Home Office po pandemii

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #15 kdy: 29. 06. 2021, 12:26:15 »
aha, jako ze jeden z rodicu muze utect .

jinak ted uz jsou skolky otevreny, takze zbyva jen skutecne uzky vekovy interval, kdy jsou deti za zady (nebo v postylce) furt. Ve vsech ostatnich pripadech se logistika stane mene silenou (u rodin s vice nez jednim ditetem).

protoze nechapu, jak rodicovstvi koreluje s nadsenym vitanim navratu do office.

Dva malí caparti, co buď ještě nechodí do školky, nebo mají školku zavřenou a nepomůžou ani kvalitní sluchátka a samostatná místnost na práci, abych se aspoň přiblížil k předpandemickým výkonům.


Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #16 kdy: 29. 06. 2021, 12:29:17 »
Samozrejme pokud nekdo bydli na Southforku tak to nepozna, ale ve 2+1 to bylo fakt tezke organizacne.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #17 kdy: 29. 06. 2021, 12:36:12 »
A bohužel je to komplikace i pro kolegy, když s někým mluvím a ten co chvíli musí odskočit řešit dítě, nebo se na pozadí konstantně ozývá hluk potomstva, tak je to opruz.

Mimochodem, školky jsou většinou přes prázdniny zavřené.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #18 kdy: 29. 06. 2021, 13:14:32 »
pokud bych mel na vyber bud zvladnout logistiku nebo pridat 2-3 hodiny denne, co budu v doprave, tak rozhodnuti je jasne.
Tim spis , pokud se "tak nejak ocekava", ze vecer z domova tak jako tak budu na callu s jinymi casovymi zonami.


ale vysledkem toho je, ze by to melo byt holt individualni

vesterna12

  • ***
  • 122
  • byrokracie zabíjí kreativitu
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #19 kdy: 29. 06. 2021, 14:02:32 »
U nas na to uz taky tlaci. Je nastavene datum do kdy se ocekava, ze tam budeme vsichni lapet.
Mame moznost brat si HO, ale vedeni to nevidi rado. Koukaji na Vas tak zvlastne, ze jste si dovolil vzit si HO. Jako bych prejel dite a jeste se ujistil, ze jsem ho prejel dodatecnym couvanim.
Posledni rok a nejaky drobny na HO jasne dokazuji, ze HO v nasi firme funguje. Praci za Vas nikdo neudela. Pokud se flakate je to okamzite videt a resi se to.
Ztracet cas a nervy v dopravnich zacpach uzasneho mesta Prahy a pak sedet v temne smradlave dire a prekrikovat se u stolu s dalsimi 3 lidmi v prostoru kde sedi neco kolem 30 lidi mam uz plny zuby. Kazdej ted resi schuzky pomoci Teams. Nedovedu si predstavit, ze 6 lidi v takovem prostoru vola v jeden okamzik (a jeden z nich je THE SCRUM MAAASTER)
Neni mi uz 26 abych jak cubka sedel se sluchatkama celej den, protoze ten krupan od vedle proste nechape, ze tam neni sam. Pokud firma bude trvat na trvale pritomnosti tak jsem pripravenej jit jinam a klidne i za mene. Zivot mame jenom jeden. V tehle firme stejne porad dokola objevujeme kolo a kazda sracka je mega projekt tvoreny hlavne vyplnovanim tabulek nez samotnym technickym resenim. Ted jsem pul roku resil, ze pri autentizaci vyzaduji na sve komponente certifikat. Normalne zalezitost na jeden den, ale s rostouci byrokracii pul roku. Dopad na aplikace minimalni. To je uz trochu moc. U stolu stejne neposloucham kdo se o cem bavi. Nedovedu delat vic veci zaroven. Pro dulezite znalosti se provadi skoleni....







Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #20 kdy: 29. 06. 2021, 14:13:53 »

protoze nechapu, jak rodicovstvi koreluje s nadsenym vitanim navratu do office.

Az budes mit deti mladsi 3 let, tak to pochopis. I 3+1 je male.
U nas se taky nejvic tesi na navrat do kanclu otcove, kde maj vetsi produktivitu.
 Bezdetnym je to samozrejme jedno.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #21 kdy: 29. 06. 2021, 14:48:31 »

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #22 kdy: 29. 06. 2021, 14:56:22 »
Dve deti mladsi 3 let jsem mel.
"Mel" jako ze uz zestarly, ne ze zahynuly na nezvladnutou logistiku.



protoze nechapu, jak rodicovstvi koreluje s nadsenym vitanim navratu do office.

Az budes mit deti mladsi 3 let, tak to pochopis. I 3+1 je male.
U nas se taky nejvic tesi na navrat do kanclu otcove, kde maj vetsi produktivitu.
 Bezdetnym je to samozrejme jedno.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #23 kdy: 29. 06. 2021, 16:19:10 »
No ja si idem homeoffice cca 4 roky s tym ze raz za mesiac az dva na den do firmy.
1 dieta rocne a pohoda. Osobne si uz asi neviem predstavit vstavat cestovat a stravit hodku v aute len aby som bol v robote. Pritom viem ze kolega cestuje cca 2 hodky denne a rad do roboty.
Podla mna je to o organizacii prace.
Moja produktivita je cca 1,5x viac s domu ako v robote lebo viem ze tam je limitovany cas a uz rozmyslam kedy ist na cestu aby som neskysol niekde v zapche.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #24 kdy: 29. 06. 2021, 17:13:02 »
2 dny v kanclu, 3 dny HO. Před COVIDem HO spíš výjimečně (1x za týden). Jelikož nám neklesla výkonost, tak to vypadá i nadějně do budoucna.
Osobně pokud se to bude navyšovat, odejdu (na což jsem upozornil i nadřízené) -- pro mě to je zbytečné cestování, vstávání a všeobecně pruda (venčení psa dřív, míň volného času -- o to co strávím na cestách ...). Navíc teď v létě jsem si udělal summer-office mimo město a líbí se mi ta volnost, že si člověk může naplánovat život v rámci mezí jak chce, ject si kam chce a pracovat odkud chce.  :)

