Aktuální MD rate pro korporáty

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #15 kdy: 28. 04. 2021, 12:01:52 »
A jak by to bylo, pokud bychom se bavili o Pythonu? Nejspíše žádný big data a spol, takže Python + třeba React (Junior/Medior)


Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #16 kdy: 28. 04. 2021, 12:19:58 »
Pridavam svoji zkusenost jako Java backend dev v mezinarodnim fintech korporatu s pobockou v Praze, kde jsem zacinal v roce 2017 na MD sazbe 7k, po roce zvyseni na 8k a nyni sem jiz cca 2,5roku na sazbe 9k.

Z duvodu Covid to trosku zaclo stagnovat na druhou stranu jiz pres rok jsem na full remote takze si nestezuji


PanVP

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #17 kdy: 28. 04. 2021, 12:26:32 »
netvrdim, ze 150k sa neda, ale ja praveze vidim drvivu vacinu ponuk ktore su viac podobne tej v linku

TO JSOU POPTÁVKY!
Já poptávám zedníky, co mi tu budou makat za 40 Kč na hodinu!
Není v tom rozdíl.

Elektrikář, který tahá v Praze dráty, si za jeden byt 3+1 řekne cca 30 tisíc bez materiálu za práci.
A to to musí mít vysekané.
Má to na 5 dní práce!
Elektrikář!!!

Nezlob se na ně, že se snaží sehnat někoho levného!
Pokud bych neuměl programovat, nebo dělal třeba v PHP a NIC NEUMĚL, tak bych po takové nabídce sáhl.
Ty žvásty z těch inzerátů, že by člověk měl umět to a to...to jsou jen žvásty!

MÁŠ SVOJÍ PROFESNÍ HODNOTU!
Když přijdeš do restaurace a řekneš "Chci řízek za 30 Kč! Měl by mít bramborovou kaši, výbornou okurčičku, krásně politý máslíčkem, navíc by měl být z kvalitního masíčka a měl by mít správnou váhu!"
Tak co? Obsluha si zaťuká na čelo, ale NIKDO TI NEMŮŽE ZAKÁZAT TO UDĚLAT.

Oni prostě obejdou hromadu hospod (čti: programátorů) a nakonec najdou nějakou dostatečně špinavou putiku, kde mu ten vrchní řekne "Řízek za třicet? Fajn!" ...půjde do kuchyně, najde nedojedený řízek, kousek odkrojí, dá tam mírně ujedenou kaši a dá mu to za 30 Kč!

Nezlob se na ně, že shánějí laciné lidi.
ALE POKUD MÁŠ SVOJÍ CENU, TAK SE NENECH OJEBÁVAT.

Špatně placené fleky nech pro ty, kteří makat nechtějí, pro naprosté začátečníky, co se to potřebují naučit, pro pány před důchodem, kteří potřebují mít kam chodit se ohřát a přinést domů nějakou práci.

Když se rozčiluješ, že tam je hodně špatných nabídek, to už se rovnou rozčiluj, že hledají skladníky za čtyřicet tisíc hrubého nebo montéry do robotárny za usmolených padesát tisíc. To jsou prostě fleky, které nejsou pro tebe.





PanVP

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #18 kdy: 28. 04. 2021, 12:33:11 »
A jak by to bylo, pokud bychom se bavili o Pythonu? Nejspíše žádný big data a spol, takže Python + třeba React (Junior/Medior)

Tak se podívej na ty CoolJobs.
Python není špatný, ale Java je Java.
Lepší nastoupit jako Junior Java než senior programátor v Bash, Powershellu, Basicu nebo Pythonu.
(Čest výjimkám!)

Prodávej to, po čem je poptávka!
Chápeš?
Podívej se, za co se nejvíc platí a jdi to dělat - pokud jdeš po penězích.
Teď nemá smysl prodávat skipasy!
Ač se budeš snažit sebevíc, skipasy se budou dost blbě prodávat.
Možná nějaké prodáš, ale budeš rád za každý prodaný kousek.
Proč?
No protože po tom není poptávka.
Podívej se, za co se nejvíc platí a jdi to dělat - pokud jdeš po penězích.


