3-D Secure pro online platby

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #15 kdy: 24. 04. 2021, 08:55:31 »
To si asi s něčím pletete. Z hlediska principu mezi kreditní a debetní kartou není rozdíl. Akorát ta kreditní je garantovaná úvěrem s měsíčním kreditem na speciálním účtu, zatímco ta debetní je vázaná přímo na (většinou) osobní účet.
Kreditní karta funguje na tom principu, že za vás něco zaplatí banka, a vy jí to pak někdy později splatíte. Proto také
...
a bude proveden, dřív, než mu peníze skutečně dorazí.
No jasně, to jsem Vám víceméně napsal, protože z Vašeho blábolení o nějakém paskvilu aka debetní kartě bylo patrné, že o tom pravděpodobně nic nevíte.
Gréta je nejlepší.


Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #16 kdy: 24. 04. 2021, 09:13:14 »
No jasně, to jsem Vám víceméně napsal, protože z Vašeho blábolení o nějakém paskvilu aka debetní kartě bylo patrné, že o tom pravděpodobně nic nevíte.
A mezitím se ukázalo, že o tom nic nevíte vy, když tvrdíte, že princip je stejný. Debetní karta je paskvil, protože je to jen jiný způsob, jak převést peníze z mého účtu na jiný. Jediný rozdíl je v technickém procesu, kdy to mezičlánek v podobě kartové společnosti paradoxně velmi urychlí (z pohledu kupujícího).

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #17 kdy: 24. 04. 2021, 09:17:03 »
Můj sen je, aby jakákoliv manipulace na bankovním účtu byla potvrzena autorizací, ale to si přeju asi moc.

Tak to je logicke ze nemysli platby zadavane pres bankovnictvi. Inkaso fakt s kartou nema nic spolecneho.
Když píše o jakékoli manipulaci na bankovním účtu, nevidím nic logického na tom, že by se to netýkalo bankovnictví – právě naopak. O kartě v tom komentáři nebyla ani čárka.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #18 kdy: 24. 04. 2021, 09:45:03 »
No jasně, to jsem Vám víceméně napsal, protože z Vašeho blábolení o nějakém paskvilu aka debetní kartě bylo patrné, že o tom pravděpodobně nic nevíte.
A mezitím se ukázalo, že o tom nic nevíte vy, když tvrdíte, že princip je stejný. Debetní karta je paskvil, protože je to jen jiný způsob, jak převést peníze z mého účtu na jiný. Jediný rozdíl je v technickém procesu, kdy to mezičlánek v podobě kartové společnosti paradoxně velmi urychlí (z pohledu kupujícího).

Tak zase blábolíte o paskvilu. Jedna karta převádí peníze z jednoho účtu na jiný a druhá karta převádí, světe div se, opět peníze z jednoho účtu na jiný... Princip je tedy úplně stejný. 
A o jakém velkém  urychlení to zase plácáte? Jako že s debetní kartou se bude u kasy tvořit za mnou fronta? Nebo jak si mám představit to "velké urychlení" z pohledu kupujícího?
Gréta je nejlepší.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #19 kdy: 24. 04. 2021, 09:53:31 »
Tak zase blábolíte o paskvilu. Jedna karta převádí peníze z jednoho účtu na jiný a druhá karta převádí, světe div se, opět peníze z jednoho účtu na jiný... Princip je tedy úplně stejný. 
Ne, kreditní karta nepřevádí peníze z vašeho účtu. Už jsem psal, že kreditní kartu můžete mít i u banky, u které žádný účet nemáte – což vaši představu o fungování kreditní karty vyvrací.

A o jakém velkém  urychlení to zase plácáte? Jako že s debetní kartou se bude u kasy tvořit za mnou fronta? Nebo jak si mám představit to "velké urychlení" z pohledu kupujícího?
Pokud byste u kasy platil klasickým bankovním převodem a čekalo se, než se platba připíše na účet obchodu, tvořila by se za vámi fronta několik dní (okamžité převody z účtu na účet jsou novinka stará pár let). Celou dobu píšu o tom, že debetní karta je jenom jiný způsob, jak zaplatit z vašeho účtu na jiný účet, takže ji samozřejmě porovnávám s klasickým příkazem k úhradě.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #20 kdy: 24. 04. 2021, 12:07:49 »
Komunikoval jsem s technickou podporou platební brány GoPay. Jejich vysvětlení k této problematice je tragické a přístup k důležitosti věci diletantský.
Společně s tím jsem oslovil i platební bránu GP Webpay, zda použivájí 3DS na všechny platby a nebo dle nějakých pravidel(platba menší než, větší než, opakaovaná, atd) a odpověď je:
Po novém roce s příchodem PSD2 naše platební brána kompletně funguje přes protokol 3DSV 2. To znamená u všech plateb vyžadujeme silné ověření.

