3-D Secure pro online platby

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #30 kdy: 24. 04. 2021, 13:26:10 »
k čemu tedy vznikl 3D Secure? pro srandu veverkám? Prosím netrolte!
Aby chránil obchodníky. Pokud má obchodník platbu potvrzenou přes 3D Secure, může si být dost jistý, že šlo o oprávněnou platbu a banka mu to opravdu zaplatí. Psal jsem to hned ve 3. komentáři.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #31 kdy: 24. 04. 2021, 13:27:21 »
3DS vzniklo, aby chranilo obchodniky/banky pred chargebacky, za ktere se pak plati extra poplatky navic. S 3DS se presunulo dukazni bremeno spojene s neopravnenou platbou na stranu uzivatele.
a díky tomu chrání i mě, vlastníka peněz, takže to poslouží všem a to je super!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #32 kdy: 24. 04. 2021, 13:31:05 »
Klidně si tady debatujte dál, ale já už mám jasno. 3D Secure V2 nasadit lze, tím vynutit autorizaci veškeré online platby kartou což chrání všechny zůčastněné.
Ten kdo to nasadit nechce a nebo hledá jakýkoliv jiný argument, že to není potřeba je u mne diletant a nebo podvodník.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #33 kdy: 24. 04. 2021, 13:34:05 »
Pochopitelně, že i ke kreditní kartě existuje účet, na jehož vrub se připisují platby s kartou provedené a jehož (negativní) zůstatek musíte pravidelně dorovnávat, respektive tam něco posílat. Pravděpodobně si pletete "účet" a "běžný účet". Řešit, jestli ho "máte" nebo "nemáte" je čisté slovíčkaření, každopádně existuje.
Řeč nebyla o účetnictví. Kreditní karta klidně může fungovat tak, že vám banka jednou za čas pošle složenku, nebo se třeba jednou za měsíc dostavíte do pokladny, zeptáte se kolik máte zaplatit, a v hotovosti jim tam dlužnou částku vysázíte.

a díky tomu chrání i mě, vlastníka peněz, takže to poslouží všem a to je super!
Vás chrání možnost neoprávněné platby reklamovat.

Jak je vidět tak platební brány jako GP WebPay nejsou tací troubové a díky nim se nemusím smiřovat s výroky které zde píšete. Prostě to jde a naopak bude stále více klientů, kteří na tu autorizaci pro všechny platby budou tlačit. Nazdar!
Jistě, klienti nemají nic lepšího na práci, než se starat o bezpečí obchodníků.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #34 kdy: 24. 04. 2021, 13:34:58 »
Klidně si tady debatujte dál, ale já už mám jasno. 3D Secure V2 nasadit lze, tím vynutit autorizaci veškeré online platby kartou což chrání všechny zůčastněné.
Ten kdo to nasadit nechce a nebo hledá jakýkoliv jiný argument, že to není potřeba je u mne diletant a nebo podvodník.

Vam ovsem unika, ze i kdyz jde platba pres 3DS, tak nemusi byt vyzadovana autorizace dalsim faktorem. 3DS to totiz umoznuje napr. u plateb do 500,-.


Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #35 kdy: 24. 04. 2021, 13:40:31 »
Aha a ta kreditní karta převádí peníze z čeho? No z kreditního účtu, takže vám to zopakuji
Opakovat to můžete kolikrát chcete, což nemění nic na tom, že pro používání kreditní karty žádný účet mít nemusíte. Už jsem vám vysvětloval, že když platíte kreditní kartou, neplatíte valstními penězi. Platba kreditní kartou je pokyn pro banku, aby částku uhradila za vás – s tím, že máte nějakou interní domluvu s bankou,jak to později vyřešíte.

A že to porovnáváte s klasickým příkazem k úhradě je pouze Váš problém. Já jsem jen komentoval bludy o debetní kartě jako "paskvilu" v porovnání s kreditní kartou.
Tak proč komentujete něco, co jste nepochopil?

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #36 kdy: 24. 04. 2021, 14:15:08 »
Klidně si tady debatujte dál, ale já už mám jasno. 3D Secure V2 nasadit lze, tím vynutit autorizaci veškeré online platby kartou což chrání všechny zůčastněné.
Ten kdo to nasadit nechce a nebo hledá jakýkoliv jiný argument, že to není potřeba je u mne diletant a nebo podvodník.
Pak ještě zbývá vyřešit záhadu, jak vás ochrání to, že vy budete všechny platby potvrzovat přes 3D Secure, zatímco podvodník potvrzení přes 3D Secure nebude muset dělat.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #37 kdy: 24. 04. 2021, 14:49:53 »
Pak ještě zbývá vyřešit záhadu, jak vás ochrání to, že vy budete všechny platby potvrzovat přes 3D Secure, zatímco podvodník potvrzení přes 3D Secure nebude muset dělat.
Dokud tu autorizaci pomocí 3D Secure nebude vyžadovat i banka, tak toho samozřejmě může obchodník zneužít, to máte pravdu. Jednoduše řečeno, celá bezpečnost je v rukách banky.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #38 kdy: 24. 04. 2021, 15:54:30 »
Banka nemuze vyzadovat 3DS (tim padem ani overeni) napriklad u MIT (Merchant Initiated Transaction) nebo u recurring plateb. To byste nejdriv musel trh osekat o obchodniky, kterym uzivatel nejdrive da kartu a obchodnik si z ni strhava az na zaklade pouzivani jeho sluzby. Takze pokud jako obchodnik budu chtit vasi kartu zneuzit, udelam to prave pomoci MIT platby.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #39 kdy: 24. 04. 2021, 22:40:17 »
Opakovat to můžete kolikrát chcete, což nemění nic na tom, že pro používání kreditní karty žádný účet mít nemusíte. Už jsem vám vysvětloval, že když platíte kreditní kartou, neplatíte valstními penězi. Platba kreditní kartou je pokyn pro banku, aby částku uhradila za vás – s tím, že máte nějakou interní domluvu s bankou,jak to později vyřešíte.

