Home Office po pandemii

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #30 kdy: 29. 06. 2021, 18:39:38 »
Pro nekoho je home office obrovske plus. Pro jineho zase trest.
To je hodně důležité a záleží to na mnoha okolnostech. Samozřejmě na nátuře, ale i na tom, jak daleko/dlouho člověk dojíždí, jaké má doma podmínky (samostatná místnost, rušení od zbytku rodiny, vybavení, připojení) a samozřejmě i na tom, co dělá a s kým potřebuje komunikovat. Pokud pracovní záležitosti častěji řeším s lidmi roztroušenými po celém světě než s těmi, kdo se mnou sedí v kanceláři, není z pracovního hlediska až takový rozdíl, jestli sedím tam nebo doma. Takže zejména v IT má málokdy smysl snažit se vnutit jeden model všem.


Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #31 kdy: 29. 06. 2021, 18:58:11 »
No tak ja mel CELY team tisice kilometru daleko.
Stejne mi management  porucil navrat. Ze prej muzu odpoledne vyrazim domu driv, kdyz mam ty vecerni cally z jine casove zony.

Ale ono uz bylo indikativni, ze nekteri tlacili povinne zapnuti kamery.
Tak nejak mi to vzdalene pripomnelo jedno ceska (velke) nakladatelstvi, kde HR ****.. prislo s napadem, ze cela firma bude pouzivat stejny parfem a zkousely to prosadit.

Byli jsme full-remote už před Covidem a s ohledem na fakt že je spousta kolegů pár set kilometrů od nejbližší kanceláře, v jednom případě i pár tisíc, moc to na začátek chození do kanceláře nevidím :)

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #32 kdy: 29. 06. 2021, 23:05:46 »
No tak ja mel CELY team tisice kilometru daleko.
Stejne mi management  porucil navrat. Ze prej muzu odpoledne vyrazim domu driv, kdyz mam ty vecerni cally z jine casove zony.

Ale ono uz bylo indikativni, ze nekteri tlacili povinne zapnuti kamery.
Tak nejak mi to vzdalene pripomnelo jedno ceska (velke) nakladatelstvi, kde HR ****.. prislo s napadem, ze cela firma bude pouzivat stejny parfem a zkousely to prosadit.

Byli jsme full-remote už před Covidem a s ohledem na fakt že je spousta kolegů pár set kilometrů od nejbližší kanceláře, v jednom případě i pár tisíc, moc to na začátek chození do kanceláře nevidím :)

ja bych bral misto v kancelari naopak jako bonus a naklad na strane zamestnavatele, take pracuji na dalku a platim si vlastni sdilenou kancelar. Doma se neda tak dobre soustredit.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #33 kdy: 30. 06. 2021, 11:32:26 »
Ono celkovo styl prace (full HO / full kancl / kombinacia) je hodne osobna vec.

Mam kolegov ktory bud maju doma male deti a su teda stale vyrusovany a radsej idu do kanclu, aj ked musia cestovat dajme tomu do pol hodiny (nikto u nas nie je z nejakej extra dialky a ak ano, tak robime full HO). Alebo sa proste doma nevedia na to sustredit (slaba vola, co uz :) ) a za tich 8hod doma urobia vraj mozno iba polovicu / dve tretiny toho co urobia v kancli. Ok chapem, niekto to tak proste ma a potrebuje byt v kancli.

Mam kolegov ktori si vzykli na full HO, ale stale chcu chodit do kanclu (napr 3dni HO, 2 dni kancel, alebo ina kombinacia), uz len kvoli ludskemu kontaktu. Ani nie tak kvoli robote ze treba nieco robit spolu lebo sak telefonovat a zdielat obrazovka sa da aj z domu, ale kvoli tomu ze vidia aj ine tvare ako len clenov rodiny a pokecaju si aj s niekym inym.

A potom mam kolegov (sem patrim aj ja) ktory mame dobre podmienky pracovat z domu (nikto nas nerusi, dokazeme sa sustredit a odviest rovnaku robotu ako keby sme boli 8hod denne v kancli), a sme asi proste domasedi a samotari :D Nepotrebujeme sa rozpravat kazdy den s 10timy roznymi ludmi lebo nam inak rupne v palici.


Inak co sa tyka plochy kancelarii, myslel som ze sa u nas bude zmensovat, ale ocividne nie, zrejme sa bude masovo naberat. Sucastne vytazenie je mozno 50-60% z pred pandemickeho - hodne zavisi aka oblast, SW vyvoja je mozno iba 25%, ale niektore oddelenia maju blizko 100% - ono odviezt si domov x ton tazke zariadenia nie je sranda.

...
Siemens? :)

Praveze siemens s tym nema problem, aspon teda nie v ziline (som v siemens mobility, ako to maju ine divizie neviem, ale predpokladam ze rovnako / dost podobne).

