Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #90 kdy: 31. 05. 2021, 16:01:18 »
BTC investice není, protože nemá žádnou minimální cenu.
Jaka je minimalni cena treba akcie vyrobce mobilnich telefonu Nokia?

V zásadě se dá uvažovat o tom, že hodnota akcií nepoklesne pod částku nejméně příznivé metody ocenění podniku. V případě firmy, pokud není zadlužená, se dá přinejmenším počítat s likvidační hodnotou majetku, u technologické firmy je majetkem i know how, práva apod. Investor do akcií vidí výkazy hospodaření (ví, jestli je či není zadlužený).

U kryptoměny není nic. I ta elektřina už byla propálená a proměněná v popularitu. Pokud popularita poklesne, nelze ani doufat, že by něco dalšího zbylo.
Jejich know how bylo behem roku tak stare jak vcerejsi noviny... na to jsem poukazoval. V jednu chvili meli nejvetsi podil slibneho trhu a za chvili po nich nikdo ani nesteknul protoze technologie se totalne otocily.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #91 kdy: 31. 05. 2021, 16:11:28 »
Jejich know how bylo behem roku tak stare jak vcerejsi noviny... na to jsem poukazoval. V jednu chvili meli nejvetsi podil slibneho trhu a za chvili po nich nikdo ani nesteknul protoze technologie se totalne otocily.

Jasně, ale jsou to všechno informace, se kterými může investor seriózně pracovat. Vyhodnotí a rozhodne se, jestli firmě, jejich lidem věří. Jestli má dost kapitálu to zvládnout. Na konci je opravdu důvěra, ale založená na faktech o fundamentu. Pokud představenstvo lže, kroutí výkazy, nebo zneužívá insider informace, je to trestné a je koho soudit.

V případě kryptoměn je to jen ta víra - nebo spíš zbožné přání. Žádná ochrana před dravci neexistuje a dravce ani neidentifikujete. Když opadne důvěra v kryptoměnu, nezůstane po ní vůbec nic - ani v nejlepším případě.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #92 kdy: 31. 05. 2021, 20:14:10 »
BTC investice není, protože nemá žádnou minimální cenu.
Jaka je minimalni cena treba akcie vyrobce mobilnich telefonu Nokia?

Nokia je špatný příklad, protože jejich hodnota je pořád více než dobrá, ikdyž ne tak jako když měla mít pod palcem celý mobilní trh, jako firma dále funguje dobře a má nezadnedbatelnou možnost růstu třeba v 5g. Firma není jenom jeden z jeho produktů.
Navíc mobilní divizi dávno prodala a ne zadarmo, protože ikdyž byla technologicky pozadu, její jméno mělo stále váhu a má jí pořád, ikdyž Nokia výrobce mobilních telefonů je teď jen jméno pod kterým vyrábí čínská firma.

Jméno virtuální "měny" těžko prodáš, když jediná věc co to je, je token, kterých může být nekonečno. Jakmile BTC zastará jeho hodnota je 0 a ti co ho drží ztratili v okamžiku vše co měli, protože nikdo není povinný ho kupovat. Takže je to jen spekulace jestli dokážu odejít dříve než ostatní, ale to okno může být nekonečně malé.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #93 kdy: 31. 05. 2021, 22:30:56 »
Můžeme se podívat, kde je dnes západ, který byl tak konzervativní ohledně inflace, že ho čína, která si s inflací neláme hlavu a využívá jí jak nejlépe to jde pro prospěch celku a teď je reálné, že yuan bude mnohem lepší měna než dolar a to měla USA všechny karty v ruce.

Snad jen k tomuto. V demokracii se zájem státu kryje se zájmem obyvatel. Vím, že s tím každý nesouhlasí, protože zlodějen je kolem nás moc. Kdyby nebyly, mohli bychom se mít lépe. Ale stále je to hodně daleko od opravdového plundrování. Za ekonomickou recesi považujeme období, kdy se jen zpomalí růst.