No pokud to bude nejaky "honiprutil" a wordpress/joomla tak asi jo, ale jinak se da normalne v Symfony delat za 6tis/MD pro tuzemske firmy.
To se nepřu, ale to není takový ten klasický PHPkář že?
Spíš bych řekl, že to bude ta výjimka potvrzující pravidlo.
Sehnat takový kšeft budeš mít asi dost honičku.
Naopak, kdybys dělal Javu, teď vidím 10 nabídek za 150 + tisíc.
Jinými slovy, budeš v úplně jiné situaci - ty si vybíráš z deseti nabídek.
Nehoníš jednu firmu, která je právě ochotná někoho s PHP dobře zaplatit.


Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #19 kdy: 28. 04. 2021, 14:06:41 »
netvrdim, ze 150k sa neda, ale ja praveze vidim drvivu vacinu ponuk ktore su viac podobne tej v linku

TO JSOU POPTÁVKY!
Já poptávám zedníky, co mi tu budou makat za 40 Kč na hodinu!
Není v tom rozdíl.
...
Ano, myslim, ze mate pravdu. Problem je v mojom mindsete, ze stale mam este zafixovanu tu socansku mentalitu, ze o mzde sa nevyjednava lebo zamestnavatel je ten co urcuje pravidla teda aj peniaze a ja som ten ktory ponizene hlada o pracu. Sameho ma prekvapuje ake tazke to je pre mna s tym nieco robit. Vas mindset mi ale pride korektny, pretoze ono to tak fakt je.


PanVP

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #20 kdy: 28. 04. 2021, 14:32:31 »

Já to píšu schválně provokativně, agresivně a tak, aby to lidi naštvalo.

Dokud se budeme hrbit, pracovat za almužnu a žrát párky plněné kravskými vemeny, částmi vnitřností, odpadním masem  - NIKDY NEMŮŽEME BÝT SVOBODNÍ!

Musíme se přizpůsobit trhu, tj. nabídnout to, co lidé chtějí koupit a dobře zaplatit. (V tomhle případě je hlad po Javistech.) A pracovat za co nejvíc peněz - ale pracovat dobře! Neflákat se, proflákaný čas si nadělat, nedělat přesčasy (člověk se vyčerpá!!!), pracovat dobře, efektivně a tak, aby naše práce měla co nejvyšší hodnotu.

Starý způsob:
Ochcat to, dělat co nejmíň, se všemi vyjebat, spokojit se s málem, protože všechny stejně ojebávám bokem, snažit se to ošulit. TO DĚLÁ ČÁST NAŠICH POLITIKŮ! Náš národ / naše národy jsou tím nakažené! Musíme se toho zbavit!
Díky tomu tu je všude ten marast. Naprostá většina našich politiků je odrazem naší společnosti - a není to pěkný pohled. Jsou jedni z nás. Prostě jsme nasákli takovou "divnou" pachutí.

NENE!
Zbavit se špíny.
Přijít do práce, dát si kafe, při pití kafe si promyslet, co udělám a jak to udělám.
Usmívat se a poctivě pracovat, dělat maximálně 6-7 hodin (ne víc!!!) a pak si po sobě práci prohlédnout.
Najít si čas se zlepšovat, poučit se ze svých chyb, nebát se chyby dělat, ale umět se s nimi vypořádat a poučit se, aby je jeden už nedělal. Dělat dobře a taky za to dostat POŘÁDNĚ zaplaceno.
Za kilo pade se dá dneska slušně žít!
« Poslední změna: 28. 04. 2021, 14:35:04 od PanVP »

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #21 kdy: 28. 04. 2021, 18:50:52 »
Neda mi to a podotknu, tech 10 inzeratu. to je i Bratislava, Viden, takze v podstate stredni Evropa. Je to jeste porad "hodne" inzeratu?


PanVP

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #22 kdy: 28. 04. 2021, 19:55:19 »

Ale taky není jen CoolPeople....

