3-D Secure pro online platby

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
3-D Secure pro online platby
« kdy: 23. 04. 2021, 11:13:29 »
Ahoj,
je zde někdo z vývojářů platebních systémů využívajících mechanismus 3-D Secure ?
Zjistil jsem, že i v případě kdy je 3-D Secure nasazen, nedošlo k ověření platby KB klíčem. Bylo mi řečeno, že důvodem je nízká částka.
Kdo rozhoduje na jakou výši se 3-D secure použije? Kterého vola napadlo, že když už ten 3-D Secure je nasazen, nebude kontrolovat všechny platby?
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #1 kdy: 23. 04. 2021, 12:17:01 »
Neni to podobne jako contact-less payment? Ze 500 korun denne muzes utratit bez nutnosti silnejsi autorizace?

Prakticky se me to tyka snad jen na damejidlo - kde je ulozena karta a nemusim opisovat zadny kody a ePin (fio).

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #2 kdy: 23. 04. 2021, 12:43:24 »
Neni to podobne jako contact-less payment? Ze 500 korun denne muzes utratit bez nutnosti silnejsi autorizace?

Prakticky se me to tyka snad jen na damejidlo - kde je ulozena karta a nemusim opisovat zadny kody a ePin (fio).
Pravděpodobně, ale já rozhodně z úspory 5 sekund, které potřebuji k autorizaci platby KB klíčem žádné pohodlí necítím, naopak mě stresuje, že platba není bezpečná a o své peníze se tak musím obávat.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #3 kdy: 23. 04. 2021, 12:50:09 »
3D secure je především ochrana obchodníka. Potažmo banky, aby nevyplácela peníze, které pak bude muset v rámci reklamace klientovi vracet.

Zákazníků, kterým by šlo o blaho obchodníka a banky a chtěli by tak mít platby kartou co nejvíce zabezpečené, je asi minimum, takže se nevyplatí pro ně dělat něco extra.

Myslím, že už jste se tu na to ptal a že odpověď byla, pokud se těch plateb tak bojíte, nastavte si limit na kartě na 0 a povolujte platbu jenom tehdy, když skutečně něco budete platit. Některé banky myslím nabízí i zamykání karty, takže si nemusíte hrát s limitem.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #4 kdy: 23. 04. 2021, 13:11:23 »
Můj sen je, aby jakákoliv manipulace na bankovním účtu byla potvrzena autorizací, ale to si přeju asi moc.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #5 kdy: 23. 04. 2021, 14:50:49 »
Relativne nove zavedene 3DS2 umoznuje tzv. frictionless flow, diky kteremu vase platba klidne muze spadat pod 3DS i bez nutnosti projit pres challenge (coz je ve vasem pripade nejaky ten KB klic).

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #6 kdy: 23. 04. 2021, 14:55:32 »
Můj sen je, aby jakákoliv manipulace na bankovním účtu byla potvrzena autorizací, ale to si přeju asi moc.

Jako i inkaso nebo trvalé platby, poplatky? To mi příjde přestřelené...
Jinak george u čsas snad umožňuje nechat potvrzovat každou transakci na účtu.
Ale nepoužívám to, je tam automaticky nastaveno, že určitý typ transakcí je bez nutnosti autorizace. Jaké to jsou nepíšou. V helpu (otazníku) je jen (jako u většiny současných frikulínských web(aplikací)ů) obecné houno.
Gréta je nejlepší.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #7 kdy: 23. 04. 2021, 15:05:46 »
Jako i inkaso nebo trvalé platby, poplatky? To mi příjde přestřelené...
...
Samozřejmě s možností platby označené jako inkaso a trvalé příkazy neautorizovat.
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #8 kdy: 23. 04. 2021, 15:24:40 »
Můj sen je, aby jakákoliv manipulace na bankovním účtu byla potvrzena autorizací, ale to si přeju asi moc.
Když platíte kreditní kartou, není to žádná manipulace na bankovním účtu. Debetní karta je takový paskvil („neumíme rychlé převody mezi účty, ale když to nazveme jinak, můžeme se tvářit, že to jde“), ale i platba debetní kartou příslušnou částku na účtu jen zablokuje, ale k fyzickému převodu peněz dochází až později.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #9 kdy: 23. 04. 2021, 17:55:46 »
Když platíte kreditní kartou, není to žádná manipulace na bankovním účtu. Debetní karta je takový paskvil („neumíme rychlé převody mezi účty, ale když to nazveme jinak, můžeme se tvářit, že to jde“), ale i platba debetní kartou příslušnou částku na účtu jen zablokuje, ale k fyzickému převodu peněz dochází až později.
To si asi s něčím pletete. Z hlediska principu mezi kreditní a debetní kartou není rozdíl. Akorát ta kreditní je garantovaná úvěrem s měsíčním kreditem na speciálním účtu, zatímco ta debetní je vázaná přímo na (většinou) osobní účet.
Gréta je nejlepší.

