříšek řešit celek, když jste celý zákon nikdy nečetl.

Když je někdo debil, tak mu nesmím říct že je debil, abych náhodou nepoužil argument ad-hominem a tím denohestoval relevantnost mých slov?
Relevantnost svých slov dehonestujete především tím, že melete jeden nesmysl za druhým. Já jsem citoval zákon, vy proti tomu nemáte jediný argument (jak byste ho také mohl mít, když jste zákon nikdy nečetl) a myslíte si, že to zakryjete plácáním nesmyslů.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #41 kdy: 20. 11. 2021, 20:27:24 »
Ale i přes ty miliardy stažených filmů z uloz.to, jsi nebyl schopen ukázat jediný případ, kdy by byl někdo za něco podobného u nás jakkoli odsouzen.

Z toho mi vyplývá, že tvá tvrzení:
Výmysly tu píšete vy. Já vycházím z autorského zákona. Podle zákona má na veškerá autorská díla práva autor, když chce dílo užít kdokoli jiný, musí nejprve autorská práva nějak získat. Takže o autorská práva se musíte starat vždy, když chcete užít cozí autorské dílo.
Nejsou pravdivá.

To že píšeš naprosté blbosti, lze vydedukovat jednoduchým myšlenkovým experimentem.
Načtu si třeba idnes.cz někde maj logo, ke kterému má někdo autorská práva. Vpravo někdo udělal banner zatížený autorskými právy, vyskočí na mě video, ke kterému má také někdo nějaká práva.

Stihl jsem si za tu dobu ověřit, že mám svolení vidět všechny elementy stránky a že autorská práva jsou vypořádaná?
Kde si tohle mohu ověřit??? Jednám tedy v dobré víře, však si jdu jen přečíst článek, že jo..

Úplně stejnou analogii, lze využít v případě navštívení stránky typu "sledujuserialy.cz" apod.. V dobré víře, se jdu podívat na seriál. Konec konců, když si platím kredit na uloz.to, jednám v dobré víře, že pokud stáhnu nějakej film, tak má uloz.to vypořádaná práva.. Vlastně úplně stejně jednám a neověřuji, když si spustím film na Netflixu.


Můžete nám pane experte velevážený říci, kde je v roli koncového uživatele internetu rozdíl v ověřování autorských práv mezi tím, když si zaplatím kredit na uloz.to a tím, když si předplatím netflix???

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #42 kdy: 20. 11. 2021, 20:46:26 »
Ale i přes ty miliardy stažených filmů z uloz.to, jsi nebyl schopen ukázat jediný případ, kdy by byl někdo za něco podobného u nás jakkoli odsouzen.

Z toho mi vyplývá, že tvá tvrzení:
Výmysly tu píšete vy. Já vycházím z autorského zákona. Podle zákona má na veškerá autorská díla práva autor, když chce dílo užít kdokoli jiný, musí nejprve autorská práva nějak získat. Takže o autorská práva se musíte starat vždy, když chcete užít cozí autorské dílo.
Nejsou pravdivá.
Mně z toho vyplývá, že absolutně nerozumíte tomu, jak funguje právo.

To že píšeš naprosté blbosti, lze vydedukovat jednoduchým myšlenkovým experimentem.
Načtu si třeba idnes.cz někde maj logo, ke kterému má někdo autorská práva. Vpravo někdo udělal banner zatížený autorskými právy, vyskočí na mě video, ke kterému má také někdo nějaká práva.

Stihl jsem si za tu dobu ověřit, že mám svolení vidět všechny elementy stránky a že autorská práva jsou vypořádaná?
Kde si tohle mohu ověřit??? Jednám tedy v dobré víře, však si jdu jen přečíst článek, že jo..
Z tohohle ovšem neplyne, že píšu naprosté blbosti. Plyne z toho pouze to, že když jdete na idnes.cz, můžete v dobré víře předpokládat, že provozovatel idnes.cz má ke zveřjnění uvedených autorských děl práva.

Úplně stejnou analogii, lze využít v případě navštívení stránky typu "sledujuserialy.cz" apod.. V dobré víře, se jdu podívat na seriál.
Pokud si myslíte, že tohle je oficiální distribuce seriálů, asi byste měl být zbaven svéprávnosti.

Konec konců, když si platím kredit na uloz.to, jednám v dobré víře, že pokud stáhnu nějakej film, tak má uloz.to vypořádaná práva..
Tak si někdy zjistěte, k čemu má server ulož.to sloužit.