Pixe

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #23 kdy: 28. 04. 2021, 19:58:38 »
Taky mi to nedá a podotknu, že kolega už tu asi týden plácá páté přes deváté, resp. míchá mezi sebou kontraktory a HPP. (ale aspoň se to nebojí přiznat, že "to jsou poptávky")

Ty ceny na cooljobs jsou za kontrakty, nabídka kterou posíláš ty je na HPP. Jako zaměstnanec při třeba 90k měsíčně stojíš zaměstnavatele +-1,5M ročně. Tj. kdybys šel na kontrakt a fakturoval si to, tak 1,5M/12 = 125k. Vtip je pak v tom, že tenhle přepočet je brutálně nejednoznačný a nepřesný - je potřeba si do toho promítnout věci, které jsou dané zákoníkem práce a dobrovolně se o ně připravuješ (placená dovolená,...) + daně, soc. a zdravotní, případně pojistky,... - a o to si pak navýšíš MD rate, který si za svoji práci řekneš, takže pak dojdeš k těm 150k. Reálně když přijdeš na pohovor na inzerát, kde ti někdo nabízí zmíněných 60-80k, a řekneš si, že budeš dělat na IČO za tolik (120-150k), aby zaměstnavatel nepocítil rozdíl, tak dostaneš.

https://www.profesia.cz/prace/predvyber-cz/O4069157
Co si mam mysliet o takychto ponukach? Ako netvrdim, ze 150k sa neda, ale ja praveze vidim drvivu vacinu ponuk ktore su viac podobne tej v linku. Najcastejsie rozmedzie je 60-80k pre mediora/seniora, asi pozeram na blbe ponuky. Osobne by som v Prahe nerobil za menej nez 80k pretoze vzhladom na naklady na zivot si to neviem velmi dobre predstavit, to by muselo byt dost drsne, hlavne ak uz ma clovek rodinu.

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #24 kdy: 28. 04. 2021, 20:32:14 »
Ináč zdá sa to len mne (proste kognitívny bias) alebo aj niekomu z vás sa už oficiálne čísla reportovanej inflácie zdajú ako čistý bullshit? Pozerám na ceny potravín, ceny bývanie, elektriny, benzín-nafta po prepade už zas idú hore, no ale tie potraviny to je niečo šialené, to je psycho, ale znova, neviem či len nie som ja na to precitlivený. Čo oblečenie? Elektronika? Viď nedostatok čipov a teda predražovanie, autá atď. ako je možné, že oficiálne je inflácia niekde medzi 2-3%? Ako to vlastne počítajú? Nechcem šíriť konšpirácie, ale už by som skoro povedal, že tie čísla su proste lož a keby ukázali reálnu infláciu tak sa sýstém zosype. A poďme sa v tomto kontexte pobaviť, či niekto kto investoval toľko času do vzdelania a zbierania skillov by mal brať povedzme 50-60k na HPP v hrubom čo nie je ani 3 násobok mzdy predavačky, a je to iba o ničeo viac ako má robotnik v Škodovke, príde vám to fér? Podľa mňa tých 150k je jakž-takž adekvátných, reálne by podľa mňa bolo fér, elite dať 300k, nástup tak 70-80k a bežná lopata tých 150-200k. Zdá sa vám, že to sú šialené čísla? A v kontexte toho, že ľudia čo majú VŠ, je po nich údajne obrovský hlad a chýbajú desaťtisíce ľudí v obore a dom v slušnej lokalite stoji 7-12 miliónov, stále sú to nenormálne čiastky? Myslite si o mne čo chcete, ale ja mám silný dojem, že tu niečo nehraje, niečo je veľmi, veľmi zlé.