Proti tomu v Číně a ostatních diktaturách jsou zájmy státu by design odtržené od přímých zájmů lidí. Zjednodušeně řečeno, Číně je jedno, jestli totálně ožebračí dvě generace obyvatel, když bude mít pocit, že celkově to přinese úspěch. Ono to obvykle dlouhodobý úspěch nepřinese, protože obyvatelstvo se během takto dlouhé doby změní. Např. ztratí motivaci pracovat (ve smyslu: tvořit hodnoty) - tak, jako se to stalo v ČSSR.

Souhlasím, že existuje určitá zdravá, stimulující míra inflace, protože nutí peníze, aby byly činné. Tím se zachovávají pracovní příležitosti. Extrémy umíme řešit sociálními programy. I když to ostatní nenesou dobře (proč někdo dostává peníze bezpracně, kdy já dřu?), ve skutečnosti je levnější cesta.

V demokracii se zájem státu zdánlivě kryje se zájmem většiny různě ovlivněných obyvatel. V zájmu ani té většiny obyvatel to rozhodně být nemusí. Jakmile je rozdíl majetku a tím pádem vzdělání dostatečný a vliv individualit a propagandy velký, většina se nechá ovlivnit, protože polovina je podprůměrně inteligentní a někteří inteligentní ví, že by mohli ovládnutím této skupiny hodně získat, takže se k nim naoko přidají.
Je důvod proč soudy a členové národní banky voleni přímo nejsou a proč potřebuješ více než většinu na změnu ústavy, demokracie se chrání proti slabé většině a snaží se ji převrat protáhnout aby to populisti neměli tak lehké, protože ti často selhávají brzo, jako Babiš. Více různých krátkodobých populistů dává možnost chytřejší menšině, která se umí domluvit rozhodovat a ta nese opravdové zájmy většiny. Schopní populisté jsou ta největší hrozba.

Diktátoři nemusí nutně pracovat proti zájmu většiny, záleží na jedinci/skupině, protože pravda je, že když se má většina lépe, budu se mít lépe většinou i já. Problémy bývají až jakmile "výkonný" diktátor umře. V Číně opravdu není většina lidí nespokojená, ikdyž se naprosto nechutně zneužívají menšiny. Jelikož západ jejich růst začal, dále jej podporuje a ještě se na nich stal vlastní vůlí prakticky existencionálně závislý, ten problém jen zvětšuje a diktátorům pomáhá a už teď bude mít velký problém přestat, zatímco oni takový problém mít nemusí. Životní úroveň roste v Číně nejrychleji na světě a ani není důvod proč by většina měla být nespokojená nebo nemotivovaná. Pád může způsobit jen západ, pokud se vzpamatuje a začne využívat zbraně jako jsou národní banky efektivně a umožní Čínanům a dalším vidět, že tady se žije lépe.

Krypto nám v ničem z toho nepomůže, naopak stát ztratí další páku proti oligarchům a cizím státům a naopak ji získají nejbohatší a kriminálnící, kteří můžou mít úmysly jakékoliv a často jsou to psychopati a asociálové, proto je tak důležitá střední třída, která se nesmí nechat ovlivnit pár bohatými a mocnými.
Nezávislé crypto má smysl jen na převrat oligarchie nebo totality, kdy mají lidé omezenou moc, ale jde jen o krátkodobou výhodu, protože jde využít i přesně naopak.

Kdo drží a těží většinu krypta, takže kdo na pumpováním nejvíce získává? Proč proti tomu nejvíce bojuje Čína a kdo naopak tlačí krypto na západě?

ČSSR a SSSR je úplně jiná situace oproti číně, kvůliš právě neuvěřitelným investicím západu. Zatímco Rusko a většina východu byla po válce zničená a nedostala žádnou investici od méně zasáhnutých států, v Číně se děje úplný opak a dokázali toho tak dobře využít, že jsou v situaci o jaké se SSSR a i ČSSR mohlo jen zdát.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #94 kdy: 01. 06. 2021, 07:42:33 »
(...)