Vlastně úplně stejně jednám a Můžete nám pane experte velevážený říci, kde je v roli koncového uživatele internetu rozdíl v ověřování autorských práv mezi tím, když si zaplatím kredit na uloz.to a tím, když si předplatím netflix???
Netflix je poskytovatel filmů a seriálů, platíte si za přístup k filmům a seriálům. Ulož.to je služba pro sdílení souborů, kredit si platíte za rychlejší stahování. Pokud jste nezaznamenal, že má ulož.to opakovaně problémy s tím, že se přes něj šíří nelegální obsah, pak jste asi spadl z Marsu. Navíc ulož.to opakovaně tvrdí, že oni žádné filmy nešíří, že jenom poskytují prostor uživatelům a vůbec nemohou ovlivnit, co tam uživatelé nahrávají. Takže děláte ulož.to medvědí službu.

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #43 kdy: 20. 11. 2021, 21:59:36 »
Nekrmte to...

Re:Šmírování od poskytovatele internetu?
« Odpověď #44 kdy: 21. 11. 2021, 11:15:05 »
Mně z toho vyplývá, že absolutně nerozumíte tomu, jak funguje právo.
Tak hlavně, že ty nejsi právník, ale skvěle tomu rozumíš.. I přes to, nejsi schopen své výplody fantazie podložit jedním jediným případem, co by ti dal za pravdu..

Z tohohle ovšem neplyne, že píšu naprosté blbosti. Plyne z toho pouze to, že když jdete na idnes.cz, můžete v dobré víře předpokládat, že provozovatel idnes.cz má ke zveřjnění uvedených autorských děl práva.
Stejně tak může kdokoli v dobré víře předpokládat, že má práva ke zveřejnění všeho i třeba web sledujserialy.cz či ekvivalent.
V očích běžného, neznalého uživatele internetu, v tom není absolutně žádný rozdíl.
Nikdo totiž nikdy po koncových uživatelích nevyžadoval, aby si něco takového ověřovali. Museli by to pak logicky dělat s každým bannerem, na který na internetu narazí.

Pokud si myslíte, že tohle je oficiální distribuce seriálů, asi byste měl být zbaven svéprávnosti.
Jo jasně, tohle by jako argument u soudu, určitě obstálo.. Padesátiletej děda, co si sotva otevře prohlížeč, určitě takový rozdíl rozezná.. Ftipálku. :-D

Tak si někdy zjistěte, k čemu má server ulož.to sloužit.
Proč bych to dělal? Jako konzumenta mě to absolutně nezajímá, navštívím web, vidím filmy, ty se tahaj pomalu, tak zaplatím kredit. Nic víc běžného uživatele nezajímá a ani zajímat nemusí, stále jedná v dobré víře.

Netflix je poskytovatel filmů a seriálů, platíte si za přístup k filmům a seriálům. Ulož.to je služba pro sdílení souborů, kredit si platíte za rychlejší stahování. Pokud jste nezaznamenal, že má ulož.to opakovaně problémy s tím, že se přes něj šíří nelegální obsah, pak jste asi spadl z Marsu. Navíc ulož.to opakovaně tvrdí, že oni žádné filmy nešíří, že jenom poskytují prostor uživatelům a vůbec nemohou ovlivnit, co tam uživatelé nahrávají. Takže děláte ulož.to medvědí službu.
Stejně tak může neznalý uživatel vnímat službu ulož.to, nebo klidně sledujuserialy.cz, kde může být dle něj kompenzace pro autory řešena formou reklam, stejně jako třeba na Youtube. Opět v tom není pro koncového uživatele vůbec žádný rozdíl a koncák není povinen ověřovat si vypořádání autorských práv tím, co mu poskytuje obsah.
To že někomu dělám "medvědí službu", je mi naprosto fuk.


Sečteno, podrtženo, můj první příspěvek byl pravdivý.
Pouze teoretizuješ poté, co sis přečetl pár řádku v autorském zákoně a nejsi schopen tyto teorie podložit jedním jediným případem v ČR, kdy byl někdo pravomocně odsouzen za stažení autorsky chráněného díla z internetu.
A to i přes to, že k tomuto, dle tebe nelegálnímu jevu, dochází v miliardách případů ročně.

Také jsi celou dobu neodpověděl, jak má člověk ověřit, že ten, co mu poskytuje autorsky chráněný obsah, má vypořádaná autorská práva.
Takové ověření, totiž nejsi schopen udělat ani na Youtube, ani na Netflixu.. Stejně tak na sledujuserialy.cz či uloz.to.

No a když nejsi schopen takové ověření provést ani u služeb typu Youtube, Netflix či Amazon Prime, jsou tvá tvrzení o tom, jak je koncový uživatel povinný toto dělat, naprosto nesmyslná a lživá.

V mých očích, jsi jen vysírač z rootu, co se rád hádá s lidma a je vždy přesvědčen, že zná všechno nejlépe. Tedy někdo, s kým už nebudu ztrácet čas.