Ak v Prahe dajú nástup povedzme 30k v hrubom, borec čo má 23-24 rokov po škole, tak rodinu si môže založiť kedy? Potom sa nečudujem, že sa rodí málo detí a detí sa rodia choré a slabé, keď je to x-krát vedecky dokázané, že prvorodičky pod 30. roku života majú rádovo vyššie riziko, že sa im narodí choré či postihnuté dieťa. A z tých 30k si zaplatí aspoň garzónku? Alebo musí žiť ponižujúco s cudzími ľuďmi? Nie, toto nie je normálne. Ako si môže bežný človek, čo nemá za zadkom rodičov, strýčko, tety nasporiť čo i len ZÁKLAD! tej hypoteký na ten dom za 8-10 mega, čo, keď si pozriete na webe, tak to nie sú nejaké luxusné vily ale posrané bungalovy a taký ten úplny základ v rádovej zástavbe, žiadny luxus. To by mňa fakt zaujímalo, kto to vlastne kupuje? Kto tam žije? To toľko ľudí má prachy od rodičov, alebo existuje nejaká paralelná ekonomika, kde sa za bežnú prácu da mesačne zarobiť povedzme 200 litrov v čistom?
« Poslední změna: 28. 04. 2021, 20:37:36 od nehalem »

Pixe

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #25 kdy: 28. 04. 2021, 20:50:14 »
Je to hodně velká glosa, ale prostě spočítat inflaci vůbec není prča -  https://www.abclinuxu.cz/blog/urandom/2015/3/nase-mena-je-pevna

A pak je tu ještě to kouzlo, že dokud tu hypotéku/nemovitost nemáš, tak je růst cen nemovitostí proti tobě, a jakmile ji máš, tak ti hraje do karet :D V ČR máme třeba velký podíl vlastnického bydlení, takže růst cen dopadá především na lidi právě mezi 25-35... A jedno z největších kouzel IT je, že se dá dělat prakticky odkudkoliv - malá vesnice, 5 minut autem na železniční koridor, 40 minut Praha-Libeň a za cenu pražského 2kk máš luxusní sídlo (když se nebojíš přiložit ruku k dílu)

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #26 kdy: 28. 04. 2021, 21:07:02 »
A jedno z největších kouzel IT je, že se dá dělat prakticky odkudkoliv...
Toto sa spomína veľmi často, od vypuknutia COVID-19 ešte viac, no ja úplne nie som presvedčený o pravdivosti toho tvrdenia. Nežijem síce v Prahe (Brno), ale osobne som príšiel o možnosť práce vo firme Regiojet len preto, že som chcel aspoň jeden deň pracovať na HO a to bola práve druhá vlna v plnom prúde, ale HO jednoducho nie. Chcelo by to skutočný prieskum, ale nie iba HR propagandu a vábidla na uchádzačov, ale reálne čísla koľko firiem v IT umožní aspoň 2 dni v týždni pravidelne prácu z domu. Ideál sú 3 dni, tie 2 sa dá dochádzať aj z väčšej vzdialenosti. Aj moje ďalšie skúsenosti pri hľadaní práce sú také, že dosť neradi to manažéri počujú a to som si hľadal prácu už po COVID-19 a napriek tomu, sa mi 3x dostalo odpovede, že HO po COVIDE obmedzia a bude návrat do kanclov. Je však možné, že tak ako vo všetkom aj v tomto je Praha naozaj dosť popredu.

Mimochodom, chodia tu borci čo pracujú v Bratislave, ak to niekto číta skutočne by ma zaujímalo ako je to tam s HO? Počuli už slovenskí bachari pardón manažéri o existencii tejto formy spolupráce? Čo mzdy? Nie, že by som sa chcel vrátiť, ale z nostalgie by ma zaujímalo či ešte stále je moja bývala vlasť mentalitou na úrovni Ukrajiny a Moldávska.  ;D

PanVP

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #27 kdy: 28. 04. 2021, 21:08:42 »
Do inflace se snad započítávají i lokomotivy...
Průser je TZN kumulativní inflace plus růst cen.

Dneska barák v Praze stojí 15plus mega!
Víte, jaká to je měsíčně raketa???

Jak chcete platit hypošku 6mio na obyčejnou STAROU 3 plus 1?
Za hypotéku dáte 28 000 - pokud máte našetřený mega svého, což jako není moc.
(Jenže pro kluka po škole to může být problém.)
Ale pořád to je 28 000 a ještě nemáte zaplacené energie, fond oprav.
Nemáte koupené jídlo, nemáte auto a hlavně byste si měli šetřit třeba 5-10 tisíc měsíčně, kdyby přišly nějaké kotrmelce.
Co třeba děti?