Souhlas s popisem vlády oligarchie i osvíceného autokrata. Obojí považuji za víceméně dočasné jevy, protože to po čase vyústí v demokracii nebo totalitu - jde o to, jestli ti, co jsou u vesla, se snaží lidem skutečně naslouchat, nebo získají přesvědčení, že je potřeba masy zkrotit.

S hodnocením kryptoplatidel souhlasím. Jsou bezúčelné v demokratických zemích a jsou pro ně hrozbou. Není v našem zájmu obcházet zřízení, které sice s chybami, ale funguje. Celkově jde u lidí pozorovat životní netrpělivost. Když něco nejde ideálně hned, tak si každý myslí, že je potřeba hned dělat radikální změny. Manažer chce vyměnit podřízené, lidé vyměnit vládu bez ohledu na potřebu dodržení demokratických principů, a někteří mají nutkání řešit chyby finanční soustavy tím, že ji obejdou kryptem. Je to samozřejmě kravina, i kdyby to fungovalo, protože nás to systémově vrátí někam mezi starověk a středověk - není důležité jak a od koho jsi bohatství získal, ale hlavně, že máš naditý měšec.

Paradoxně, takovou blbinu může na nohy postavit jen současný bohatý svět. Chudý člověk (tím nemyslím ani Evropana s minimální mzdou - protože to je stále boháč proti chudému jihoameričanovi, indovi, afričanovi) nemá možnost ani apetit riskovat, že svůj život utopí do těžení virtuálního platidla. A teď otázka za sto bodů: proč má bohatý člověk potřebu podporovat neregulované platidlo? Já nacházím jen dvě odpovědi: a) čistě ze spekulativních důvodů (očekávání růstu a pak směna za fiat), b) potřeba vyvést své bohatství jinam, tam, kam mu to neumožňují jeho zákony.

Ať už hodnotíme zřízení v Evropě, USA, Rusku, Číně jakkoliv, je to stále prostředí, které dalo současným "investorům" zbohatnout. Je dost nechutná představa, že chce někdo vědomě ulívat naše bohatství do systému, který ho vyvede ven. Zatímco žije v jistotě, že současně může žádat soudy o ochranu, kdykoliv čerpat lékařskou péči, jezdí po vybudované silnici, a ve městě nedýchá tuny exhalací. Zajímalo by mě, kolik podpůrců krypta by bylo připraveno se těchto výhod vzdát a žít v opravdu neregulovaném prostředí. Nejde současně zastávat názor, že nejzdravější je neregulovat a zároveň konzumovat plody regulovaného prostředí.

Nejsem (zatím) pro kriminalizaci držení kryptoplatidel. Nechť si každý vlastní, co je mu libo. Pokud to bude ohrožovat naši ekonomiku (ale ne dřív), pak bych zvažoval i přísnější opatření. Těžbu bych však zakázal. Všichni z našich daní a do "zelené složky" energií platíme docela hodně peněz na podporu bezemisní výroby. O to víc to bude, o co vyšší spotřeba je a o to dražší to je, o co víc vyčerpáváme přírodní možnosti získávání energií. Všichni musíme kupovat dražší výrobky, blbý vysavač nebo žárovka jsou kvůli tomu komplikovaná, tedy drahá zařízení. A pak tu máme pár pitomců, kteří propálí energii úplně bohapustě, s nulovou efektivitou. Proč je mám dotovat, aby pak dýchali mnou placený čistý vzduch a rozvodná síť vše unesla? Nutnost regulace samotného držení pro ochranu ekonomiky a bezpečnosti podle mě taky přijde, a ekologie bude k tomu argumentem navíc.

