Aktuální MD rate pro korporáty

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #45 kdy: 28. 04. 2021, 22:13:38 »
6-7 kol pohovoru? Naco to je dobre? Nic proti drsnym pohovorom, ale nestacia 2-3 kola MAX s tym, ze to v dany den zaberie viac casu? Pripadne domaci ukol, to je tiez teraz popularne, ale 7 kol? WTF :D


anonacct

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #46 kdy: 28. 04. 2021, 22:16:17 »
Tak chcou tam seniory a filtrujou ty, co si jen myslí, že jsou senioři :)

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #47 kdy: 28. 04. 2021, 22:22:31 »
...
Samozřejmě, kdybys honiprutil v PHP, měl bys MD držet pod 2000,- Kč, říct si víc je fakticky drzost.
...

Fakt mám rád lidi co nemají mozek. O jazyku to není. Já kupodivu nedávno vzal práci v tomto jazyce a mám MD opravdu luxusní.
A to jsem si ani neříkal. prostě základní sazba asi, nijak jsem se nedoprošoval.

Asi je to spíš o tom co umíte a jak jste dobrý. Jazyk je jen nástroj a dobrá firma ocení nezávisle na jazyku.

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #48 kdy: 28. 04. 2021, 22:25:55 »
Jak je to s MD u Golangu? Je to podobný jako u Javy?


Ne není. Na golang nikdo nehledá. Jako nic proti jazyku mám ho i rád, ale ještě není tak rozšířený aby se dalo mluvit o nějakém MD.
Ale jak jsem už psal MD není o jazyku ale celkově o tom kde a kdy a kdo. Jako můžu mýt vyšší MD u PHP než u Javy a naopak

PanVP

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #49 kdy: 28. 04. 2021, 22:28:35 »
Jako znám pár takových, co 200K měsíčně mají, ale těm nesahám ani po pupek.
Jsou to dříči s pamětí vševěda a jejich kód je učebnice.
NEBO - častěji - těch 200 mají za vedení týmu.

Třeba představa, že by mně TEĎ někdo dal 200 je...komická.
150 a 200k je v podstatě malý rozdíl, ale ve schopnostech velký.
...ale je to jen moje osobní zkušenost z běžného Pražského "kačáku"....


Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #50 kdy: 28. 04. 2021, 22:29:12 »
Ono je to jedno, nakonec jim ti prijati lidi stejne utecou, i za cenu propadnuti naborovyho prispevku.

Jak uz to bejva, podobny chovani u interview je indikativni. Asi je tam toho spatne vic.



Tak chcou tam seniory a filtrujou ty, co si jen myslí, že jsou senioři :)

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #51 kdy: 28. 04. 2021, 22:35:13 »
Tak chcou tam seniory a filtrujou ty, co si jen myslí, že jsou senioři :)
Ale ved na to pekne staci ten domaci ukol. 6-7 kol je podla mna uz buzeracia, ako vypada take to 3 az 6 kolo? co tam riesia?

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #52 kdy: 28. 04. 2021, 22:35:54 »
Existují, nebo spíše jsou standartem, pro IČAře i nějaké roční/projektové bonusy? Protože když srovnám svou HPP korporátní mzdu, přičtu roční bonus, odečtu dovolenou/sicks, tak mi to vychází +/- nastejno. Plus mám pohodičku 5-6 hodin denně a neřeším papíry, pouze techniku.

Ale pokud jsou běžné i bonusy pro IČAře, tak to je už o něčem jiném.

Tak mám zkušenost že i u HPP jsou firmy kde je roční bonus ve formě tomboly kde si vytáhnu třeba 200kč atd. A jsou firmy které lidem dělající na IČO dávají i výhody jako že když má firma prodloužené volno díky svátkům, tak i lidé na IČO si mohou zaúčtovat pár dnů jak ože dělali atd. Je to individuální. Vždy je to o přístupu daného "zaměstnavatele"

PanVP

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #53 kdy: 28. 04. 2021, 22:46:15 »

HHhh chytil se :-D
Nj. malinko moje trololo :-D

Jenže když má někdo na to být programátor - a chce velkou mzdu - měl by dělat to, za co se kua dobře platí.
No a u PHP často zůstávají nejhořší prasiči, pro které je monáda druh blanokřídlého hmyzu, případně znají jen trojnou monádu.