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #34 kdy: 01. 07. 2021, 00:04:46 »
Ináč máte v práci "píchačky"? Myslím tým, že či vám kontrolujú dochádzku, či vám sedí presne na minútu, či vám sedí obed, či máte správne zadané HO alebo kancl a tak. Tu kde robím ja to je a neuveriteľne ma to serie, napríklad nemôžem si dať, že ráno som 2 hoďky robil z domu (skutočne robil) potom som šiel do kanclu tam bol 4 hoďky a potom som doma pokračoval, to by niekto strašne riešil prečo to tak mám a kto mi dal povolenie takto pracovať a ako som si to mohol dovoliť atď. Pričom aj takáto kombinácia HO/kancl by mne skvelo vyhovovala, lebo pre mňa je priorita vyhnúť sa dopravnej špičke a nemárniť svoj čas ktorý mi nikto nikdy nevráti stánim v kolonách.

Asi by mi to nevadilo, keby som už nezažil aj lepšie, že proste sa to vyplňalo automaticky a ručne nikto nič nerobil iba aby sa splnil zákon, ale reálne bolo totálne jedno kedy kto prišiel pokiaľ dodržiaval tímové dohody a bola za ním vidieť robota, tak mohol robiť aj 5-6 hodín denne a nikoho to nezaujímalo, čo by IMHO mal byť štandard, načo prdieť do židle 8 hodín, keď nepoznám nikoho kto by v IT toľko fakt reálne odpracoval, to sa dá možno krátkodobo, ale nie celý pracovný život, nepochopím toto divadlo a prečo na ňom manažéri tak lipnú pritom sami musia vedieť, že je to absolútna blbosť, asi psychopati no.
« Poslední změna: 01. 07. 2021, 00:07:36 od nehalem »


Pixe

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #35 kdy: 01. 07. 2021, 09:58:32 »
Místo píchaček máme něco mnohem horšího - Jiru.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #36 kdy: 01. 07. 2021, 10:42:15 »
Myslim si ze je to silne individualni. U nas ve firme, ted porbiha dotaznik se spektrem otazek ktere padly v diskuzi. Napr. ja jsem ted na HO. Detem zacli prazdniny a je tu hrobove ticho, takze mam klid na praci. Deti jsou nastesti ( 10 a 13 ) takze uz samostatne a nekrici a netahaji me za nohu jak kdyz jim bylo 2-5. S kolegy jsme stvorili docela selmostroj ktery bezi 24/7 pod docela krutym SLA a myslim si ze by to nemohlo vzniknout v podobne kvalite formou HO. Ten lidskej kontakt a debaty do "krve" proc to udelat tak ci onak zadnej teams/zoom nenahradi.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #37 kdy: 01. 07. 2021, 12:50:46 »
U nás jsou v kanclu pořád zhruba stejný lidi jako za tvrdého lockdownu. V podstatě se to ustálilo dva tři měsíce po začátku, kdy si spousta zkusila full HO a někteří zjistili, že jim HO nevyhovuje. Mám kolegy, které jsem už víc než rok neviděl. Faktem je, že ti co se pravidelně objevují v práci jsou většinou rodiče, kteří prostě doma nemůžou pracovat.
Já teď jedu 1HO+4 a na ten HO si plánuju věci, které se dají odbýt do hodiny v kuse. Představa, že na mne doma tři hodiny v kuse nepromluví ani jedno dítě, ani manželka ani pes je prostě směšná.

kate

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #38 kdy: 01. 07. 2021, 12:52:40 »
Ináč máte v práci "píchačky"? Myslím tým, že či vám kontrolujú dochádzku, či vám sedí presne na minútu, či vám sedí obed, či máte správne zadané HO alebo kancl a tak.

V předchozí práci jsem měla a bylo to nesnesitelné přesně z uvedených důvodů. Teď sice máme virtuální píchačky, ale je to spíš pro zjišťování kdo je zrovna „v práci“ a na hlídání, aby to někdo nepřepískl s pracovní dobou (pár lidí má tendenci zahrabat se do práce a mít zbytečně velké přesčasy; work-life balance na remote je těžší udržet, tak je fajn mít na to „hlídacího psa“), pár hodin do mínusu tu nikdo neřeší.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #39 kdy: 01. 07. 2021, 18:24:26 »
Ináč máte v práci "píchačky"? Myslím tým, že či vám kontrolujú dochádzku, či vám sedí presne na minútu, či vám sedí obed, či máte správne zadané HO alebo kancl a tak.

V předchozí práci jsem měla a bylo to nesnesitelné přesně z uvedených důvodů. Teď sice máme virtuální píchačky, ale je to spíš pro zjišťování kdo je zrovna „v práci“ a na hlídání, aby to někdo nepřepískl s pracovní dobou (pár lidí má tendenci zahrabat se do práce a mít zbytečně velké přesčasy; work-life balance na remote je těžší udržet, tak je fajn mít na to „hlídacího psa“), pár hodin do mínusu tu nikdo neřeší.

Prave na to su pichacky dobre. Mas nieco zaujmave na robote a chce sa ti potiahnut dlhsie ako 8hod? Ok, super, odrobis kazdy den napr 9,5 hod namiesto 8, cely tyzden, na konci tyzdna mas nadrobenych 7,5 hod, ktore si potom mozes vybrat ako nadrobeny cas (plus tu pol hodku niekedy v tom mesiaci zase nadrobis az to pasuje). A nemusis sa handrkovat so sefom ze si posledny tyzden makal ako srob a chces si ten nadrobeny cas vybrat ako celodenne volno. Mas to proste zaznamenane a bodka.