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #25 kdy: 29. 06. 2021, 17:15:07 »
... po pandemii ...
Hahaha, ten byl dobrej.

asi tak ... on/off locky a pandemie tu budu este minimalne 10 rokov v kuse len to niekomu este vobec nedochadza

10 je asi trochu prehnany, ale v zasade souhlas - lidi proste strkaji hlavu do pisku. Ockovani pomaha i na mutaci delta, tak jdeme snad spravnym smerem. Ale v 2021 konec pandemie opravdu asi nebude.
Ale tak aspon si caulidi uzijou leto, zejo.

Ja osobne očakávam ešte jednu relatívne silnú vlnu v jeseni (podzim), potom už len možno malé vlny, ale skôr by som povedal že definitívny reálny koniec Covidu v Európe skôr budúci rok. Inak osobne si myslím že remote je skvelý aj mimo pandémie, lebo cestovanie = strácanie času. A ono fakt strácať čas činnosťou, keď máme možnosti aké máme si nemyslím že je rozumné.

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #26 kdy: 29. 06. 2021, 17:27:27 »
Pro nekoho je home office obrovske plus. Pro jineho zase trest. Je smutne ze se nekdo neumi vzit do situace obou skupin. A je jeste smutnejsi ze nekdo zustava pracovat ve firme co nuti dochazet do kanclu a on by chtel pracovat z domova (pripadne opacna situace)

mark42

  • ***
  • 101
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #27 kdy: 29. 06. 2021, 17:35:02 »
2 dny v kanclu, 3 dny HO. Před COVIDem HO spíš výjimečně (1x za týden). Jelikož nám neklesla výkonost, tak to vypadá i nadějně do budoucna.
Osobně pokud se to bude navyšovat, odejdu (na což jsem upozornil i nadřízené) -- pro mě to je zbytečné cestování, vstávání a všeobecně pruda (venčení psa dřív, míň volného času -- o to co strávím na cestách ...). Navíc teď v létě jsem si udělal summer-office mimo město a líbí se mi ta volnost, že si člověk může naplánovat život v rámci mezí jak chce, ject si kam chce a pracovat odkud chce.  :)

Presne! Vela firiem zistilo, ze sa produktivita drasticky neprepadla (samozrejme, mozu byt vynimky) a tak to vyzera nadejne :-) Niektore sa sice mozno vratia do povodneho rezimu, typicky ide o design/umenie, kde je osobna spolupraca na vyrobku/modeli podstatna (architekti a pod.) ale vasine IT ludi toto nevadi. Ine firmy zistia, ze im staci polovica lokalit/budov/poschodi a ze mega usetria, takze ani im nebude vadit mensi pokles produktivity, ktory sa da dohnat. A HO prestane byt "nutne zlo" ked si klucovy zamestnanec zlomi nohu, alebo odmena namiesto extra dovolenky, ale normalna sucast prace.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #28 kdy: 29. 06. 2021, 18:15:44 »
U nas vo firme sa pred covidom pracovalo normalne, vsetci chodili do officu, HO bol na dohode timu, vacsinou ale len vynimocne. Ked prisiel covid, tak 99% firmy zostalo pracovat na HO. Niektore stalice chodili stale do kanclu, pretoze si nevedia predstavit pracu doma. Cca. 3 mesiace dozadu sme tiez vyplnali dotaznik, ako si predstavujeme pracu po covide. Vela ludi bolo za HO, ze sa im paci, ale uvitaju nejaku moznost shared desks. Ja osobne preferujem pracu full remote s obcasnym dochadzanim do kancelarie (1-2x do mesiaca). Mam to cca. 140km od domu (pocas covidu sme sa prestahovali), takze dochadzat viac ako 1x tyzdenne uz je pre mna nevyhodne casovo aj financne. Mame doma rocnu dceru, ale mam vlastnu izbu, nikto ma nerusi. Mozem si vyjst na terasu, na zahradu, odpocinut si. Osobne mam pocit, ze doma spravim viacej prace. Ked pride clovek do officu, stale len kavicka, pokec s kolegami, nejaky stolny futbal a zrazu 15:30 a clovek ide domov a moc toho nespravil. Mame v time takych aktivnych kolegov, ktori by chceli, aby ostatni clenovia chodili do officu castejsie, ale vravim si, ze chciet je pekna vlastnost :).
Co nechapem trosku jednu vec, vela firiem zistilo, ze sa da pracovat naplno aj z domu a zmensuju priestory a vydaje za prenajom, no a nasa firma sa prestahovala do novostavby a aj vacsich priestorov :)).

kate

Re:Home Office po pandemii
« Odpověď #29 kdy: 29. 06. 2021, 18:16:31 »
Byli jsme full-remote už před Covidem a s ohledem na fakt že je spousta kolegů pár set kilometrů od nejbližší kanceláře, v jednom případě i pár tisíc, moc to na začátek chození do kanceláře nevidím :)