Město, nebo vesnice?

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #45 kdy: 20. 05. 2021, 20:53:17 »
DOmaci vyuka, na to v tomhle state musi byt sakra papirovani.
My to nedokazali. CO my jsme, jenom dva pitomy matfyzaci, kterym se dite nesmi sverit.

Taky bych radil zkusit to venku. Až budeš někde usazený nebo dokonce mít ženu a děti, tak se budou zahraniční zkušenosti sbírat dost blbě.
Ale kdeže, rodina se dá vzít s sebou. (Samozřejmě za předpokladu, že choť to vidí podobně.)

Záleží taky na počtu a délce zahraničních pobytů. Problém může být velké množství krátko- až střednědobých pobytů v režimu „nikdy se nezastavím“ kvůli škole a tak (to se pak dá rozumně řešit asi jedině domácí výukou).


Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #46 kdy: 20. 05. 2021, 21:02:24 »
DOmaci vyuka, na to v tomhle state musi byt sakra papirovani.
My to nedokazali. CO my jsme, jenom dva pitomy matfyzaci, kterym se dite nesmi sverit.
Při pobytu v zahraničí? Mám pocit, že tehdy to z hlediska českých úřadů není problém, musíte si jen splnit zákonné povinnosti ohledně zápisu (které stejně nikdo neřeší). Ale zas se na vás budou vztahovat zákony země, v níž pobýváte. Ve Finsku třeba povinná školní docházka není, ei siis varsinaisesti ongelmia ole näin hypoteettisella tasolla...

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #47 kdy: 20. 05. 2021, 21:17:47 »
Zkusenosti ohledne cestovaciho scenare nemam, i kdyz taky  uvazoval.

mne uplne staci behani kolem soukrome zakladky ci moznosti obcasne individualni vyuky.

super podpora statu pro mimoradne nadane deti, fakt jo.


DOmaci vyuka, na to v tomhle state musi byt sakra papirovani.
My to nedokazali. CO my jsme, jenom dva pitomy matfyzaci, kterym se dite nesmi sverit.
Při pobytu v zahraničí? Mám pocit, že tehdy to z hlediska českých úřadů není problém, musíte si jen splnit zákonné povinnosti ohledně zápisu (které stejně nikdo neřeší). Ale zas se na vás budou vztahovat zákony země, v níž pobýváte. Ve Finsku třeba povinná školní docházka není, ei siis varsinaisesti ongelmia ole näin hypoteettisella tasolla...

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #48 kdy: 20. 05. 2021, 21:28:22 »
mne uplne staci behani kolem soukrome zakladky ci moznosti obcasne individualni vyuky.
Inu, emigrací jste si ho mohli ušetřit.  ;)

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #49 kdy: 20. 05. 2021, 21:37:11 »
Tak to nepochybne.

Jsem ale opravdu netusil v jakou zumpu se tenhle stat zmeni.

mne uplne staci behani kolem soukrome zakladky ci moznosti obcasne individualni vyuky.
Inu, emigrací jste si ho mohli ušetřit.  ;)


Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #50 kdy: 20. 05. 2021, 21:54:12 »
Tak to nepochybne.

Jsem ale opravdu netusil v jakou zumpu se tenhle stat zmeni.



Inu, náš pohár trpělivosti definitivně přetekl za Nečasovy vlády, takže další vývoj sledujeme z povzdálí, ale přijde mi, že je to víceméně jen pokračování dávno nastoleného trendu.

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #51 kdy: 20. 05. 2021, 22:10:51 »
tak clovek by ocekaval, ze to but asymptota, ze se to tempo bude zpomalovat, ale ne, furt to jede dal a spis to zrychluje.

driv bylo sokuji, ze si rozkradli sem tam stovku milonu (jak se urednicek s pozemkovyho uradu muze zmenit ve spravce a majitele farmy v Africe v hodnote miliardy?
..vlastne jednoduse, jak pochopil kazdy, kdo se za starych dobry casu snazil zapsat barak do katastru.

ale ted si rozkradaj stovky miliard, bilion uz neni abstraktni cislo.

BTW, tohle nejsou abstraktni hospodske reci, jsem kdysi pracoval v uspesnym startupu, kde si chlapec z ministerstva prisel zaridit 5% rocni vypalny.Kdyz to nedostal, ten startup byl do roka v podstatne vymazanej z business. (Verte neverte, detaily uvadet nebudu).



