Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #75 kdy: 31. 05. 2021, 10:23:08 »
podvodníka zastaví relativně brzy.
On to ani nemusí být vyloženě podvodník. Pokud bude mít krypto burza dané coiny ve svém držení a bude to velká burza, tak může nakrásně manipulovat s kurzem. Tu "manipulaci" s kurzem, kterou v civilizovaném světě dělají centrální banky by vlastně dělala parta hipíků bez jakékoliv regulace.
« Poslední změna: 31. 05. 2021, 10:25:08 od LarryLin »


Ink

  • *****
  • 667
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #76 kdy: 31. 05. 2021, 10:59:03 »
Zajímavé. Socializmus je za námi, inflace je hnacím motorem kapitalismu a do totality je poměrně daleko.

Můj názor je takový, že je daleko pravděpodobnější, že mě o krypto připraví zpronevěrou majitel nebo zaměstnanec burzy.

Svěřovat coiny burze je ultrapitomost. Popírá celou myšlenku - tedy, že mám svůj majetek spolehlivě ve svých rukou a mohu si ho ochránit a nakládat s ním. Jakmile někdo převede coiny na burzu, dostává se to do druhých rukou, stejně jako peníze svěřené bance. Jen s tím maličkým rozdílem, že banky jsou hlídané a regulované a existuje spousta mechanismů, které podvodníka zastaví relativně brzy. U virtuálních měn to chybí - což je ta proklamovaná "výhoda" :).

A proto některé burzy (třeba Kraken) vysloveně vyzývají obchodníky, aby si coiny drželi ve vlastní peněžence, pokud nemají aktuálně důvod je mít převedeny na burzu.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #77 kdy: 31. 05. 2021, 11:08:58 »
1. Ako teda vidíte budúcnosť crypta oplatí sa doňho ďalej investovať? Oplatí sa šetriť si v crypte na budúcnosť?
2. Alebo je na čase nakúpiť si radšej investičné zlato? Držať hodnotu vo fiate po skončení covid krízy by bol hazard.
1) Nevidím hodnotu crypta jako oběživa. Pro mne osobně je crypto spekulace. Krátkodobě se vyplatí jej nakupovat, pokud jej včas prodáte. Ten kdo umí poznat co znamená "včas" na tom vydělá. Připadá mi, že nemalou část poptávky po crpytu vytvářejí vyděrači, kteří s ním požadují platit výkupné a tím nutí oběti utrácet za crypto peníze.

2) FIAT je oběživo, nikoliv udržitel hodnoty. Nejlepší je investovat do něčeho, co přináší pravidelný výnos. U zlata je třeba uvážit výhody a nevýhody (snadno se ukradne, transport nemusí být vždy proveditelný). Což takhle investovat část FIATu do znalostí (např. naučit se cizí jazyk)?

Já bych to rozdělil na dvě věci:
a) vydělat na tom = umět spekulovat
b) udělat si zásobu na horší časy = počítat s tím, že i když hodnota klesne, stále mi umožní směnu za prostředky k přežití a tím se mi vyplatí (to může být zlato ale i bedna chlastu)

Ink

  • *****
  • 667
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #78 kdy: 31. 05. 2021, 11:14:57 »
4) hyperinflacia

Hyperinflace je realita ve Venezuele a jednu Venezuelu mame i u nas. Bidenova administrativa i EU se chystaji rozhazovat penize plnymi hrstmi a o zemich tzv. tretiho sveta nema cenu mluvit. No ale jasne, treba se nic nedeje, kazdy at se zaridi, jak umi.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #79 kdy: 31. 05. 2021, 11:29:28 »
Hyperinflace je realita ve Venezuele a jednu Venezuelu mame i u nas. Bidenova administrativa i EU se chystaji rozhazovat penize plnymi hrstmi a o zemich tzv. tretiho sveta nema cenu mluvit. No ale jasne, treba se nic nedeje, kazdy at se zaridi, jak umi.

O dolar bych úplný strach neměl. USA jsou demokracie s fungujícími institucemi a parlamentem a tvoří velkou část světové ekonomiky. K nepěknému výkyvu dojít může, ale nebude to absolutně srovnatelné např. právě s ožebračením obyvatel ve Venezuele. Na dolar je navázaná velká část světové ekonomiky, takže ten pád by nebyl tak znatelný - držely by se navzájem. Zatímco připisování nul na bankovky bolívaru nikoho ve světě nevzrušují.

