Vadný NAS Synology

Vadný NAS Synology
« kdy: 19. 10. 2021, 15:27:24 »
Ahoj,

mám tu jeden vadný NAS Synology DS918+ a než ho vyhodím, tak bych se chtěl zeptat, zda se náhodou s podobnou vadou někdo nesetkal, popř. zda je to nějak opravitelné.

Problém je v tom, že když je osazen disky, tak se po zapnutí neustále restartuje, ani nestihne naběhnout DSM / není viditelný na síti.

Když všechny disky vytáhnu, tak normálně naběhne a přes prohlížeč se mi zobrazí výzva ke vložení disků / instalaci DSM. Jakmile se ale pokusím vložit jakýkoliv z disků, tak se okamžite vypne / zrestartuje.

Myslel jsem si, že jsou vadné disky, i když by bylo podivné, že všechny 4, nicméně po vložení do nového NASka vše funguje.

Zkoušel jsem provést instalaci DSM na testovací 2,5" HDD, ta instalace sice proběhne, ale pak se vypne a pak opět probíhají restarty, popř. se sám vypíná.

Nesetkal se někdo s podobným problémem? Připadá mi to, jako by měl problémy s napájením těch disků, ale jen tipuju. Díky.



Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #1 kdy: 19. 10. 2021, 15:44:56 »
Ahoj,
A zkoušel jsi jiný adaptér?

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #2 kdy: 19. 10. 2021, 17:44:49 »
Určitě zkusit jiný adaptér. Jak je NAS starej? Případně pokud to bude pořád dělat, tak se podívat dovnitř NASu jestli v něm nejsou nafouknutý kondenzátory (adaptér je tuším jen 12V, zbývající napětí (5V, 3,3V...) se dělají interně.
Vyhodit ho bez vyzkoušení jinýho adaptéru by byla škoda

PanVP

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #3 kdy: 19. 10. 2021, 18:04:40 »
Posílám SZ, kamarád ho provozuje, asi by ho koupil.

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #4 kdy: 19. 10. 2021, 18:52:07 »
Taktiez som poslal SZ  ;)


Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #5 kdy: 20. 10. 2021, 07:09:43 »
Začal bych Adaptérem, případně zjistil, zda např. rámeček disku nekoliduje s čelním panelem.
Mě např. jedno Synology DS213 se v noci vypnulo (spalo se při otevřeném okně a pravděpodobně změnou teploty došlo ke kontrakci předního panelu s mikrospínačem a vypnutí NASu). Vyřešilo to lehce ohnout šroubovákem destičku na které je umístěn mikrospínač vypínače - od té doby to neudělalo...

PanVP

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #6 kdy: 20. 10. 2021, 07:49:43 »
Tak kámoš by mohl půjčit zdroj a pokud to zdrojem není, rovnou by si ho odvezl. Stačí napsat

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #7 kdy: 20. 10. 2021, 10:09:28 »
Zdar mytrixu, rád tě po mnoha letech vidím/čtu :)

Tvůj problém je velmi pravděpodobně způsoben kondenzátory na desce v oblasti DC-DC zdrojů, už jsem se s tím setkal.. kondenzátor těsně u čtvercové cívky v měniči měl obrovský vnitřní odpor a byl tam už jen pro parádu. Jestli to dostaneš do Prahy, tak bych ti je povyměňoval..

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #8 kdy: 20. 10. 2021, 22:57:18 »
Nedávno nám takhle Synology NAS dobře a rychle opravili v http://www.kobe.cz/kontakt/ - byl to vadný napájecí spoj na základní desce. Minimálně bych se jich zeptal na diagnózu a podle toho rozhodl o osudu zařízení.

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #9 kdy: 20. 10. 2021, 23:46:15 »
kondenzátor těsně u čtvercové cívky v měniči měl obrovský vnitřní odpor a byl tam už jen pro parádu.
Zmiňoval jsi hodněkrát zkratku DC, tak jen dodám, v režimu DC obrovský odpor není na parádu, ale fyziologický stav .

Tedy pokud jsi nemyslel skutečný vnitřní odpor, který je je zamaskovaný podstatou kondenzátoru v režimu DC se tak jeví a lze ho odhalit jen v AC režimu. (možná poněkud opisem vysvětleno)

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #10 kdy: 21. 10. 2021, 09:28:35 »
Nemyslel tím prostě ESR?

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #11 kdy: 21. 10. 2021, 10:29:21 »
Ano určitě myslel...a teoretik co v životě nedržel v ruce páječku ho musel opravit  ;D

PanVP

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #12 kdy: 21. 10. 2021, 10:32:44 »
teoretik co ..nedržel v ruce páječku

I doktor, co předepisuje jen SÁDRU nebo PARALEN může mít vysokou úspěšnost....


Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #13 kdy: 21. 10. 2021, 10:37:57 »
Měl ESR řádu vyšších desítek ohmů, názvosloví si už vymyslete jak chcete, já jen nabídl pomoc :)

Re:Vadný NAS Synology
« Odpověď #14 kdy: 23. 10. 2021, 11:47:34 »
Ahoj,

díky všem za rady, vyzkoušel jsem nový zdroj a vypadá to, že problém je skutečně v něm.

@dj-bobr: zdravím :)