Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #15 kdy: 23. 10. 2021, 17:24:28 »
Jak je to s Rustem a další exotika to nevim
Žádná sláva, ale po Go je teď velká poptávka, všechny ty mikroslužby a podobné lepení pro dokaře. Rust je evidentně zatím spíše pro fajnšmekry.


Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #16 kdy: 23. 10. 2021, 17:40:35 »
Hledej C++ co není embedded, práce se najít dá, většinou i za pěkný MD rate, pokud něco umíš.
Nebo Go (záplava nabídek) či Rust (méně nabídek, ale lépe ohodnocené).

V zájmu zachování duševního zdraví bych raději doporučil hledat Rust pozici. Vývoj např. REST API s Actix Webem je jedna radost.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #17 kdy: 23. 10. 2021, 18:32:38 »
Hledej C++ co není embedded, práce se najít dá, většinou i za pěkný MD rate, pokud něco umíš.
Nebo Go (záplava nabídek) či Rust (méně nabídek, ale lépe ohodnocené).
V zájmu zachování duševního zdraví bych raději doporučil hledat Rust pozici. Vývoj např. REST API s Actix Webem je jedna radost.
Vývoj REST API je teď triviální všude, každý jazyk na to má propracované knihovny.

anonacct

Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #18 kdy: 23. 10. 2021, 20:19:06 »
Angular/React + HTML5 + CSS3 + RestAPI - nechci se nikoho dotknout, ale zrovna toto může dělat opravdu skoro každý, a s tímto díru do světa opravdu neuděláš - že by to bylo finančně výhodnější než např. C++ pozice, kterou nemůže dělat každý, pochybuji.

Možná žijeme v jiném světě, ale v mojem světě se za C++ platí v Praze 200k / měsíc, a v zahraničí ještě víc. Lepení webů je obecně nejhůř placená práce.

PanVP

Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #19 kdy: 23. 10. 2021, 21:49:32 »
se za C++ platí v Praze 200k / měsíc

Mám dost kámošů, kteří zůstali u C++ a jsou rádi za 80k hrubého měsíčně.
Je možné, že nějaký Überprogramátor se skutečným scheiße gut skillem to dostane.
Věřím ti, že ty peníze máš, na 200k se dá dostat i s C# bez vedení, pokud máš super kontakty.
Nicméně běžný C# (nemyslím hňup, ale docela schopný programátor) má tak 120-150.
A C++kař je rád i za 80k hrubého.

Lepení webů je obecně nejhůř placená práce
To vždy byla nejhůř placená práce, je tam ohromná konkurence.
Nejnižší forma IT fauny je měnič tonerů a lepič webů. To i nějaký normální správce IT je na tom finančně líp.

nejhůř placená práce
Druhá nejhůř placená práce je lepení jednočipů.
To pak dostáváš takhle "skvělé" nabídky.
https://cz.jooble.org/desc/1435399329188428255?
Vždyť i UKčka, pokud mají v hlavě víc než prejt, chtějí víc!

Jak jsem psal, jestli chce někdo dělat děvku (prostě mu to tak vyhovuje), tak ať jde lepit web nebo jednočipy.
A čím nižší plat, tím méně si tě v práci váží!


anonacct

Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #20 kdy: 23. 10. 2021, 22:59:54 »
Já měnil práci asi 5 měsíců dozadu a v Praze jsem dostal 4 nabídky na 10k / MD za C++. Jedna z nich byla embedded. To jsem zkusil jen jednu "známou" agenturu, přes kterou jsem už párkrát pracoval. Nakonec jsem zvolil ještě lepší nabídku mimo ČR.

Vždycky jsou i shit pozice. Z pohledu kontraktora jsem ty zaměstnance co mají 100k hrubého potkal a znám jich dost, ale jim to vyhovuje, oni nechcou měnit práci, řešit DPH, atd... chcou mít to svoje jisté, a to je ta daň za pohodlnost. Pokud si ale hledáš nový job, tak nemá cenu se nechat okrádat.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #21 kdy: 24. 10. 2021, 06:12:06 »
To je nějaká garážová firma, když má stejný člověk programovat SW a navrhovat DPS. A asi je to absolventská pozice.

Longin

  • ***
  • 104
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #22 kdy: 24. 10. 2021, 09:25:05 »
Ta pozice na embedded vývojáře je naprosto přesnej příklad vydřidušské (většinou české) firmy, kde po tobě chtějí všechno. Takže musíš umět kreslit a nalayoutovat desky, do toho určitě zasahuješ do konstrukce, osazení, oživení, programování FW a testování a dalších hovadin.
Pak se člověk nasere do korporátu, kde dělá jenom jednu věc ale pořádně, má dvojnásobný plat (no dobře, medior 60-80k dle pozice), důstojné benefity a čistější hlavu po příchodu domů.
Seniora v embedded SW na HPP nad 100k neznám. Možná tak nějakého guru embedded linux s přesahem do výzkumu (zpracování signálu v FPGA), ale ten stejně dělá raději švarc.

