Domovní alarm

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Domovní alarm
« Odpověď #15 kdy: 06. 08. 2021, 16:15:56 »
Pri zivelnej pohrome je snad alarm jedno, nie?


Re:Domovní alarm
« Odpověď #16 kdy: 06. 08. 2021, 16:16:06 »
Vím že třeba DSC ústředny mívají i programovatelné výstupy. Nebývá jich moc, ale můžeš mít třeba výstupy: zakódováno, odkódováno, horní patro OK, spodní patro OK, alarm, voda pod myčkou....Nějak dost pochybuju, že (zvlášť v dnešní cloudové době) bude mít nějaká ústředná otevřené API ze kterýho půjdou tahat data do automatizace....
Ty výstupy pak už dokážeš do automatizace předpokládám nějak integrovat...Je to normálně open collector - tzn dáš tam nějakej pullup na napětí co chceš a ústředna ti to při aktivaci zkratuje na GND.

Re:Domovní alarm
« Odpověď #17 kdy: 06. 08. 2021, 17:31:51 »
Já to jako chápu a není to problém udělat, ale přijde mi zcestné, tohle řešit v roce 2021, kdy do té ústředny vede můj po domě rozvedený UTP kabel přesně pro podobné případy. :)

Vím že třeba DSC ústředny mívají i programovatelné výstupy. Nebývá jich moc, ale můžeš mít třeba výstupy: zakódováno, odkódováno, horní patro OK, spodní patro OK, alarm, voda pod myčkou....Nějak dost pochybuju, že (zvlášť v dnešní cloudové době) bude mít nějaká ústředná otevřené API ze kterýho půjdou tahat data do automatizace....
Ty výstupy pak už dokážeš do automatizace předpokládám nějak integrovat...Je to normálně open collector - tzn dáš tam nějakej pullup na napětí co chceš a ústředna ti to při aktivaci zkratuje na GND.

X

Re:Domovní alarm
« Odpověď #18 kdy: 07. 08. 2021, 00:54:08 »
Ať tak či onak, tak bych pro bezpečnostní systém volil určitě něco s platnou certifikací - bohužel bezpečnost a integrace jdou málokdy ruku v ruce.

Jablotron má "API" v podobě převodníku sběrnice (JA-121T) - skrz ten to můžeš zajistit/odjistit a vyčítat stavy čidel/vstupů... Pokud ti jde o tohle, tak to stačit bude. Další informace z toho můžeš tahat skrz SIA (PCO), ale na to musíš mít jiný než ten jejich pult.

Zároveň má vcelku hezky udělaná bezdrátová čidla, takže netřeba řešit sběrnici skrz barák - mám to doma taky tak.

Re:Domovní alarm
« Odpověď #19 kdy: 07. 08. 2021, 10:07:45 »
Pro možnost integrace do automatizace doporučuji ústřednu Satel Integra. Jako volitelné příslušenství má ethernetový modul ethm1 plus, který nabízí vlastní protokol pro čtení a ovládání ústředny např. z PLC pomocí ascii komunikace. Popis protokolu je k dispozici ke stažení.

https://www.satel.eu/cz/product/698/ETHM-1%20Plus,TCP-IP-komunika%C4%8Dn%C3%AD-modul

Bezdrátová čidla by to mělo umět taky.