Tak to nepochybne.

Jsem ale opravdu netusil v jakou zumpu se tenhle stat zmeni.



Inu, náš pohár trpělivosti definitivně přetekl za Nečasovy vlády, takže další vývoj sledujeme z povzdálí, ale přijde mi, že je to víceméně jen pokračování dávno nastoleného trendu.
« Poslední změna: 20. 05. 2021, 22:15:59 od pruzkumbojem »

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #52 kdy: 20. 05. 2021, 22:37:28 »
Taky bych radil zkusit to venku. Až budeš někde usazený nebo dokonce mít ženu a děti, tak se budou zahraniční zkušenosti sbírat dost blbě.
Ale kdeže, rodina se dá vzít s sebou. (Samozřejmě za předpokladu, že choť to vidí podobně.)

Teoreticky ano, ale:

- Když jste někde usazení (zahnízdění), tak se zvedají kotvy hůř

- Žena to musí vidět stejně a musí pro ní být vhodné stejné místo (znalost jazyka, možnost práce)

- Předškolní děti jsou ještě docela v pohodě, u starších musíte školu nějak řešit. Buď lokální, což ale vyžaduje aby znaly jazyk, nebo si zařídíte domácí školu a pak je musíte učit sami, což rozhodně není pro každého. Osobně znám několik párů, co byli s menšími dětmi dlouhodobě v cizině, ale když děti dorostly školního věku, tak se vrátili zpět.

Ne, že by to s rodinou nešlo vůbec, ale vyjet když je člověk bez závazků je mnohem jednodušší. Vyjet myslím na delší dobu, minimálně rok, aby se člověk trochu rozkoukal.

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #53 kdy: 21. 05. 2021, 14:18:32 »
Jo jeste jsem zapomnel na jedno velke - spojene s tou obc. vybavenosti a to jsou DETI. Bud je vozite jako taxikar sem-tam, nebo kdyz jsou starsi tak musi busem. V 18ti (16ti) musi mit auto (nebo motorku). Kdyz chteji na lepsi skolu, dojizdi.

Hele děti sice nemám, ale kdyby chtěli do školky, tak jí mám v ulici, a kdyby do školy, tak to není o moc dál... Volba není jenom Praha a vesnice, jak to spousta lidí říká, je možné i maloměsto, bydlím ve městě 10.000 obyvatel a plná občanská vybavenost, do 1km od mého baráku je vlastně vše.

Máme kaufland, lidl, tesco, non-stop taxi, non-stop benzínku, dokonce i non-stop automat s hotovkami (to jsem neměl ani v Praze), autobusák, vlakové nádraží, na autobusáku je non-stop víc automatů na sladkosti než bylo v Praze, za barákem příroda, na městský úřad to mám blíž než v Praze, vlastně co se týká vybavenosti malého města, tak bych to klidně srovnal s pražským sídlištěm (kde jsem 30 let žil).

Někdy bych řekl, že ta vybavenost je i lepší, hlavně tu jsou dostupné obchody, já bydlel vedle nákupáku v Praze, a 90% obchodů s hadry, třeba pekařství se asi už v praze nerentuje.

Hodně rozvozu je tu zadarmo, což v Praze nebylo, nějakou hotovku nebo pizzu ti tu dovezou zadarmo po maloměstě.

Internet, v centru města na paneláku je asi 5 GSM a WiFi operátorů, 5G nabízí O2 a Nordic, mám 100Mbit, Vodafone nabízí 50Mbit, a pak WiFi.

Za řadovku na maloměstě jsem dal 3 mio před vánoci, hypo mám 9.000 Kč, mám 150m2, garáž, 2 parkovací místa, zahrádku.

Práce o barák, nejhorší je to v zimě, to se musí odklízet sníh + mám blbě zateplenou střechu, takže se mi tvoří rampouchy (zateplit střechu lze za 50.000 Kč, což asi udělám). Topím plynem, 3.000 Kč měsíčně, barák není zateplený.

Všeho všudy platím 15k měsíčně i s poplatky a vlastní garáží atd. Za to máte v Praze garsonku, já mám barák rozdělený na 2 byty, v kterých žiju sám a udělal jsem si posilovnu a wellness centrum.