Jinak číst si tady ty emoční výplody panaVP je zadek.  :D

PanVP

Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #23 kdy: 24. 10. 2021, 11:57:47 »

Hlavně když je zadekel ne?
Často to píšu schválně tak, abych někoho...nasr-lal   ;D Mám z toho vašeho následného kňourání děsnou řiit  ;D

Většinou se ozvou potrefené husy, které kejhaj  ;D

A samozřejmě píšu pravdu, jinak by to nefungovalo  ;D Nemůžeš husy vytočit obecným nepravdivým tvrzením. Vtip je v tom napsat pravdu tak, aby to fungovalo. Trololo level 20  ;D
« Poslední změna: 24. 10. 2021, 12:03:33 od PanVP »

Longin

  • ***
  • 104
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #24 kdy: 24. 10. 2021, 13:38:50 »
Potrefená husa v čem? S těmi platy embedded C++ vs klasik C++ vs Java/C# to tu tak je a pochybuju, že se to v bližších letech změní.

To ty se tu snažíš působit dojmem, že si nad věcí a bavíš se, ale akorát tě tu mají všichni za zakomplexovaného idiota. Kam vůbec zmizel javaman? :D

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #25 kdy: 24. 10. 2021, 13:38:58 »
Nemůžeš husy vytočit obecným nepravdivým tvrzením.
Ale voly jo, viz třeba Bureš nebo Pitomio.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #26 kdy: 24. 10. 2021, 13:39:53 »
Kam vůbec zmizel javaman?
Nemá čas, když vydělává 300 tisíc měsíčně.

PanVP

Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #27 kdy: 24. 10. 2021, 14:04:55 »
zmizel javaman -- vydělává 300 tisíc měsíčně

Jenže ani bych se tomu nedivil, ... JAVA ... >:(
Některý ty platy jsou až směšně vysoký, jako chápu, že v Německu to je standard, ale fakt 300k i v ČR...a ono jo... :o

Ale voly jo

Jenže za ty vás nemám, ani ty, kteří kejhají  ;D
Viď:

Kdybych chtěl trollit blbce, půjdu na fórum Pirátů, shromáždění Volného (volný blok) nebo na nějaký Mimibazar.

Já se chci hezky postarat o vás...přátelé!

Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #28 kdy: 24. 10. 2021, 17:03:51 »
Potrefená husa v čem? S těmi platy embedded C++ vs klasik C++ vs Java/C# to tu tak je a pochybuju, že se to v bližších letech změní.

To ty se tu snažíš působit dojmem, že si nad věcí a bavíš se, ale akorát tě tu mají všichni za zakomplexovaného idiota. Kam vůbec zmizel javaman? :D
+1

Re:Kariérní růst c# vs c++, výhody / nevýhody?
« Odpověď #29 kdy: 24. 10. 2021, 18:33:36 »
Jenomže veskrze když člověk je v IT kariéře 10+ let pochopí, že to není o kódu ani technologiích. Tohle je prostě otázka kodér vs programátor, a to embedded je spíše kodér, ten neřeší byznys problémy jak zoptimalizovat proces distribuce léků, při kterém firma ušetří 100 mio USD a je potřeba vymyslet architekturu, vykomunikovat business case, přesvědčit vedení a odtáhnout vývoj, který ve výsledku činí 10-20% času.

Embeded je z většiny prostě čistě to programování nějakého jednočipu v kameře nebo v letadle. Prostě psaní kódu, a to neplatí dobře nikdo.

Čím jsem starší, tím víc se držím dál od firem, které hledají nějakého technologického experta, a to proto:

ad1) být expert na nějakou technologii je extrémně rizikové, technologie procházejí vlnami popularity a ztráty popularity
ad2) toho experta stejně nikdo nezaplatí
ad3) vývoj v čase, nechci jít s nějakou technologií do šrotu.

Osobně neumím nic pořádně, ale mám velký rozhled a mé znalosti technologií nejsou špatné. Osobně se mi spíše stává to, že zaměstnavatel za mnou přijde s tím, že chce abych se něco naučil, nebo vyřešil nějaký jeho problém a já jsem pro něj dobrý proto:

ad1) znám prostředí a byznys zaměstnavatele
ad2) znám jeho tooly
ad3) důvěřuje mi

Zaměstnavatel mě pak nebere jen jako nějakého dělníka, ale jako člověka, kterému může svěřit svůj problém. A to pro něj má větší hodnotu než ťukání nejlepšího kódu na světě.