Chápal bych, kdybychom žili právě někde v Jižní Americe nebo v Africe, že by pro nás byla lákavá virtuální měna, opřená o domácí produkt vyspělých zemí. Naopak nám by měla spíš vadit představa společné měny (protože kryptoměny nejsou nic jiného) s nevyspělými zeměmi. Nutně nás potáhnou dolů. Je docela komická hloupost lidí, kteří brojí proti společné evropské měně, a zároveň propadají iracionálnímu šílenství s představou celosvětové globální měny.


Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #80 kdy: 31. 05. 2021, 12:20:03 »
Je docela komická hloupost lidí, kteří brojí proti společné evropské měně, a zároveň propadají iracionálnímu šílenství s představou celosvětové globální měny.
Podle mne jim nevadí Euro ale Evropská Centrální Banka.

Připadá mi, že už nejméně 10 let se objevují různé pseudoprognózy typu "eurozóna krachuje" a "petrodolar zítra končí"

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #81 kdy: 31. 05. 2021, 12:28:27 »
Podle mne jim nevadí Euro ale Evropská Centrální Banka.

Jenže ta ECB je právě tím, kdo hlídá, aby Řecko nestáhlo dolů ostatní a ti neplatili trvale na špatně hospodařící stát. Nebo tím, kdo hlídá kurz vůči USD, aby se nezastavil průmysl (buďto kvůli ceně surovin, nebo kvůli neschopnosti konkurovat v exportu). Dělají to aspoň v rámci politické reality (která je zase odrazem voleb). Centrální banky nemohou vládnout, mohou jen korigovat určený směr.

To všechno by s kryptoměnami nebylo a byli bychom vystaveni všanc všem těmto vlivům. Takže pokud se někomu nelíbí měnová politika ECB, FED, ČNB, ..., pak je opravdu hloupoučké hledat řešení v kryptoměnách, protože tam by byly ty samé problémy, jen s hlubšími dopady.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #82 kdy: 31. 05. 2021, 12:43:26 »
To je důvod, proč centrální banky v demokraciích fungují, zatímco v autokraciích a diktaturách jsou schopny přivést na buben i země s pohádkovým přírodním bohatstvím.

Naprostý blábol. Uvedu příklady :

1) Za socialismu ČSSR jsme na žádný buben nepřišli (1945-1989)
2) To samé SSSR, taký žádný bankrot (celých 80 let to fungovalo, zbankrotování přišlo až v rámci přechodu na tržní ekonomiku)
3) Něměcká hyperinflace po WWI, byla za demokracie - problémy byli způsobené vnějšími podmínkami a dluhem za WWI
4) minulý rok zbankrotoval Libanon, za posledních 20 let již podruhé
5) Krach Řecká v roce 2010-12 - demokratická země
6) Argentinské krize - za posledních 70 let zbankrotovaly min 3x
7) Připomínám že Rusko, Severní Korea, Bělorusko, Kuba, Irán, apod.. jsou dle medií interpretovány jako nedemokratické země a tudíž by podle tvé logiky zbankrotované ale navzdory mezinárodním sakcím stále fungují.
atd..

Není to o demokracii/diktatuře/či jiném společenském systému ale hlavně o neschopnosti/korupci/bordelu a vnějších podmínkách(např. sakce, zahraniční dluhy, světová inflace = mimochodem za světovou inflacii jsou zodpovědné USA jenž jsou hlavní rezervní měnou, apod..).

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #83 kdy: 31. 05. 2021, 13:22:02 »
...

To jste sugestivně vyjmenoval pěkné příklady. Československo bylo v 1989 prakticky na mizině. Životní úroveň zaostávala na míle za rozvinutými zeměmi. Co bylo možné vyvézt, šlo na export. Jenže západ už od nás nechtěl kupovat ani ty levné výrobky, takže ekonomika šla strmě ke dnu. Ano, měna držela. Inflace neexistovala, a když bylo potřeba narovnat čísla, tak se zdražily rohlíky a máslo, ale zlevnily se lokomotivy pro export.

V Rusku, i přes nesmírné přírodní bohatství, se stále žije jako v devatenáctém století. Kromě pár měst.

(...) o neschopnosti/korupci/bordelu a vnějších podmínkách(např. sakce, zahraniční dluhy, světová inflace = mimochodem za světovou inflacii jsou zodpovědné USA jenž jsou hlavní rezervní měnou, apod..)