Nějak po životě v garsonce v Praze fakt nestojí. Do Prahy si zajedu jednou za týden, to mi bohatě stačí, po práci z domova si zajdu do sauny nebo zaposilovat, po cestě metrem z kanclu a kupování si sraček na cestu ve špinavých okýnkách v Praze již netoužím, žil jsem to 15 let, vím že o nic nepřicházím...

nehalem

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #54 kdy: 21. 05. 2021, 14:50:30 »
Tak to nepochybne.

Jsem ale opravdu netusil v jakou zumpu se tenhle stat zmeni.



Inu, náš pohár trpělivosti definitivně přetekl za Nečasovy vlády, takže další vývoj sledujeme z povzdálí, ale přijde mi, že je to víceméně jen pokračování dávno nastoleného trendu.
Cestoval som za lepším životom do ČR, ono to vtedy aj vyzeralo, že ČR naberá rýchlosť a približuje sa západu oveľa rýchlejšie ako Slovensko, lenže potom sa niečo strašne posralo a ČR urobila otočku a teraz mám dojem, že ide skôr naproti Slovensku, čo je úplne opačný kurz než chcem. :( jak sa môže v priebehu jedného desaťročia krajina takto posrať, nechápem. Je to tu ako stále o dosť lepšie (porovnávam s východným Slovenskom odkiaľ som), hlavne v tom, že pojem nezamestnanosť tu nepoznáte a nikto nevie aké je to zúfalstvo si hľadať a nemôcť nájsť prácu + vedieť, že celý štát je špinavá mafiánska žumpa a čierna diera Európy ktorá ani nemala nikdy vzniknúť, vnikla len omylom, je to (zatiaľ) oveľa lepšie školstvo, minimálne vysoké, lepšie zdravotníctvo, vyššie mzdy atď. ale celkovo mám dojem, že ten obrovský potenciál čo tu je sa nevyužíva a posledných 7-8 rokov sa práveže totálne zašľapáva do zeme a ako by časť populácie viedla vojnu proti nadaným a tým čo môžu túto krajinu posunúť o hodný kus dopredu. Vždy som bral ČR ako krajinu čo je ako keby západ, ale teraz mi to tak nepríde.

PanVP

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #55 kdy: 21. 05. 2021, 15:22:55 »
lenže potom sa niečo strašne posralo a ČR urobila otočku a teraz mám dojem, že ide skôr naproti Slovensku, čo je úplne opačný kurz než chcem. :( jak sa môže v priebehu jedného desaťročia krajina takto posrať, nechápem.

Důvody?

Důvod první: EU
Zní to zvláštně?
Co se vlastně stalo - hodně lidí hlasovalo pro vstup do EU, protože si mysleli, že "se přestane tunelovat".
Tunelovat se nepřestalo.
Ale začali jsme odvádět do EU poplatky, sice dostaneme o trochu víc, než tam dáme, ale MUSÍME TO DÁVAT NA PROJEKTY, KTERÉ CHCE EU a navíc se spousta dotací rozkrade.

Třeba - EU dala dotaci na výměnu svodidel, tak se měnila dobrá a nová svodidla, ale dotace na opravu mostů nebyla, tak se neopravovaly mosty. Peníze z EU nejsou peníze z nebe. Dřív se peníze dávaly účelněji. Teď se politici snaží co nejrychleji utratit dotace za cokoliv, hlavně abychom dostali zpět, co jsme do EU poslali.

Důvod druhý: Zmagoření.
Různé LGBTNRP skupiny chtějí svoje práva a řvou tak hlasitě, že dostávají hrozně moc pozornosti, která by se měla věnovat důležitějším věcem. Já jim jejich práva brát nechci, ale je to tak.
Ekomagoři blokují výstavbu prakticky čehokoliv, jo vy chcete postavit dálnici? Velký hovno, žije tu křeček!
Indie vesele znečišťuje dál, ale my nutíme firmy do pořád přísnějších a přísnějších norem.
Euro 3 mělo zásadní smysl a dalo se splnit. Euro 5 se dá splnit už jen podvody.
Celé tohle zmagoření působí rozkladně na společnost.