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #54 kdy: 28. 04. 2021, 22:52:36 »
A jedno z největších kouzel IT je, že se dá dělat prakticky odkudkoliv...
Toto sa spomína veľmi často, od vypuknutia COVID-19 ešte viac, no ja úplne nie som presvedčený o pravdivosti toho tvrdenia. Nežijem síce v Prahe (Brno), ale osobne som príšiel o možnosť práce vo firme Regiojet len preto, že som chcel aspoň jeden deň pracovať na HO a to bola práve druhá vlna v plnom prúde, ale HO jednoducho nie. Chcelo by to skutočný prieskum, ale nie iba HR propagandu a vábidla na uchádzačov, ale reálne čísla koľko firiem v IT umožní aspoň 2 dni v týždni pravidelne prácu z domu. Ideál sú 3 dni, tie 2 sa dá dochádzať aj z väčšej vzdialenosti. Aj moje ďalšie skúsenosti pri hľadaní práce sú také, že dosť neradi to manažéri počujú a to som si hľadal prácu už po COVID-19 a napriek tomu, sa mi 3x dostalo odpovede, že HO po COVIDE obmedzia a bude návrat do kanclov. Je však možné, že tak ako vo všetkom aj v tomto je Praha naozaj dosť popredu.

Mimochodom, chodia tu borci čo pracujú v Bratislave, ak to niekto číta skutočne by ma zaujímalo ako je to tam s HO? Počuli už slovenskí bachari pardón manažéri o existencii tejto formy spolupráce? Čo mzdy? Nie, že by som sa chcel vrátiť, ale z nostalgie by ma zaujímalo či ešte stále je moja bývala vlasť mentalitou na úrovni Ukrajiny a Moldávska.  ;D

Tak co já vím tak už pře Covidem nebyl problém si domluvit HO aspoň na dva dny. Já to měl tak že jsem jezdil jednou týdně, a co je Covid tak jen když je to potřeba a nebo se mi chce. A to se bavím o Brně, ale asi je to individuální. A ano asi se to nenabízí hned nováčkům. Ale pokud ve firmě člověk působí delší dobu tak proč ne

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #55 kdy: 28. 04. 2021, 23:00:09 »
Ja som nepísal, že neverím, ale zdráham sa veriť, že na to dosiahne taký bežný človek, to musí byť podľa mňa totálne elitný človek, už ani nie programátor, ale architekt, PM a tak, certifikáty, možno Phd. z CS alebo matiky na matfyze a pod.

Ináč ja keby som mal full-remote alebo aspoň tu možnosť 3 dni byť doma, tak by som sa odsťahoval niekde do domečku na niektorú dedinu na juh od Brna, tuším sa to volá Pálava ta oblasť, len neviem ako je presne vymedzená, ale to je pre mňa úplny ráj, ja milujem rovinatú krajinu, je to vínarská oblasť, je tam aj ta vodná nádrž, resp. niekde až úplne k hranici, Mikulov a okolie, to je pre mňa vysnívaná lokalita, len tam fakt s tým dochádzaním to nie je reálne ak sa nedohodnem na HO pravidelne a ideálne tak, aby potom šéf nehral mrtvú rybu, že som to zle pochopil a že miesto výkonu práce je v Brne a HO len výnimočne, keď mi príde opravár (aj toto som zažil, sľuby, sľuby a potom som bol za idiota, že som to bral vážne).

Doporucuji Velke Pavlovice, velmi pekna dedina, super vino a lidi

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #56 kdy: 29. 04. 2021, 00:00:48 »
zdráham sa veriť, že na to dosiahne taký bežný človek, to musí byť podľa mňa totálne elitný človek, už ani nie programátor [...] certifikáty, možno Phd. z CS alebo matiky na matfyze a pod.
To podle mých zkušeností není tak úplně pravda, PhD je akademický titul pro vědce, původně určený pro lidi, co chtějí kariéru ve výzkumu. Realita je sice trochu jiná, v civilizovaném světě kvůli nadprodukci postdoků (na Britských ostrovech například potkávám v bankách podezřele hodně astrofyziků) a v ČR kvůli mizerným platům, ale vyšší výdělek to automaticky nezajistí. Na druhou stranu tam, kde se na tituly hledí, je zas jedno, jestli má někdo doktorát z matematiky, bioinformatiky nebo třeba spintroniky, tenhle typ titulu je z velké části o "softskillech" (a částečně o kontakech).

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #57 kdy: 29. 04. 2021, 00:08:14 »
případně znají jen trojnou monádu.
Teď letí kryptomonády ;)

PanVP

Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #58 kdy: 29. 04. 2021, 07:48:03 »
Teď letí kryptomonády ;)

Nj, cokoliv "krypto" je dneska v kurzu, třeba nahradí Bitcoin 8)
Navíc tu odpadá celá ta věc s těžbou, protože se - na rozdíl od bitcoinu - množí dělením.
Jak jistě všichni víme, u dělení bývá problém se zbytkem, ale kryptomonadické dělení je bezezbytkové!
Velmi zajímavý koncept! Měl bych do toho investovat tak 20$...co kdyby to z toho bylo terno.


Re:Aktuální MD rate pro korporáty
« Odpověď #59 kdy: 29. 04. 2021, 09:22:49 »
predevsim zachrani planetu.
Protoze jak rekl Musk a ten druhej trotl, bitcoin podporuje zelenou energetiku.

V prekladu cim vic bitcoin a podobny konstrukty spotrebuji elektriky, tim lip.