jouda2

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #10 kdy: 23. 04. 2021, 20:23:31 »
Pravděpodobně, ale já rozhodně z úspory 5 sekund, které potřebuji k autorizaci platby KB klíčem žádné pohodlí necítím, naopak mě stresuje, že platba není bezpečná a o své peníze se tak musím obávat.
To jste na tom tak špatně, že případná ztráta řádově pětistovky pro Vás znamená "o své peníze se musím obávat"?

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #11 kdy: 23. 04. 2021, 21:36:53 »
To si asi s něčím pletete. Z hlediska principu mezi kreditní a debetní kartou není rozdíl. Akorát ta kreditní je garantovaná úvěrem s měsíčním kreditem na speciálním účtu, zatímco ta debetní je vázaná přímo na (většinou) osobní účet.
Kreditní karta funguje na tom principu, že za vás něco zaplatí banka, a vy jí to pak někdy později splatíte. Proto také měly význam ty různé zlaté, diamantové a platinové kreditní karty, protože tím banka říkala, jak velkou částku je za vás ochotna zaplatit – což zase byla dobrá zpráva pro obchodníka, protože ty transakce probíhaly offline, takže obchodník si nemohl v okamžiku platby ověřit, zda to banka zaplatí. Kreditní kartu vám může vystavit i banka, u které žádný účet nemáte.

Debetní karta je prakticky běžný převod z vašeho bankovního účtu, akorát se realizuje přes kartovou společnost. Dělá se online, ověří se, že máte na účtu dostatečný zůstatek, a pokud ano, částka se rovnou zablokuje, aby ty peníze skutečně na účtu byly, až si je kartová společnost bude chtít strhnout. Debetní karta je vždy svázaná s běžným účtem a je to v podstatě jenom jiný způsob, jak zadat příkaz k úhradě, akorát se adresát té částky bezpečně dozví, že byl příkaz zadán a bude proveden, dřív, než mu peníze skutečně dorazí.

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #12 kdy: 23. 04. 2021, 23:02:01 »
Pravděpodobně, ale já rozhodně z úspory 5 sekund, které potřebuji k autorizaci platby KB klíčem žádné pohodlí necítím, naopak mě stresuje, že platba není bezpečná a o své peníze se tak musím obávat.

Tak to tě mohu uklidnit. Pokud platba není potvrzená druhým faktorem a nahlásíš ji jako fraud, tak dostaneš neprodleně peníze zpátky a pak bude muset obchodník dokazovat, že jsi to objednal fakt ty. Takže obavy jsou zbytečné, můžeš klidně spát.

Jinak jsem už v jiném vlákně vysvětloval, že to co chceš je nesmysl, protože banka se v nějakých scénářích o té blokaci nemusí vůbec dozvědět. A opravdový pohyb peněz, který bys chtěl potvrzovat, nastane až později při zaúčtování té platby, kdy nějaké dodatečné potvrzení nedává smysl.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #13 kdy: 23. 04. 2021, 23:14:48 »
>Jouda
Citace
inkaso
Tak to je logicke ze nemysli platby zadavane pres bankovnictvi. Inkaso fakt s kartou nema nic spolecneho. A vlako he o pkatebnich kartach

>ZAJDAN
Citace
500 hodně
Jde o princip...  Nekdo se nehodla smirit s analogii ze kdyz je to 10000 tak to jej je prestupek.

jouda2

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #14 kdy: 24. 04. 2021, 02:18:48 »
Jde o princip...  Nekdo se nehodla smirit s analogii ze kdyz je to 10000 tak to jej je prestupek.
Pak si dovolím podotknout, že princip je určitě hezký, ale pokud jsou náklady na zabezpečení vyšší než hodnota aktiv, které zabezpečují, tak už nejde o bezpečnost, ale v nejlepším případě o hobby. A je logické, že ho banky nechtějí financovat ze svého.