Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #45 kdy: 24. 09. 2021, 20:59:56 »
Najdi si právníka a prober s nim smlouvu cos podepsal, ta je závazná.
Pokud je zaměstnanec a ne švarc, tak snad platí omezená odpovědnost daná zákoníkem práce a co má ve smlouvě je fuk.

Doplnění, víš, on tam mohl pracovat na IČO
V prvním příspěvku se jasně píše zaměstnavatel.


PanVP

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #46 kdy: 24. 09. 2021, 21:08:31 »
V prvním příspěvku se jasně píše zaměstnavatel.

Což nic neříká o smlouvě. Vidím to tak 70 hpp na 30 ičo...

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #47 kdy: 24. 09. 2021, 21:50:51 »
stačí se naučit Indicky a zdrhnout do Indie, jednak tam tvůj naprasený kód nevzbudí pohoršení a jednak z tebe bude rázem senior.
Ať se naučí švýcarsky nebo belgicky,

Dobrej :-)

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #48 kdy: 24. 09. 2021, 22:43:01 »
Teď o víkendu si sepiš výpověď a ve středu nebo ve čtvrtek ji dones. Jelikož to budeš dělat poprvé, tak zde je pár rad. Připrav si smlouvy dvě, dohou o ukončení nahned, a běžnou výpověď. Obě ve dvou kopiích. Vem si někoho, aby šel s tebou. Bude se hodit nejen jako psychická podpora.
Celý týden si představuj, že už odsud brzo zmizíš a 30. listopadu tam budeš naposled. Pomůže ti to se rozhodnout a hned se ti budou ty dny lépe trávit.
Dej si pozor, aby ti tu výpověď někdo přebral, a hlavně tvoji kopii podepsal. Pokud by odmítli, tak proto máš doprovod, aby dosvědčil tvou výpověď. Nebo aspoň diktafon v kapse, kde zachytíš jejich odmítnutí ti převzít výpověď. Nemají na to absolutně žádné právo.
Soud nebude, ale jak už tu bylo řečeno. Připrav se. Pomůže ti to se i cítit bezpečně.
Pokud ti ve výpovědní lhůtě nedají výplatu,jakože pokuta nebo jiný nesmysl, tak můžeš okamžitě ukončit pracovní poměr (ten ještě neskončil, pouze má stanovený konec) a máš nárok na odstupné.


PanVP

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #49 kdy: 25. 09. 2021, 00:17:06 »

Těch rad se drž! Až na ten diktafon...ale na mobil si to klidně nahraj.

PS: Za této situace bych tam - po podání výpovědi - určitě nechodil.
« Poslední změna: 25. 09. 2021, 00:19:16 od PanVP »


Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #50 kdy: 25. 09. 2021, 09:05:05 »
Výpověď stačí poslat poštou doporučeně s dodejkou (případně datovou schránkou, pokud ji dotyčný má zřízenou a zaměstnavatel má povolený příjem poštovních zpráv) a je jistota, že nebudou potíže.

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #51 kdy: 25. 09. 2021, 09:15:22 »
OT: Proč ses pouštěl do něčeho, o čem zjevně moc nevíš? Máš odvahu, to se musí nechat. ;)

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #52 kdy: 25. 09. 2021, 10:03:48 »
Vypoved postou dorucene s dodejkou nebo mailem nebo obojem absolutne nestaci. Nebezpecne ho pletes.
Tedy pokud ho budou chtit buzerovat.

Vim to 100%, protoze jsem s tim letos narazil a vymachaly mi v tom cumak.(umyslne "y").
Kvuli tomu jsem si potom i hledal prislusnou formulaci a potvrdila mi to..

Výpověď stačí poslat poštou doporučeně s dodejkou (případně datovou schránkou, pokud ji dotyčný má zřízenou a zaměstnavatel má povolený příjem poštovních zpráv) a je jistota, že nebudou potíže.

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #53 kdy: 25. 09. 2021, 11:37:59 »
Vypoved postou dorucene s dodejkou nebo mailem nebo obojem absolutne nestaci. Nebezpecne ho pletes.
Tedy pokud ho budou chtit buzerovat.

Vim to 100%, protoze jsem s tim letos narazil a vymachaly mi v tom cumak.(umyslne "y").
Kvuli tomu jsem si potom i hledal prislusnou formulaci a potvrdila mi to..

Výpověď stačí poslat poštou doporučeně s dodejkou (případně datovou schránkou, pokud ji dotyčný má zřízenou a zaměstnavatel má povolený příjem poštovních zpráv) a je jistota, že nebudou potíže.
V tomto případě to pleteš ty, protože zaměstnanec výpověď poštou dát klidně může (pouze opačně je to horší). A že z tebe někdo udělal trubku na to žádný vliv nemá. O emailu jsem pak vůbec nic nepsal, tak to sem netahej.

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #54 kdy: 25. 09. 2021, 11:49:32 »
sorry, asi mas pravdu.
ja jsem mel kombinaci "umyslneho pozdniho prijeti doporuceneho dopisu" a "rozporovani odchodu na dohodu" a jeste par veci,  takze jsem byl uplne jiny pripad.

Vypoved postou dorucene s dodejkou nebo mailem nebo obojem absolutne nestaci. Nebezpecne ho pletes.
Tedy pokud ho budou chtit buzerovat.

Vim to 100%, protoze jsem s tim letos narazil a vymachaly mi v tom cumak.(umyslne "y").
Kvuli tomu jsem si potom i hledal prislusnou formulaci a potvrdila mi to..