Z malé výplaty se nedá žít - JEN ŽIVOŘIT.
120 až 150k (v hrubém!!!) je za kvalifikovanou intelektuální práci odpovídajících.
Dá se z toho žít!
« Poslední změna: 28. 04. 2021, 21:14:44 od PanVP »

tralala5

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #28 kdy: 28. 04. 2021, 21:12:23 »
neustale treba byt nenazrany, ja to beriem tak ze idem cisto len po prachoch :D tych 8 hodin tam ten clovek aj tak stravi za PC tak proste je mi to jedno co robim, hlavne nech to sype, ten cas prejde tak ci tak

ked si prejdem mojou celou karierou tak som mal asi taketo platy (prepocet na ceske koruny a za cely mesiac)

1. 18k polovicny uvazok v nejakej ceskej firme
2. 35k
4. 45k
5. 114k (na ico, korporat)
6. 156k (na ico, rovnaka pozicia len mi pridali, korporat)
7. 185k (na ico, cisto remote pre zamorsku firmu)
8. 220k (na ico, momentalne ma idu z tejto poslednej firmy povysit a vychadza mi to tak)

Ja som nikdy neisiel z jednej prace do druhej sposobom ze mi tam dali menej. Nikdy.

Nikdy by som nemal tolko ak by som nesiel do zahranicia, nie je mozne mat take peniaze len tym ze komplet posobite len v CR/SR. Treba ist do zahranicia a potom sa sem vratit (ako som povedal, ak sa vam chce), ale napriklad teraz som si kupil byt, mam nieco cez 30, este toto budem robit do konca dekady na v 40tke idem do dochodku. V IT sa aj tak neda robit do 60 inak Vas z toho jebne. Byvanie som si teraz poriesil, hypoteku som si bral tusim 2 mega, to mam splatene do roka a pol.

Uvedomte si, ze toto je suboj s casom, nie je cas na hovadiny v Go za par supov, optiku si treba nastavit na dekadu dopredu.

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #29 kdy: 28. 04. 2021, 21:16:56 »
Do inflace se snad započítávají i lokomotivy...
Průser je TZN kumulativní inflace plus růst cen.

Dneska barák v Praze stojí 15plus mega!
No veď presne o tom hovorím. Napriek tomu, povedať na pohovore, že chcem 150 v hrubom, tak si myslím, že ma vyhodia von oknom. V reále to vôbec nie je ako na tomto fóre (a nemyslíte si, že by som nechcel aby to tak bolo :) ale žiaľ nie je), reál je 90-100 za seniora (Brno), pritom Brno už sa nákladovo dotiahlo na Prahu, nehnuteľnosti teda určite napriek tým nižším mzdám a faktu, že je to menšie mesto a teda menší výber firiem nehovoriac o tom, že práca s niečim skutočne zaujímavým (povedzme Go, Scala, Clojure, Haskell (to asi v ČR ani neexistuje, no aj tak)...) tu prakticky nie je, všetko čo i len trošku zaujímavé je vždy Praha. Snažím sa svoju partnerku presvedčiť, že minimálne z hľadiska mojich príjmov by bolo pre nás oboch bolo výhodnejšie ísť do Prahy, ale zatiaľ to tak nevyzerá, že sa v dohľadnej dobe nechá presvedčiť, takže musím brať to čo je tu v Brne a okolí. Mesto ako také mam rád, príroda krásna, som spokojný, ale tie ceny bývania sú naozaj mimo moje možnosti a to aj v okolí do 30Km, čo už je fakt nepochopiteľné, Hustopeče, Pohořelice, Rajhrad... všade sú ceny domov aj bytov skoro ako v Brne aj keď je treba ešte platiť diaľničnú známku, auto a všetky náklady s ním spojené a plytvať čas dochádzaním (viď môj príspevok o realite s HO). Ja nie som super hviezda, ale už mám dosť skusenosti na to aby som mohol s čistým svedomím povedať, že som taký ten lepší priemer, rád sa učím, len som dosť vyhranený, napr. odmietam prácu ktorá nie je na Linuxe, čím kopec príležitosti okamžite padá, je to divné, no Windows fetish stále pretrváva.