Takže u GP Webpay to jde, a kupující musí autorizovat jakoukoliv platbu, což je super!
Takže argumenty o komplikovanosti ověřovaní plateb jsou nesmysl. Pokud lze platbu ověřit pomocí autorizace, je totální nesmysl do toho vnášet nějaké pravidla (menší než, větší než, opakovaná, první, atd), naopak to komplikují.
Jedná se o bankovní účet a ověřovat se má i převod 1 Kč. Pořádek a přehled musí být!

GoPay jejich přístup, pro mne neakceptovatelný vysvětluje takto:
Tímto přístupem se snažíme, aby placení kartou bylo pohodlné a zároveň maximálně bezpečné.

A jak jsem zde již zmiňoval, mne úspora 5 sekund, které potřebuji pro autorizaci platby žádný komfort nepřináší, naopak mě to děsí, že lze nakupovat přes můj účet aniž bych to musel potvrdit!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #21 kdy: 24. 04. 2021, 12:10:36 »
A o jakém velkém  urychlení to zase plácáte? Jako že s debetní kartou se bude u kasy tvořit za mnou fronta? Nebo jak si mám představit to "velké urychlení" z pohledu kupujícího?
Pokud byste u kasy platil klasickým bankovním převodem a čekalo se, než se platba připíše na účet obchodu, tvořila by se za vámi fronta několik dní (okamžité převody z účtu na účet jsou novinka stará pár let). Celou dobu píšu o tom, že debetní karta je jenom jiný způsob, jak zaplatit z vašeho účtu na jiný účet, takže ji samozřejmě porovnávám s klasickým příkazem k úhradě.

A z porovnani plyne samozrejme, ze platby kartou jsou zcela jine nez prikazy k uhrade. Zatimco klasicke prikazy k uhrade jsou "PUSH", tak platby kartou jsou "PULL", kde za castku a cil odpovida prijemce penez. Z tohoto rozdilu taky plyne zcela jina potreba zabezpeceni, a nutnost mediatora - karetni spolecnosti - kde se muzete jednoduse domoct reklamace a stornovani transakce. V klasickem bankovnim systemu a platbach totiz nemuzete pozadovat storno provedene transakce. Nejak se nam ty rozdily.. kupi :)

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #22 kdy: 24. 04. 2021, 12:30:31 »
Ne, kreditní karta nepřevádí peníze z vašeho účtu. Už jsem psal, že kreditní kartu můžete mít i u banky, u které žádný účet nemáte – což vaši představu o fungování kreditní karty vyvrací.

Pochopitelně, že i ke kreditní kartě existuje účet, na jehož vrub se připisují platby s kartou provedené a jehož (negativní) zůstatek musíte pravidelně dorovnávat, respektive tam něco posílat. Pravděpodobně si pletete "účet" a "běžný účet". Řešit, jestli ho "máte" nebo "nemáte" je čisté slovíčkaření, každopádně existuje.

A jak jsem zde již zmiňoval, mne úspora 5 sekund, které potřebuji pro autorizaci platby žádný komfort nepřináší, naopak mě to děsí, že lze nakupovat přes můj účet aniž bych to musel potvrdit!

Prosím vás a můžete uvest, kolikrát měsíčně (nebo snad týdně?) se vám stane, že někdo jiný nakoupí přes váš účet? Já jen, aby bylo jasno, jestli tu řešíme reálný problém, nebo nějakou vaši fantasmagorii.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #23 kdy: 24. 04. 2021, 12:31:55 »
Tak zase blábolíte o paskvilu. Jedna karta převádí peníze z jednoho účtu na jiný a druhá karta převádí, světe div se, opět peníze z jednoho účtu na jiný... Princip je tedy úplně stejný. 
Ne, kreditní karta nepřevádí peníze z vašeho účtu. Už jsem psal, že kreditní kartu můžete mít i u banky, u které žádný účet nemáte – což vaši představu o fungování kreditní karty vyvrací.

A o jakém velkém  urychlení to zase plácáte? Jako že s debetní kartou se bude u kasy tvořit za mnou fronta? Nebo jak si mám představit to "velké urychlení" z pohledu kupujícího?
Pokud byste u kasy platil klasickým bankovním převodem a čekalo se, než se platba připíše na účet obchodu, tvořila by se za vámi fronta několik dní (okamžité převody z účtu na účet jsou novinka stará pár let). Celou dobu píšu o tom, že debetní karta je jenom jiný způsob, jak zaplatit z vašeho účtu na jiný účet, takže ji samozřejmě porovnávám s klasickým příkazem k úhradě.