Výpověď stačí poslat poštou doporučeně s dodejkou (případně datovou schránkou, pokud ji dotyčný má zřízenou a zaměstnavatel má povolený příjem poštovních zpráv) a je jistota, že nebudou potíže.
V tomto případě to pleteš ty, protože zaměstnanec výpověď poštou dát klidně může (pouze opačně je to horší). A že z tebe někdo udělal trubku na to žádný vliv nemá. O emailu jsem pak vůbec nic nepsal, tak to sem netahej.

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #55 kdy: 25. 09. 2021, 12:12:46 »
hele to co se teď děje je bouda, kterou na tebe někdo nachystal, je možné že to udělal i někdo z tvého příbuzenstva :) ... zamysli se koho nejvíc doma sereš :)  a kdo by chtěl podplatit tvého šéfa aby tě jebal :)
... dej výpověď co nejdříve.  jak už tu někdo psal výše, připrav si 2 výpovědi (jednu ihned a druhou normálně na 2- měsíční výp lhutu)  a každou ve 2 vyhotoveních. vem si diktafon a sežeň si někoho - kamaráda - který s tebou pujde až budeš výpověď podávat ... když ji nepřijmou tak ji pošli doporučeným dopisem poštou. Nezapomeň si nechat jednu kopii od někoho tam podepsat - ideálně od zodpovědné osoby - což je personalista, ředitel atd. .. hlavně ne vrátnej ani uklízečka :) chápeš jo ?  v každém případě nezapomeň !!! tu variantu co ti přijmou IHNED poslat ještě poštou doporučeným dopisem !!!! dělá se to nadvakrát  a adresuje se to na oficiální adresu firmy, jak je zapsaná obchodním rejstříku  ... a najdi si právníka a pora´d se s nim a udělej to co nejdříve ..


PanVP

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #56 kdy: 25. 09. 2021, 12:37:42 »
Vypoved postou dorucene s dodejkou nebo mailem nebo obojem absolutne nestaci. Nebezpecne ho pletes.

Máš pravdu! Přesně tak to je! Nenech se odradit od popleteného byť uřvaného oponenta.

Citace
Zákoník práce zaměstnanci takové možnosti nedává. Zaměstnanec doručuje písemnost určenou zaměstnavateli zpravidla osobním předáním v místě sídla zaměstnavatele. Na žádost zaměstnance je zaměstnavatel povinen převzetí písemnosti potvrdit.  Písemnost v tomto případě nemusí přebírat osobně zaměstnavatel, postačí i oprávněný zaměstnanec (např. v podatelně, na personálním oddělení apod.).

Zdroj například:
https://www.c-budejovice.cz/dorucovani-vypovedi-zamestnancem-zamestnavateli

Citace
Zaměstnanec doručuje zaměstnavateli

Jedná se např. o písemnosti, jako je žádost o dohodu o skončení pracovního poměru, výpověď z pracovního poměru nebo okamžité zrušení apod. Zák. práce má tuto úpravu v § 337.

Zaměstnanec doručuje písemnost zaměstnavateli zejména osobním předáním v místě sídla zaměstnavatele. Jde např. o předání písemnosti vedoucímu, do podatelny firmy apod. Zaměstnanec může požadovat od zaměstnavatele písemné potvrzení o převzetí písemnosti.

Zdroj: https://advokatnidenik.cz/2019/08/05/otazniky-kolem-dorucovani-v-pracovnepravnich-vztazich/

Jsou i jiné mžnosti doručení, třeba pokud by firma byla dlouhodobě zavřená. Pak si na tento úkol najmeš notáře - je levnější a pověřený státem. Nebo právníka, pokud se chceš i následně soudit.
« Poslední změna: 25. 09. 2021, 12:45:02 od PanVP »

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #57 kdy: 25. 09. 2021, 12:46:29 »
viděl si někdy film Hra (1997) ?

https://uloz.to/file/DaDAaEjODAyL/hra-1997-cz-avi#!ZGquAmR2ZwD1MJH3MzMwAQt2AGx2BHk5DHERq3OGIH9lMTSwZN==

https://www.csfd.cz/film/2668-hra/prehled/

pochop, že o programátory je dnes obrovskej zájem uplně všude :) větší zájem je teď už snad jenom o řidiče náklaďáků v Anglii :)

PanVP

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #58 kdy: 25. 09. 2021, 12:49:10 »

Posbírej názory a skoč za právníkem - já bych rychle zmizel. Ve výpovědi to spravil a našel si lepší firmu.

Re:Odpovědnost za škodu? Problémový junior a zklamání z práce
« Odpověď #59 kdy: 25. 09. 2021, 12:59:02 »
Hele, ty VP joudo - když už něco cituješ, tak to aspoň dokonči, protože to pokračuje:

"Pokud nic z toho není možné, lze doručit výpověď zaměstnavateli prostřednictvím pošty. Samozřejmě doporučeně, s dodejkou čili tzv. na doručenku, přičemž musíme zaměstnanci připomenout, aby si neopomněl uschovat kopii výpovědi a podací lístek a – až mu jej pošta doručí –, také útržek doručenky (dodejky). I zaměstnanec tedy může využít služeb provozovatele poštovních služeb, tedy poslat výpověď poštou."

Pro jistotu odkaz na státní subjekt ČSSZ, kde to máš uvedený a snad už přestaneš trolit a psát pitomosti: https://www.cssz.cz/documents/20143/186336/NP_12_2019_14-20.pdf/877cd38a-0a1f-1bf8-3729-1adf8a22c726