Krypta jsou deflační. Velikost emise se neřídí rychlostí pohybu objemů peněz a ztracená mince zmizí z ekonomiky a ekonomika zpomalí. Pro laiky se to dá vysvětlit redukcí ad absurdum. Na planetě přibývají lidé, ale mince ubývají. Tu a tam je někdo ztratí. Po hodně dlouhé době si lze představit svět, na kterém jsou desítky miliard lidí a poslední neztracená mince v oběhu - jak bude fungovat ekonomika miliard lidí s ubývajícím oběživem? To je asi nejjednodušší možnost, jak lidem vysvětlit, že nepotřebujeme deflaci, ale spíš inflaci. Ta pomalu, regulovaně, dostává bohatství ze současných rukou do těch nových, které neustále přibývají.

O tom, kdo drží velkou část vytěžených coinů nic moc nevíme, ale tušíme, že nějaká skupina může mít podstatný vliv. Nebo i některá vláda. Pokud ho nemá, může si ho koupit. To se dozvíme leda ve chvíli, kdy ten vliv budou chtít využít. Víme však o velkých spekulantech. Např. Elon Musk hrál stoprocentně strategii multiple-outs. Jedním vrzem získal mediální pozornost, mohl spekulovat na růst nebo pokles kurzu BTC a může mít i představu, jak virtuální platidlo využít k přesunu aktiv levněji mezi zeměmi, např. kvůli daním nebo jiným regulacím. Opět je to ale něco, z čeho nebude mít dlouhodobý prospěch malý investor.

Zajímalo by mě, jak se k tomu postaví vlády ve světě. Zatím reagují jen nedemokratická zřízení. V demokraciích to bude složitější. Ctí se víc volnost rozhodování i vlastnictví majetku. Každý region má jiné mandatorní výdaje, např. v USA nemusejí řešit to, že by lili tolik veřejných peněz do ekologie a infrastruktury, v Evropě naopak. Regulace kryptoměn taky nutně sníží volitelnost od mladších ročníků.

Jakmile bude zakázáno obchodování s kryptem - podobně, jako se nesmí platit vysoké částky hotově, převážet přes hranice bohatství ani jiným způsobem, pak poletí kurz virtuálních měn ke dnu. Budou naprosto k ničemu, když je nesměníte ani za kafe v kavárně, za zboží, natož za fiat. Ten kurz podstatně spadne už ve chvíli, kdy nějaká silná země tuto myšlenku vážně vysloví, držitelé mincí budou mít možná pár sekund na to, aby rychle prodali a modlili se, že jim burza peníze skutečně vyplatí. Bude to "legrace".


Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #95 kdy: 01. 06. 2021, 09:01:52 »
....
Jakmile bude zakázáno obchodování s kryptem - podobně, jako se nesmí platit vysoké částky hotově, převážet přes hranice bohatství ani jiným způsobem, pak poletí kurz virtuálních měn ke dnu. Budou naprosto k ničemu, když je nesměníte ani za kafe v kavárně, za zboží, natož za fiat. Ten kurz podstatně spadne už ve chvíli, kdy nějaká silná země tuto myšlenku vážně vysloví, držitelé mincí budou mít možná pár sekund na to, aby rychle prodali a modlili se, že jim burza peníze skutečně vyplatí. Bude to "legrace".

Naprosto přesně popsáno, mám stejný názor.
Gréta je nejlepší.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #96 kdy: 01. 06. 2021, 09:14:50 »
....
Jakmile bude zakázáno obchodování s kryptem - podobně, jako se nesmí platit vysoké částky hotově, převážet přes hranice bohatství ani jiným způsobem, pak poletí kurz virtuálních měn ke dnu. Budou naprosto k ničemu, když je nesměníte ani za kafe v kavárně, za zboží, natož za fiat. Ten kurz podstatně spadne už ve chvíli, kdy nějaká silná země tuto myšlenku vážně vysloví, držitelé mincí budou mít možná pár sekund na to, aby rychle prodali a modlili se, že jim burza peníze skutečně vyplatí. Bude to "legrace".

Naprosto přesně popsáno, mám stejný názor.