Důvod třetí: EU je jako stará bába
Migrační vlna působí rozkladně, EU není schopná chránit svoje hranice.
Magorské státy šikanují ostatní s požadavky na přebírání migrantů, kteří ve třiceti tvrdí, že jim je patnáct.
Proč po nás nežádají lidi na ochranu hranic?
Došlo tu ke ztrátě jednotné vůle. EU je vnitřně shnilá, prožraná červotočem, mrtvá. Ale ze setrvačnosti se ještě cuká.

Důvod čtvrtý: Montovnismus
Naši chytří politici přišli na to, že nejsnazší je prodávat naší práci.
Pokud Čech pracuje za hrst rýže (LEVNĚJI NEŽ ČÍŇANÉ VE VELKÝCH MĚSTECH), bohatnou na tom už takhle bohaté státy.
Proto se nám Německo svojí ekonomickou úrovní vzdaluje a naopak se začínáme přibližovat chudým a rozvojovým zemím.

Výsledkem je totálně rozjebaný stát, rozbombardované silnice, nekonečné kolony, nízké platy, šunka z masného odpadu strojně odděleného, párky kravských vemen....
« Poslední změna: 21. 05. 2021, 15:26:26 od PanVP »

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #56 kdy: 21. 05. 2021, 15:26:22 »
...bydlím ve městě 10.000 obyvatel a plná občanská vybavenost, do 1km od mého baráku je vlastně vše...
Jestli jsou okolo slušní lidé, tak je to ideální.


Cestoval som za lepším životom do ČR...
Také mě překvapilo, kolik lidí ze Slovenska přijíždí do České republiky za lepším životem. Ptal jsem se na to jednoho známého ze Slovenska a říkal mi, že k nám přijel za lepší úrovní vzdělání a také průmyslu. Že s takovými technologiemi, s jakými pracuje u nás by se na Slovensku těžko setkal.

Připadá mi, že to antievropanství u nás z části pramení z obav ze situace v Německu a Francii a z části je uměle přiživováno lidmi, kterým více vyhovuje autoritářský až mafiánský styl života. EU nám nabízí spoustu možností a když je neumíme využít, nastává frustrace.

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #57 kdy: 21. 05. 2021, 15:31:46 »
sorry, ale tak jednoduse to se skolama nefunguje. ja mam za rohem 3 skolky ale dite se vozilo 7 km daleko (OK, to je nic, ale u vice deti to zacne byt problem).

u druheho ditete je vicelety gympl 600m kilometr peskobusem, ale to je ti naprd, pokud se tam hlasi 500 deti na 30 volnych mist (opravdu).

Chces aby dite chodilo na nejakou zabavnou fyziku? chachacha...

Jo jeste jsem zapomnel na jedno velke - spojene s tou obc. vybavenosti a to jsou DETI. Bud je vozite jako taxikar sem-tam, nebo kdyz jsou starsi tak musi busem. V 18ti (16ti) musi mit auto (nebo motorku). Kdyz chteji na lepsi skolu, dojizdi.

Hele děti sice nemám, ale kdyby chtěli do školky, tak jí mám v ulici, a kdyby do školy, tak to není o moc dál... Volba není jenom Praha a vesnice, jak to spousta lidí říká, je možné i maloměsto, bydlím ve městě 10.000 obyvatel a plná občanská vybavenost, do 1km od mého baráku je vlastně vše.


anonacct

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #58 kdy: 21. 05. 2021, 15:33:21 »
Tak nevím jestli vám tato diskuze pomůže za lepším životem... Já žil mimo ČR, dokonce i mimo EU, i v EU, a všude jsem se cítil dobře. Stačí být pozitivní a přestat řešit některé blbosti. Život budete mít takový, jaký si ho uděláte :)

PanVP

Re:Město, nebo vesnice?
« Odpověď #59 kdy: 21. 05. 2021, 15:36:30 »
Jestli jsou okolo slušní lidé, tak je to ideální.

Jsou oblasti, kde jsou lidé milejší a pak taky oblasti, kde je větší kumulace hajzlů.
K těm milejším oblastem patří třeba menší města v okolí Plzně a určitě střední Morava.

Známému se mu udělalo zle v Mohelnici, sešlo se několik lidí, dokonce přinesli židli a donesli mu pití.
V Praze by ho nejspíš na ulici okradli a sanitu by mu v lepším případě zavolali měšťáci, až by jeli okolo.