Tohle byla oblíbená mantra komunistů, a vlastně všech totalitních států. Rozesrali zemi, vyplenili vlastní schopné lidi a plenili by dál, i za hranicemi. Další generaci už vychovali tak, že schopní lidé ani nebyli (jakkoliv si kdejaký nabubřelý čechoslovák myslel, že jsou jeho ručičky zlaté - protože si musel vyrobit na koleni to, co si pár kilometrů na západ mohl každý koupit v nejbližším krámě). Nakonec začli vykřikovat, že za všechno může západ, protože se odmítl svojí podporou a obchodem na tomhle zvěrstvu podílet. Doložka nejvyšších výhod - to bylo jejich velké zaklínadlo, symbol toho "zla" z USA. Když pekař připaluje housky, zákazníci se mu vyhnou. Mezi zeměmi to není jiné.

Nevidím nejmenší důvod, proč bychom se měli svým evropským bohatstvím podílet na stabilitě měn zemí, kterým se protiví náš hodnotový systém. Nevidím důvod, proč by se mělo bohatství skrze kryptoměny odlévat do stabilizace cizích zemí. Prvotně jde o náš růst a stabilitu. Z přebytků se můžeme rozhodovat, koho chceme dobrovolně podpořit. Že si za to žádáme respekt a slušné chování na mezinárodní úrovni, je poměrně samozřejmé.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #84 kdy: 31. 05. 2021, 13:51:36 »
Presne tak: CSSR sice "na papire" nemelo dluh, ale jinak? Totalne v zadeki.
- tesilky vs tuzex
- fronty na cokoliv, chybi vicka na zavareni okurek apod.
- kralikarny nazvane sidliste
- zemedelstvi postavene na hnojeni, zaostale
- to jak bylo vse zadrbane, neopravovane...
- to nebyl Havel a politici kdo u nas znicili zbrojni prumysl (casto to tak zvani troubove). Ten zbrojni prumysl proste vyrabel trzne neprodejne zbozi.

Ale hlavne! 40 let totalni poroby naroda, totalni ztrata podnikatelskeho ducha, nulovy vnitrni kapital (to, ze vlady v 90. prodaly napr. Skodovku tak je zachranilo, bez kridel VW by to dnes neexistovalo).
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #85 kdy: 31. 05. 2021, 14:13:12 »
Budoucnost BTC je nulová, je to otázka času, než se buď přejde na kryptoměnu, která vyřeší její nedostatky a/nebo bude podporována správnou organizací, nebo bublina celku praskne a lidi si uvědomí, že je to pouze spekulace.

BTC investice není, protože nemá žádnou minimální cenu. Konečného počtu věcí(a kryptoměn) je mnoho, neznamená to, že mají reálnou hodnotu. Hodnota zlata a dalších kovů je daná poměrem nabídky a poptávky, kdy poptávka vždy nějaká bude a nabídka je konečná. U zlata je poptávka díky jeho vlastnostem zaručená. U bitcoinu je cena zaručena jen díky propagandě a jeho neomezené možnosti převodu kdekoliv, což jen oslabuje bohaté státy.

BTC jako měna nemá smysl z pohledu technologické, kde zaostává v mnoha aspektech i za dnešními měnami. Natož politickém, protože jakákoliv vláda nemá důvod na adopci bitcoinu nebo jakékoliv současné crypto měny, jelikož si může vytvořit vlastní, která bude napsána a ovládána tou vládou.

Pro většinu lidí v západním státu současné kryptoměny napřináší nic, co by pro ní bylo výhodné. Zásoby mají největší nejbohatší, takže nejvíce profitují na deflaci. Investovat nejdříve můžou taky nejbohatší. A zatímco deflace bude zvětšovat hodnotu rezerv, lidi co žijí bez, nebo s malými rezervami budou mít díky deflaci neustálý tlak na snižování mezd. Deflace nemusí znamenat i levnější zboží, protože ti, co zásoby mají budou mít čím dál větší možnost vykupovat všechno zboží pro sebe, zatímco ostatním budou ceny neúměrně růst.
Pro kriminální a další asociální věci je cryptoměna spouštěč, díky možnosti anonymizace, chybějící regulace, monitoringu  a díky jeho necentralizaci je v současném světě možnost jakýkoliv stát okrádat a on nemůže cokoliv protože se to děje v  neregulovaném prostoru, který nikdo nemůže ovládat. Toto není možné politicky vyřešit. ​

Běžný člověk žije od výplaty k výplatě, maximálně má pár nemovistostí a inflace ho zasahuje maximálně dočasně, dokud se jeho plat opět nevyrovná jeho hodnotě, zatímco strýček skrblík ztracenou hodnotu peněz už nikdy nezíská. Bitcoin je cestou bohatých k absolutní kontrole nad nejen zdroji jako teď, ale i měny.