Chapem ze pre niekoho kto ma problem obsediet 8hod je to problem. A vyhovorky ze ked si odrobim robotu za 6, a co robim potom je moja vec si prosim nechajte pre niekoho ineho. Pochybujem ze tu ma kazdy zmluvu na dielo kde ma presne vytycene co musi byt do kedy hotove a kolko za to dostane - inak povedane, ak to urobis za 6hodin denne za jeden mesiac, alebo za 12hod denne za 3 mesiace su mi u pr*ele, toto je tvoja odmena na konci ak dodas dielo v nasledujucich troch mesiacoch. Toto ma totizto malokto, >99% ludi je proste platenich od hodiny, takze by ste tich 8hod denne mali aj robit.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #40 kdy: 01. 07. 2021, 18:57:27 »
teda tebe bych chtel mit v tymu

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #41 kdy: 01. 07. 2021, 19:41:10 »
Ináč máte v práci "píchačky"? Myslím tým, že či vám kontrolujú dochádzku, či vám sedí presne na minútu, či vám sedí obed, či máte správne zadané HO alebo kancl a tak.

V předchozí práci jsem měla a bylo to nesnesitelné přesně z uvedených důvodů. Teď sice máme virtuální píchačky, ale je to spíš pro zjišťování kdo je zrovna „v práci“ a na hlídání, aby to někdo nepřepískl s pracovní dobou (pár lidí má tendenci zahrabat se do práce a mít zbytečně velké přesčasy; work-life balance na remote je těžší udržet, tak je fajn mít na to „hlídacího psa“), pár hodin do mínusu tu nikdo neřeší.

Prave na to su pichacky dobre. Mas nieco zaujmave na robote a chce sa ti potiahnut dlhsie ako 8hod? Ok, super, odrobis kazdy den napr 9,5 hod namiesto 8, cely tyzden, na konci tyzdna mas nadrobenych 7,5 hod, ktore si potom mozes vybrat ako nadrobeny cas (plus tu pol hodku niekedy v tom mesiaci zase nadrobis az to pasuje). A nemusis sa handrkovat so sefom ze si posledny tyzden makal ako srob a chces si ten nadrobeny cas vybrat ako celodenne volno. Mas to proste zaznamenane a bodka.

Chapem ze pre niekoho kto ma problem obsediet 8hod je to problem. A vyhovorky ze ked si odrobim robotu za 6, a co robim potom je moja vec si prosim nechajte pre niekoho ineho. Pochybujem ze tu ma kazdy zmluvu na dielo kde ma presne vytycene co musi byt do kedy hotove a kolko za to dostane - inak povedane, ak to urobis za 6hodin denne za jeden mesiac, alebo za 12hod denne za 3 mesiace su mi u pr*ele, toto je tvoja odmena na konci ak dodas dielo v nasledujucich troch mesiacoch. Toto ma totizto malokto, >99% ludi je proste platenich od hodiny, takze by ste tich 8hod denne mali aj robit.
Toto je presne tá mentalita ktorú nie som schopný pochopiť.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #42 kdy: 01. 07. 2021, 19:46:13 »
Toto je presne tá mentalita ktorú nie som schopný pochopiť.

Jako že když je někdo placený za osm hodin denně, tak mu přijde poctivé těch (v průměru) osm hodin denně pracovat a nesnaží se to všemožně ojebat?

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #43 kdy: 01. 07. 2021, 21:16:10 »
Toto je presne tá mentalita ktorú nie som schopný pochopiť.

Jako že když je někdo placený za osm hodin denně, tak mu přijde poctivé těch (v průměru) osm hodin denně pracovat a nesnaží se to všemožně ojebat?

Konecne poctivy clovek.

Dufam ze nabuduce ked pojdete vy ostatny do servisu, tak vas mechanik oj*be este aj o spodky a nauctuje si dvojhodinovu robotu ako cely den. Alebo kdekolvek inde kde platite niekoho od hodiny, nech vam pekne vyrube vymysleny cas, sak co ze on si urobi robotu za par hodin a nakontuje cely den, sak rovnaku ideologiu sami uznavate, tak predsa nebudete proti ked bude aplikovana aj na vas. Ci to uz je zrazu ine?

Este dodam, presne kvoli takym ludom firmy moc nechcu davat homeoffice a manazeri chcu mat radsej ludi pod dohladom. Lebo ked ta raz platia za 8hod roboty denne, tak chcu aby si robil 8hod denne a nie 6, a zvysne dve vymyslal preco to co si za dnes urobil staci ako robota za 8 a mas teda "padla".
« Poslední změna: 01. 07. 2021, 21:19:53 od kanoe22 »

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #44 kdy: 01. 07. 2021, 21:24:39 »
https://vimeo.com/7096488

nejdriv se tu na foru objevili uzitecni a ted dorazili poctivi programatori.

treba dojde i na schopne.

jenom konstatuji.