Ve skutečnosti možná nebude ani těch pár sekund. Burzy směňují virtuální mince především mezi sebou a kurz vůči fiat je tak trochu imaginární. Pokud spadne jeden virtuální coin, tak se nic moc neděje - se ztrátou se smění za jiný. Jenže už jen po tweetech Elona Muska víme, že to rozhýbe všechny mince stejným směrem. Tj. investoři nesmění minci za minci, ale chtějí vybrati fiat. To lze jen do chvíle, dokud někdo jiný za fiat nakupuje, protože jedině z toho lze vyplácet. Kdyby začalo padat vše, tak prostě tak tradiční hotovost v systému nebude. Kryptoburza sice potvrdí prodej, ale když dojde na výplatu, možná už nenajde na účtu hotovost, jak platbu realizovat.

Další velké riziko jsou samotné burzy. Krachy a podvody jsme už viděli. Jenže on taky může přijít zásah státu. Zejména kvůli praní špinavých peněz stát obstaví burze účty. Zákony na to připravené jsou. Nikdo nesmí být v řetězci praní špinavých peněz, AML předpisy musejí banky úzkostlivě dodržovat. Kryptoburzy nejsou hlídané, nic moc nedodržují, a ani nemají možnost. Tam je velký prostor pro státy, aby zasáhly. Je podle mě jen otázka času, kdy se k tomu někdo rozhoupe a dost možná k tomu nebude potřebovat ani doplnit legislativu (což by dalo "investorům" aspoň trochu času). Pak najednou zbydou jen burzy v divokých zemích - sice budou fungovat, ale opět, nebude způsob, jak krypto směněné za hotovost převést k sobě.


Ink

  • *****
  • 655
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #97 kdy: 01. 06. 2021, 09:20:33 »
Nejsem (zatím) pro kriminalizaci držení kryptoplatidel. Nechť si každý vlastní, co je mu libo. Pokud to bude ohrožovat naši ekonomiku (ale ne dřív), pak bych zvažoval i přísnější opatření. Těžbu bych však zakázal. Všichni z našich daní a do "zelené složky" energií platíme docela hodně peněz na podporu bezemisní výroby. O to víc to bude, o co vyšší spotřeba je a o to dražší to je, o co víc vyčerpáváme přírodní možnosti získávání energií. Všichni musíme kupovat dražší výrobky, blbý vysavač nebo žárovka jsou kvůli tomu komplikovaná, tedy drahá zařízení. A pak tu máme pár pitomců, kteří propálí energii úplně bohapustě, s nulovou efektivitou. Proč je mám dotovat, aby pak dýchali mnou placený čistý vzduch a rozvodná síť vše unesla? Nutnost regulace samotného držení pro ochranu ekonomiky a bezpečnosti podle mě taky přijde, a ekologie bude k tomu argumentem navíc.

Každý levičák se dříve či později zřetelně odkope.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #98 kdy: 01. 06. 2021, 09:22:52 »
Nejsem (zatím) pro kriminalizaci držení kryptoplatidel. Nechť si každý vlastní, co je mu libo. Pokud to bude ohrožovat naši ekonomiku (ale ne dřív), pak bych zvažoval i přísnější opatření. Těžbu bych však zakázal. Všichni z našich daní a do "zelené složky" energií platíme docela hodně peněz na podporu bezemisní výroby. O to víc to bude, o co vyšší spotřeba je a o to dražší to je, o co víc vyčerpáváme přírodní možnosti získávání energií. Všichni musíme kupovat dražší výrobky, blbý vysavač nebo žárovka jsou kvůli tomu komplikovaná, tedy drahá zařízení. A pak tu máme pár pitomců, kteří propálí energii úplně bohapustě, s nulovou efektivitou. Proč je mám dotovat, aby pak dýchali mnou placený čistý vzduch a rozvodná síť vše unesla? Nutnost regulace samotného držení pro ochranu ekonomiky a bezpečnosti podle mě taky přijde, a ekologie bude k tomu argumentem navíc.