Současný finanční sektor nám nabízí neuvěřitelné možnosti za poměrně nízkou cenu. Ano neschopnost a další okolnosti můžou mít za důsledek bankrot, ale u krypta je ta krajní možnost mnohem horší, lidi nebudou mít žádnou oporu, díky tomu bude možnost finančního růstu čím dál těžší.
Větší míra inflace obecně není takový problém pro většinu obyvatel a nejvíce na ní doplácejí ti, kteří ji často zavinili, nejbohatší.
Kapitalistický koncový produkt je otroctví všech, kromě čím dál menší skupiny lidí do další revoluce. Stát musí být dostatečně silný a dostatečně dobře zvolen, aby tomu předcházel, krypto v tomhle s ničím nepomůže.

Můžeme se podívat, kde je dnes západ, který byl tak konzervativní ohledně inflace, že ho čína, která si s inflací neláme hlavu a využívá jí jak nejlépe to jde pro prospěch celku a teď je reálné, že yuan bude mnohem lepší měna než dolar a to měla USA všechny karty v ruce.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #86 kdy: 31. 05. 2021, 14:33:37 »
Můžeme se podívat, kde je dnes západ, který byl tak konzervativní ohledně inflace, že ho čína, která si s inflací neláme hlavu a využívá jí jak nejlépe to jde pro prospěch celku a teď je reálné, že yuan bude mnohem lepší měna než dolar a to měla USA všechny karty v ruce.

Snad jen k tomuto. V demokracii se zájem státu kryje se zájmem obyvatel. Vím, že s tím každý nesouhlasí, protože zlodějen je kolem nás moc. Kdyby nebyly, mohli bychom se mít lépe. Ale stále je to hodně daleko od opravdového plundrování. Za ekonomickou recesi považujeme období, kdy se jen zpomalí růst.

Proti tomu v Číně a ostatních diktaturách jsou zájmy státu by design odtržené od přímých zájmů lidí. Zjednodušeně řečeno, Číně je jedno, jestli totálně ožebračí dvě generace obyvatel, když bude mít pocit, že celkově to přinese úspěch. Ono to obvykle dlouhodobý úspěch nepřinese, protože obyvatelstvo se během takto dlouhé doby změní. Např. ztratí motivaci pracovat (ve smyslu: tvořit hodnoty) - tak, jako se to stalo v ČSSR.

Souhlasím, že existuje určitá zdravá, stimulující míra inflace, protože nutí peníze, aby byly činné. Tím se zachovávají pracovní příležitosti. Extrémy umíme řešit sociálními programy. I když to ostatní nenesou dobře (proč někdo dostává peníze bezpracně, kdy já dřu?), ve skutečnosti je levnější cesta.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #87 kdy: 31. 05. 2021, 15:10:13 »
BTC investice není, protože nemá žádnou minimální cenu.
Jaka je minimalni cena treba akcie vyrobce mobilnich telefonu Nokia?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #88 kdy: 31. 05. 2021, 15:22:05 »
BTC investice není, protože nemá žádnou minimální cenu.
Jaka je minimalni cena treba akcie vyrobce mobilnich telefonu Nokia?

V zásadě se dá uvažovat o tom, že hodnota akcií nepoklesne pod částku nejméně příznivé metody ocenění podniku. V případě firmy, pokud není zadlužená, se dá přinejmenším počítat s likvidační hodnotou majetku, u technologické firmy je majetkem i know how, práva apod. Investor do akcií vidí výkazy hospodaření (ví, jestli je či není zadlužený).

U kryptoměny není nic. I ta elektřina už byla propálená a proměněná v popularitu. Pokud popularita poklesne, nelze ani doufat, že by něco dalšího zbylo.

Re:Ako to vidíte z budúcnosťou BTC a krypta všeobecne?
« Odpověď #89 kdy: 31. 05. 2021, 15:54:51 »
To je důvod, proč centrální banky v demokraciích fungují, zatímco v autokraciích a diktaturách jsou schopny přivést na buben i země s pohádkovým přírodním bohatstvím.
Naprostý blábol. Uvedu příklady :
1) Za socialismu ČSSR jsme na žádný buben nepřišli (1945-1989)
Opravdu ti babička nevyprávěla příběhy jak se lidé v roce 1953 rychle ožírali v hospodách, aby alespoň nějak utratili svoje peníze když věděli, že za pár hodin budou mít jejich úspory zlomkovou hodnotu? Viz Československá měnová reforma (1953)