Aha a ta kreditní karta převádí peníze z čeho? No z kreditního účtu, takže vám to zopakuji - Jedna karta převádí peníze z jednoho účtu na jiný a druhá karta převádí, světe div se, opět peníze z jednoho účtu na jiný... Princip je tedy úplně stejný.  Rozdíly samozřejmě jsou, ale u platby u kasy v lidlu to prostě nepoznáte. A z pohledu kupujícího je většinou kreditní karta výrazně pomalejší - z osobního účtu se kreditní účet zpravidla vyrovnává souhrnně jednou platbou, takže peníze za nákup z osobního účtu mohou odejít až za desítky dnů.
A nesmysly o čekání na převod na účet obchodníka ve frontě nemá cenu ani komentovat.
A že to porovnáváte s klasickým příkazem k úhradě je pouze Váš problém. Já jsem jen komentoval bludy o debetní kartě jako "paskvilu" v porovnání s kreditní kartou.   
Gréta je nejlepší.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #24 kdy: 24. 04. 2021, 12:56:11 »
Rozdíl mezi kreditní a debetní kartou je především ten, že peníze na kreditní kartě jsou peníze banky. Svého času jsem se v Rakousku setkával s tím, že v obchodu šlo zaplatit pouze kreditní kartou a to z důvodu, že:
 - neprobíhalo ověřování dostatku peněz k platbě (offline platby)
 - na kreditní kartě tím pádem šlo jít do mínusu
 - tím, že to obchodník věděl, že to jsou prostředky/peníze banky, má záruku, že je dostane i když je účet v mínusu

Ten mínusovej stav si banka pak vyřeší s držitelem karty sama a obchodník není vtažen do nějakých tahanic ohledně dluhu.

Každopádně k původnímu tématu. Ať jde o debetní(používám) a nebo kreditní(nepoužívám) kartu, tak za ty peníze zodpovídám já, a proto mi je naprosto jedno jaké vztahy si mezi sebou dělá obchodník s bankou při online platbách kartou, dohody o jejich zodpovědnosti, to je jejich problém. Někdo vyvádí peníze z účtu za které mám já zodpovědnost, jinak řečeno je vlastním a předpokládám a hlavně chci, že takovouto manipulaci musím autorizovat.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #25 kdy: 24. 04. 2021, 13:17:58 »
Autorizace plateb z vaseho uctu je zalozena na tom, ze vlastnite platebni kartu nebo ze znate cisla, ktera na ni jsou napsana. Pokud se vam to zda jako slabe zabezpeceni, tak nepouzivejte platebni kartu.

jouda2

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #26 kdy: 24. 04. 2021, 13:20:02 »
Rozdíl mezi kreditní a debetní kartou je především ten, že peníze na kreditní kartě jsou peníze banky. Svého času jsem Ten mínusovej stav si banka pak vyřeší s držitelem karty sama a obchodník není vtažen do nějakých tahanic ohledně dluhu.
Zatímco u debetní karty si to vyřeší, světe div se, s držitelem karty na základě nepovoleného zůstatku. A pak tu máme kontokorent, v jehož případě jsou disponibinlní peníze na debetní kartě, voila, majetkem banky.

Citace
Každopádně k původnímu tématu. Ať jde o debetní(používám) a nebo kreditní(nepoužívám) kartu, tak za ty peníze zodpovídám já, a proto mi je naprosto jedno jaké vztahy si mezi sebou dělá obchodník s bankou při online platbách kartou, dohody o jejich zodpovědnosti, to je jejich problém. Někdo vyvádí peníze z účtu za které mám já zodpovědnost, jinak řečeno je vlastním a předpokládám a hlavně chci, že takovouto manipulaci musím autorizovat.
Pak buď tam máte těch peněz tolik, že si můžete dohodnout s bankou individuální smlouvu (nebo dokonce tu banku koupit), nebo nemáte a pak se prostě smiřte, že nejste vůbec nijak důležitý aby kvůli Vašim pár stovkách reálně ohrožených (pokud dodržujete podmínky, které máte jistě přečtené) tak jednou za desetiletí, předělávala kompletní celosvětový platební systém.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #27 kdy: 24. 04. 2021, 13:20:29 »
Autorizace plateb z vaseho uctu je zalozena na tom, ze vlastnite platebni kartu nebo ze znate cisla, ktera na ni jsou napsana. Pokud se vam to zda jako slabe zabezpeceni, tak nepouzivejte platebni kartu.
k čemu tedy vznikl 3D Secure? pro srandu veverkám? Prosím netrolte!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #28 kdy: 24. 04. 2021, 13:23:53 »
Pak buď tam máte těch peněz tolik, že si můžete dohodnout s bankou individuální smlouvu (nebo dokonce tu banku koupit), nebo nemáte a pak se prostě smiřte, že nejste vůbec nijak důležitý aby kvůli Vašim pár stovkách reálně ohrožených (pokud dodržujete podmínky, které máte jistě přečtené) tak jednou za desetiletí, předělávala kompletní celosvětový platební systém.
Jak je vidět tak platební brány jako GP WebPay nejsou tací troubové a díky nim se nemusím smiřovat s výroky které zde píšete. Prostě to jde a naopak bude stále více klientů, kteří na tu autorizaci pro všechny platby budou tlačit. Nazdar!
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #29 kdy: 24. 04. 2021, 13:24:35 »
3DS vzniklo, aby chranilo obchodniky/banky pred chargebacky, za ktere se pak plati extra poplatky navic. S 3DS se presunulo dukazni bremeno spojene s neopravnenou platbou na stranu uzivatele.