Každý levičák se dříve či později zřetelně odkope.

Co je levicového na tom, že nechci dotovat něco druhému?

Ink

  • *****
  • 655
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #99 kdy: 01. 06. 2021, 10:03:54 »
Nejsem (zatím) pro kriminalizaci držení kryptoplatidel. Nechť si každý vlastní, co je mu libo. Pokud to bude ohrožovat naši ekonomiku (ale ne dřív), pak bych zvažoval i přísnější opatření. Těžbu bych však zakázal. Všichni z našich daní a do "zelené složky" energií platíme docela hodně peněz na podporu bezemisní výroby. O to víc to bude, o co vyšší spotřeba je a o to dražší to je, o co víc vyčerpáváme přírodní možnosti získávání energií. Všichni musíme kupovat dražší výrobky, blbý vysavač nebo žárovka jsou kvůli tomu komplikovaná, tedy drahá zařízení. A pak tu máme pár pitomců, kteří propálí energii úplně bohapustě, s nulovou efektivitou. Proč je mám dotovat, aby pak dýchali mnou placený čistý vzduch a rozvodná síť vše unesla? Nutnost regulace samotného držení pro ochranu ekonomiky a bezpečnosti podle mě taky přijde, a ekologie bude k tomu argumentem navíc.

Každý levičák se dříve či později zřetelně odkope.

Co je levicového na tom, že nechci dotovat něco druhému?

Nelevicové by bylo dotace zrušit úplně. Dotujete solární barony a ne spotřebitele energie - ti si za elektřinu platí úplně stejně, jako provozovatelé psích salónů, automyček nebo sushi barů.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #100 kdy: 01. 06. 2021, 10:11:16 »

Každý levičák se dříve či později zřetelně odkope.
Naprosto irelevantní poznámka. Krypto je obecně levicová záležitost. Tedy i vy jakožto zástupce krypfofans jste levičák.

Pokud si myslíte, že ne, něco je špatně.

A dle mne bude ekologie záminkou pro zákaz současných kryptoměn.
Gréta je nejlepší.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #101 kdy: 01. 06. 2021, 10:32:23 »
Nelevicové by bylo dotace zrušit úplně. Dotujete solární barony a ne spotřebitele energie - ti si za elektřinu platí úplně stejně, jako provozovatelé psích salónů, automyček nebo sushi barů.

Když dáte nabídku "sněz co můžeš", počítáte, že se jedná o jedno denní jídlo. Počítáte s tím, že někdo sní málo, druhý sní za pět lidí. To všechno nabídka pobere. Nepočítáte s tím, že někdo začne snídaní, pak si otevře noviny, a v poledne si objedná další jídlo zdarma. Pak přečká do večera a objedná si další chody. Ano, podmínky akce jsou nastaveny na předpokládaný průběh. Pokud se zákazník přizpůsobí výhodě, tak akce skončí a restaurace ji dál nebude nabízet.

S elektřinou je to stejné. Výrobu dotujeme z našich daní. Vyvlastňujeme pozemky kvůli elektrárnám, rozvodným sítím, skladištím odpadu. Platíme dotace na odsiřování. Vlastníci musejí strpět na pozemcích ochranná pásma. To vše funguje díky tomu, že předpokládáme, že každá osoba, každá rodina potřebuje přibližně podobné množství energií. Počítá se i s tím, že jeden umí hodně šetřit a druhý spotřebovává za pět. Vybíráme sníženou sazbu DPH, protože globálně předpokládáme, že se energie užívá k obecnému prospěchu celé společnosti. Ve skutečnosti platíme jen určitou část skutečné ceny výroby a distribuce.

Ve chvíli, kdy někdo najde způsob, jak všechny tyto výhody přesměrovat do malého počtu rukou a nemá už to nic společného s prospěchem pro všechny, přestává to nastavení fungovat. Stejně jako v té restauraci. Z toho jsou dvě cesty ven: a) zaplatíme v ceně energií opravdu vše, co její výroba stojí, b) zregulujeme jen ty excesy.