Zase tady plácáte nesmysly.  Samozřejmě, že se peníze při platbě kreditní kartou převádějí z účtu. Z čeho jiného by se asi tak převáděly? Bohužel nerozumíte ani základnímu principu a poučujete tady ostatní. Smutné.



A že to porovnáváte s klasickým příkazem k úhradě je pouze Váš problém. Já jsem jen komentoval bludy o debetní kartě jako "paskvilu" v porovnání s kreditní kartou.
Tak proč komentujete něco, co jste nepochopil?
Pokud stále tvrdíte že debetní karta je proti kreditní paskvil, tak to asi nechápete vy.

Gréta je nejlepší.

jouda2

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #40 kdy: 24. 04. 2021, 23:18:06 »
Jak je vidět tak platební brány jako GP WebPay nejsou tací troubové a díky nim se nemusím smiřovat s výroky které zde píšete.
Ale musíte, protože možná platební brána A to vyžaduje, ale nikdo a nic nezabrání platební bráně B aby Vám ty peníze z karty stáhla taky. A troufám si tipnout, že o tom, kterou bránu někdo použije, rozhodně rozhodují úplně jiné věci než jestli vynucuje 3DS pro každou kravinu.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #41 kdy: 25. 04. 2021, 08:32:37 »
Samozřejmě, že se peníze při platbě kreditní kartou převádějí z účtu.
Ne, peníze se při platbě kreditní kartou nepřevádějí z účtu zákazníka. Zákazník ani žádný účet mít nemusí, přesto může používat kreditní kartu.

Pořád se tváříte, jak tomu rozumíte, přitom nechápete ani tak základní věc, že když zákazník nemá účet, těžko se něco může z jeho účtu převádět. Podívejte se třeba na kreditní kartu MALL Pay. Vidíte tam nějaký účet, ze kterého byste mohl někam převádět své peníze? Ne, prostě dostanete jednou za měsíc vyúčtování, které můžete zaplatit třeba složenkou, když budete chtít.

jouda2

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #42 kdy: 25. 04. 2021, 12:15:23 »
Podívejte se třeba na kreditní kartu MALL Pay. Vidíte tam nějaký účet, ze kterého byste mohl někam převádět své peníze?
To že zákazník ten účet nevidí přece ještě neznamená, že tam (ve spolupráci s ČSOB) něco co má všechny vlastnosti účtu za tím není. To, že nemůže dělat převody na tom nic nemění, to já třeba z účtu dětí taky dělat nemůžu a nenapadlo by mě tím argumentovat, že to není účet.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #43 kdy: 25. 04. 2021, 12:50:19 »
To že zákazník ten účet nevidí přece ještě neznamená, že tam (ve spolupráci s ČSOB) něco co má všechny vlastnosti účtu za tím není. To, že nemůže dělat převody na tom nic nemění, to já třeba z účtu dětí taky dělat nemůžu a nenapadlo by mě tím argumentovat, že to není účet.
Podle mne to, že ten účet zákezník vidí, je základní vlastnost bankovního účtu. Potřebuje to vidět, aby s tím mohl disponovat – převádět peníze na účet nebo z účtu pryč. Pokud to zákazník nevidí, je to jen nějaké interní účetnictví banky.

jouda2

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #44 kdy: 25. 04. 2021, 13:49:32 »
Podle mne to, že ten účet zákezník vidí, je základní vlastnost bankovního účtu. Potřebuje to vidět, aby s tím mohl disponovat – převádět peníze na účet nebo z účtu pryč. Pokud to zákazník nevidí, je to jen nějaké interní účetnictví banky.
Zajímavé, nevěděl jsem o tom, že bankovní účty jsou kvantové objekty, řídící se axiomem měření ;-). Navíc ta definice pokulkává na všechny směry - pokud mám BU na který chodí pravidelně peníze, a k němu vystavenou kartu, kterou platím, a nepodívám se na něj několik let (nebo se dokonce podívat nemůžu), tak zcela zřejmě ten účet existuje celou dobu. Stejně tak samostatný účet ke kreditce u KB také existuje (empiricky potvrzeno), přesto z něj nelze posílat peníze z účtu pryč a na něj lze posílat jen do výše nesplaceného kreditu.
Dokonce i exekutorem zablokovaný účet evidentně existuje, přestože z něj nelze žádné peníze posílat.

Možná by bylo lepší a produktivnější se zaměřit na meritorní debatu, a hádání se o slovíčka nebo okrajové definice nechat být.