Nevidím moc důvodů, proč by měli všichni platit základní sazbu DPH a v ceně energie veškeré skutečné náklady, které s ní souvisí. Kilowatthodina by pak vyšla možná i na násobek současné sazby, a značná část by se přesunula do platby za distribuci. Odnesli by to nejvíc řadoví občané a nejméně velcí spotřebitelé. A můžete uvažovat dál - občané by po zdražení energií potřebovali víc peněz. Ty by museli vydělat v podnicích. Ty by zase ztratily konkurenceschopnost, protože by měly jak dražší energie, tak dražší zaměstnance. Větší část občanů by dosáhla na podpory - a zase bychom to zaplatili všichni.

Proto mi přijde jediné smysluplné regulovat excesy, které ohrožují ekonomiku. Kryptoměny ji ohrožují hned dvakrát - přes spotřebu energie, a přes neregulovatelné (nezdanitelné) toky přes hranice.

Ink

  • *****
  • 655
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #102 kdy: 01. 06. 2021, 11:10:31 »

Každý levičák se dříve či později zřetelně odkope.
Naprosto irelevantní poznámka. Krypto je obecně levicová záležitost. Tedy i vy jakožto zástupce krypfofans jste levičák.

Pokud si myslíte, že ne, něco je špatně.

A dle mne bude ekologie záminkou pro zákaz současných kryptoměn.

Aha, takže méně regulace je levicový koncept? To jsem rád, že to vím; asi přehodnotím svůj postoj k marxismu-leninismu.

Ink

  • *****
  • 655
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #103 kdy: 01. 06. 2021, 11:14:33 »
Nelevicové by bylo dotace zrušit úplně. Dotujete solární barony a ne spotřebitele energie - ti si za elektřinu platí úplně stejně, jako provozovatelé psích salónů, automyček nebo sushi barů.

Když dáte nabídku "sněz co můžeš", počítáte, že se jedná o jedno denní jídlo. Počítáte s tím, že někdo sní málo, druhý sní za pět lidí. To všechno nabídka pobere. Nepočítáte s tím, že někdo začne snídaní, pak si otevře noviny, a v poledne si objedná další jídlo zdarma. Pak přečká do večera a objedná si další chody. Ano, podmínky akce jsou nastaveny na předpokládaný průběh. Pokud se zákazník přizpůsobí výhodě, tak akce skončí a restaurace ji dál nebude nabízet.

To má jednoduché řešení - kdo elektřinu užívá, ten ji zaplatí. Kromě toho, ceny energie se přece dají odstupňovat, na to jsou tarify, které to mohou zohlednit. A jelikož těžení kryptoměn principem Proof of Stake (a dalšími, které nežerou výkon) je energeticky nenáročné, sen regulátorů o ekologických záminkách se stejně nenaplní.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #104 kdy: 01. 06. 2021, 11:21:06 »
Aha, takže méně regulace je levicový koncept? To jsem rád, že to vím; asi přehodnotím svůj postoj k marxismu-leninismu.

Neregulovatelná měna v mezinárodním měřítku nemůže vést k ničemu jinému, než k nivelaci. Lidé z bohatých zemí budou měnu zhodnocovat, zatímco z chudších částí čerpat tu hodnotu. Přirovnat by se to dalo dobře třeba ke splynutí výhodoněmeckých Marek se západoněmeckými a k vyrovnávání jejich ekonomik.

Pravicové režimy naopak hájí, aby bohatství bylo co nejblíž rukou, které se o ně zasloužily. V první řadě soukromé vlastnictví. Poté soběstačnost v rámci obce, regionu. Nakonec ochrana státní měny před vyžírkami z cizích.

V tomto ohledu je celý koncept kryptoměn silně levičácký. To, že jste z celé koncepce vyzobl jen téma problému "dotací", neudělá z kryptoměn pravičácký instrument :-).